آموزش زبان عربی در ۵۰ روز، جزء دوره های فشرده آموزش زبان است و از دوره های جذاب برای علاقه مندان به یادگیری محسوب می شود. این دوره ها همانطور که از اسمش مشخص است با فشردگی، طی یک برنامه ی زمان بندی شده هر آنچه را که زبان آموز برای رسیدن به یادگیری حداقلی نیاز دارد را برای او فراهم می کند.
شما در این بازه زمانی حدودا ۲ ماهه، علاوه بر تسلط بر چهار مهارت اصلی زبان عربی، با  قوائد دستوری زبان عربی و تمام آنچه که شما را به آن مسلط می کند آشنا خواهید شد. چهار مهارت اصلی در این زبان شامل، مهارت خواندن، شنیدن، مکالمه و نوشتن است.
این چهار مهارت مکمل همدیگر هستند و اگرچه گاها بنا به نیاز زبان آموزان، گاهی تمرکز بر یک بخش بیشتر می شود اما کماکان هر چهار مهارت در کنار همدیگر به زبان آموزان آموزش داده می شود. اما چیزی که بیش از همه مهارت ها در دوره آموزش ۵۰ روزه عربی مهم واقع می شود، مهارت مکالمه است.
در دوره آموزش زبان در ۵۰ روز، تمرکز اصلی بر مهارت ارتباط و صحبت کردن است و تلاش می شود که زبان آموزان در این دوره به خوبی از عهده صحبت کردن با یک فرد بومی برآیند.

فقط امروز 1 میلیون تومان تخفیف دوره راکت

دوره های ۵۰ روزه زبان عربی به دلیل زود بازده بودن و نتیجه سریعی که برای زبان آموزان به بار می آورد از محبوبیت بسزایی در میان عموم علاقه مندان برخوردار است چراکه خواستگاه ما انسان ها از عجول بودن نشات می گیرد و همه ما انسان ها علاقه مند به روش ها و کارهایی هستیم که نتیجه لازم را در همان ابتدای راه به ما بدهد.

ویژگی دوره های آموزش زبان عربی در ۵۰ روز

دوره های کوتاه مدت عربی، در هر آموزشگاهی به شیوه و سیاق خود به اجرا در می آید و هر کدام از آنها این دوره ها را بنا به نیاز زبان آموزان خود طراحی می کنند اما چیزی که در تمامی این دوره ها به چشم می خورد، آماده سازی زبان آموزان برای برقراری ارتباط و مکالمه کردن است.

دوره های ۵۰ روزه زبان عربی در آکادمی زبان بهین دانش تحت عنوان دوره راکت به اجرا در آمده است. راکت، یک دوره کوتاه مدت است که تمامی زبان ها از جمله زبان انگلیسی، اسپانیایی، آلمانی و سایر زبان های رایج و پرگویش در این دوره به زبان آموزان با برنامه ریزی و طرح ریزی خاص خود، آموزش داده می شود و تمرکز این دوره ها بر تقویت مهارت صحبت کردن است. از ویژگی های این دوره می توان به این موارد اشاره کرد:

– یادگیری عربی در ۲ ماه به جای ۲ سال
– ۶۰ جلسه خصوصی ۲ ساعته
– ۳۰ جلسه عمومی ۲ ساعته
– پشتیبانی آنلاین ۲۴ ساعته
– انتخاب ساعت و روز کلاس ها با زبان آموزان

برای شرکت در دوره های راکت زبان عربی، چیزی که مهم است یک زمان ۲ ساعته روزانه است که زبان آموزان باید برای یادگیری در اختیار داشته باشند. در این زمان ۲ ساعته زبان آموزان به صورت خصوصی و تک به تک به آموزش زبان عربی با استاد خود می پردازند. ۲ ساعت زمان، یک باید است و زبان آموزان موظف هستند در این زمان با یک برنامه ریزی روزانه به تمرین بپردازند.
برای رسیدن به یک سطح قابل قبول، فرد موظف به صرف یک بازه زمانی ۱ تا ۲ ساله است که البته بارها بیان داشته ایم این بازه برای تمامی افراد صدق نمی کند و افراد بسیاری بوده اند که این زمان را به زیر ۱ سال کاهش داده و به زبان عربی مسلط گشته اند. اما زبان آموزان بسیاری هستند که با محدودیت زمانی مواجه هستند و برای آنها طی کردن این بازه ۲ ساله حکم از دست دادن بسیاری از موقعیت های شغلی و تحصیلی را دارد به همین منظور با دوره های راکت و تلاش و جدیت خود، می توانند این زمان ۲ ساله را به ۲ ماه کاهش داده و تنها با تلاش ۲ ماهه، خود را در موقعیتی که دوست دارند قرار بدهند.
از نکات مهم دیگر این است که شما می توانید با توجه به زمان خالی خود زمان و ساعت کلاس ها را خودتان انتخاب کنید و این موضوع می تواند برای شاغلین عزیز هم یک موضوع مهم و کاربردی باشد. انتخاب ساعت و روز کلاس ها می تواند در بهتر پیش بردن مسیر به زبان آموز کمک کرده و دغدغه حضور بر سر کلاس و از دست دادن مطالب کلاس به کلی برای آنها رفع شود.
پشتیبانی آنلاین نیز یکی از موارد مهمی است که در این دوره به خوبی به اجرا در آمده است و افراد می توانند به صورت آنلاین در هر موقعیت و زمانی که قرار دارند با استاد خود ارتباط برقرار کرده و به رفع مشکل و تمرین بپردازند. پشتیبانی و حمایت استاد، می تواند شما را برای یک مکالمه هدفمند و بهتر شدن در مکالمه عربی آماده کرده و همین امر بخش منفی نبود پارتنر را در این بازه زمانی، کاهش می دهد.

دوره های آموزش زبان عربی در ۵۰ روز برای چه افرادی مناسب است؟

هدف از شرکت در دوره برای هر فرد متفاوت است چرا که شرایط و موقعیت هر فرد با دیگران فرق دارد. چیزی که مهم است این است که برای شرکت در این دوره ها نیازی به آزمون تعیین سطح نیست و شما می توانید با هر سطحی که هستید در این دوره ها شرکت نمایید و نکته دوم این است که این دوره تنها برای زبان آموزان کاربردی نیست بلکه، بسیاری از اساتید زبان برای تقویت گویش و مکالمه عربی در دوره راکت شرکت نموده تا بتوانند با متدهای روز، سطح زبانی خود را افزایش بدهند. اما این دوره برای چه افرادی مهم است و افراد با چه اهدافی در این دوره ها شرکت می نمایند؟

– گرفتن ویزا کشورهای عربی
گرفتن ویزا به یک بازه ۶۰ روزه نیاز دارد و شما می توانید تا قبل از گرفتن ویزا به صورت جامع با این زبان آشنا شده و به تنهایی از سفرهای تفریحی- زیارتی خود لذت ببرید. چرا که شما در ۵۰ روز به طور کامل می توانید به خوبی به مکالمه پرداخته و به تمامی اصطلاحات روزمره عربی آشنا شوید.

– سفرهای زیارتی و تفریحی به کشورهای عربی
بسیاری از مردم مسلمان جهان سالانه خود را برای رفتن به حج واجب و سفرهای زیارتی در موقعیت های مختلف آماده می کنند. اگرچه در سفرهای این چنینی شما یک راهنما همراه خود دارید اما همراه کردن ایشان با خود آن هم به صورت تمام وقت موضوعی محال است و اگر بتوانید در مدت محدود به زبان عربی مسلط شوید می توانید به راحتی از عهده برطرف کردن نیازهای خود بر آمده و در هر شرایط و موقعیتی می توانید از توانایی خود استفاده نمایید.

– مهاجرت و ایجاد کسب و کار در کشورهای عربی
مهاجرت یکی از دلایل مهم در یادگیری زبان عربی است. افرادی که قصد مهاجرت و ایجاد ارتباط های وسیع تر با عرب زبانان را دارند و مدت زمان اندکی برای آماده سازی خود و مهاجرت دارند این گزینه می تواند بهترین گزینه ممکن در یادگیری باشد. همچنین اگر شما می خواهید که یک کسب و کار تازه در کشورهای عربی راه اندازی کنید و یا صادرات و واردات با این کشورها داشته باشید بهتر است که تمامی مهارت های این زبان را در حد معقول مسلط باشید و این گزینه می تواند شما را در راه اندازی کسب و کار و موفق شدن در زمینه ارتباطات، یاری رساند.

در کل اگر شما قصد مهاجرت به کشورهای عربی را دارید این دوره ها می تواند برای شما مفید واقع شده و در کمتر از ۲ ماه به سطح قابل قبولی در یادگیری این زبان برسید. برای مهاجرت و ایجاد کسب و کار یا پیدا کردن شغل ایده آل، شما به مهارت های ۴ گانه در کنار هم نیاز دارید چرا که باید بتوانید به خوبی متوجه مکالمه عربی شده به خوبی به مکالمه پرداخته و در بسیاری از زمینه ها باید توانایی نوشتن و خواندن داشته باشید و نکته مهم دیگر این است که این دوره به دلیل نتیجه سریعی که حاصل می کند سریع تر شما را به جایگاه ویژه و ایده آل می رساند.

فواید یادگیری زبان عربی در ۵۰ روز

همه ما وقتی نگران آلزایمر و فراموشی می شویم دو نسخه همیشه آماده به ما پیشنهاد داده می شود؛ یک اینکه قرآن بخوانید و دوم اینکه زبان های خارجه را فرا بگیرید. یادگیری عربی هر دو فاکتورهای ارائه شده را با خود داشته و شما می توانید در یک بازه زمانی ۲ ماهه با برنامه ریزی مداوم و روزانه، به تقویت ذهن خود بپردازید.
در این ورزش دو ماهه شما می توانید به یادگیری لغات، اصطلاحات روزمره و  قوائد عربی و … پرداخته و برای مغز خود یک چالش مناسب را رقم بزنید. به دلیل تکرار و مرور مطالب، ذهن شما به خودی خود تقویت شده و ورزش ذهنی باعث قدرت در حافظه شما خواهد شد.
از فواید دیگر این دوره ها می توان به دسترسی سریع به منابع اینترنت به زبان عربی اشاره داشت. یادگیری عربی در ۵۰ روز باعث می شود که شما پس از گذراندن این دوره فشرده به هر آنچه که در اینترنت نیاز دارید دسترسی راحت تر پیدا کرده و منابع های مختلف و اخبارهای مختلف را از طریق اینترنت به راحتی دنبال نمایید.
زبان عربی زبان قرآن است و به همین دلیل برای ما مسلمانان از اهمیت ویژه ای برخوردار است. یادگیری آن در واقع شما را با قرآن و تفسیر قران آشنا کرده و شما در مدتی اندک می توانید قرآن را به خوبی خوانده و ترجمه کنید.

اگر شما علاقه مند به تدریس زبان هستید می توانید در مدت زمان اندکی به زبان عربی مسلط شوید و در عین حال با شرکت در دوره های تربیت مدرس خود را برای چالشی ترین بخش زندگیتان آماده سازید. این آماده سازی در کمتر از چند ماه می تواند از شما یک استاد زبان عربی کارآمد بسازد و در عین حال می توانید با اجرای روش های راکت، کلاس عربی کاربردی تری را برای زبان آموزان خود طراحی نمایید.
زبان عربی علاوه بر تاثیر بسزایی که در تسلط به قرآن و آموزه های دینی دارد، می تواند برای شما یک مهارت نیز محسوب شود و شما می توانید برای تدریس این زبان، روابط عمومی در شرکت های چند ملتی، ایجاد ارتباط با کشورهای عربی زبان و … از این توانایی خود استفاده نمایید.

یادگیری سریع زبان عربی با رعایت چند نکته ساده!

سرعت در یادگیری بخش مهمی در مسیر آموزش زبان عربی است و این امر می تواند با به کار بردن چند نکته کوتاه و روش های تجربه شده برای شما به یک فرآیند اثر بخش تبدیل شود. اگر شما علاقه مند به زبان عربی هستید، بعد از تعیین هدف و اقدام برای یادگیری، بهتر است به دنبال یک آموزشگاه زبان عربی خوب بوده و پس از تحقیق و بررسی اقدام به ثبت نام در آن نمایید. اما نکته مهم این است که آیا تنها خواستن و ثبت نام کردن برای سرعت در پیشرفت و یادگیری کافی است؟ آیا تنها عواملی مانند بهترین آموزشگاه ها و اساتید مهم هستند؟ برای پاسخ به این سوال بهتر است به چند مورد مهم اشاره کنیم: 
 هدفمند کردن یادگیری می تواند در اثربخشی سریع تر در  روند یادگیری به شما کمک بیشتری نماید.
 داشتن برنامه ریزی روزانه و تمرین مکرر نیز یکی از مهم ترین بخش های فرآیند یادگیری  است.
 داشتن انگیزه و راهکارهایی برای بالا نگه داشتن انگیزه می تواند شما را در موظف کردن به انجام برنامه های روزانه در یادگیری این زبان کمک بسیاری بکند.

جدا از این موارد شما می توانید با بکارگیری چند روش مناسب روند یادگیری را سرعت بخشیده و این مسیر را حتی سریع تر از برنامه ریزی های استاد و دوره ۵۰ روزه طی نمایید:

– دیدن فیلم و سریال های عربی
دیدن فیلم های عربی یک سرگرمی هدفمند برای شما ایجاد خواهد کرد. شما با دیدن فیلم های معروف عربی زبان می توانید علاوه بر سرگرمی، ساعاتی را به یادگیری بپردازید. دیدن این فیلم ها مهارت شنیداری و مکالمه شما را تقویت خواهد کرد و همچنین می توانید با ادای صحیح جملات عربی، لهجه خود را تقویت نمایید.

– گوش دادن به پادکست های عربی
گوش دادن به فایل های آموزشی و پادکست های عربی یک روش آشنا و جدید در آموزش زبان عربی است و این امر باعث تقویت مهارت شنیداری شما می شود. پادکست ها این روزها به دنیای سرد مدرن و مجازی ما گرمای اثربخشی بخشیده اند و همه ما با گوش دادن به آنها علاوه بر پیدا کردن حس و حالی بهتر، می توانیم به این زبان سریع تر مسلط شویم.

– گوش دادن به موسیقی عربی
گاهی اوقات دلیل علاقه مندی ما انسان ها به یک زبان، شنیدن یک آهنگ ویژه به آن است. در این میان زبان عربی زبان شعر است و آهنگ های اصیل عربی در میان عموم مردم ما از محبوبیت بسزایی برخوردار هستند و چه بسیار آهنگ های که از طریق مردم خطه جنوب کشور عزیزمان باز خوانی نشده اند. گوش دادن به ترانه های عربی می تواند قدرت شنیداری شما را قوی کند.

موارد بسیار دیگری نیز هستند که شما می توانید با بکار بردن آنها در زندگی روزانه علاوه بر ایجاد سرگرمی، مسیر یادگیری خود را با لذت و شوق بیشتری طی نمایید، از جمله ی موارد می توان به مکالمه کردن با دوستان و همکلاسی ها، گوش دادن به رادیو و … پرداخت.
بکار بردن موارد سرگرم کننده در یادگیری زبان عربی امری مهم است. هر زبان آموز علاوه بر کمک های مدرس باید به توانایی خود متکی باشد و سعی کند برای بالا نگه داشتن انگیزه خود مواردی سرگرم کننده در برنامه ریزی های خود بگنجاند. زبان عربی را با تمرین و تکرار می توانید خیلی سریع تر از سایر زبان ها فرا بگیرید چرا که این زبان در زبان ما ادغام شده است و به دلیل مهم بودن آن برای ما مسلمانان این زبان در مدرسه و دانشگاه ها به کررات آموزش داده شده است.
شما عزیزان می توانید برای اطلاع از دوره های آموزش زبان عربی در ۵۰ روز و نحوه برگزاری آنها با ثبت مشخصات خود در بخش زیرین و همچنین ثبت شماره تماس خود، منتظر تماس کارشناسان ما بوده و همچنین از مشاوره رایگان آموزشی ما در آکادمی زبان بهین دانش بهره ببرید.