به طور حتم، آموزش زبان عربی در ۵۰ روز به روش سنتی و با کسب اطلاعات درباره زبان، امکان پذیر نیست. از گذشته تا به الان شنیده‌ایم که برای یادگیری زبان دوم باید به صورت آهسته و پیوسته پیش رفت. این قاعده کلی باعث شده است که، برای همه ما یادگیری زبان دوم در کوتاه مدت و به صورت فشرده، غیر قابل تصور باشد. اما در حال حاضر، با اطلاع از تکنیک‌ها و متدهای جدید، می‌توان فرآیند یادگیری زبان عربی را در کوتاه مدت امکان پذیر کرد.

 

یادگیری زبان عربی در ۵۰ روز

آموزش مهارت‌های زبانی به زبان آموزان، به عنوان یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های اساتید و متخصصان آموزش به شمار می‌رود. عدم موفقیت در آموزش، یادگیری و استفاده درست از زبان عربی مربوط به بخش آموزش مهارت‌های زبانی می‌باشد. در حال حاضر با استفاده از راهبردهای یادگیری، مهارت‌های زبانی و استفاده از چنین مهارت‌هایی از جانب زبان آموزان، فرآیند یادگیری زبان را آسان‌تر، سریع‌تر، لذت بخش‌تر و موثرتر می‌کند؛ همچنین امکان انتقال یادگیری به موقعیت‌های جدید را امکان پذیر می‌کند.
یادگیری مهارت‌های زبانی، همراه با تغییر در رفتار و عادات زبانی می‌باشد. زمانی که این تغییر ناشی از یادگیری باشد، پایداری بسیار زیادی را به همراه خواهد داشت. با تمرین مداوم، یادگیری از بالقوه به بالفعل تبدیل می‌شود و در این صورت است که، یادگیری هیچ زمانی از بین نمی‌رود. این تمرین مداوم در نهایت منجر به ناخودآگاه سازی می‌شود و فراگیران را در مسیر یادگیری غرق می‌کند. با به کارگیری مهارت‌های زبانی نه تنها یادگیری زبان عربی در 50 روز بلکه یادگیری دیگر زبان‌ها نیز امکان پذیر است. با مطالعه مقاله آموزش زبان عربی می‌توانید به درک تفاوت موجود بین آموزش و یادگیری پی ببرید.

نیتیو لایک شدن در ۵۰ روز

دوره‌ راکت یا ۵۰ روزه با هدف نیتیو لایک شدن به آموزش زبان آموزان می‌پردازد. این دوره علاوه بر نیتیو لایک شدن زبان آموزان، به دلیل ایجاد آموزشی مبنی بر ناخودآگاه سازی، امکان استفاده از زبان را در موقعیت‌های مختلف به زبان آموزان می‌دهد و زبان آموزان در هر شرایط و موقعیتی می‌توانند به برطرف کردن نیازهای زبانی خودشان بپردازند. در دوره‌های راکت برای داشتن ارتباط بهتر، نیتیو لایک شدن به صورت منظور محور و با کوتاه‌ترین مسیر انجام می‌شود.

آموزش مکالمه زبان عربی در 50 روز برای نیتیو لایک شدن

در نگاه اول لازم است به معنی نیتیو لایک شدن بپردازیم. نیتیو به کسی که زبانی را به عنوان زبان مادری صحبت می کند می گویند. بنابراین نیتیو لایک شدن در مکالمه زبان عربی یعنی مثل عرب زبان ها بتوانید به عربی صحیت کنید و هر آنچه آنها درک می کنند را بتوانید درک کنید و متوجه بشوید. خلاصه کلام بتوانید مثل عرب زبان ها بشوید.

در نگاه دوم تفاوت آموزش مکالمه عربی با آموزش زبان عربی را باید بررسی کنیم. در بیشتر مواقع وقتی صحبت از آموزش زبان عربی می کنیم به طور ناخودآگاه قواعد زبان عربی در ذهن خطور می کند. آموزش مکالمه عربی بدین معنی نیست که به عربی صحبت کنیم ولی جمله ها را به صورت غلط یا نادرست تنظیم کنیم. آموزش مکالمه عربی یعنی مثل عرب زبان ها مکالمه کنیم و مثل دانش آموزان با ترجمه کردن جمله های فارسی به عربی و فکر کردن به فرمول های ساختاری جملات درگیر قواعد زبان عربی نشویم. مکالمه عربی یعنی اینکه همانگونه که عرب زبان ها در صحبت های خود بدون درگیر شدن در مباحث دستور زبانی منظور خود را بیان می کنند شما هم بتوانید آنها را درک کنید و منظورتان را به آنها بفهمانید.

اکنون با درک دو عبارت مکالمه عربی و نیتیو لایک شدن در زبان عربی به موضوع اصلی می پردازیم. آموزش مکالمه عربی در 50 روز با هدف نیتیو لایک شدن همانطور که قبلا گفته شد بسیار سخت و غیر ممکن به نظر می رسد. نکته دیگری که باید اینجا بررسی کنیم تصور ما از نیتیو لایک شدن در زبان عربی است. اگر به کودکان 1 تا 3 ساله و روند یادگیری زبان مادری در آنها دقت کنیم متوجه می شویم که با اینکه درک دقیق و عمیقی از خیلی مفاهیم زبانی ندارند با اطرافیان خود ارتباط برقرار می کنند و منظورشان را به اطرافیان می فهمانند. فراموش نشود کودکان 1 تا 3 ساله هنوز مفاهیم پیرامون خود را به درستی درک نکرده اند و از نظر فیزیولوژیکی اندام های گفتاری آنها هنوز به طور کامل شکل نگرفته است. برای شما که الان در حال مطالعه این مقاله هستید مفاهیم دنیای اطراف به طور کامل درک شده و اندام های گفتاری نیز به طور کامل شکل گرفته است. با این وجود نیتیو لایک شدن در زبان دوم یا بهتر بگوئیم مثل عرب زبان ها شدن در 50 روز نیازمند بررسی چند نکته به صورت جدی و عمیق است.

آموزش زبان عربی در 50 روز برای چه کسانی مناسب است؟

در اولین مرحله لازم است یادآوری کنم منظور از آموزش زبان عربی آموزش مکالمه عربی است. به هیچ عنوان در هیچ یک از دوره ها قصد نداریم شما یک زبانشناس و محقق زبانی بشوید. هدف ما از تمام دوره های آموزشی بالا بردن و تقویت مهارت های مکالمه ای شما است. بنابراین اینکه آموزش مکالمه عربی در 50 روز برای چه کسانی مفید است موضوع فعلی ماست.

قطعا شما که در حال حاضر مشغول خواندن این مقاله هستید خودتان یا یکی از اطرافیانتان به مکالمه عربی علاقه مند یا نیازمند هستید اما اینکه یادگیری مکالمه عربی در پنجاه روز می تواند برای شما مفید باشد یا خیر نیاز به بررسی دارد. مسلما برای بزرگسالان یادگیری مکالمه عربی به صورت فشرده بهتر از دوره های معمولی است اما 50 روزه بودن این دوره بسیار فشرده تر از حد معمول است و برای هر کسی نمی تواند مناسب باشد. اگر شما زمان کافی برای تمرین هم داشته باشید فشردگی این دوره شما را از پای در می آورد مگر اینکه زندگی شما و شرایط فعلی تنها یک راه برای موفقیت باز نموده باشد و زمان ارائه شده به شما فقط دو ماه باشد. در این صورت می توانیم اگر تا دو ماه آینده به مکالمه عربی مسلط نشوید یک فرصت بسیار عالی در زندگی را از دست خواهید داد. یا اینکه اگر تا دو ماه آینده به مکالمه عربی مسلط  نشوید با مشکل بسیار جدی روبرو خواهید شد. اگر شما جرء این دسته افراد یا مشابه اینها هستید دوره آموزش مکالمه  عربی در 50 روز برای شما مفید است. البته به مطالب بعدی نیز توجه کنید.

آموزش زبان عربی در 50 روز چند  ساعت تمرین نیاز دارد؟

همانطور که کودکان در یادگیری زبان مادری با یکدیگر تفاوت دارند زبان آموزان نیز به میزان های متفاوت به تمرین احتیاج دارند. به کودکان خردسال اطرافتان دقت کنید. بعضی در سن 2 سالگی شروع به صحبت می کنند. بعضی ها زودتر زبان باز می کنند و بعضی ها بسیار دیرتر. بعضی از کودکان تا چند سالگی در گفتن بعضی کلمات و ادا کردن بعضی صداها مشکل دارند. همانطور که در یادگیری زبان مادری با هم متفاوت هستیم در یادگیری مکالمه عربی نیز به میزان تمرین متفاوت نیاز داریم.

به طور کلی اگر نیاز به یادگیری مکالمه عربی در 50 روز دارید، دقت داشته باشید نمی گویم قصد یادگیری مکالمه عربی در 50 را دارید و تاکید می کنم باید این دوره یک نیاز مبرم باشد، و دیگر دوره های آموزش مکالمه عربی برای شما طولانی است باید به این فکر کنید که یادگیری مکالمه عربی اولویت اول زندگی شما است و هرچقدر تمرین لازم داشته باشد انجام خواهید داد. مسلما روزانه 5 الی 6 ساعت تمرین برای یادگیری مکالمه عربی در 50 روز حداقل تمرین لازم برای کسی است که نیاز دارد تا دو ماه آینده مثل عرب زبان ها به مکالمه عربی مسلط شود. فراموش نکنید آموزش مکالمه عربی در 6 ماه بهترین گزینه برای انتخاب در میان بزرگسالان علاقه مند یا نیازمند به مکالمه عربی است.

آموزش زبان عربی در 50 روز به چه محتوایی نیازمند است؟

ما در یادگیری زبان مادری از فراوانی محتوای تمرینی در یادگیری زبان اول توسط اطرافیان لذت می بریم. اولین و مهمترین عامل موفقیت در یادگیری زبان مادری همیشه در دسترس بودن محتوا برای درک و تمرین است. دومین و یکی دیگر از عوامل بسیار مهم در موفقیت کودکان در یادگیری زبان اول محتوای واقعی است. محتوای زبانی که یک کودک دریافت می کند و بواسطه آن تمرین زبانی انجام می دهد مکالمه های زنده و واقعی اطراف اوست. این مکالمه ها صرفا برای ایجاد ارتباط در حال شکل گرفتن هستند و مثل کتاب ها با هدف آموزش زبان ایجاد نشده اند. نکته بعدی کیفیت محتوای در دسترس کودکان است. کودکان عرب زبان زبان مادری را از کسانی می آموزند که زبان مادریشان عربی بوده است. برای کودکان فارس زبان نیز زبان اول فقط توسط کسانی که زبان مادریشان فارسی بوده مدل می شود. بنابراین کیفیت این محتوا در بالاترین حد ممکن است.به اضافه اینکه محتوای زبانی به همراه انچه در اطراف کودک اتفاق می افتد ارتباط معنایی ایجاد کرده و باعث می شود بدون توضیح دیگران و کمک گرفتن کودک منظور گفته ها را درک کند. در نتیجه همیشه در دسترس بودن محتوای زبانی، واقعی بودن و هدفمند بودن آنچه ارائه می شود، و کیفیت بالای مکالمه های عربی ارائه شده برای تمرین خصوصیات اصلی محتوای قابل استفاده برای یادگیری مکالمه عربی در 50 روز است.

آموزش زبان عربی در پنجاه روز با دوره جامع مکالمه عربی

آموزش مکالمه عربی در 50 روز نیازمند آماده کردن مقدماتی است که بتواند شرایط لازم و کافی برای عملی شدن و نتیجه بخش بودن را فراهم کند. دوره جامع مکالمه عربی با هدف آموزش مکالمه عربی در گویش های متفاوت ایجاد شده است. با تهیه کردن دوره جامع مکالمه عربی دسترسی شما به پکیج آموزش مکالمه عربی فعال خواهد شد. در ادامه می توانید گویش مورد نظر خود را انتخاب کنید و جلسات آموزشی را مشاهده کنید یا دانلود کنید. این دوره پشتیبانی بدون محدودیت دارد و هر زمانی که نیاز باشد حتی قبل از تهیه کردن دوره می توانید با شماره تماس موجود در سایت ارتباط برقرار کنید و از پشتیبانی دوره استفاده کنید.

پکیج آموزش مکالمه عربی در دوره جامع فعال است. اینکه شما برای یادگیری زبان عربی در چه مدت زمانی اقدام کرده اید به خودتان بستگی دارد. پشتیبانی دوره جامع مکالمه عربی از ابتدا تا انتهای دوره است. بهتر است قبل از شروع دوره با شماره پشتیبانی سایت تماس بگیرید و برنامه تمرین خود را مشخص کنید. برای یادگیری مکالمه عربی ارتباط با استاد می تواند بسیار موثر باشد بنابراین با برنامه مشخص تمرین های خود را برای استاد ارسال کنید و از پشتیبانی رایگان این دوره به مدت یکسال بهره مند شوید.

آموزش مکالمه عربی در 50 روز یکی از انتخاب های شما می تواند باشد. اگر با مشورت استاد به این نتیجه رسیدید که باید مکالمه عربی را در 50 روز بیاموزید به نکات قبلی این مقاله دقت کنید. شما برای موفق شدن در دوره 50 روزه باید همه جوانب را بررسی کنید. محتوای آماده شده در پکیج آموزش مکالمه عربی تمام ویژگی های لازم برای طی کردن دوره مکالمه عربی در 50 روز را دارد. فقط باید دقت کنید شما برنامه درستی برای رسیدن به هدف خود انتخاب کرده باشید. باز هم یادآوری می کنم یادگیری مکالمه عربی در شش ماه موفق ترین حالت ممکن برای بزرگسالان تا به حال بوده است.

 دوره جامع مکالمه عربی

برگزاری دوره‌های راکت یا ۵۰ روزه برای همه سنین

امروزه متخصصان حوزه آموزش زبان، به دنبال دوره‌هایی هستند که علاوه بر برطرف کردن نیازهای زبانی زبان آموزان، برای همه سنین مناسب باشد. دوره‌های راکت به دلیل داشتن محتوای آموزشی متفاوت، روش و سیستم مهیج، ایجاد عادات زبانی، آموزش مبتنی بر یادگیری و… باعث شده است برای همه سنین و در هر شرایطی حتی کودکان، مناسب باشد.
یکی از دوره‌های موجود برای کودکان، راکت جریان می‌باشد این دوره برای کودکان تهیه شده است. این دوره با داشتن اساتید چند زبانه و با گذراندن آموزش‌های لازم و با استفاده از سریال‌های مختص به کودکان به برگزار می‌شود.

یادگیری مهارت‌های زبانی با دور‌ه‌های ۵۰ روزه راکت

مهارت‌های زبانی شامل چهار مهارت (Listening, Speaking, Reading, Writing) می‌باشد. به دو مهارت اول یعنی Listening و Speaking “ارتباط شفاهی” گفته می‌شود؛ هم چنین مهارت‌های Reading و Writing برای “ارتباط نوشتاری” استفاده می‌شوند. این چهار مهارت اصلی زبان و نحوه انتقال آن‌ها به زبان آموزان اهمیت بسیار زیادی دارد. این چهار مهارت مکمل همدیگر هستند و اگرچه گاها بنا به نیاز زبان آموزان، گاهی تمرکز بر یک بخش بیشتر می‌شود اما کماکان هر چهار مهارت در کنار همدیگر به زبان آموزان آموزش داده می‌شود.
بسیاری از دوره‌های موجود بدون در نظر گرفتن نیازهای زبانی بشر و درخواست زبان آموزان، به پرورش چهار مهارت اصلی زبان می‌پردازند. اما دوره های راکت با در نظر گرفتن تغییر در نیازهای زبانی، هدف و تمرکز اصلی خود را بر روی مکالمه، نیتیو لایک شدن و مهارت شنیداری قرار داده است. هم زمان با یادگیری دو مهارت قبلی، فراگیران به صورت ناخودآگاه در حال یادگیری مهارت Reading هستند. اما مهارت نوشتاری یا Writing، به دلیل تغییرات بسیاری که در ارتباط نوشتاری افراد ایجاد شده است، در حد نیاز و درخواست زبان آموزان بدان پرداخته می‌شود. در کل در دوره‌های راکت، آموزش چهار مهارت اصلی زبان، بر اساس خواست و نیاز فراگیران صورت می‌گیرد.

ویژگی و نحوه تدریس اساتید دوره‌های راکت

تفاوت دوره‌ راکت با دیگر دوره‌ها بسیار زیاد است یکی از تفاوت‌های اساسی مربوط به نحوه تدریس اساتید می‌باشد. اساتید دوره‌های راکت بر اساس اصول مدیریت و روانشناسی و با آموزش کنترل مدیریت احساسات و زمان به آموزش فراگیران می‌پردازند.
اساتید چند زبانه دوره‌های راکت زیر نظر احمدرضا ابراهیمی دو الی چند زبان را به سبک راکت آموزش دیده‌اند و با درک و آگاهی از دغدغه زبان آموزان به تدریس می‌پردازند. اساتید با پشتیبانی کامل و بر اساس نیازهای فردی و اصول روانشناختی به برنامه ریزی فردی می‌پردازند.
پشتیبانی و حمایت راهبران راکت، می‌تواند شما را برای یک مکالمه هدفمند و بهتر شدن در مکالمه عربی آماده کند و همین امر، مشکل نبود پارتنر را در این بازه زمانی، کاهش می‌دهد.
هم چنین اساتید با استفاده از وسایل آموزشی و انتقال صحیح آن‌ها به زبان آموزان، فرآیند یادگیری را تسریع می‌بخشند.

به کارگیری ضمیر ناخودآگاه در آموزش زبان عربی

اکثر افراد این تصور را دارند که آموزش و مطالعه به صورت آگاهانه تنها راه فراگیری زبان است اما در واقع یادگیری زبان یک فرآیند ناخودآگاه می‌باشد.
ذهن انسان هنگام یادگیری زبان به صورت همزمان می‌تواند دو مطلب را فرا گیرد. یادگیری لغات، گرامر و… تنها بخشی از مسیر یادگیری و مطالعه را رقم می‌زنند اما بخش عظیمی از فراگیری زبان، بر اساس فرآیند ناخودآگاه سازی رقم می‌خورد. فرآیند ناخودآگاه سازی دو محصولی است از درگیری لذت بخش به همراه محتوای قانع کننده.
زمانی که زبان را به اندازه کافی در معرض دید خود قرار دهیم به طور ناگهانی می‌توانیم شروع به گفتن مطالب آن زبان کنیم. این خود دلیلی مهم می‌باشد که باعث شده است یادگیری زبان کاملا متفاوت از یادگیری ریاضی و علوم باشد.
دوره‌های راکت از طریق آموزش زبان با سریال توانسته است یادگیری زبان به صورت ناخوداگاه را ممکن کند و تجربه‌ای متفاوت را برای زبان آموزان تداعی کند. برخی از مهارت‌های زبانی که از طریق آموزش زبان با سریال فرا میگیریم، شامل: کپی کردن جملات، شناخت عادات مربوط به فرهنگ، ایجاد عادات صحیح برای تلفظ و لحن و… می‌باشد.

یادگیری زبان و ایجاد نگرش دوم

یادگیری زبان‌های بیشتر، ما را با افق‌های بیشتری آشنا می‌کنند. و بیان برخی از مفاهیم را برای ما آسان‌تر می‌کند. استفاده از مهارت کپی کردن در یادگیری زبان، فقط مربوط به مکالمه نیست بلکه یادگیری لهجه و لحن به زبان هدف از این طریق آموزش داده می‌شود.
یادگیری مهارت‌های زبانی و یا دیگر مهارت‌ها مثل: رانندگی، دوچرخه سواری و… نیاز به تمرین مداوم و تلاش روزانه دارد اما زمانی که تمرین مداوم وجود نداشته باشد هر مهارتی بعد از مدتی به فراموشی سپرده می‌شود. یادگیری زبان دوم باعث ایجاد چشم انداز جدیدی در ما می‌شود و می‌توان جهان را از زاویه دیگری دید. در حقیقت با یادگیری زبان جدید نه تنها آن زبان بلکه فرهنگ مردم آن زبان را فرا خواهیم گرفت.
یادگیری زبان جدید باعث تغییر در شخصیت ما می‌شود که هر چقدر تقلید و کپی کردن ما از زبان هدف بیشتر باشد. نگرش و شخصیت جدید در ما سریع‌تر شکل می‌گیرد.

آموزش زبان عربی به سبک احمدرضا ابراهیمی

در این مقاله با دوره‌های راکت و یا ۵۰ روزه زبان (VIP Rocket) آشنایی کاملی پیدا کرده‌اید. در صورتی که خواهان یادگیری زبان به همین سبک اما با زمان بیشتری هستید، می توانید در دوره‌های فشرده و یا ۵۰ جلسه زبان عربی (Tailored Rocket) شرکت کنید. در این دوره زبان آموزان می‌توانند ساعت، تعداد برگزاری جلسات در طول هفته و حتی اساتید را انتخاب کنند.
در هر کدام از دوره‌های راکت زبان آموزان به هدف اصلی خود یعنی نیتیو لایک شدن می‌رسند.
با وجود تفاوت در روش‌های یادگیری زبان عربی، در سایت احمدرضا ابراهیمی در حال حاضر احمدرضا ابراهیمی با ابداع دوره‌های راکت، آموزش زبان با سریال را به عنوان کارآمدترین روش برای آموزش زبان انتخاب کرده است. آموزش زبان با سریال این امکان را به زبان آموزان می‌دهد که کلمات و گرامر را بر حسب کاربرد آن ها فرا گیرند.
دوره‌های راکت به دلیل آموزش زبان با سریال به عنوان یک دوره کامل، عمل کرده است و فراگیران را از شرکت در دوره‌های دیگر بی نیاز کرده است. در پایان دوره زبان آموزان علاوه بر اینکه توانایی مکالمه در هر بخش و حوزه را کسب کرده‌اند و می‌توانند با لهجه به صورت یک نیتیو زبان صحبت کنند.
برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان می‌توانید از طریق شماره تلفن زیر با ما در تماس باشید.