IELTS7 Banner 01 8 بهترین جملات انگلیسی برای شروع مکالمه,جملات پرکاربرد برای شروع مکالمه به زبان انگلیسی

بهترین جملات انگلیسی برای شروع مکالمه یکی از نیاز‌های شما است برای شروع یک مکالمه زیرا این جملات می‌توانند به شما در موقعیت‌های گوناگون کمک کنند. افراد بسته به موقعیتی که در آن قرار دارند از موضوعات مختلفی برای شروع مکالمه استفاده می‌کنند. جملات پرکاربرد برای شروع مکالمه به زبان انگلیسی بسیار زیاد هستند اما ما امروز می‌خواهیم در مورد این مبحث بیشتر صحبت کنیم و چند عبارت متنوع و پرکاربرد به شما آموزش دهیم تا بتوانید با دیگران به راحتی به صحبت بپردازید. شما برای شروع یک مکالمه می‌توانید در مورد یکی از این ۵ موضوع به دلخواه خودتان صحبت کنید زیرا این یکی از بهترین راه‌های شروع مکالمه به زبان انگلیسی است که بیشتر افراد از آن بهره می‌گیرند.

1- Work
شغل

2- Life
زندگی

3-Travel
مسافرت

4- Food
غذا

4- Weather
آب وهوا

بهترین جملات انگلیسی برای شروع مکالمه:

  • برای صحبت کردن در رابطه با موضوع اول “شغل” می‌توانید از عبارات بسیار کاربردی و مهم زیر استفاده کنید. این عبارات در بیشتر مناطق انگلیسی زبان دنیا مورد استفاده قرار می‌گیرد. اولین عبارت رایج و عامیانه در زبان انگلیسی عبارت زیر است و از آن می‌توانید در موقعیت‌های بسیاری استفاده کنید.

?What do you do
شغلت چیه؟ یا چیکار می‌کنی؟

برای پاسخ دادن به سوال بالا می‌توانید از مثال زیر استفاده کنید.

.I’m a teacher
من معلم هستم.

در بعضی از موقعیت.ها می‌توانید، عبارات زیر را مورد استفاده قرار دهید. این عبارات باعث می‌شوند مکالمه شما طولانی‌تر شود.

?Did you always want to be a teacher
آیا همیشه دوست داشتید که معلم باشید؟

?What was your first-ever job
اولین شغل شما چی بود؟

?Is this your dream job
این شغله مورد علاقه‌ی شماست؟

  • موضوع دوم “زندگی” است. برای صحبت کردن در رابطه با این موضوع شما از اصطلاحات بسیاری از جمله عبارات زیر می‌توانید استفاده کنید. اولین عبارت در مورد زندگی عبارت زیر است که بسیار مهم نیز هست. شما به جای عبارت دوم می‌توانید از دیگر اصطلاحات استفاده کنید.

?Did you hear about ….. the accident
چیزی در مورد ….. تصادف شنیدید؟

اگر بخواهید در مورد زندگی شخصی فردی سوالی بپرسید می‌توانید از چند عبارت عمومی زیر استفاده کنید. این عبارات در بیشتر مواقع به کمک شما خواهند آمد.

?What do you like to do in your spare time
در اوقات فراغتت دوست داری چیکار کنی؟

?Have you read any good books lately
این اواخر کتاب خوبی خوندی؟

?Where did you live before this
قبل از این کجا زندگی می‌کردی؟

  • موضوع بعدی “مسافرت” است. برای صحبت کردن در مورد این موضوع می‌توانید از عبارت‌های متنوع زیر استفاده کنید. این عبارت برای موقعیت‌هایی است که شما می‌خواهید از آن فرد بپرسید ” آیا قصد دارد به جایی برود”.

?Are you planning on getting away for the holidays
آیا قصد دارید برای تعطیلات جایی برید؟

عبارت زیر زمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد که: آن فرد آرزو دارد به آن مکان‌ها برود.

?What places are on your bucket list
چه مکان‌هایی در لیست آرزوهای شما هست؟

?What is the best city you’ve ever been to
بهترین شهری که تاکنون بوده‌اید کدام است؟

  • موضوع بعدی “غذا” است. برای استفاده از این موضوع می‌توان از اصطلاحات و عبارات زیر استفاده کرد.

?Do you know any good restaurants around here
رستوران خوبی در این اطراف می‌شناسی؟

?Have you tried that new restaurant on Azadi street
آیا آن رستوران جدید در خیابان آزادی را امتحان کردی؟

  • و موضوع آخر برای شروع یک مکالمه “آب و هوا” است. برای شروع کردن مکالمه با این موضوع می‌توانید بگویید:

It’s a beautiful day today. Isn’t it
روز زیبایی است. اینطور نیست؟

 

یادگیری مباحث بالا علاوه بر تسلط شما بر گرامر نیاز است شما مکالمه قوی داشته باشید. برای تسلط بر مکالمه، چه روش‌ها و مسیرهایی را امتحان کرده‌اید؟ آیا شما بر لهجه و تلفظ صحیح کلمات تسلط کافی دارید؟ آیا فقط حفظ کردن یک سری لغات و جملات همیشه کارآمد است؟
تسلط بر گرامر، مکالمه، لغات، لهجه و تلفظ صحیح کلمات از چه روشی امکان پذیر است؟ یادگیری همه این نکات به صورت یک جا امکان پذیر است؟
بله، امکان پذیر است. موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی با آموزش زبان انگلیسی از طریق فیلم و سریال برای شما یادگیری همه موارد گفته شده را، امکان پذیر کرده است. احمدرضا ابراهیمی به همراه اساتید حرفه‌ای و چند زبانه خود به ابداع دوره های راکت پرداخته است. با توجه به نیاز افراد جامعه و ارتقا سریع تر شما به دو صورت فشرده (آموزش زبان انگلیسی در 50 جلسه) و فوق فشرده (آموزش زبان انگلیسی در 50 روز) برگزار می‌شوند. شما در کنار سرگرمی همراه با فضایی لذت بخش به یادگیری و آموزش می پردازید به گونه‌ای که در پایان دوره نه تنها بر مکالمه بلکه بر لهجه و گرامر تسلط کامل پیدا کرده‌اید. و آرزوی دیرینه شما به واقعیت تبدیل می شود. دوره‌های موجود در سایت احمدرضا ابراهیمی برای دسترسی همه علاقه‌مندان به زبان به صورت آنلاین و خصوصی برگزار می‌شوند. در این صورت شما بدون هیچ محدودیت زمانی و مکانی می‌توانید به یادگیری بپردازید فقط کافی است با گوشی خود وارد دوره استاد مد نظرتان شوید. آموزش زبان انگلیسی به صورت خصوصی در هر موسسه‌ای به درستی تدریس نمی‌شود زیرا اساتید و تیم آموزشی آن در این مبحث حرفه‌ای نیستند. اما اساتید موسسه استاد احمدرضا ابراهیمی در هر یک از زبان‌های: انگلیسی، عربی، ترکی، چینی، آلمانی، ژاپنی، اسپانیایی، فرانسوی، روسی  و…. قادرند این مبحث و دیگر مباحث از جمله آموزش مکالمه زبان انگلیسی بپردازند. جهت فرا گیری مبحث بیشتر از این زبان به سایت مقالات مراجعه کنید و یا می‌توانید به مطالعه مقالات زیر بپردازید: انواع خداحافظی به زبان انگلیسی، روز های هفته به زبان انگلیسی، صحبت کردن درمورد اوقات فراغت به زبان انگلیسی، صحبت کردن درباره خاطرات گذشته به زبان انگلیسی، صحبت کردن درمورد تجربه ها به زبان انگلیسی و….

چنانچه مشتاق هستید در دوره‌های متنوع ما شرکت کنید و از مشاوره رایگان ما برخوردار شوید به تکمیل فرم مشاوره و ثبت نام زیر اقدام کنید و منتظر تماس کارشناسان و مشاوران ما باشید.