برای آشنایی با دوره جامع مکالمه انگلیسی روی تصویر زیر کلیک کن !

IELTS7 Banner 01 8 صحبت کردن درمورد اوقات فراغت به زبان انگلیسی

صحبت کردن درمورد اوقات فراغت به زبان انگلیسی یکی دیگر از مواردی است که قطعا در مکالمات روزانه بین انسان‌ها در همه جای دنیا پیش می‌آید برای مثال زمانی که شما شخصی را ملاقات می‌کنید و قصد دارید با او بیشتر آشنا شوید یا دوستی دارید که می‌خواهید از احوال او باخبر شوید از او می‌پرسید که چه کارهایی انجام می‌دهد یا اوقاتی که آزاد است چه کار می‌کند. گذران اوقات فراغت در میان افراد متفاوت است. از آن جایی که همه‌ی ما روزانه وقت آزاد داریم پس چگونگی صحبت درباره اوقات فراغت اهمیت پیدا می‌کند. در این مقاله قصد ما آشنایی شما عزیزان با چگونگی گذراندن اوقات فراغت به زبان انگلیسی می‌باشد. اگر علاقه‌مند به یادگیری آنلاین زبان انگلیسی به صورت فشرده هستید با ما همراه باشید.
در این مقاله می‌خواهیم به شما عزیزان نحوه گفتگو پیرامون اوقات فراغت در زبان انگلیسی را یاد دهیم.

 

صحبت کردن درمورد اوقات فراغت به زبان انگلیسی:

  • سوال‌هایی که شما می‌توانید در مورد اوقات فراغت یا زمان‌های آزاد از اشخاص در مکالمه زبان انگلیسی بپرسید شامل موارد زیر هستند:

?What do you do in your free time
چه کارهایی انجام می‌دهی زمانی که وقتت آزاده؟

?What do you do in your spare time
در اوقات فراغتت چیکار می‌کنی؟

?How do you spend your free time
اوقات فراغتت را چطور می‌گذرونی؟

از نظر معنا همه‌ی این سوالات مانند هم هستند و تفاوت فقط در ظاهر آن‌ها است. در زمان آزاد یا اوقات فراغت چه کاری انجام می‌دهی؟ شما می‌توانید هر کدام از این سوال‌ها را بپرسید و مکالمه خود را زیبا و دلنشین کنید.

  • حال اگر بخواهیم از شخصی بپرسیم که چه کارهایی دوست دارد در اوقات فراغتش انجام دهد و اطلاعاتی در این باره به دست بیاوریم از سوال هایی از این دست استفاده می‌کنیم:

?What do you like to do for fun
?What do you like to do in your free time

  • دسته دیگر سوالاتی هستند که شما در مورد کار مشخصی می‌پرسید و نیازی به کلمات پرسشی ندارند بنابراین از “do یا does” در این سوال‌ها استفاده می‌شود و جواب اصلی شما بله یا خیر است. برای درک بیشتر معانی و جملات به عبارات زیر دقت کنید. مثال:

?Do you like to play video games in your free time
آیا دوست داری در اوقات فراغتت بازی رایانه‌ای بازی کنی؟

Do you like to go running in your free time?
آیا تو در در اوقات فراغتت دوستداری به دویدن بپردازی؟

Do you like to play basketball when you’re free?
آیا تو در وقت آزادت بسکتبال بازی می کنی؟

Does your mother like to watch TV in her free time?
آیا مادر تو در وقت آزادش دوست داره تلویزیون تماشا کنه؟

شیوه پاسخگویی به سوالات اوقات فراغت:
  • اگر دقت کنید متوجه خواهید شد که زمان جملات و سوالات، زمان حال ساده است و افعال “do و does” در این جا به عنوان فعل کمکی بعد از کلمات پرسشی استفاده شده‌اند. برای پاسخ دادن به این سوالات هم باید از همین زمان (حال ساده) استفاده کنید که اگر غیر از این باشد جواب شما غلط خواهد بود.
  • در جواب دادن به این سوالات یا به طور کلی صحبت کردن در مورد اوقات فراغت می‌توانید از قید‌های زمانی که مخصوص زمان حال ساده هستند استفاده کنید مانند: …usuallysometimesneveralways
    جملاتی که شما در زمان حال ساده به کار می برید نشانگر عملی هستند که شما معمولا در زندگی خود انجام می‌دهید و تکرار می‌شوند و میزان انجام شدن آن‌ها با این قیدها دقیق‌تر بیان می‌شود. به مثال زیر دقت کنید:

.I usually watch a movie or I hang out with my family or my friend
من معمولا یک فیلم می‌بینم یا با خانواده یا دوستانم وقت می‌گذرانم.

سرگرمی‌های رایج در بین مردم:

 :Watching television
تماشای تلوزیون

 :Visiting friends
ملاقات دوستان

 :Entertaining friends
آمدن دوستان به خانه شما

:Listening to music
گوش دادن به موسیقی

:Reading books
خواندن کتاب

:Going to the pub
رفتن به کافه

:Going to a restaurant
رفتن به رستوران

:Gardening
باغبانی

:Going for a drive
دور دور کردن

:Going for a walk
پیاده روی/قدم زدن

:Futsal
فوتسال

:Golf
گلف

:Gymnastics
ژیمناستیک

:Handball
هندبال

:Hockey
هاکی

:Horse racing
مسابقات اسب دوانی

:Javelin throw
پرتاب نیزه

:Judo
جودو

:Jump rope
طناب زنی

:Kabaddi
کبدی

:Polo
چوگان

:Rowing
قایق رانی

:Skiing
اسکی

:Swimming
شنا

:Table tennis
تنیس روی میز

:Taekwondo
تکواندو

:Tennis
تنیس

:Volleyball
والیبال

به امید این که مطالب گفته شده مورد استفاده و توجه شما قرار گرفته باشد و در جهت یادگیری مکالمه به زبان انگلیسی رضایت علاقه‌مندان را جلب کرده باشد. آموزش زبان انگلیسی در ۵۰ روز به شما عزیزان امکان یادگیری فشرده زبان انگلیسی و همچنین دوره های راکت زبان‌های:  ترکی، اسپانیایی، عربی، آلمانی، چینی، روسی  و…. در این مجموعه (موسسه زبان آنلاین احمدرضا ابراهیمی) به شما یاد می‌دهند تا به سطح دلخواه خود در زبان مورد نظرتان برسید.
شما می‌توانید با استفاده از مطالب و محتوای آموزشی موجود در سایت احمدرضا ابراهیمی که با تلاش اساتید موسسه ابراهیمی تهیه و در اختیارتان قرار گرفته است نوعی منحصر به فرد از یادگیری آنلاین زبان انگلیسی را تجربه کنید. همچنین برای شرکت در دوره‌های راکت (آموزش زبان در ۵۰ روز) آمادگی لازم را کسب کنید.
یادگیری زبان در کوتاه مدت مستلزم برنامه ریزی دقیقی است و علاقه‌مندان زیادی توانسته‌اند با پشتکار در این دوره‌ها به سطح بالایی از زبان دلخواه خود برسند. اگر شما هم تمایل به شرکت در یکی از این دوره‌ها برای یادگیری زبان مورد نظر خود را دارید می‌توانید فرم مشاوره و ثبت نام در بخش زیر را  که رایگان در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است کامل کنید.