صحبت کردن در مورد اوقات فراغت به زبان انگلیسی یکی دیگر از مواردی است که قطعا در گفتگو های روزانه بین انسان ها در همه جای دنیا پیش می آید. در زمانی که شما شخصی را ملاقات می کنید و قصد دارید با او بیشتر آشنا شوید یا دوستی دارید که می خواهید از احوال او باخبر شوید از او می پرسید که چه کارهایی انجام می دهد یا اوقاتی که آزاد است چه کار می کند. اگر علاقه مند یادگیری آنلاین زبان انگلیسی به صورت رایگان یا یادگیری فشرده زبان هستید با ما همراه باشید.
در این مقاله می خواهم به شما عزیزان نحوه گفتگو پیرامون اوقات فراغت در زبان انگلیسی را یاد دهم.

 

سوال هایی که شما می توانید در مورد اوقات فراغت یا زمان های آزاد از اشخاص بپرسید این ها هستند:

?What do you do in your free time

?What do you do in your spare time

?How do you spend your free time

از نظر معنا همه ی این سوالات مانند هم هستند و تفاوت فقط در ظاهر آن ها است. در زمان آزاد یا اوقات فراغت چه کاری انجام می دهی؟ شما می توانید هر کدام از این سوال ها را بپرسید و مکالمه خود را زیبا و دلنشین کنید.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

 

اگر دقت کنید متوجه خواهید شد که زمان جملات یا بهتر است بگوییم سوالات زمان حال ساده است و افعال “do و does” در این جا به عنوان فعل کمکی بعد از کلمات پرسشی استفاده شده اند. برای پاسخ دادن به این سوالات هم باید از همین زمان (حال ساده) استفاده کنید که اگر غیر از این باشد جواب شما غلط خواهد بود.
در جواب دادن به این سوالات یا به طور کلی صحبت کردن در مورد اوقات فراغت می توانید از قید های زمانی که مخصوص زمان حال ساده هستند استفاده کنید مانند: …usuallysometimes, neveralways
جملاتی که شما در زمان حال ساده به کار می برید نشان گر عملی هستند که شما معمولا در زندگی خود انجام می دهید و تکرار می شوند و میزان انجام شدن آن ها با این قید ها دقیق تر بیان می شود. به مثال زیر دقت کنید:
.I usually watch a movie or I hang out with my family or my friend
من معمولا یک فیلم می بینم یا با خانواده یا دوستانم وقت می گذرانم.

 

حال اگر بخواهیم از شخصی بپرسیم که چه کارهایی دوست دارد در اوقات فراغتش انجام دهد و اطلاعاتی در این باره به دست بیاوریم از سوال هایی از این دست استفاده می کنیم:
?What do you like to do in your free time

?What do you like to do for fun
دسته دیگر سوالاتی هستند که شما در مورد کار مشخصی می پرسید و نیازی به کلمات پرسشی ندارند بنابراین از “do یا does” در این سوال ها استفاده می شود و جواب اصلی شما بله یا خیر است. برای درک بیشتر معانی و تلفظ جملات می توانید کلیپ را تماشا کنید. مثال:
?Do you like to play video games in your free time
آیا دوست داری در اوقات فراغتت بازی رایانه ای بازی کنی؟

توضیحات برای عکس ثبت نشده

 

به امید این که این مطالب مورد استفاده و توجه شما قرار گرفته شده باشد و در جهت یادگیری مکالمه به زبان انگلیسی رضایت علاقه مندان را جلب کرده باشد. آموزش زبان انگلیسی در ۵۰ روز به شما عزیزان امکان یادگیری فشرده زبان انگلیسی و همچنین دوره های راکت زبان های ترکی، اسپانیایی، عربی، آلمانی، چینی و روسی را در این مجموعه (موسسه زبان آنلاین احمدرضا ابراهیمی) می دهد تا به سطح دلخواه خود در زبان مورد نظرتان برسید.
شما می توانید با استفاده از مطالب و محتوای آموزشی موجود در سایت احمدرضا ابراهیمی که با تلاش اساتید موسسه ابراهیمی تهیه و در اختیارتان قرار گرفته است نوعی منحصر به فرد از یادگیری آنلاین زبان انگلیسی به صورت رایگان را تجربه کنید. همچنین برای شرکت در دوره های راکت (آموزش زبان در ۵۰ روز) آمادگی لازم را کسب کنید.
یادگیری زبان در کوتاه مدت مستلزم برنامه ریزی دقیقی است و علاقه مندان زیادی توانسته اند با پشتکار در این دوره ها به سطح بالایی از زبان دلخواه خود برسند.اگر شما هم تمایل به شرکت در یکی از این دوره ها برای یادگیری زبان مورد نظر خود هستید می توانید فرم زیر را کامل کنید و یا با یکی از شماره های ۰۳۱۳۷۴۴۵۰۰۱ و ۰۹۳۳۳۵۵۸۰۰۲ تماس بگیرید.