همه ما وقتی شروع به یادگیری زبان انگلیسی می کنیم در واقع یک هدف شخصی داریم و آن هدف می تواند یادگیری مکالمه و تقویت مهارت صحبت کردن  یا مهارت های دیگری همچون نوشتن بر اساس نیازمان باشد. تا اینجای کار همه چیز ساده به نظر می آید اما وقتی همه مهارت های زبان را یاد می گیریم و تازه به قسمت شیرین یعنی مکالمه می رسیم می بینیم که ذهن قفل می شود و نمی توانیم حتی یک جمله ساده را بر زبان بیاوریم. دلیل این مشکل چیست؟ چرا علی رغم اطلاعات بسیاری که داریم برای گفتن یک جمله ساده دچار مشکل می شویم؟ دلیل این مشکلات شاید بر می گردد به اینکه همیشه خود را درگیر قوائد دستور زبان انگلیسی می کنیم و با ترجمه کردن تک تک کلماتی که به کار می بریم خودمان را از یک مکالمه روان و با تسلط دور می نماییم و یا اعتماد بنفس کافی برای صحبت کردن را نداریم.

IELTS7 Banner 01 8

 

در واقع حتی اگر ساعت های بسیاری را به مکالمه با خود بپردازیم و تمرین های زیادی را نیز انجام دهیم خروجی ای که مکالمه کردن به ما می دهد را بدست نخواهیم آورد. سعی کنید برای بهتر شدن مکالمه و غلبه بر ترس هایتان خود را در محیطی واقعی قرار دهید تا بتوانید بیشتر در راستای هدف هایتان از یادگیری زبان انگلیسی گام بردارید. این امر باعث می شود شما در مکالمه به یک انسان قدرتمند تبدیل شوید. برای صحبت کردن اولیه با افراد اصولا استفاده از یک مکالمه ساده کفایت می کند. ما می توانیم با یک مکالمه ساده با افراد در ارتباط باشیم. اما بهتر است به همین مکالمه ساده بسنده نکرده و خود و توانایی های خود را به چالش بکشانید.
اگر شما خواهان این هستید که بتوانید با لهجه صحیح و تسلط به مکالمه با افراد بومی بپردازید، بهتر است در دوره های آموزش راکت زبان انگلیسی، شرکت نمایید. این دوره به صورت تخصصی تر شما را در این امر یاری می کنند و اصولا کسانی که می خواهند برای آزمون آیلتس نیز آماده شوند می توانند این دوره را به عنوان دوره آماده سازی برای آیلتس نیز انتخاب نمایند.

 

مکالمات روزمره انگلیسی یا همان احوالپرسی های معمول به شما در یک ارتباط سریع کمک می کند و می توانید به سرعت خودتان را برای چالش های بزرگتر آماده نمایید. این مکالمات اولیه گرچه ساده هستند اما از کاربردی ترین مکالمات انگلیسی نیز هستند و کم کم با تکرار ملکه ذهنتان خواهند گردید.
اگر شما جز افرادی هستید که با یک فرصت شغلی یا تحصیلی مواجه هستید و باید در کوتاه ترین زمان خودتان را برای سفر یا مهاجرت آماده سازید، بهترین گزینه شرکت در دوره آموزش زبان در ۵۰ روز است.  در واقع این دوره را می توان از برجسته ترین دوره های آموزش زبان در سال های اخیر دانست و تاکنون توانسته است با برنامه ریزی های درست موفقیت های شخصی و گروهی بسیاری را کسب نماید.
ما در این مقاله تلاش داشته ایم تا بتوانیم شما را با مکالمات معمول در شرایط و موقعیت های متفاوت آشنا کنیم. به همین جهت بخشی از آموزش ها را به صورت آنلاین در این مقاله گنجانده ایم تا شما بتوانید با خواندن این مکالمه کمی تمرین در خانه را نیز به انجام برسانید. حالا بیایید با هم به یادگیری و آموزش مکالمه انگلیسی بپردازیم:

 

مکالمه ابتدایی برای معرفی کردن خود

 

?Hi, how are you
سلام حالت چطوره؟
?I’m fine. What is your name
من خوبم، اسم شما چیه؟
?I’m Ahmadreza, and you
من احمدرضا هستم و اسم شما؟
.My name’s Ali, nice to meet you
اسم من علی هست، از آشنایی با شما خوشبختم.
?Nice to meet you too. Where are you from
من هم از آشنایی با شما خوشبختم. شما اهل کجا هستید؟
?I’m from Iran. Where are you from
من ایرانی هستم.شما اهل کجا هستید؟
.I’m from Russia
من اهل روسیه هستم.
?How old are you
شما چند سالتون هست؟
?I’m ۳۲ years old, and you
من ۳۲سالم هست و اما شما چند سالتون هست؟
!I’m ۲۹. You speak English so well
من ۲۹ سالم هست. شما خیلی خوب انگلیسی صحبت می کنید!
.Thank you very much
بسیار متشکرم.
.Well, I have to go to the work. I will talk to you later
خب، من باید برم سر کار. بعدا با شما صحبت می کنم.
.OK, see you later
بسیار خب، بعدا میبینمتون.
.Goodbye for now
فعلا خدانگهدار.
.Goodbye
خدا نگهدار.

 

مکالمه انگلیسی در هتل

مکالمه انگلیسی در رستوران

 

? Can you recommend a hotel to me
می توانید یک هتل به من معرفی کنید؟
Of course, you can go to Abasi hotel
It’s fantastic
البته، شما می توانید به هتل عباسی بروید.
آنجا خارق العاده است.
در هتل
.Hi, I’d like to make a reservation
سلام من می خواهم یک اتاق رزرو کنم.
?Sure. How many nights would that be for
البته. برای چند شب؟
For ۳ nights
یرای ۳ شب.
?What type of room are you looking for
چه نوع اتاقی مد نظر دارید؟
.A double room, It’s for my husband and I
یک اتاق دو خوابه، برای من و همسرم.

?Hello, Would you like anything to drink
سلام چیزی برای سفارش به عنوان نوشیدنی دارید؟
?Yes, may I have some water please
بله، ممکن است کمی آب بیاورید؟
?Sure, would you like any appetizers today
حتما، سفارشی برای پیش غذا دارید؟
May I get an order of barbecue wings
بله می خواهم باربیکیو بال سفارش بدهم.
?No problem. Can I get you anythings else
مشکلی نیست. چیز دیگری لازم ندارید؟
No, thanks.
نه، ممنونم.

 

خب در اینجا با چند مکالمه ساده انگلیسی آشنا شدیم. ولی در مقالات دیگر با توجه به گستردگی این موضوع، انواع دیگری از مکالمات مانند مکالمه انگلیسی در محل کار، مکالمه انگیسی در دانشگاه، مکالمه انگلیسی در رستوران و … را با شما عزیزان به اشتراک می گذاریم.
شما می توانید برای دریافت آموزش های بیشتر اقدام به ثبت نام در دوره های آموزش آنلاین زبان انگلیسی بنمایید. این دوره ها شامل دوره آموزش راکت انگلیسی و دوره های همیاد انگلیسی هستند. همانطور که قبلا هم اشاره نمودیم دوره راکت یک دوره فوق فشرده و پر بازده است که با پرداختن به هر چهار مهارت اصلی و با روش های نوین آموزشی شما را در یک مدت زمان ۵۰ روزه آماده موقعیت های جدید می نماید.
این دوره دارای پشتیبانی ۲۴ ساعته است و اساتید مربوطه در این دوره همگی از اساتید برجسته راکت هستند که دوره های تربیت مدرس راکت انگلیسی را زیر نظر احمدرضا ابراهیمی به صورت کامل گذرانده اند. دوره راکت نیازی به تعیین سطح ندارد و شما با هر رده سنی می توانید اقدام به شرکت در این دوره بنمایید.
دوره همیاد نیز از دوره های خصوصی آموزش زبان انگلیسی است که به صورت ۵ جلسه ای، ۱۰ جلسه ای، ۲۰ جلسه ای و… ارائه می گردد و این خود زبان آموزان هستند که بنا به نیاز خود می توانند تعداد جلسات خود را انتخاب نمایند. این دوره به زبان آموزان اجازه می دهد تا با توجه به سبک یادگیری خود محتوای آموزشی را انتخاب نموده و در نتیجه مسیری درست و کاملا فکر شده را با مشاوره کارشناسان اجرایی ما بر گزینند.
برای دریافت اطلاعات تکمیلی شما می توانید با کارشناسان ما از طریق پشتیبانی سایت ارتباط حاصل نموده و مشاوره های لازم را کسب نمایید. همچنین می توانید در انتخاب دوره ها، آشنایی با سبک های یادگیری و گزینش محتوای آموزشی مشاوره دریافت نموده و مسیر مطمئن تر را طی نمایید.
ما را از طریق صفحه شخصی مان در اینستاگرام دنبال نمایید و از زمان دقیق برگزاری دوره های آنلاین زبان  انگلیسی مطلع شوید.