آیا یادگیری زبان آلمانی در منزل ممکن است؟ روش یادگیری زبان آلمانی در منزل چیست؟ برای یادگیری زبان آلمانی، باید برای خود یک هدف مهم، داشته باشید. یادگیری هر زبانی نیازمند داشتن تعهد و صرف وقت است و اگر شما این دو را با هم داشته باشید یادگیری هر چیزی برای شما امکان پذیر است. بله درست است زبان آلمانی نسبت به زبان انگلیسی از دشواری های ویژه خود برخوردار است که از این دشواری ها می شود به سخت بودن گرامر زبان آلمانی اشاره داشت و اینکه این زبان مانند زبان فرانسه جنسیت محور است و همین باعث شده است که یادگیری این زبان نسبت به سایر زبان ها سخت تر به نظر بیاید. تلفظ کلمات هم در زبان آلمانی برای ما فارسی زبان ها سخت است و نیاز به تمرین دارد. اما باید بدانید که وقتی برای خود هدفی مشخص داشته باشید و نسبت به آن تعهد داشته باشید، قطعا شما می توانید با خیالی آسوده این مسیر را طی کرده و از مسیر خود لذت ببرید. هدف باعث می شود که سختی ها شما را از پا در نیاورد و انگیزه شما در طی مسیر حفظ گردد.

IELTS7 Banner 01 8 روش یادگیری زبان آلمانی در منزل,یادگیری زبان آلمانی در منزل

 

روش یادگیری زبان آلمانی در منزل:

 • زبان گوشی – زبان آلمانی:

بهتر است برای یادگیری زبان آلمانی در منزل در ابتدا زبان گوشی و تمامی اپلیکیشن های موجود در گوشی تان را به زبان آلمانی تغییر دهید. شما زمان های زیادی را صرف کار با گوشی تان می کنید و این موضوع باعث می شود که بتوانید برای یادگیری و درک بسیاری از جملات یا کلمات کاربردی زمان کمتری را صرف کنید.

 • دیدن فیلم و سریال های آلمانی:

دیدن فیلم و سریال های بومی_آلمانی نیز به شما جهت یادگیری زبان آلمانی در منزل کمک می کند تا بتوانید روند یادگیری خود را سرعت بخشیده و با تلفظ کلمات نیز آشنا شوید. باید به این نکته توجه داشت که هیچ چیز بهتر از شنیدن زبان آلمانی از یک فرد بومی نمی تواند از شما یک فرد قدرتمند در مکالمه زبان آلمانی بسازد.

 • رادیو و موسیقی در تقویت Listening:

علاوه بر دیدن فیلم و سریال شما می توانید با کمک رادیو نیز قدرت listening خود را تقویت کرده و به نوع درست تلفظ به زبان آلمانی توجه نمایید. اگر شما از آن دسته از افرادی هستید که هنوز به رادیو علاقه مند هستید ما به شما پیشنهاد می کنیم برای یادگیری زبان آلمانی از این روش استفاده کنید. در ضمن بهتر است شما یک لیست از ترانه های مورد علاقه خود را به زبان آلمانی تهیه کنید و هر روز به آنها گوش دهید.

 • داستان های کوتاه به زبان آلمانی:

در ادامه باید گفت که خواندن داستان های کوتاه به زبان آلمانی به شما کمک می کند تا قدرت نوشتن و خواندن خود را نیز تقویت کنید. داستان های کوتاه از نویسندگان بزرگ آلمانی را با توجه به سطح خود تهیه کنید. برای این کار می توانید از اساتید خود کمک بگیرید. در ضمن سعی کنید وقت خود را با معنی کردن تک تک لغات و نوشتن آن در کتاب هایتان، هدر ندهید. همین که بتوانید مفهوم جملات را بفهمید، عالی است.

 • یافتن دوستان بومی یا دوستان علاقه مند به زبان آلمانی:

یکی از روش های یادگیری زبان آلمانی در منزل، یافتن دوستانی است که به این زبان حرف می زنند یا مثل شما علاقه مند به یادگیری این زبان هستند. این روزها پیدا کردن دوست در هر کجای این دنیا، اصلا کار مشکلی نیست و با پیدایش نسل جدید اینترنت های همراه و اپلیکیشن هایی مانند اینستاگرام، تلگرام و … ما می توانیم به راحتی با هر فردی در هر کجای این جهان ارتباط برقرار کنیم.

 • نوشتن خاطرات به زبان آلمانی:

ما این روش را برای یادگیری دیگر زبان ها نیز به علاقه مندان به یادگیری زبان دوم پیشنهاد کرده ایم. نوشتن خاطرات به زبان آلمانی، حتی به صورت دست و پا شکسته به شما کمک می کند که با کلماتی که بیشتر در طول روز با آنها سر و کار دارید آشنا شده و بیشتر به ذهن بسپارید. در ضمن شما می توانید جای هر کلمه ای را که معادل آلمانی آن را نمی دانید خالی گذاشته تا پس از اتمام نوشته خود این کلمات را پیدا کرده و در جای خود بکار ببرید. این کار باعث می شود این کلمات را بهتر به ذهن خود بسپارید.

 • شنیدن صدای خودتان:

شنیدن صدای خودتان یکی از راه هایی است که شما را در یادگیری زبان کمک می کند. وقتی شما صدای خود را ضبط می کنید در واقع به یک مورد اساسی پی می برید. آیا شما به قدر کافی خوب صحبت کرده یا نکرده اید؟ صحبت کردن شما و شنیدن صدای خودتان به شما این کمک را می کند تا متوجه نوع تلفظ کلمات خود شده و بر اشتباهاتتان فائق آیید.

 

 • یادگیری در شب:

نمی دانیم تا به حال این کار را انجام داده اید یا نه؟ اما بهتر است یادآور شویم که یادگیری زبان در شب نیز به شما کمک می کند که هر آنچه را که شنیده یا خوانده اید برای مدت طولانی تری در حافظه طولانی مدت خود بسپارید. برای این کار می توانید موسیقی مورد علاقه خود را موقع خواب پخش کرده و اجازه دهید که با شنیدن آن به خواب بروید یا یک فایل صوتی از زبان آلمانی حتی اگر یک چکیده از مواردی باشد که استادتان سر کلاس آموزش داده است را در شب و هنگام خواب پخش کنید بعد از مدتی متوجه تفاوت این نوع یادگیری با دیگر موارد می شوید.

 • با خودتان مکالمه کنید:

همیشه در کنار خود افرادی را نداریم که علاقه مندی شان شبیه به ما باشد یا بتوانیم به راحتی برای صحبت کردن زبان آلمانی با آنها به مکالمه بپردازیم اما هیچ کاری نشد ندارد و ما می توانیم با خودمان در جلوی آینه یا با ضبط صدایمان، به مکالمه بپردازیم. صحبت کردن با خود روبروی آینه و بدون نیاز به حضور نفر دوم به ما این کمک را می کند تا بتوانیم همه آنچه که آموخته ایم را، بارها و بارها تمرین کنیم.

نرم افزارهای یادگیری زبان آلمانی در منزل:

این روزها وجود یک سری نرم افزار و برنامه های آموزش زبان، به ما در یادگیری زبان دوم و یا یادگیری زبان آلمانی در منزل کمک بسیاری می کنند. بسیاری از این نرم افزارها به صورت جامع و برنامه ریزی شده، از تعیین سطح گرفته تا گذشتن از سطوح مختلف، یادگیری را برای ما آسان کرده اند. از نرم افزار های مهم و پرطرفدار میتوان به موارد زیر اشاره داشت:

 • Duolingo:

این اپلیکیشن در حال حاضر از پرطرفدارترین اپلیکیشن های موجود در بازار است. این نرم افزار نحوه یادگیری خود را بر روی بازی و سرگرمی نهاده و برای گوشی های اندروید و ios و ویندوزفون نیز قابل نصب است.

 • Memrise:

این اپلیکیشن نیز مانند دولینگو با بازی و سرگرمی یادگیری زبان دوم را به کاری جذاب برای علاقه مندان به سایر زبان ها تبدیل کرده است. این اپلیکیشن بر روی سیستم عامل های اندروید و ios قابل نصب است.

 • Coffeestrap:

این اپلیکیشن به جای آموزش به صورت مستقیم راه دوم را برگزیده است. به طور مثال اگر شما قصد یادگیری زبان آلمانی را دارید این اپلیکیشن به شما کمک می کند که در بین اعضایی که در این اپلیکیشن وجود دارند، یک فرد را به صورت رندوم انتخاب کرده تا بتوانید روزانه با او چت کرده و برایش فایل صوتی بفرستید. این اپلیکیشن به شما این کمک را می کند که شما با یک فرد محلی و کسی که کاملا به زبان آلمانی تسلط دارد در ارتباط باشید. این اپلیکیشن تنها بر روی سیستم عامل اندروید قابل نصب است.

امروزه موسسات و مراکز آموزش زبان آلمانی، با داشتن خدمات آموزش زبان مناسب، مانند سی دی های آموزش زبان آلمانی، کتاب های آموزش زبان آلمانی و دیگر خدمات، سعی بر راحت تر کردن روند آموزش زبان آلمانی، کرده اند که در جای خود قابل ستایش است اما یادگیری زبان علاوه بر اینکه به جدیت زبان آموز بستگی دارد بخش مهمی از آن نیز به تنوع سازی در آموزش نیز مرتبط است و البته که بسیاری از علاقه مندان به یادگیری زبان آلمانی به دلیل موقعیت شغلی، جغرافیایی و… نمی توانند از آموزش ها به خوبی بهره ببردند.
در موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی دوره های آموزش زبان با آموزش آنلاین زبان آلمانی همراه شده است تا به برابر سازی آموزش بیانجامد. این نوع آموزش دارای دوره های قدری از جمله آموزش زبان آلمانی در ۵۰ روز و یا ۵۰ جلسه همراه است که هر یک با ویژگی های متمایز خود توانسته اند جایگاه ویژه ای را در میان علاقه مندان و البته کارشناسان زبان باز کنند.
امروزه شاهد این موضوع هستیم که بسیاری از کارشناسان آموزش زبان آلمانی با توجه به نتایج مثبت این دوره ها اقدام به ثبت نام در دوره های تربیت مدرس راکت زبان زیر نظر احمدرضا ابراهیمی نموده اند تا با یادگیری این مهم بتوانند تحولی شگفت را در زمینه آموزشی خود کسب نمایند.
برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تاریخ ثبت نام و همچنین ارائه دوره ها شما می توانید از طریق ثبت مشخصات در بخش زیر و ارتباط با کارشناسان اجرایی ما اقدام نموده و یا با شماره تماس ۰۹۳۳۳۵۵۸۰۰۲ با مشاوران و کارشناسان ما ارتباط حاصل نمایید.