برای تهیه اولین جلسه دوره جامع مکالمه انگلیسی روی لینک زیر کلیک کن !

لینک شروع

برای آشنایی با دوره جامع مکالمه انگلیسی روی تصویر زیر کلیک کن !

در این مقاله تصمیم گرفته ایم کلمه ی درس خواندن به انگلیسی را مورد بررسی قرار داده و شما را با تمامی کلمات و عبارت‌های وابسته به آن آشنا کنیم. زبان انگلیسی زبان علم، هنر، اینترنت، کامپیوتر و…. می‌باشد به همین دلیل یادگیری و فهم آن به یکی از اولویت‌های زندگی انسان‌ها تبدیل شده است. گاهی اوقات زبان آموزان برای ترجمه کردن کلمات به زبان انگلیسی سردرگم می‌شوند و این به دلیل ندانستن collocation و thesaurus مربوط به آن کلمه است. دانستن این دو به ما کمک می‌کند تا تفاوت بین واژه های مشابه را دانسته و آنها را در جایگاه صحیح خود استفاده کنیم.
اما نکته ای که برای ترجمه کردن یک عبارت یا جمله باید در نظر گرفت این است که نباید آن را به صورت جداگانه و کلمه به کلمه معنی کرد. معادل درس خواندن، تحصیل کردن، فراگرفتن، بررسی کردن، آموختن، مطالعه کردن و خواندن به انگلیسی study می‌باشد اما وقتی بخواهیم درس و خواندن را به صورت جداگانه معنی کنیم درس به انگلیسی با کلماتی ماننده book، instruction، lesson نیز استفاده می‌شود و کلمه خواندن با عباراتی همچون to read، to sing، to study و to tally بکار برده می‌شود.

 

 

درس خواندن به انگلیسی

قبل از شروع باید به این دو نکته توجه کنیم که معنا و مفهوم یک کلمه را محتوای آن مشخص میکند، چرا که یک کلمه در جایگاه‌های متفاوت معنا و مفهموم های متفاوتی دارد و نکته ی دیگر اینکه بعضی از عبارات انگلیسی با ترجمه کلمه به کلمه مفهموم درستی را به ما نمی دهد. به طور مثال بسیاری از تعارفات ما معادل انگلیسی ندارد اما مترجمین عزیز تلاش می‌کنند تا برای آن‌ها معادل انگلیسی پیدا کنند، این کار صحیح نیست. حتی هنگام ترجمه فارسی به انگلیسی درس خواندن، باید به اینکه قرار است در چه متنی به کار برود دقت کنید و از معادل انگلیسی مناسبی برای عبارت درس خواندن استفاده کنید. برای همین منظور و برای رفع سردرگمی در یادگیری زبان انگلیسی، در برخی از موارد از معنی کردن لغت به لغت خودداری کنید و در یادگیری زبان شکلی درست را در همان ابتدای کار پیش بگیرید. زمانی که نکات بالا را با دقت به کار بگیرید درس خواندن (Study) به زبان انگلیسی برایتان آسان‌تر خواهد شد. به چند مثال زیر دقت کنید:

.I study
من درس می خونم.

                                .I don’t study
من درس نمی خونم.

   .I’m behind the class in my studies
از کلاس عقب افتادم.

    .I’m not in the mood for studying today
امروز حال و حوصله ی درس خواندن را ندارم.

                   .She is so studious
او خیلی درس خوان است.

         .I’ve got to study tonight
من باید امشب درس بخونم.

.I like to study
من درس خواندن را دوست دارم.

.I love to study
من عاشق درس خواندن هستم.

.I am studying
من در حال درس خواندن هستم.

.I read books everyday
من هر روز کتاب می خوانم.

.I read a book
من کتاب خواندم.

.Study hard
سخت «با جدیت تمام» درس خواندن.

        .Studying geometry is always tiring
هندسه خواندن همیشه خسته کننده است.

Study به معنی مطالعه و بررسی کردن نیز هست که در زیر یک توضیح مختصر درباره عباراتی که با این کلمه نیز ساخته می‌شوند را نیز به شما آموزش می‌دهیم.

                                  :private study
مطالعه شخصی

                                             :literary
مطالعه ادبی

      :To make conduct a study
بررسی و تحقیق انجام دادن

                           :A study shows
بررسی نشان می دهد

                            :a detailed study of
بررسی علمی

برخی کلمات زبان انگلیسی هستند که بسته به اینکه در کجا قرار بگیرند معنی آن‌ها تغییر پیدا خواهد کرد. کلمه study گاهی به عنوان فعل و گاهی به عنوان اسم بکار برده می‌شود که بسته به نوع استفاده، معانی مختلفی را به خود خواهد گرفت. به طور مثال این کلمه در قالب اسم به معنی قطعه موسیقی تمرینی، نقاشی تمرینی یا اتاق مطالعه نیز به کار برده می‌شود که در جای خود قابل توجه خواهد بود.
اگر این کلمه را در قالب فعل معنی کنیم به معنی یادگیری یک موضوع در مدرسه یا دانشگاه و… است. ما می‌توانیم به جای کلمه ی study که در جایگاه فعل است از کلمات زیر نیز استفاده کنیم.

Learn
Take
Train
Cram
Revise
Specialize
Do

در زبان انگلیسی عبارت‌های دیگری نیز وجود دارند که معنا و مفهوم درس خواندن یا همون study را می‌دهند. این کلمات شامل:

Bone up on;
I have to bone up on criminal law for a test next week.
.من باید هفته آینده درمورد قوانین کیفری برای امتحان درس بخوانم

Mug up;
I can’t come to the party. I’m mugging up on math for my exam.
.من نمی توانم به مهمانی بیایم. من در حال خواندن ریاضی برای امتحان فردا هستم

Read for;
He is reading for science exam.
.او در حال خواندن امتحان زیست است

Gen up on;
Gen up on the company’s product before the interview.
.قبل از گزارش درباره محصول شرکت مطالعه داشته باش

Swot up;
I spent all last night swotting up German verbs.
.من تمام شب گذشته را در حال یادگیری زبان آلمانی بودم

امیدواریم مقاله درس خواندن به زبان انگلیسی برای شما مفید واقع شده باشد. آموزش زبان انگلیسی، امروزه دچار تغییرات عدیده‌ای شده است، که خوشبختانه این تغییرات در زمینه مثبت ایجاد شده است. ما با داشتن طیف گسترده‌ای از انتخاب، در یادگیری زبان انگلیسی مواجه هستیم و این موضوع دلیل مثبتی است بر اینکه بتوانیم با خیالی آسوده و به راحتی زبان را فرا بگیریم.
دوره‌های متفاوتی که در این زمینه طراحی گردیده‌اند، از جمله دوره های فوق فشرده آموزش زبان در ۵۰ روز، توانسته‌ است ما را با روی دیگری از آموزش و یادگیری زبان انگلیسی مواجه نمایند و در واقع یادگیری را به یک سرگرمی تبدیل کرده‌اند. این دوره‌ها همگی به صورت آنلاین برگزار می‌گردند و از صفر تا صد شرکت در آن‌ها به صورت آنلاین انجام می‌پذیرد. دوره‌های 50 روزه زبان تحت عنوان راکت به زبان آموزان معرفی شده است.
دوره‌های راکت با سبک آموزشی متفاوت و آموزش زبان با سریال، توانسته است علاقه‌مندان زیادی را در اقصی نقاط دنیا به خود جذب کند. زمانی که یادگیری کلمات و عبارت در درون متن صورت گیرد باعث ماندگاری بیشتر در ذهن شما خواهد شد اما حال اگر این یادگیری با سریال و با زبان هدف انجام گیرد نه تنها ماندگاری بیشتر بلکه باعث کسب مزایای بیشتری از جمله نیتیو لایک شدن زبان آموزان می‌شود.
انجام مشاوره، تعیین سطح، ثبت نام، شرکت در دوره‌ها، مشاوره جهت انتخاب دوره متناسب با نیاز زبان آموزان و… همگی به صورت آنلاین و غیرحضوری انجام می‌پذیرد که در واقع در جهتی مثبت در دو زبانه نمودن جامعه فارسی زبان حائز اهمیت واقع شده است. البته که شرکت در دوره‌های راکت نیاز به تعیین سطح ندارد و شما می‌توانید از هر سطحی که برخوردار هستید و با هر رده سنی به صورت کاملا خصوصی و تنها با ۵۰ جلسه زبان انگلیسی را فرا بگیرید. این دوره آموزش نامحدود را، در ۵۰ جلسه برای زبان آموزان رقم زده است و راهبران و پشتیبانان به صورت ۲۴ ساعته آماده خدمت رسانی به علاقه‌مندان خواهند بود.
و شما می‌توانید در انتخاب زمان و همچنین اساتید خود به صورت مستقیم دخیل باشید.
برای کسب اطلاعات بیشتر و تکمیلی شما می‌توانید ما را از طریق راه‌های ارتباطی زیر دنبال و اقدام به دریافت مشاوره رایگان نیز نمایید:

_ ارتباط با پشتیبانی سایت
_ تکمیل فرم مشاوره و ثبت نام در انتهای صفحه
_ تماس با شماره تلفن 09333558002