صحبت کردن در مورد اطلاعات شخصی به زبان آلمانی در تمامی موقعیت های مکالمه محور کاری و یا دوستانه یکی از نیاز های شما است. ما امروز می خواهیم درمورد همین موضوع صحبت کنیم و عبارات رایج آن را به شما آموزش بدهیم. حتی می توانید برای آغاز مکالمه از روش صحبت کردن در مورد اطلاعات شخصی استفاده کنید. در ادامه به مطالبی که گفته خواهد شد دقت کنید…

IELTS7 Banner 01 8 صحبت کردن در مورد اطلاعات شخصی به زبان آلمانی

صحبت کردن در مورد اطلاعات شخصی به زبان آلمانی

  • شما برای اینکه بتوانید اسم خودتان را بگویید می توانید از عبارات زیر استفاده کنید که همه ی آنها یک معنی را می دهند و در موقعیت های مختلفی از آنها می توان بهره گرفت.

.Ich bin Erfan
اسم من عرفان است.

.Ich heiße Erfan
اسم من عرفان است.

.Mein Name ist Erfan
اسم من عرفان است.

  • اکنون به عبارات زیر توجه کنید. این عبارات در مورد اصلیت افراد هستند به طور مثال: “من اهل ایران هستم”. شما از این عبارات در موقعیت هایی می توانید استفاده کنید که می خواهید در مورد اصالت خود و اینکه اهل کجا هستید صحبت کنید.

.Ich komme aus Iran
من اهل ایران هستم.

.Ich komme aus Russland
من اهل روسیه هستم.

.Ich komme aus Deutschland
من اهل آلمان هستم.

  • عبارت زیر نمونه ای از گفتن سن خودتان است که اگر شما بخواهید سنتان را بگویید می توانید عدد سنتان را جایگزین عدد ۲۲ کنید و آن را تلفظ کنید.

.Ich bin ۲۲ Jahre alt
من ۲۲ ساله هستم.

  • برای صحبت کردن در مورد محل زندگی و گفتن آن می توانید از عبارات زیر بهره ببرید. هر دوی این عبارات به یک معنا هستند.

.Ich wohne in Bojnurd
من در بجنورد زندگی می کنم.

.Ich lebe in Bojnurd
من در بجنورد زندگی می کنم.

  • عبارات زیر مربوط به زبان مادری و زبان هایی که اکنون می توانید صحبت کنید است. در عبارت اول من از زبان مادری خود می گویم و در اصطلاح دوم زبان هایی که توانایی صحبت به آن ها را دارم.

.Meine Muttersprache ist persische
زبان مادری من زبان فارسی است.

.Ich spreche Englisch, Russisch und Deutsch
من می توانم به زبان های انگلیسی، روسی و آلمانی صحبت کنم.

اگر می خواهید در مورد کار های مورد علاقه خودتان صحبت کنید می توانید از اصطلاحاتی که  در زیر آمده است استفاده کنید.

:Meine Hobbys sind
کار های مورد علاقه من:

Sport machen
ورزش کردن

Schwimmen
شنا کردن

Lesen
خواندن

Musik hören
موسیقی گوش دادن

oder Reisen
یا مسافرت

  • عبارات زیر هر کدام به معنای یک دوران از زندگی شما می باشد. یکی از آن ها به معنی مجردی می باشد و یکی دیگر معنای زمانی را می دهد که شما ازدواج کرده اید.

.Ich bin Single
من مجرد هستم.

.Ich bin ledig
عبارت بالا معنای مرحله ی قبل نامزدی را می دهد و معادل خاصی ندارد.

.Ich bin verlobt
من نامزد دارم.

.Ich bin verheiratet
من ازدواج کرده ام.

البته که شما با خواندن مقالات زبان آلمانی سایت احمدرضا ابراهیمی از جمله سلام کردن به زبان آلمانی و احوالپرسی به زبان آلمانی می توانید زبان آلمانی را فرا بگیرید اما برای یادگیری این زبان به صورت حرفه ای باید در دوره های راکت زبان آلمانی (آموزش فشرده زبان آلمانی در ۵۰ روز) شرکت کنید. این دوره ها تمامی مباحث آموزش مکالمه به زبان آلمانی و آموزش گرامر زبان آلمانی را در خود فرا گرفته اند. اساتید موسسه ابراهیمی به غیر از آموزش دوره های راکت زبان آلمانی توانایی آموزش راکت زبان های انگلیسی، عربی، ترکی، اسپانیایی، فرانسوی، چینی و روسی را نیز دارند. دوره های راکت با ایجاد عادت های زبانی و مهارت های یادگیری صحیح در زبان آموزان باعث شده است فراگیران در پایان دوره توانایی مکالمه به زبان آلمانی در هر حرفه و صنفی را خواهند داشت. با وجود اینکه در دوره های راکت هر چهار مهارت اصلی زبان به زبان آموزان آموزش داده می شود اما تمرکز اصلی بر روی مکالمه و نیتیو لایک شدن زبان آموزان می باشد. دوره های راکت، آنلاین و خصوصی برگزار می شوند و شما بسته به نیاز و با کمک مشاوران ما می توانید به انتخاب هر یک از دوره های VIP Rocket (آموزش زبان آلمانی در 50 روز) و Tailored Rocket (آموزش زبان آلمانی در 50 جلسه) بپردازید.
در صورتی که علاقه به نیتیو لایک شدن دارید می توانید به تکمیل فرم مشاوره و ثبت نام در انتهای صفحه بپردازید و از مشاوره رایگان موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی برخوردار شوید.