سلام به زبان آلمانی جزو اولین مباحثی است که شما در زبان آلمانی یاد می گیرید. امروز در کنار شما می خواهیم در مورد سلام و احوال پرسی به زبان آلمانی صحبت کنیم. در میان آلمانی زبانان کلمه ی سلام انواع مختلفی دارد و حتی در میان بومیان آن ها از عبارات بسیار متفاوتی استفاده می شود. در بین آلمانی ها روبوسی کردن چندان مرسوم نیست و اغلب اوقات با دست دادن به سلام و احوال پرسی می پردازند. در این مقاله باهم به بررسی هر کدام از عبارات و کلمات زبان آلمانی مربوطه خواهیم پرداخت.

IELTS7 Banner 01 8 سلام به زبان آلمانی,سلام و احوال پرسی به زبان آلمانی,سلام کردن به زبان آلمانی,زبان آلمانی

 

سلام به زبان آلمانی:

  • سه عبارت زیر هر سه معنای سلام می دهند که ساده ترین شیوه ی سلام کردن محسوب می شوند. این عبارت در موارد رسمی و غیر رسمی مورد استفاده قرار می گیرد:

!Hallo

!Hi

!Hey

  • و اما سه عبارت زیر کاملا رسمی هستند و فقط کافی است به کلمه ی Guten عبارت متناسب با ساعات روز را اضافه کنیم.

صبح بخیر.      !Guten Morgen
روز بخیر.             !Guten Tag
عصر بخیر.         !Guten Abend

نکته ی قابل ذکر این است که کلمه ی Guten مذکر شده ی Gut می باشد. عبارات Morgen، Tag، Abend همگی اسامی مذکر هستند پس باید دقت کرد که Gut هم باید به صورت مذکر بیاید.

  • بعضی از شهر ها نیز رسم و رسومات خودشان را در سلام کردن دارند. به طور مثال در شهر مونیخ، مناطق جنوب شرقی آلمان و اتریش از عبارات زیر استفاده می شود. این عبارات رسمی نیست و اغلب توسط بومیان آن مناطق مورد استفاده قرار می گیرد. نکته ی قابل ذکر این است که عبارت Servus لاتین کلمه ی Servant می باشد.

 سلام، درود بر شما، عافیت باشه.                !Gruß  Gott
در خدمتتونم.                                 !Servus

و در شهر هامبورگ از عبارت زیر برای سلام استفاده می کنند:

!Moin

  • عبارت دیگری که در بین جوانان آلمانی بسیار متداول است Alles Klar می باشد. این عبارت را افرادی که در آلمان زندگی می کنند در مکالمات خود بسیار از آن استفاده می کنند و یا افرادی که قصد سفر به آلمان رادارند این عبارت را زیاد خواهند شنید.

همه چی خوبه؟        ?Alles Klar

  • عبارت دیگری که در مکالمات آلمانی زبان ها استفاده می شود و به  معانی “چه خبر” و “مشکل چیه ” مورد استفاده قرار می گیرد. شنونده برای درک بهتر اینکه کدام معنی مدنظر گوینده است باید به تلفظ و نوع بیان گوینده دقت کند. این عبارت شباهت نزدیکی به این عبارت Alles Klar دارد.

  چه خبر؟ / مشکل چیه؟     ? Was ist los

  • عبارت بعدی که در مکالمات آلمانی زبان ها استفاده می شود، عبارت Wie geht es dir که به معنی “اوضاع چطوره؟” می باشد. در این عبارت زمانی که کلمه “dir” استفاده می شود جمله حالت غیر رسمی به خود می گیرد اما برای رسمی تر شدن این جمله بهتر است که از کلمه ی “ihnen” در پایان جمله استفاده شود. اغلب این عبارت به صورت مختصر ? Wie geht’s  استفاده می شود.

اوضاع چطوره؟                                 ? Wie geht es dir

اوضاعتون چطوره؟                        ? Wie geht es ihnen

شکل مخفف شده ی آن.                          ? Wie geht’s

  • عبارت عجیبی دیگری که در زبان آلمانی استفاده می شود و البته در بین شمال آلمان رواج دارد عبارت Na می باشد که به دو معنی “چطوری؟” و یا “مرسی خوبم” می باشد.

چطوری؟ / مرسی خوبم           ? Na

 ممنون از شما عزیزانی که این مقاله را مطالعه فرمودید. امیدواریم با به اشتراک گذاشتن این اطلاعات، کمک مفیدی به شما بزرگواران کرده باشیم و اما شما هم اگر می خواهید در دوره های زبان آلمانی  شرکت کنید، مقالات زیر را : احوالپرسی به زبان آلمانی، اصطلاحات پر کاربرد زبان آلمانی، دوستت دارم به آلمانی، سوالات تعیین سطح آلمانی و …. مطالعه فرمایید. برای شرکت در دوره های زبان آلمانی و یا دیگر زبان های ما فرم مشاوره و ثبت نام را که در زیر درج شده است را تکمیل کنید.