زمان یادگیری زبان، افراد به کلمات محبت آمیز آن زبان توجه بیشتری می کنند. دوستت دارم به آلمانی یکی از کلمات زبان آلمانی است که زبان آموزان سریع به یادگیری آن می پردازند. خیلی از افراد زبان آلمانی را زبان خشکی می دانند با این وجود یادگیری کلمات و جملات عاشقانه ی آلمانی خالی از لطف نیست. ابراز علاقه به زبان آلمانی برای زبان آموزان آلمانی و یا افرادی که به دنبال ابراز علاقه ای متفاوت هستند می توانند از این زبان استفاده کنند. هدف از این مقاله آشنایی شما عزیزان با کلمه ی دوستت دارم به زبان آلمانی می باشد. در مقابل این ابراز علاقه می توان از کلمات و واکنش های متفاوتی استفاده کرد. آلمانی ها در ابراز علاقه افرادی سرد هستند و حتی در دوست یابی بر اساس قدمت با شما به تعامل می پردازند. آلمانی ها مردمی رک گو هستند و اگر به شما علاقه مند شوند رک با شما مطرح می کنند. وقتی نتوانیم احساس خود را به درستی به فرد مقابلمان بیان کنیم هیچ فرقی با این که او را نداشته باشیم ندارد به همین دلیل برای ابراز علاقه به یک فرد آلمانی زبان بهتر است با زبان و فرهنگ آن کشور آشنایی و تسلط داشته باشید.

IELTS7 Banner 01 8 دوستت دارم به آلمانی,دوستت دارم به زبان آلمانی,ابراز علاقه به آلمانی,زبان آلمانی

 

در زبان آلمانی فعل mögen به معنی علاقه داشتن یا دوست داشتن است. می توان گفت یک فعل پر کاربرد برای ابراز علاقه به زبان آلمانی می باشد. این فعل از افعال بی قاعده است به همین دلیل صرف آن با دیگر افعال کمی متفاوت است.
اگر زمانی خواستید عشق به چیزی و یا کسی را ابراز کنید می توانید از فعل lieben استفاده کنید این فعل جزء افعال با قاعده محسوب می شود.

دوستت دارم به آلمانی – ابراز عشق:

من شما را خیلی دوست دارم : Ich mag dich sehr

عاشقتم : Ich hab dich lieb

تو را خیلی دوست دارم :Ich hab dich mehr als gern

تو را خیلی دوست دارم : Du gefällst mir sehr

 دوستت دارم : Ich liebe dic

با تمام وجود دوستت دارم:Ich liebe dich mit ganzem Herzen

عاشق خوده، خودتم : Ich liebe dich, nur dich alleine

من عاشقت شدم : Ich bin in dich verliebt

عبارات  زیر به معنی “از تو خوشم می آید” می باشد:

من به شما علاقه دارم : Ich mag dich

از داشتن تو خوشم میاد : Ich hab dich gern

از تو خوشم میاد : Du gefällst mir

زبان آلمانی یکی از زبان هایی است که امروزه میان ایرانیان به دلایل و اهداف مختلفی همچون: مهاجرت، تحصیل، مسافرت، تجارت و….. طرفداران زیادی پیدا کرده است. این مقاله در جهت در خواست شما عزیزان نوشته شده است. با وجود اینکه گفته میشود مردم آلمان در روابط خودشان سرد برخورد می کنند اما کلمات محبت آمیز در هر زبانی زیبایی خاصی دارد و یادگیری آن ها هم به خودتان و هم هنگام استفاده از آن ها به فرد مقابلتان حسی خوب منتقل می کند. متفاوت بودن برای ابراز علاقه به هر زبانی همیشه زیباست. اگر این مقاله باعث علاقه مندی شما به زبان آلمانی شده است می توانید به سایت احمدرضا ابراهیمی مراجعه کنید و از دوره های موجود در سایت مطلع شوید. در قسمت مقالات می توانید وارد بخش مقالات آلمانی شوید و به مطالعه ی مقالاتی که برای یادگیری بهتر و بیشتر شما عزیزان نوشته شده است بپردازید و از آن ها حداکثر استفاده را ببرید. برخی از این مقالات شامل : برنامه ریزی برای یادگیری زبان آلمانی، سلام کردن به زبان آلمانی، اصطلاحات پر کاربرد زبان آلمانی، سوالات و آزمون تعیین سطح زبان آلمانی، آموزش زبان آلمانی و…. می باشد. برای افرادی که علاقه مند به یادگیری زبان آلمانی هستند دوره های آموزش زبان آلمانی در 50 جلسه وجود دارد این دوره ها به صورت خصوصی و آنلاین برگزار می شوند. جالب است بدانید که برای شرکت در این دوره نیاز به تعیین سطح ندارید و در هر سطحی که باشید می توانید در این دوره شرکت کنید. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به تکمیل فرم مشاوره و ثبت نام که در انتهای این صفحه گذاشته شده است بپردازید. مشاوران ما پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند.