در این مقاله قرار است بهترین روش برنامه ریزی برای یادگیری زبان آلمانی را به شما معرفی کنیم اما قبل از آن بهتر است کمی راجب زبان آلمانی و کشورهای آلمانی زبان صحبت کنیم تا بهتر و با دید روشن تری به یادگیری بپردازیم. زبان آلمانی یک زبان ژرمنی غربی است و مردم اروپابی مرکزی بیشتر به این زبان صحبت می کنند. زبان آلمانی با زبان های ژرمن شمالی(زبان های دانمارکی،نروژی و سوئدی) شباهت بسیار زیادی دارد. زبان آلمانی بعد از زبان انگلیسی دومین زبان پرگویش می باشد که اکثر این گویش ها به آلمانی علیا و یا آلمانی سفلی تعلق دارد. افراد آلمانی زبان چیزی حدود 220 ملیون نفر می باشند. کشور آلمان یکی از پرقدرت ترین کشورها در زمینه ی اقتصاد می باشد و زبان آلمانی رایج ترین زبان در میان کشورهای اتحادیه اروپا است. افراد به دلایل مختلفی به یادگیری زبان آلمانی می پردازند مثل مهاجرت،علاقه به فرهنگ آلمان، سفر کردن به این کشور، رشد شخصیتی، تحصیل و … دریادگیری زبان آلمانی به دلیل اینکه تلفظ کلمات تا به حال به گوشتان نخورده است ممکن برایتان دشوار باشد. در زبان آلمانی کلمات دارای سه جنسیت می باشند حتی برای صرف کلمات چهار حالت و برای فعل شش زمان در نظر گرفته شده است. اما با یادگیری زبان آلمانی حتی در سطح پایین می تواند برای شما فرصت های شغلی بی نظیری را فراهم کند. از آنجایی که زبان آلمانی به دشوار بودن معروف است برای یادگیری بهتر و صحیح آن نیاز به یک برنامه ریزی دقیق می باشد که ما در این مقاله به شما شیوه و راه هایی برای برنامه ریزی بهتر معرفی خواهیم کرد.

IELTS7 Banner 01 8 برنامه ریزی برای یادگیری زبان آلمانی,برنامه ریزی بلند مدت برای یادگیری زبان آلمانی,زبان آلمانی

 

یادگیری زبان آلمانی همراه با برنامه ریزی:

یکی از روش های یادگیری زبان آلمانی برنامه ریزی می باشد. برنامه ریزی به ما کمک می کند که احساس قوی بودن داشته باشیم و قدم هایمان را محکم تر، یکی پس از دیگری طی کنیم. اولین قدم برای برنامه ریزی این است که در بهترین حالت روحی خود شروع به برنامه ریزی کنید و قدم دوم دفترچه ای را انتخاب کنید که از شکل و ظاهر جذابی برخوردار باشد و از خودکار های با رنگ های متفاوت استفاده کنید این روش به شما در جهت یادگیری و توجه بیشتر کمک خواهد کرد. حال باهم به سراغ برنامه ریزی صحیح می رویم.

• در مرحله ی اول: باید نگاهی به عملکرد گذشته ی خود داشته باشید زمانی که شروع به یادگیری زبان می کنید باید سنگ بنای آن را محکم قرار بدهید و از همان اپتدا از ریشه شروع به یادگیری کنید در صورتی که این ریشه از همان اپتدا قوی پایه گذاری نشود ممکن است در میانه ی راه سست شود و در نهایت کنده شود. به هیمن دلیل در قدم اول باید نگاهی به عملکرد گذشته ی خود در یادگیری زبان داشته باشید. این عملکرد را در همان دفترچه ای که در اپتدا گفته شد سعی کنید با جزئیات یادداشت کنید مثلا از موفقیت ها و شکست هایی که در یادگیری زبان تجربه کرده اید بنویسید. این کار به شما کمک خواهد کرد که نسبت به عملکرد گذشته ی خود به یک دید کلی برسید و حال افق جدیدتری پیش شروی شماست.

• در مرحله ی دوم: در این قسمت به این سوال که هدف شما از یادگیری زبان چیست پاسخ دهید و در همان دفترچه شروع به تحلیل مهارت های فعلی خود کنید و به نوشتن اهداف کوتاه مدت خود بپردازید اینکه در هفته ی آتی قرار است به چند ساعت مطالعه ی زبان آلمانی بپردازید، چه تعداد لغات قرار است تا اخر هفته یاد بگیرید، چه تعداد اصطلاحات زبان را در طول هفته یاد خواهید گرفت، چه تعداد تمرین برای افعال آلمانی در نظر گرفته اید و یا چند فیلم به زبان آلمانی تماشا خواهید کرد. به همین ترتیب ادامه دهید تا به برنامه ای واضح و دقیق برای یادگیری زبان آلمانی تبدیل شود. برای تسریع در یادگیری زبان نیاز به برنامه ریزی است اما این برنامه ریزی باید برای شما به یک عادت تبدیل شود و این عادت از طریق نظم و تکرار رقم می خورد  این کار باعث افزایش کیفیت در یادگیری زبان آلمانی و هم در زندگی شخصی شما می شود و در سریع ترین زمان ممکن می توانید به نتیجه ی دلخواه تان برسید. در آخر هر هفته به برنامه ریزی که انجام داده بودید نگاه کنید و روبه روی هر کدام از آن هایی که انجام داده اید علامت بزنید و شروع به برنامه ریزی برای هفته ی بعدی خود کنید.

• در مرحله ی سوم : در قسمت سوم دفترچه،به نوشتن اهداف بلند مدت خود در یادگیری زبان آلمانی بپردازیدبرای مثال، اینکه تا اخر سال قرار است به چه سطحی از زبان دلخواه تان برسید، اینکه تا اخر سال قرار است زبان چندم خود را شروع کنید و…. به ایده ها و افکاری که نسبت به خود دارید در این مرحله فکر کنید و برای رسیدن به آن ها تلاش کنید. اینکه در اخر هر سال روبه روی اهداف بلند مدت خود علامت بزنید لذتی وصف ناپذیر دارد.

برنامه ریزی شما باید به گونه ای باشد که زندگی شما با زبان آلمانی درگیر شود (آلمانی فکر کنید،آلمانی بخوانید، آلمانی بنویسید و…). معمولا بعد از نوشتن برنامه افراد تا چند روزه شوق زیادی برای انجام آن دارند و بعد از مدتی آن را رها کرده اما شما نباید انگیزه و اراده ی خود را برای یادگیری زبان از دست بدهید، مدام برای خود انگیزه های جدید ایجاد کنید و به انگیزه ای قوی چنگ بزنید تا در پایان سال بتوانید به احساس رضایت نسبت به خود برسید و این اتفاق شما را در جهت قدم بعدی مصمم تر خواهد کرد. فردی نباشید که روزه های عمر خود را بیهوده و بی استفاده طی می کند هر روز تلاش خود را در جهت بهتر شدن بیشتر کنید هر روز بهتر از دیروز خودتان باشید و نگذارید هر روزتان شبیه به هم باشد اگر این مقاله انگیزه ی شما را بیشتر می کند چندین بار مطالعه اش کنید و تلاش کنید برای عملی کردن رویاها و آرزوهای خود.

هدف از این مقاله برنامه ریزی همراه با احساسی خوب برای شما بوده است. اگر این مقاله شما در جهت یادگیری زبان آلمانی مصمم تر کرده است من شما را دعوت به دیدن از سایت احمد رضا ابراهیمی می کنم در این سایت دوره های آموزش زبان آلمانی وجود دارد حتی برای افرادی که علاقه ی زیادی به یادگیری زبان آلمانی دارند اما زمان کافی ندارند می توانند از آموزش  زبان آلمانی در 50 جلسه و یا آموزش زبا آلمانی در 50 روز استفاده کنند. برای اطلاعات بیشتر می توانید در انتهای این صفحه فرم مشاوره و ثبت نام را پر کنید و بعد از تماس مشاوران ما با شما به انتخاب دوره و زبان مورد علاقه ی خود بپردازید.