آموزش زبان انگلیسی (مبتدی تا پیشرفته)

کامل ترین مرجع آموزش زبان انگلیسی از مبتدی تا پیشرفته و هر آنچه برای یادگیری زبان نیاز داری. همین حالا شروع کن و زبان انگلیسی رو با جدیدترین دوره های آموزشی یکبار برای همیشه یاد بگیر. اما قبل از شروع میتونی با شرکت در آزمون زیر خودتو محک بزنی …

مکالمه زبان انگلیسی

هر آنچه برای یادگیری مکالمه نیاز دارید

گرامر زبان انگلیسی

کامل ترین مرجع آموزش گرامر زبان

لغات زبان انگلیسی

منبع لغات پرکاربرد زبان انگلیسی

روش های یادگیری

انواع روش های یادگیری زبان انگلیسی

آموزش انگلیسی در 50 روز

آموزش آنلاین زبان انگلیسی

Product C2 8 آموزش زبان انگلیسی

جدیدترین دوره های آموزشی

مشاوره و ثبت نام

اگه برای شروع یادگیری زبان و انتخاب بهترین دوره آموزشی به راهنمایی و مشاوره نیاز داری، میتونی با تکمیل فرم مشاوره و ثبت نام از بخش پشتیبانی به صورت رایگان مشاوره دریافت کنی.

همگام با احمدرضا ابراهیمی

جدیدترین مقالات تخصصی احمدرضا ابراهیمی پیرامون به روزترین و کارامدترین متد آموزش زبان انگلیسی را در سایت ما دنبال کنید.

آموزش زبان انگلیسی

با وجود اینکه در دوره‌های تربیت مدرس به اساتید زبان انگلیسی آموزش داده می‌شود که به زبان آموزان خود، زبان انگلیسی را آموزش دهند نه درباره زبان انگلیسی، متاسفانه در بسیاری از کلاس‌ها و دوره‌های آموزش زبان انگلیسی به زبان آموزان اطلاعاتی درباره‌ی زبان انگلیسی آموخته می‌شود و زبان آموزان را آماده نمایش‌های انگلیسی می‌کنند. نه تنها زبان آموزان بلکه مدرسین زبان هم باید به یادگیری مهارت‌های صحیح، شناخت و ایجاد عادت‌های صحیح زبانی و تمرین دائم این مهارت‌ها در زندگی بپردازند. به اختصار در این مقاله به بررسی بایدها و نبایدهای آموزش زبان انگلیسی خواهیم پرداخت …

آموزش زبان انگلیسی چه نیست؟!

حفظ کردن واژگان متفاوت، گسترش دایره لغات، به خاطر سپردن دستورهای گرامری، کسب اطلاعات درباره کلمات و شناخت قواعدهای پیدایش کلمات، کسب مدرک‌ های متفاوت، رسیدن به سطح‌ های مختلف و گذراندن آزمون‌ های رایج و… نمایش قدرتی برای زبان آموزان و حتی اساتید زبان انگلیسی است و جای لذت بردن و ارتباط سالم با زبان انگلیسی را اشغال کرده است. قطعا باورهای رایج و دیرینه باعث انحراف در مسیر یادگیری زبان انگلیسی شده است. اما شناختن جزئیات این عادت‌ های غلط، می‌ تواند به شما در جهت انتخاب مسیر درست یادگیری زبان انگلیسی کمک کند. بسیاری از ما همه توجه خود را فقط برای آموزش و یادگیری زبان انگلیسی قرار داده‌ ایم، غافل از اینکه نحوه، سبک و روش آموزشی نیز بسیار مهم می‌ باشد. تا زمانی که نحوه و روش آموزشی به روز و صحیحی در پیش نگرفته باشیم، مجددا مجبور به آغازی دوباره خواهیم بود اما اصلا جای نگرانی نیست؛ چراکه تیم حرفه‌ ای احمدرضا ابراهیمی با در نظر گرفتن همه نکات لازم و کافی به آموزش زبان آموزان می‌ پردازند و لحظات متفاوت و لذت بخشی را همراه با یادگیری برای زبان آموزان رقم می‌ زنند.

آموزش زبان انگلیسی یا کسب اطلاعات درباره زبان انگلیسی؟!

تا به حال به تفاوتی که بین آموزش زبان انگلیسی و کسب اطلاعات درباره‌ ی زبان انگلیسی وجود دارد دقت کرده‌ اید؟ با وجود اینکه مدرسین در کلاس‌ های آموزشی تلاش بسیاری برای آموزش زبان انگلیسی به زبان آموزان می‌ کنند، آموزش زبان انگلیسی را با ارائه اطلاعات درباره زبان انگلیسی اشتباه گرفته‌ اند و همین اشتباه بزرگ باعث می‌ شود زبان آموزان مسیر را به طور کامل اشتباه طی کنند و در نهایت با اطلاعات بسیاری در مورد زبان انگلیسی مواجه شوند اما توانایی استفاده و به کار گرفتن آن‌ ها را نداشته باشند. همانطور که روش‌ های آموزشی به صورت مداوم در حال به روز رسانی می باشند، مدرسین و اساتید زبان انگلیسی نیز باید به صورت مداوم در حال آپدیت اطلاعات، سبک، روش و دانش زبانی خود باشند تا کم‌ ترین اختلالی در روند آموزش و یادگیری زبان آموزان ایجاد نشود. برای مثال به چند نمونه از باورهای غلط و رایج در کلاس‌ های آموزش زبان انگلیسی و هم چنین کتاب‌ های آموزش زبان انگلیسی اشاره می‌ کنیم.

دیکشنری شدن

یکی از اشتباهات رایج که در کلاس‌ های آموزش زبان انگلیسی تا به الان رایج بوده است، حفظ کردن لغات بسیار و معادل‌ های آن‌ ها می‌ باشد. به ما آموخته‌ اند که هرچقدر لغات بیشتری را حفظ کنیم توانایی مکالمه بهتری را خواهیم داشت و ما را مجبور به یادگیری اکثر لغات موجود در دیکشنری‌ ها و کتاب‌ های آموزشی می‌ کنند. روز به روز دیکشنری های متنوع و متفاوت‌ تری تهیه می شود که ما را ملزم به خریداری و استفاده مداوم از آن‌ ها می‌کنند اما غافل از اینکه همین روند بعد از مدتی زبان آموزان را دچار خستگی و دلزدگی از ادامه یادگیری زبان انگلیسی می‌ کند.
و جالب این جاست که تا به الان از همین روش اشتباه برای آموزش زبان آموزان استفاده می‌ شود. سیستم‌ های آموزشی و باورهای ما، آموزش زبان را با دیکشنری شدن زبان آموزان اشتباه گرفته‌ است. باورهای غلط زبان آموزان، والدین، مدرسین و طراحان سیستم‌ های آموزشی باعث شده است که ما در مسیر کسب اطلاعات درباره زبان، به جای یادگیری لذت بخش زبان انگلیسی قرار بگیریم. با داشتن آگاهی، تجربه و دیدی متفاوت می توان یادگیری زبان انگلیسی را به یکی از لذت بخش ترین مسیرها برای زبان آموزان زبان انگلیسی تبدیل کرد. مدرسین سایت احمدرضا ابراهیمی با آگاهی از دغدغه زبان آموزان و با در پیش گرفتن متدهای به روز، نگرانی‌ های موجود در این راه را به حداقل رسانده‌ اند.

گرامریست شدن

تا چه زمانی قرار است مشغول حفظ کردن فرمول‌ های گرامری باشیم؟ آیا زبان مادری خود را با حفظ کردن عناوین گرامری و دستور زبان فرا گرفته‌ ایم؟
در کلاس‌ های آموزش زبان انگلیسی کتاب‌ ها و منابعی تدریس می‌ شوند که در راس کار خود یادگیری گرامر و حفظ کردن یک سری فرمول‌ ها را برای جمله سازی قرار داده‌ اند. در واقع بدون دانستن ساختارها و فرم‌ های جملات نمی توانیم به راحتی به صحبت بپردازیم اما نکته این جاست که روش یادگیری غلطی را در پیش گرفته‌ ایم. این که هر جلسه در کلاس‌ ها و دوره‌ های آموزش زبان انگلیسی به حفظ تعدادی عناوین گرامری بپردازیم کار اشتباهی است و باعث می‌ شود از اصل موضوع عقب بمانیم. آموزش گرامر به زبان آموزان را با اطلاعاتی درباره گرامر اشتباه نگرید! سعی کنید گرامر را به صورت ناخودآگاه از طریق فیلم و سریال فرا بگیرید. یادگیری گرامر زبان انگلیسی از طریق فیلم و سریال‌ های انگلیسی نیز کار آسانی نیست و نیاز به رعایت بسیاری از نکات و تکنیک‌ های آموزشی دارد. آموزش زبان انگلیسی با سریال را با تماشای فیلم‌ ها و سریال‌ هایی انگلیسی که در داخل خانه به صورت خودآموز تماشا می‌ کنید، اشتباه نگیرید! برای آگاهی از چنین سبک و روش آموزشی بهتر است که تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

زبان شناس شدن

به نظر شما یک زبان آموز تا چه حد باید از ریشه کلمات و روند رشد کلمه‌ ها آگاهی داشته باشد؟ چه روند و مسیری برای آموزش زبان انگلیسی کارآمدتر است؟
سیستم‌ های آموزشی به اشتباه زبان آموزان را مجبور به یادگیری اطلاعات زبان شناسی می‌ کنند در صورتی که آموزش زبان انگلیسی چنین چیزی نیست. اینکه زبان آموزان شروع به حفظ کردن پسوندها، پیشوندها و آشنایی با دیگر اجزای کلمات کنند هیچ فایده‌ ای جز اتلاف وقت برایشان ندارد. دانستن صرف و نحو و… در حوضه یادگیری زبان انگلیسی نیست. متاسفانه در اکثر سیستم های آموزشی وظایف زبان آموز را با زبان شناس اشتباه گرفته‌ ایم.
با یک مثال ساده این بخش را بهتر درک خواهید کرد:
هنگامی که یادگیری زبان مادری را آغاز کرده ایم، پدران، مادران و اطرافیان ما، ما را برای یادگیری زبان مادری ملزم به یادگیری پیشوندها، پسوندها، ریشه کلمات و… نکرده‌ اند بلکه ما زبان مادری را به صورت ناخودآگاه فرا گرفته‌ ایم. حال در وبسایت احمدرضا ابراهیمی از طریق بهترین دوره‌ های آموزشی، یادگیری زبان انگلیسی به صورت ناخودآگاه همچون زبان مادری همراه با سریال‌ های انگلیسی صورت می‌ گیرد به گونه‌ ای که زبان آموزان با کم‌ ترین خستگی و با بیشترین اشتیاق به آموزش و یادگیری مشغول می شوند.

آموزش زبان انگلیسی یا آماده شدن برای نمایش های انگلیسی؟

زبان آموزان بدون در نظر گرفتن آینده و نداشتن آگاهی کامل، درگیر مسائلی از جمله مدرک گرایی و پرستیژ شده‌ اند. که اگر گرفتن این مدرک همراه با یادگیری نباشد ممکن است آسیب‌ هایی را به ما وارد کند. یادگیری مهارت های زبان انگلیسی را نمی‌ توان با داشتن مدرک‌ ها، آزمون‌ ها و سطوح زبانی به نمایش گذاشت. تا زمانی که همین روند را در پیش بگیرید مسیر اشتباه را دائما تکرار کرده‌ اید و از همان نقطه‌ ای که آغاز کرده‌ اید، برخواهید گشت. در حال حاضر در دنیایی زندگی می‌ کنیم که اهمیت یادگیری زبان انگلیسی بسیار زیاد می‌ باشد اما این موضوع دلیلی بر این نیست که صرفا یادگیری زبان را به دلیل مدرک و پرستیژ اجتماعی آغاز کنیم. در صورتی که هدف ما از یادگیری زبان انگلیسی صرفا داشتن مدرک باشد، ما در اواسط و یا حتی اوایل مسیر از ادامه دادن مسیر یادگیری زبان انگلیسی و یا حتی دیگر زبان‌ ها منصرف خواهیم شد؛ پس بهتر است که همه ما دلایل و اهداف محکم‌ تری برای یادگیری زبان انگلیسی داشته باشیم.
احمدرضا ابراهیمی با داشتن اساتید حرفه‌ ای، هدف گذاری صحیح در مسیر یادگیری را به زبان آموزان خود آموزش می‌ دهد. در واقع وبسایت احمدرضا ابراهیمی در کنار آموزش زبان انگلیسی به آموزش‌ های اصلی و اساسی در این زمینه نیز می‌ پردازد.

گذراندن آزمون آیلتس، تافل و…

یکی از باورهای غلطی که در میان ما وجود دارد این است که نمره بالا در آیلتس و تافل نشان دهنده تسلط بالای ما در مهارت‌ های زبان انگلیسی است. در صورتی که در ابتدا باید بدانیم و آگاه باشیم که کاربرد آزمون‌ های آیلتس، تافل و… چیست؟ چه کسانی باید برای این آزمون آماده شوند؟ چه کسانی به این مدرک نیاز دارند؟
نتیجه این عدم آگاهی و باورهای ریشه گرفته از آن باعث شده است که اکثر سیستم‌ های آموزشی به جای آموزش زبان انگلیسی تلاش می کنند که زبان آموزان‌شان در این آزمون‌ ها با ترفندهای متفاوت نمره خوبی کسب کنند. متاسفانه در اکثر موارد با وجود داشتن نمره نسبتا بالا زبان آموزان قادر به استفاده صحیح از دانسته‌ های زبانی خود در موقعیت‌ های مناسب نیستند.
یکی از مهم ترین دوره هایی که در سایت احمدرضا ابراهیمی برگزار می‌ شود، دوره‌ های آمادگی آزمون آیلتس و تافل می‌ باشد این دوره‌ های نیز با متدهای آموزشی متفاوت و به روز زیر نظر احمدرضا ابراهیمی برگزار می‌ شوند. گذراندن دوره‌ های تافل و آیلتس نیاز به پشتکار و تلاش بالایی دارد که تیم حرفه‌ ای احمدرضا ابراهیمی از همان آغاز ثبت نام تا پایان دوره همراه و پشتیبان شما نیز هستند اما فراموش نکنید که در این وبسایت هدف تنها گرفتن مدرک آزمون آیلتس و تافل نیست بلکه به شما استفاده از زبان را در موقعیت‌ های مختلف آموزش می‌ دهند تا همه شما علاقه‌ مندان به زبان انگلیسی با یک تیر چندین نشان را هدف قرار دهید.

کسب مدرک آموزشگاهی

متاسفانه خیلی از زبان آموزان و والدین آن‌ ها تنها هدفی که از یادگیری زبان انگلیسی دارند کسب مدرک آن می باشد. در ذهن اکثر زبان آموزان این باور رخنه کرده است که با داشتن مدرک می‌ توانیم موقعیت‌ های شغلی مناسب در زندگی داشته باشیم و حتی در برخی موارد رضایت درونی خود را در گرو داشتن این مدرک می‌ دانند در صورتی که شما باید به دنبال کسب مهارت‌ های زبانی باشید. تا زمانی که این باور در شما وجود داشته باشد شما قادر به یادگیری صحیح زبان نخواهید بود. اینکه شما مدرک را در اختیار داشته باشید و نتوانید از مهارت‌ های زبانی خود به نحو احسن استفاده کنید برای شما رضایت درونی نخواهد داشت. غالبا زبان آموزان با طی کردن یک دوره آموزشی و کسب مدرک خود از آموزشگاه، ارتباط خود را با زبان قطع می‌ کنند و صرفا به داشتن آن مدرک اکتفا می‌ کنند و بعد از مدت زمان کوتاهی با خلأ مهارت‌ های زبانی روبه رو می‌ شوند و چه بسا در موقعیت‌ های تحصیلی و شغلی عاجز از برآورده کردن نیازهای خود می‌ شوند. اکثر افراد با وجود داشتن مدرک زبانی مناسب عبارت کلیشه‌ ای “فرار بودن زبان” را بهانه ای کرده‌ اند و به گفته خودشان به این دلیل قادر به برطرف کردن نیازهای زبانی خود نیستند. در اینکه زبان انگلیسی و یا هر زبان دیگری نیاز به ارتباط دائم دارد هیچ شکی نیست اما قطعا این نگرش و تلاش ما برای کسب مدرک، دوره یادگیری ما را تحت تاثیر قرار داده است و مدرسین روش‌ های آموزشی خود را مبتنی بر عوامل و فاکتورهایی قرار داده‌ اند که در نهایت زبان آموزان مدرک خود را دریافت کنند.

 رسیدن به سطح های A1 الی C2

سطوح زبان انگلیسی بر اساس سطح‌ های استاندارد اتحادیه اروپا شامل A1, A2) (B1, B2) (C1, C2)) می‌ باشد و هم چنین معیار سطح بندی تمام کتاب‌ های زبان انگلیسی CEFR است. CEFR برای توصیف توانایی زبان آموزان مورد استفاده قرار می‌ گیرد، به عبارتی این روشی برای اندازه گیری سطح موفقیت افراد در یادگیری زبان انگلیسی می‌ باشد. متاسفانه در CEFR  به یادگیری عادت‌ های زبانی پرداخته نمی‌ شود. گذراندن این سطوح نه تنها در شما عادات صحیح ایجاد نمی‌ کند بلکه باعث از دست دادن اعتماد به نفس و عزت نفس شما می‌ شوند و به عبارتی زبان آموزی که دارای عادات یادگیری زبانی صحیحی است اما در سطح A1 قرار دارد احساس ضعف می‌ کند و این قضاوت باعث می‌ شود زبان آموزان دست از یادگیری بردارند و در نهایت جز افرادی می شوند که یادگیری زبان را رها کرده. مسئله فقط گذراندن این سطوح نیست، وظیفه من و دیگر همکارانم به عنوان یک فرد آموزش دهنده ایجاد عادت‌ های صحیح یادگیری در زبان آموزان است. عادات صحیح زبانی از طریق آموزشی صحیح صورت می‌ گیرد. بدون داشتن آموزشی صحیح و کافی، زبان آموزان جواب عکس خواهند گرفت. احمدرضا ابراهیمی با در اختیار داشتن متدهای و روش‌ های آموزشی متفاوت و با توجه به نیازهای زبانی فراگیران در موقعیت‌ های مختلف زبانی به آموزش زبان آموزان می‌ پردازد.

آموزش زبان انگلیسی چه هست؟!

حال که تا این جای مقاله با بعضی از باورها و عادت‌ های غلط در آموزش زبان انگلیسی آشنا شده‌ اید بهتر است با برخی از ایده‌ های متفاوت آموزش زبان انگلیسی آشنا شوید. ایجاد عادت‌ های صحیح مربوط به تلفظ، شناخت فرهنگ مردم کشور هدف و کپی کردن عادت‌ های زبانی آن‌ ها و… از جمله معیارهایی هستند که تعریف ما را از آموزش زبان انگلیسی شفاف‌ تر می‌ کنند. اما باید بدانید که آموزش زبان انگلیسی تنها به این سه مورد ختم نمی‌ شوند و ما در این مقاله تنها به سه مورد از آن ها اشاره خواهیم کرد. برای درک بهتر این مفاهیم با ما همراه باشید….

آموزش مهارت های یادگیری به جای آموزش زبان انگلیسی!

با مهارت‌ های یادگیری زبان تا چه حد آشنایی دارید؟ آیا از مهارت‌ های یادگیری زبان برای یادگیری خود استفاده کرده‌ اید؟ برای استفاده از مهارت‌ های یادگیری باید با عادت‌ های صحیح زبانی آشنایی داشته باشید این عادات صحیح در سیستم آموزشی صحیح رقم خواهد خورد. ایجاد عادت‌ های صحیح، شناخت فرهنگ، کپی کردن  جملات و عادت‌های زبانی از جمله معیارهایی هستند که به عنوان مهارت‌ های یادگیری در نظر گرفته می‌ شوند. به عبارات زیر دقت کنید…

ایجاد عادت های صحیح مربوط به تلفظ و لحن

به عنوان یک معلم زبان سال‌ ها تلاش کرده‌ ام، زبان آموزانم کلمات را به صحیح‌ ترین شکل ادا کنند. هرچند که زبان آموزانم برخی از کلمات را اشتباه تلفظ می‌ کردند اما من تلاش می‌ کردم عادت‌ های زبانی صحیحی را در آن‌ ها ایجاد کنم. تمام مدرسین ما باید تلاش کنند روند یادگیری زبان آموزان را از مسیری ببرند که به صورت ناخودآگاه زبان آموزان تلفظ کلمات و لحن جملات را به بهترین شکل دریافت کنند و نحوه تمرین‌شان باید به گونه‌ ای باشد که ناخودآگاه تلفظ و لحن خوبی داشته باشند. برای داشتن تلفظ و لحنی صحیح باید به ایجاد عادت صحیح یادگیری بپردازیم این عادات صحیح نیازمند سیستم آموزشی و محتوای صحیح می‌ باشد. کاری که من برای آموزش زبان انگلیسی از طریق سریال انجام می‌ دهم به همین شکل می‌ باشد. به گونه‌ ای که زبان آموز همان ابتدا کلمه را می‌ شنود متوجه لحن و تلفظ آن می‌ شود و سعی در تکرار کردن آن می‌ کند این کار باعث تقویت ماهیچه‌ های زبانی زبان آموزان می‌ شود. برای درک بهتر صدا باید آن‌ ها را در بستر جمله و متن فرا بگیرید و باید به تمرین روزانه با فاصله کم بپردازید تا ماهیچه‌ های تولید صدا تقویت شوند. پس برای تلفظ صحیح صداهای انگلیسی باید به تمرین و تکرار روزانه بپردازید. برای درک بهتر این قسمت شما را دعوت به خواندن مقاله آموزش یا ورزش می‌ کنم.

شناخت عادت‌ های مربوط به فرهنگ و زندگی مردم انگلیسی زبان

بسیاری از افراد با وجود داشتن مدرک آیلتس و تافل هنوز توانایی سفارش غذا در یک رستوران انگلیسی زبان را ندارند. چیزی که امروزه باید زبان آموزان ما آن را بشناسند، عادت‌ های فرهنگی آن کشور است. اینکه در حال حاضر در سال 2021 در آن رستوران منوی غذایی چیست؟ اینکه نحوه سفارش دادن غذا در آن رستوران به چه گونه‌ ای است؟ در واقع همانطور که زبان مادری نیازهای روزانه و حیاتی ما را برطرف می‌ کند زبان انگلیسی هم باید به رفع همان نیاز ها منجر شود و این در شرایطی امکان پذیر است که شما با فرهنگ مردم آن کشور آشنایی داشته باشید در واقع شناخت فرهنگ آن کشور یکی از قسمت‌ های یادگیری زبان محسوب می‌ شود. در صورتی که علاقه مند به شناخت فرهنگ مردم دیگر کشورها هستید این مرحله برای شما جذاب تر می شود. به عبارتی باید خود را در همان کشور و در کنار همان مردم تصور کنید.

کپی کردن عادت‌ های زبانی مردم انگلیسی زبان

آیا تا به حال به عادت‌ های زبانی نیتیوهای آمریکایی دقت کرده‌ اید؟ تا به حال اساتید شما در کلاس‌ ها راجع به عادت‌ های زبانی کشور هدف با شما صحبت کرده‌ اند؟
مردم انگلیسی زبان مثل فارسی زبانان در مکالمه‌ های روزانه، ارتباط برقرار کردن و صحبت کردن دارای عادت‌ های زبانی هستند که در بین دو فرهنگ با وجود وجوه اشتراکی، تفاوت‌ هایی هم است. وظیفه سیستم‌ های آموزشی معرفی کردن این عادت‌ ها و هدایت زبان آموزان به سمت کپی کردن این عادت‌ های زبانی است. برای مثال در زبان انگلیسی یکی از عادت‌ های انگلیسی زبانان قرض گرفتن جملات از یک دیگر به طور کامل است بدین صورت که اگر در حین بحث و گفتگو یکی از طرفین مکالمه یک جمله‌ ای را برای رسیدن به هدفی استفاده می‌ کند، طرف مقابل عیناً همان جمله را کپی می‌ کند تا به هدف خودش برسد. یکی دیگر از این عادت‌ ها در هنگام پاسخ دادن به سوالات نمایان می‌ شود به گونه ای که در پاسخ دادن به سوالات مسیرهای کوتاهی شناخته شده است که برگرفته از خود سوال می‌ باشد که در زبان انگلیسی به جواب‌ های کوتاه معروف هستند و حالا برای استفاده از این جواب‌ های کوتاه باید به رفتار زبانی مردم انگلیسی زبان دقت کنیم تا بدانیم از کجا چه فرمی را استفاده کنیم.

تمرین دائم مهارت‌ های یادگیری

در واقع یادگیری یک تغییر نسبتا پایداری است که با تمرین تقویت می‌ شود؛ به عبارتی یادگیری باید به گونه‌ ای رقم بخورد که برای یادگیرنده قابل مشاهده و ملموس باشد. زمانی که یادگیری را همچون تغییر نسبتا پایدار در نظر می‌ گیریم بدین معناست که تغییر نه ثابت است و نه موقتی. باید آگاه باشید که این تغییر در یادگیری از طریق تمرین به وجود می‌ آید پس تا می‌ توانید به تمرین مهارت‌ های یادگیری بپردازید. یادگیری زبان نه شروع خاصی دارد و نه تمام شدنی است. تاکنون شنیده‌ اید که با یادگیری نقل قول‌ ها شما دو نفر می‌ شوید؟ پس زمانی که شما به یادگیری زبان دوم بپردازید شما دو نفر شده‌ اید به عبارتی دو نوع زندگی، نگرش و تفکر را به جلو می‌ برید. این یادگیری از آغاز تا لحظه آخر شما را همراهی می‌ کند. هر روز به هر نحوی که شده است از زبان انگلیسی استفاده کنید. زبان انگلیسی همچون سازی است که باید دائم در حال نواخته شدن باشد.

 آموزش زبان انگلیسی به سبک احمدرضا ابراهیمی

زمان آن رسیده است که به معرفی دوره‌ های مختلف و موجود در سایت احمدرضا ابراهیمی که بر اساس 20 سال تجربه طراحی و تهیه شده‌اند بپردازیم:

 • دوره جامع مکالمه زبان انگلیسی

یکی دیگر از دوره های کامل که توسط سایت احمدرضا ابراهیمی در حال برگزاری و اجرا است، دوره جامع مکالمه زبان انگلیسی می باشد. معمولا در مدارس به مکالمه زبان انگلیسی و تسلط دانش آموزان بر این مهارت پرداخته نمی‌ شود. همین امر باعث شده است که دانش آموزان و حتی علاقه‌ مندان به زبان انگلیسی اعتماد به نفس کافی برای مکالمه زبان انگلیسی را نداشته باشند و یا بعد از مدتی به صورت کامل یادگیری زبان انگلیسی را رها می‌ کنند اما با وجود سایت‌ های همچون وبسایت احمدرضا ابراهیمی آموزش زبان انگلیسی برای همگان به یکی از لذت بخش‌ ترین هدف‌ ها تبدیل شده است. این دوره جامع بر هر چهار مهارت اصلی زبان انگلیسی تاکید دارد و با ترفندهای متفاوت به صورت حرفه‌ ای و مستمر به آموزش فراگیران می‌ پردازد. در دوره جامع مکالمه انگلیسی از عبارات و کلمات ساده تا اصطلاحات بسیار حرفه‌‌ ای و جملات بسیار پیچیده زبان انگلیسی را از همان ابتدای دوره تا پایان با تکیه بر تلفظ، ادای صحیح کلمات و لهجه صحیح فرا می‌ گیرید و پس از تسلط کافی به زبان انگلیسی و مکالمه برای آزمون اسپیکینگ آیلتس در سطح پیشرفته آماده می‌ شوید. این دوره آموزشی دارای ویژگی‌ های متفاوت و منحصر به فردی از جمله:

 1. بیش از 120 جلسه آموزش کاربردی مکالمه زبان انگلیسی با تکنیک‌ های متفاوت و به روز.
 2. با خرید این دوره تمام آپدیت‌ ها را بدون پرداخت هزینه مجدد دریافت خواهید کرد.
 3. بعد از ثبت نام و آغاز دوره به مدت 1 سال می‌ توانید از سیستم پشتیبانی اختصاصی دوره استفاده نمایید.

و اما مهارت‌ هایی که در دوره جامع مکالمه زبان انگلیسی فرا خواهید گرفت شامل:

 1. نیتیو لایک شدن و لهجه جذاب آمریکایی.
 2. اسپیکینگ روان.
 3. لیسنینگ قوی.
 4. تلفظ صحیح کلمات و ادای صحیح آن‌ ها همچون زبان مادری.
 5. آشنایی کامل با عبارات و اصطلاحات محاوره ای زبان انگلیسی.
 6. گرامرهای پیچیده زبان انگلیسی را به راحتی فرا خواهید گرفت.
 7. عادات و مهارت‌ های صحیح زبانی.
 8. آشنایی با فرهنگ زبانی مردم کشور.
 9. یادگیری هر چهار مهارت اصلی زبان انگلیسی به صورت ناخودآگاه.
 10. کسب نمره 7 به بالا در آزمون آیلتس زبان انگلیسی.
 • دوره راکت

بسیاری از افراد با وجود علاقه به یادگیری زبان به دلایل مختلفی از جمله مشغله زیاد، رسیدن به سریع‌ ترین نتیجه، مهاجرت، کنکور و…. خواستار یادگیری زبان به صورت فشرده و فوق فشرده هستند. اما باید گفت که دوره های آموزش زبان انگلیسی در 50 روز (VIP Rocket) و یا 50 جلسه (Tailored Rocket) نه تنها برای چنین افرادی بلکه برای همه افراد در هر سطحی و سنی مناسب می‌ باشد. این روش مانند یادگیری زبان انگلیسی به روش زبان مادری رقم خواهد خورد. سایت احمدرضا ابراهیمی با داشتن اساتید حرفه‌ ای و چند زبانه با به روزترین روش‌ ها به آموزش زبان انگلیسی می‌ پردازد به گونه‌ ای که در پایان دوره‌ تشخیص شما از یک نیتیو آمریکایی سخت خواهد شد. زمانی که شما با اتمام این دوره بر مکالمه، گرامر و لهجه زبان انگلیسی مسلط شدید، لذت و شیرینی وصف ناپذیری را تجربه خواهید کرد و آرزوی دیرینه شما به حقیقت تبدیل خواهد شد.

 • راکت جریان 

زمان آن رسیده است که با بهترین و موثرترین روش یادگیری زبان انگلیسی به کودکان نیز آشنایی پیدا کنید. روش‌ های یادگیری زبان انگلیسی از تنوع و تفاوت بسیاری برخوردار هستند. اما اینکه کدام یک از روش‌ ها مناسب سن و شخصیت شما می‌ باشد باید با آگاهی و دقت بالایی انتخاب شود. کودکان شما نیاز به دوره‌ هایی دارند که علاوه بر اینکه موجب یادگیری و تسلط آن‌ ها بر زبان انگلیسی می‌ شود، موجب افزایش اعتماد به نفس آن‌ ها نیز شود.
دوره راکت جریان دوره‌ ای است که در حال حاضر در سایت زبان احمدرضا ابراهیمی توسط اساتید حرفه‌ ای و چند زبانه در حال تدریس و اجرا می‌ باشد.
دوره راکت جریان مختص به کودکان می‌ باشد و با سریال‌ های انگلیسی به تدریس زبان انگلیسی می‌ پردازند. آموزش زبان انگلیسی با سریال دارایی مزایایی بسیاری از جمله نیتیو لایک شدن زبان آموزان می‌ باشد. کودکان شما در کنار سرگرمی به یادگیری نامحدودی مشغول هستند. دوره راکت جریان همانند دو دوره نام برده شده به صورت آنلاین و خصوصی به آموزش زبان انگلیسی می‌ پردازد و لحظات متفاوت و بی نظیری را برای کودکان شما رقم می‌ زند.

و اما سبک آموزشی هر کدام از این دوره‌ ها به گونه ای است که همه موارد و ویژگی‌ های گفته شده در بالا را برای زبان آموزان فراهم می‌ کند. در ادامه بیشتر درباره سبک آموزشی این دو دوره صحبت خواهیم کرد.

سبک آموزشی دوره های احمدرضا ابراهیمی

در حال حاضر آموزش زبان انگلیسی از طریق سریال تنها واقعیت نزدیک به زبان می‌ باشد به همین دلیل یکی از کامل‌ ترین روش‌ ها برای آموزش زبان انگلیسی است. برای یادگیری زبان انگلیسی باید به دنبال محتوایی کارآمد باشید و در حال حاضر آموزش از طریق سریال به دلیل ماهیتی که دارد تنها گزینه برای آموزشی کارآمد می‌ باشد. سریال ها با قرار دادن زبان آموزان در محیط و شرایط نیتیو لایک‌ ها باعث یادگیری اصولی‌ تر، کارآمدتر، بهتر و سریع تر زبان انگلیسی می‌ شوند.
زمانی که آموزش شما از طریق سریال اتفاق بیفتد باعث می‌ شود شما به صورت ناخودآگاه به عادت‌ های زبانی آن کشور، لهجه، گرامر، تلفظ، لحن و مکالمه تسلط کاملی پیدا کنید. اگر به دنبال محتوایی نامحدود هستید آموزش از طریق سریال بهترین گزینه است در واقع شما با کمترین هزینه بیشترین یادگیری و آموزش را کسب خواهید کرد. در ادامه با مزایایی این سبک آموزشی آشنا خواهید شد:

 1. نیتیو لایک شدن
 2. کارآمدترین روش
 3. به روزترین روش
 4. یادگیری زبان انگلیسی بدون دخالت گرامر زبان انگلیسی
 5. جذاب‌ ترین روش
 6. بهترین روش برای آموزش زبان انگلیسی برای کودکان
 7. کامل ترین روش
 8. آشنایی با فرهنگ و شیوه زندگی نیتیوها
 9. محتوای نامحدود
 10. آموزش همراه با یادگیری نامحدود
 11. ارزان‌ ترین روش
 12. و…

مزایای دیگری از دوره‌ ها و روش آموزشی احمدرضا ابراهیمی

احمدرضا ابراهیمی با توجه اینکه هر کدام از دوره‌ های موجود در سایت، برای همگان و در هر کجای دنیا قابل استفاده و در دسترس باشد، دوره‌ ها را به صورت آنلاین و خصوصی برگزار می‌ کند. برگزاری کلاس ها و دوره های آنلاین آموزش زبان انگلیسی این امکان را به افراد می‌ دهد تا در هر کجای دنیا، در هر موقعیت و جایگاهی به راحتی تنها با یک کلیک ساده وارد دوره آموزشی شوند و به یادگیری بپردازند و با اساتید و مدرسین خود در هر زمان و موقعیتی ارتباط برقرار نمایند. از طرف دیگر برگزاری کلاس‌ ها به صورت خصوصی باعث افزایش تمرکز و اعتماد به نفس فراگیران نیز می‌ شود.
هر کدام از این دوره‌ ها متناسب با نیازهای زبانی فراگیران و تغییرات روز دنیا تهیه و تدوین شده است و زبان آموزان بعد از گذراندن هر یک از این دوره‌ ها آماده صحبت و مکالمه در موقعیت‌ های مختلف زبانی هستند و به راحتی می‌ توانند به رفع نیازهای زبانی خود بپردازند. در پایان هر کدام از این دوره‌ ها به شما مدرکی ارائه می‌ گردد، مبنی بر اینکه شما زیر نظر اساتید حرفه ای دوره ها را گزرانیده اید و آماده استفاده از زبان در موقعیت‌ های مختلف زبانی هستید. برای انتخاب هر یک از این دوره‌ ها می‌ توانید از مشاوران و کارشناسان ما کمک بگیرید.

بعد از خواندن همه مطالبی که در بالا گفته شده است باید بدانید و آگاه باشید که برای تسلط کامل بر زبان انگلیسی باید در یادگیری، استمرار و نظم جدی داشته باشید تا بر هر چهار مهارت اصلی زبان به صورت کامل تسلط پیدا کنید. اینکه برخی از روزها به لیسنینگ زبان انگلیسی و در برخی دیگر از روزها به اسپیکینگ انگلیسی بپردازید، استمرار و نظم شما را نشان نمی‌ دهد. در صورتی که به صورت جدی قصد یادگیری زبان انگلیسی را دارید باید هر روزه مطالعه و تمرین هر چهار مهارت اصلی زبان انگلیسی را در برنامه خود قرار دهید و بین نوبت های یادگیری خود فاصله نیندازید. ما این اطمینان را به شما می‌ دهیم که با دوره‌ های سایت احمدرضا ابراهیمی همراه با داشتن برنامه ای منظم و مستمر در کمترین زمان ممکن می‌ توانید به نتیجه دلخواهتان برسید. اساتید چند زبانه سایت احمدرضا ابراهیمی بعد از گذراندن آموزش‌ های لازم آماده تدریس به شما عزیزان هستند.
فرقی نمی‌کند کجای این کره خاکی در حال زندگی کردن باشید در صورتی که علاقه‌ مند به شرکت در دوره‌ ها و دریافت مشاوره رایگان هستید به راحتی می‌ توانید از طریق راه‌ های ارتباطی زیر با ما ارتباط حاصل نمایید:

_تکمیل فرم مشاوره و ثبت نام در انتهای صفحه
_پشتیبانی آنلاین
_تماس با شماره تلفن 09333558002

کارشناسان و مشاوران سایت همه روزه به جزء روزهای تعطیل آماده پاسخگویی به سوالات شما زبان آموزان نیز هستند؛ همچنین از آغاز تا پایان دوره از حمایت و پشتیبانی کاملی برخوردار خواهید بود.

آموزش زبان انگلیسی در سیستم آموزشی ابراهیمی، با راهبری مدرسان چندزبانه و با پکیج های آموزش زبان انگلیسی با سریال دوره استثنایی آموزش زبان انگلیسی در 50 روز را از رویا به یک واقعیت روزمره تبدیل کرده است.

تمامی حقوق مادی و معنوی این تارنما متعلق به احمدرضا ابراهیمی می‌باشد.

مشاوره و ثبت نام