افراد با اهداف مختلفی به یادگیری زبان انگلیسی می پردازند. روش های یادگیری زبان انگلیسی مانند اهداف یادگیری زبان متفاوت می باشند اما در این میان افرادی هم هستند که روش های مختلفی را برای یادگیری بهتر و سریع تر امتحان می کنند. اما عمر و زمان انسان مهم تر از هر چیزی است و از همان ابتدا که قصد یادگیری و آموزش زبان را کردید باید روشی را انتخاب کنید که نیاز به آزمون و خطا نداشته باشد. ما در این مقاله به بررسی یکی از متد های آموزش زبان انگلیسی به روش زبان مادری خواهیم پرداخت. در این میان تحقیقات بسیاری صورت گرفته است عده ای از دانشمندان به مطالعه ی یادگیری زبان مادری و عده ای از دانشمندان دیگر به مطالعه و بررسی یادگیری زبان در بزرگسالی می پردازند.

IELTS7 Banner 01 8 آموزش زبان انگلیسی به روش زبان مادری

 

آموزش زبان انگلیسی به روش زبان مادری:

ضریب هوشی بر طولانی و یا کوتاه تر شدن یادگیری زبان تاثیر می گذارد اما همه ی افراد با هر ضریب هوشی می توانند به یادگیری زبان بپردازند. خیلی از افراد معتقدند که کودکان بهتر و سریع تر زبان را یاد می گیرند این در حالی است که در بزرگ سالان این زمان طولانی تر می شود. تحقیقات نشان می دهد که بزرگسالان حتی زودتر از کودکان می توانند به یادگیری زبان بپردازند اما نکته ی قابل توجه این است که کودکان به دلیل اینکه از اشتباه کردن ترسی ندارند زبان را با انگیزه و اشتیاق کامل فرا می گیرند.

اگر دقت کرده باشید کودکان 2 سال اول زندگیشان را فقط گوش می دهند و این گوش فرا دادن و دقت کردن به اطراف کمک بسیار زیادی در جهت یادگیری سریع تر آن ها می کند. ما حتی گرامر و یا کتاب را به کودکان آموزش نمی دهیم و کودکان فقط و فقط از طریق شنیدن آن ها را یاد می گیرند بعد از 2 سال کودکان با غلط های بسیاری شروع به صحبت می کنند اما از غلط های خود ترسی ندارند و می دانند اطرافیان صحیح آن جمله و یا کلمه را به آن ها آموزش می دهند. بزگسالان دائم در ذهنشان افکار منفی پرسه می زند اما کودکان با این افکار منفی مشغول نیستند و همین عامل در یادگیری سریع تر و بهتر آن ها را کمک می کند. کودکان زمانی که به گوش دادن مشغول هستند همزمان سعی در تصویر سازی در ذهن خودشان دارند همین دلیلی است برای یادیگری بهتر آن ها این روش برای یادگیری زبان انگلیسی بزرگسالان هم از استفاده می شود. حال برای آموزش زبان انگلیسی به بزرگسالا هم می توان به روش زبان مادری استفاده کرد اما این روش زمان بر می باشد برای مثال زمانی که در یک کشور انگلیسی زبان زندگی کنید بعد از گذشت چند سال به راحتی آن زبان را فرا گرفته اید به دلیل اینکه به صورت مداوم با مردمی در ازتباط بوده اید که انگلیسی صحبت می کردند و شما دائم جملات و لغات زبان انگلیسی آن ها را می شنیدید و آن کلمات و جملات را همراه با تصویر سازی که در ذهنتان انجام می دادید، فرا گرفته اید. اما برای افرادی که امکان رفتن به کشورهای دیگر را ندارند از چه روش هایی می توان استفاده کرد؟

برای یادگرفتن زبان انگلیسی به روش زبان مادری نیاز به محیطی است که دائم انگلیسی با شما صحبت شود تا گرامر را هم به صورت ناخودآگاه فرا بگیرید اما زمانی که این امکان فراهم نیست بزرگسالان باید به یادگیری گرامر زبان انگلیسی هم بپردازند اما در این میان کتاب های گرامری وجود دارد که به زبان ساده و شیرین تر به آموزش گرامر پرداخته اند. در حال حاضر خیلی از موسسات آموزش زبان شروع به آموزش زبان انگلیسی از طریق سریال و فیلم کرده اند در ابتدا از سریال ها و فیلم هایی شروع می کنند که سرعت صحبت بازیگران آن آرام است اما با پیشرفت زبان آموزان از فیلم و سریال های دشوار تر استفاده می کنند. آموزش زبان انگلیسی از طریق فیلم بسیار کارآمد می باشد چون می دانند که تاثیر فیلم بر یادگیری بزرگسالان همانند قرار گرفتن افراد در یک محیط انگلیسی زبان می باشد. در این میان از موسیقی و پادکست های زبان انگلیسی هم می توانید استفاده کنید این روش را قبل از خواب با تمرکز کامل انجام دهید. یکی دیگر از روش های جدیدی که اساتید برای آموزش زبان انگلیسی به روش زبان مادری استفاده می کنند روش TPR است که زبان آموزان تلاش به صحبت کردن می کنند حتی به غلط و اساتید زبان آموزان را مجبور به صحبت نمی کند محیط فضایی آرام است تا افراد با لذت به یادگیری بپردازند و هدف از این روش کاهش استرس زبان آموزان می باشد. خیلی از افراد معتقدند در کلاس های زبان حتما باید دائم به زبان انگلیسی صحبت شود تا محیط بهتری برای یادگیری و آموزش فراهم شود و افراد بتوانند حتی به انگلیسی فکر کنند اما اینطور نیست این محیط انگلیسی مصنوعی برای کودکان جوابگو است و نه بزرگسالان. تفاوتی که بین کودک و بزرگسالان وجود دارد این است که کودک بدون یادگیری اصول زبان را فرا می گیرد اما ذهن بزرگسال نیاز به یادگیری اصول دارد تفاوت دیگری که بین یادگیری زبان کودکان و بزرگسالان وجود دارد این است که یادگیری زبان برای یک بزرگسال تجربه ی نابی محسوب نمی شود اما برای کودکان تجربه اول و نابی است. یادگیری زبان انگلیسی به روش زبان مادری نیاز به صبر زیادی دارد و بزرگسالان باید صبور باشند.

 

امیدواریم این مقاله به اطلاعات شما افزوده باشد. برای یادگیری هر زبانی باید صبور باشید و زمان کافی صرف یادگیری آن کنید. چنانچه قصد یادگیری زبان را دارید ما به شما سایت احمدرضا ابراهیمی را معرفی می کنیم که با مراجعه و دیدن سایت متوجه ی وجود دوره های مختلف و متفاوتی که در سایت وجود دارد، خواهید شد. برای مثال دوره های راکت که به آموزش زبان های مختلفی همچون چینی، ژاپنی، فرانسه، کره ای، انگلیسی، آلمانی و….. می باشد. با تکمیل فرم مشاوره و ثبت نام در زیر که به صورت رایگان در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است می توانید با مشاوران ما در ارتباط باشید و مشاوران ما پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند می توانید با کمک آن ها دوره و زبان مورد نظر خود را انتخاب کنید.