روزی چند ساعت زبان انگلیسی بخوانیم؟ این سوالی است که همه ی افراد هنگام یادگیری زبان از خودشان می پرسند. این نکته وجود دارد که همه ی افرادی که به یادگیری زبان انگلیسی و یا هر زبان دیگری مشغول هستند مسئولیت های دیگری هم دارند که نمی توانند کل زمان خود را به یادگیری و آموزش بپردازند. بهترین مسیر و راه حل برای این افراد کلاس هایی است که به صورت آنلاین و کوتاه مدت برگزار می شود. هدف از این مقاله بررسی این موضوع است که در روز به چند ساعت زبان خواندن مشغول شویم حال باهم به بررسی این پاسخ می پردازیم.

IELTS7 Banner 01 8 روزی چند ساعت زبان انگلیسی بخوانیم؟,روزی چند ساعت زبان بخوانیم

 

روزی چند ساعت زبان انگلیسی بخوانیم؟

 • برخی از روش های یادگیری زبان انگلیسی، زمان بر می باشد و همه ی افراد هنگام یادگیری زبان به دنبال بالا بردن سرعت یادگیری و کاهش زمان هستند. اولین نکته ای که باید به آن پرداخت این است که یادگیری زبان را باید به یک عادت و بخش عادی زندگی تبدیل کنید و زبان باید بخشی از وجود شما شود.
 • در ابتدا بهتر است سختی زبانی که قصد یادگیری آن را دارید مشخص کنید، زبان هایی که از سختی بیشتری برخوردار هستند در طول روز نیاز به زمان بیشتری برای یادگیری و چگونگی استفاده از آن دارند.

برای سرعت بخشیدن به یادگیری زبان در طول روز بهتر است به سه نکته توجه کنیم:

 1. منابعی که برای یادگیری و آموزش زبان استفاده می کنیم مشخص و قابل اعتماد باشند.
 2. هر زبان آموزی نیاز به بازخورد دارد تا متوجه مشکلات و اشتباهات خود شود.
 3. لغات پر کاربرد زبان را فرا بگیریم (انتخاب لغات مناسب).
 • زمانی که شما به سوال “هدف شما از یادگیری زبان چیست؟” پاسخ دهید باعث می شود آگاهانه به سوال “روزی چند ساعت زبان بخوانیم پاسخ دهید؟” در واقع با جواب به سوال اول ناخودآگاه به پاسخ سوال دوم می رسید.
 • زمانی که شما به زبان دیگری تسلط داشته باشید در یادگیری زبان جدید به شما کمک بیشتری خواهد کرد و به دلیل آماده بودن ذهن شما زمان کم تری را برای یادگیری در طول روز نیاز است.
 • در این میان افرادی که در یک کشور خارجی زندگی می کنند به دلیل اینکه زندگی روزانه این افراد به بخشی از یادگیری روزانه ی آن ها تبدیل می شود، روزانه زمان کمتری را برای یادگیری زبان نیاز دارند.
 • در واقع برای پاسخ به سوال روزی چند ساعت زبان بخوانیم باید دقت کرد که زبان به دلیل فرار بودن نیاز به استمرار و مداومت دارد از این رو زبان آموزان باید هر روز به مطالعه و یادگیری لغات، گرامر و مکالمه زبان انگلیسی بپردازند. اگر این کار برای بعضی از افراد مشکل است حتی روزی 35 دقیقه اما هر روز به مطالعه بپردازند تا بین یادگیری فاصله ای ایجاد نشود. بهتر است برای این کار برنامه ریزی کنید تا سریع تر به نتیجه ی دلخواهتان برسید.
 • سطح دانش زبان آموزان تاثیر مستقیمی در انتخاب مدت زمانی که در طول روز باید به مطالعه بپردازند دارد در نتیجه تعیین سطح کمک بسیاری به زمان بندی افراد برای یادگیری زبان می کند این نکته که افراد تا چه سطحی میخواهند پیش روند متغیر دیگری است که در زمان بندی روزانه ی افراد برای یادگیری تاثیر می گذارد.
 • حال از خود بپرسید که من در طول روز چند ساعت وقت آزاد دارم افرادی که شاغل هستند وقت آزاد کم تری دارند ولی حتی در همان زمان محدود هم می توان به یادگیری زبان و سخت کوشی پرداخت.
 • نکته ی حائز اهمیت این است که سن زبان آموزان در زمانی که برای یادگیری در طول روز می گذارند اهمیت دارد زمانی که یادگیری زبان برای کودکان باشد، زمانی که در طول روز می گذارند بسیار محدود است و بیشتر در همان زمان به تمرین و تکرار می پردازند، کودکان به دلیل سیستم پردازش قوی که دارند سریع تر مطالب را یاد می گیرند. اما اگر زبان آموزان بزرگ سال باشند باید علاوه بر کلاس های آموزشی به مطالعه و یادگیری جدا از کلاس بپردازند. آشنا بودن هر فرد نسبت به خودش و توانایی هایی که دارد متغیر دیگری است که کمک بسیار زیادی به مقدار زمانی که روزانه باید به یادگیری بپردازند، می کند.

اینکه روزی چند ساعت زبان بخوانیم با توجه به متغیرها و مواردی که در بالا گفته شد بسیار متفاوت است و تخمین زدن آن برای هر فردی متناسب با شرایط و موقعیتی که قرار دارد بسیار متفاوت است اما طبق تحقیقاتی که FSI انجام داده است به این نتیجه رسیده اند که اگر زمان آزاد زیادی دارید روزانه به 5 ساعت مطالعه ی زبان انگلیسی بپردازید تا به سطح روان و متوسط برسید در مجموع برای یادگیری زبان برای مثال زبان انگلیسی حدود 1400 ساعت تمرین نیاز است که البته زمان به نسبت زیادی است. همانطور که قبلا گفتیم این ساعاتی که اعلام شده کمتر یا بیشتر شدنشان به متغیرهایی که در بالا اشاره کردیم بستگی دارد.

 

امیدواریم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد و شما را در جهت یادگیری زبان جدید مصمم تر کند. اینکه برای یادگیری زبان به صورت روزانه به دنبال عدد و تخمین باشیم و دائم این سوال را از خود بپرسیم که روزی چند ساعت زبان بخوانیم؟ کار اشتباهی است چون از هر فردی به فرد دیگه با توجه به شرایطی که در بالا گفته شد تفاوت وجود دارد حتی در میان نکاتی که در بالا به آن ها اشاره شد مواردی هست که وجود و یا عدم وجود آن ها یادگیری زبان را طولانی تر یا کوتاه تر می کند. در واقع یادگیری زبان مسیری یک شبه نیست و نیاز به مطالعه ی روزانه و تداوم در آن است. در این مسیر ما به شما سایت احمدرضا ابراهیمی را معرفی می کنیم که با مراجعه به سایت می توانید از دوره های مختلف آن آگاهی یابید. در این مسیر افرادی که شاغل هستند و علاقه به یادگیری زبان دارند دوره های راکت زبان را به آن ها معرفی می کنیم. در این دوره ها آموزش زبان های مختلف در 50 روز و یا 50 جلسه صورت می گیرد مانند: دوره ی آموزش زبان های انگلیسی، چینی، ژاپنی، کره ای و….. از محاسن این دوره ها خصوصی و آنلاین بودن آنهاست که قابل دسترس برای همه ی افراد می باشد. برای اطلاعات بیشتر می توانید به تکمیل فرم مشاوره و ثبت نام را که در انتهای صفحه درج شده است بپردازید بعد از تکمیل فرم مشاوران ما با شما تماس گرفته و پاسخگوی سوالات شما هستند.