اهمیت یادگیری زبان انگلیسی امروزه دو چندان شده است. زبان انگلیسی به حدی در زندگی ما رخنه کرده است که حتی برای یک سرچ ساده در گوگل هم نیاز به آشنا بودن با زبان انگلیسی است. پس یادگیری انگلیسی برای همه به اولولیت تبدیل شده است. اهمیت زبان انگلیسی را نمی توان انکار کرد خیلی از افراد به دلیل مشاغل مهمی (اساتید، بازرگانان و…. ) که دارند باید نوشتن ایمیل به زبان انگلیسی را یاد بگیرند این کار باعث سرعت بخشیدن و پیشرفت در شغل آن ها می شود. ایمیل رایج ترین شکل ارتباط تجاری است بنابراین آشنایی با نوشتن ایمیل به زبان انگلیسی بسیار با اهمیت است. هدف از این مقاله یادگیری نوشتن ایمیل به انگلیسی است تا شما را در جهت اهدافی که دارید نزدیک تر کند.

IELTS7 Banner 01 8 نوشتن ایمیل به زبان انگلیسی,یادگیری نوشتن ایمیل به انگلیسی,نوشتن ایمیل به انگلیسی

 

ساختار ایمیل

ساختار همه ی ایمیل ها چه فارسی و چه انگلیسی یکسان است:

 نوار موضوع  :subject line

درود/سلام و احوال پرسی    :greeting

بدنه      :email body

پایان بندی      :closing

نوشتن ایمیل به زبان انگلیسی

در ادامه شیوه ی نوشتن ایمیل به زبان انگلیسی به صورت رسمی و غیر رسمی به شما آموزش داده خواهد شد. بهتر است برای ایمیل نوشتن یک ایمیل شخصی و یک ایمیل مخصوص کسب و کار خود داشته باشید. اغلب افراد از این روش استفاده نمی کنند که این کار باعث ایجاد تعادل بین زندگی شخصی و کاریتان می شود.

  • نوار موضوعی و یا Subject:

اولین و مهم ترین قسمتی که باید برای نوشتن ایمیل به انگلیسی باید به آن توجه کرد نوار موضوع است که اغلب اوقات به خاطر بدنه ی ایمیل به آن کم توجهی می شود اما نکته ی بسیار با اهمیت این است که نوار موضوعی باعث جذب گیرنده ی ایمیل می شود و او را ترغیب به باز کردن ایمیل می کند. در این قسمت سعی کنید از کلمه کلیدی استفاده کنید، به همین دلیل در انتخاب نوار موضوعی وسواس به خرج دهید تا ایمیل شما از spam folder سر در نیاورد.

  • با سلام و یا Greetings آغاز کنید:

در آغاز هر مکالمه ای قبل از بیان درخواست برای احترام باید با سلام شروع کرد. اگر ایمیلی که می نویسید برای دوست نزدیک شماست بهتراست برای مثال از عبارت Hi Dear Amir استفاده کنید اما زمانی که ایمیل قرار است به صورت رسمی نوشته شود بهتر است از نام خانوادگی آن فرد استفاده کنید برای مثال:

.Dear Mr/Ms . Mohammadi

اما زمانی که از نام و نام خانوادگی آن فرد اطلاع ندارید بهتر است از عبارت Dear Sir/Madam استفاده کنید. فراموش نکنید که در ایمیل های رسمی باید از اسم و فامیل و یا فامیل به تنهایی استفاده کنید، استفاده از اسم به تنهایی اشتباه است.

  • از گیرنده ایمیل تشکر کنید و یا introduction:

در این بخش دلیل نوشتن ایمیل و تشکر از متقاضی انجام می شود. در این بخش بهتر است اگر متقاضی از شما یا خدمات شرکت شما سوالی پرسیده بود به دلیل ارتباط او با شما تشکر کنید برای مثال:

Thank you for contacting …… company

به مثال های روبه رو دقت کنید:

I am writing to make a reservation/to apply for the position of…./to confirm my booking/to ask for further   information a bout

این ایمیل جهت:
رزرو کردن /درخواست اشتغال برای سمت…/ تایید رزرو/ درخواست اطلاعات بیشتر درمورد…

.Thank you for your e-mail of 29th February regarding the sale of …/concerning the conference in Brussels

تشکر از شما بابت ایمیل 29 فوریه در خصوص فروش…/ کنفرانس بروکسل

  • هدف از ایمیل و بدنه ی اصلی و یا body part:

اگر در ایمیلی که می نویسید نیاز به تشکر بود بعد از تشکر به سراغ این مرحله می آیید در غیر این صورت بعد از سلام و احوال پرسی این مرحله را آغاز کنید. در این مرحله در جمله ای کوتاه شروع به معرفی خود کنید و بعد از معرفی خودتان به سراغ حرف اصلی و هدف از ایمیل می روید و به صورت مختصر درخواست خود را بیان می کنید به این دلیل مختصر که گیرنده ی پیام میل به خواندن آن داشته باشد زمانی که متن اصلی طولانی باشد گیرنده ممکن است آن را با بی دقتی بخواند و نکات اصلی را جا بیندازد. برای ایمیل های بلند بهتر است بدنه ی ایمیل را متمرکز نگه داریم تا انسجام متن اصلی حفظ شود. در نوشتن ایمیل به انگلیسی لحن منایب و را انتخاب کنید نه خیلی ملایم باشد و نه خیلی کلیشه ای برا رعایت حد اعتدال بعد از نوشتن ایمیل یک بار آن را با صدای بلند بخوانید تا اشکالات آن را بر طرف کنید. متن ایمیل باید شکل ساده و خوشایندی برای مخاطب ایجاد کند. هدف از ایمیل می تواند به دلایل زیر باشد:

.making a request or asking for information

.offering help/giving information

.complaining

.apologizing

  • قراردادن فایل یا attaching files:

در برخی از ایمیل ها نیاز به بارگذازی فایل است در این قسمت آن فایل مورد نیاز را بارگذاری می کنیم. اما اگر نیاز به زمینه نبود به این قسمت نیازی نیست. به مثال رو به رو توجه کنید:

.I am attaching my cv for your consideration

.pleas see the statement attaching

  • اختتام و پایان ایمیل یا Closing:

در ایمیل های رسمی همانطور که در آغاز با احترام شروع کردید بهتر از برای پایان آن هم همین اتفاق بیفتد البته معمولا در ایمیل های غیر رسمی سلام و احوال پرسی و خداحافظی رعایت نمی شود. پایان بندی که انتخاب می کنید باید متناسب با موضوع و نوع رابطه ی شما با گیرنده ی ایمیل باشد. نام و نام خانوادگی خود را پایان ایمیل به عنوان امضا بنویسید. به چند نکته ی زیر جهت پایان ایمیل خود دقت کنید:
اگر ابتدای ایمیل خود را با Dear Sir/Madam شروع کردید باید پایان ایمیلتان به شکل زیر باشد:

.(yours faithfully, (when you start with Dear Sir/ Madam

اما اگر ابتدای ایمیل خود را با اسم Dear Dr. smith شروع کردید باید پایان ایمیلتان به صورت زیر باشد:

.(your sincerely, (when you start with the name e.g Dear Ms callings

  ارادتمند شما         (sincerely your, (AmE

(sincerely, (AmE

(yours Truly, (AmE

مقاله ای که مطالعه کردید در جهت ارتقای شما برای نوشتن ایمیل به زبان انگلیسی می باشد. برای نوشتن ایمیل نیاز است که شما بر گرامر و لغات زبان انگلیسی تسلط داشته باشید و چه چیزی بهتر از این که این یادگیری به صورت آنلاین و خصوصی باشد. ما به شما سایت احمدرضا ابراهیمی را معرفی می کنیم که با مراجعه به سایت می توانید اطلاعات مختلفی جهت آگاهی از دوره ها و شیوه ی برگزاری آن ها را مطالعه کنید و یا حتی می توانید برای افزایش یادگیری خود به سراغ مقالات سایت بروید. در داخل سایت مقالات مختلفی از جمله : استفاده از صفات ملکی در زبان انگلیسی، گرامر used to در انگلیسی و یا حتی الفبای زبان فرانسه، آزمون تولیمو، روزه های هفته به زبان عربی و…. وجود دارد و یا می توانید در انتهای این صفحه با تکمیل فرم مشاوره و ثبت نام که به صورت رایگان در اختیار شما عزیزان قراره گرفته است با مشاوران ما در ارتباط باشید.