یادگیری زبان به دغدغه ی اصلی بسیاری از مردم تبدیل شده است هر فردی با هدف متفاوتی به یادگیری زبان می پردازد اما اینکه چگونه یک زبان جدید را سریع یاد بگیریم خودش یک مقوله ی جدا محسوب می شود که در این مقاله به این موضوع خواهیم پرداخت. یادگیری زبان جدید یک مهارت پر ارزش است. در این میان افرادی هستند که علاوه بر زبان دوم به زبان سوم و چهارم هم تسلط دارند. شاید این سوال را از خود بپرسید که چطور به این حد از تسلط رسیده اند و چطور آنقدر سریع به نتیجه می رسند. در ادامه بررسی همه ی این موارد خواهیم پرداخت.

IELTS7 Banner 01 8 چگونه یک زبان جدید را سریع یاد بگیریم,یادگیری سریع زبان

 

چگونه یک زبان جدید را سریع یاد بگیریم:

برای یادگیری سریع یک زبان به مطالبی که در ادامه بیان می شود دقت کنید:

 • همیشه و همه جا گفته شده است که هر کاری که انسان انجام می دهد به دلیل اهدافی است که دنبال می کند حال هدف از یادگیری هر زبانی هم بسته به موقعیت افراد متفاوت است. همین ابتدا باید هدف خود را از یادگیری زبان انتخابی خود مشخص کنید تا در ادامه ی مسیر عملکرد بهتری را داشته باشید. هدف شما باید شامل اهداف کوتاه مدت و بلند مدت باشد.

 

 • از لحاظ روان شناسی ما یک قانونی داریم به نام Parkinson’s low که به معنی این است که کار آنقدری طول می کشد که براش زمان تعیین کرده ای برای مثال اگر شما 1 سال آینده یک امتحان داشته باشید و برای آن امتحان باید کتابی را مطالعه کنید شما با توجه به آن 1 سال آن کتاب را تمام می کنید حال اگر این امتحان 2 ماه دیگر باشد این کتاب را در 2 ماه تمام می کنید پس  باید بازه ی زمانی تعیین کنید برای زبانی که قصد یادگیری سریع آن را دارید.

 

 • زمانی که افراد زبان مورد نظر خود را انتخاب کردند باید خود را غرق در آن زبان کنند.

 

 • کلاس های خصوصی کمک بسیار زیادی در جهت یادگیری سریع تر زبان به شما می کند.

 

 • خود را با آن زبان سرگرم کنید شروع به دیدن، شنیدن و خواندن شعر، فیلم، سریال، موسیقی کنید این کار باعث غرق شدن بیشتر شما در آن زبان می شوند.

 

 • برای خود یک پارتنر و همراه انتخاب کنید و یا با دیگر افرادی که بر این زبان تسلط دارند به مکالمه بپردازید این مکالمات می تواند در ابتدا ساده باشد اما کم کم باپیشرفت شما دشوار تر خواهد شد. اگر حتی فردی را ندارید، با خود بلند بلند صحبت کنید این کار به یادگیری سریع تر شما کمک می کند.

 

 • از روش یادگیری زبان انگلیسی به روش زبان مادری استفاده کنید این به این معنی است که مانند کودکان با دقت گوش فرا دهید و نکته ی بعدی از خطا کردن و اشتباه در مکالمات خود نترسید اشتباه کردن شما را در جهت یادگیری سریع تر سوق می دهد.

 

 • نیازی نیست همه چیز آن زبان را بدانی باید هر فرد متناسب با نیاز و شاخه ای که در آن هدف گذاری کرده است قدم بردارد برای مثال زمانی که شما دانشجوی جامعه شناسی باشید نیازی نیست کل سریال فرندز را تماشا کنید و اصطلاح آن را یاد بگیرید پس شاخه ی خودتان را مشخص کنید و بر روی همان متمرکز باشید.

 

 • زمانی که قصد یادگیری زبان را به صورت سریع دارید بهتر است هم زمان به چند کار مشغول نباشید. به خودتان بگویید من بازه زمانی مشخص کرده ام که در 2 سال، 6 ماه و یا 1 سال زبان را یاد بگیریم بعد از اتمام آن به سراغ هدف بعدی خود می روم.

 

 • هنگام صحبت کردن افراد به شیوه ی صحبت و بیان کلمات آن ها دقت کنید و سعی کنید همان کلمه را تاجایی که امکان دارد تلفظ کنید. این کار را هم در مکالمات دیگران و هم در دیدن و شنیدن سریال و فیلم انجام دهید.

 

 • زبانی که مشغول یادگیری آن هستید را به کار ببندید و هر روز به تمرین و تکرار آن بپردازید این روش باعث تسلط و یادگیری سریع تر شما می شود.

این مقاله در جهت یادگیری سریع تر زبان مورد نظرتان نوشته شده است. در این میان دوره هایی وجود دارد برای افرادی که می خواهند زبان را سریع یاد بگیرند ما به شما دوره های راکت را که به صورت 50 روزه و  50 جلسه برگزار می شوند معرفی می کنیم. این دوره ها به صورت خصوصی و آنلاین برگزار می شوند. زبان هایی که در دوره های راکت وجود دارد شامل زبان های : انگلیسی، آلمانی، چینی، کره ای، ژاپنی و…. می باشد. برای اطلاعات بیشتر می توانید به تکمیل فرم مشاوره و ثبت نام که رایگان در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است بپردازید. بعد از تکمیل فرم مشاوران ما با شما تماس گرفته می شود و متناسب با نیاز خودتان می توانید دوره موردنظرتان را انتخاب کنید.