در این مقاله به بررسی صفات ملکی در زبان انگلیسی خواهیم پرداخت. یکی از مشکلات رایجی که در بین زبان آموزان انگلیسی وجود دارد این است که صفات ملکی در انگلیسی را با ضمایر ملکی اشتباه می گیرند و یا از کاربرد دقیق آن اطلاعی ندارند. همانطور که اطلاع دارید گرامر زبان انگلیسی در میان دیگر زبان ها، یکی از ساده ترین و راحت ترین گرامرهای زبان را داراست؛ بنابراین با کمی تلاش و دقت می توان آن را فرا گرفت. زبان انگلیسی امروزه یکی از مهم ترین زبان های دنیا به شمار می رود پس برای یادگیری بهتر آن نیاز به تمرین و تلاش بسیاری است. حال با هم به بررسی انواع صفات و صفات ملکی همراه با مثال و تفاوت آن با ضمایر ملکی خواهیم پرداخت.

IELTS7 Banner 01 8 صفات ملکی در زبان انگلیسی,صفات ملکی در انگلیسی

 

انواع صفت در زبان انگلیسی:

 1. صفات توصیفی (descriptive)
 2. صفات شمارشی (quantitative)
 3. صفات پرسشی (interrogative)
 4. حرف تعریف (articles)
 5. صفات توزیعی (distributive)
 6. صفت اشاره (demonstrative)
 7. صفات ملکی (possessive)

تعریف صفات ملکی در انگلیسی:

به ضمایری گفته می شود که همیشه قبل از اسم می آید(adj+noun) و اسم یا عبارت اسمی را تغییر می دهد و مالکیت یک اسم را نشان می دهد(اینکه چه چیزی به چه کسی تعلق دارد). باید دقت کرد که صفات ملکی همیشه قبل اسم می آیند و این قانون در زبان انگلیسی همیشه ثابت است.

ترتیب موصوف و صفت در زبان انگلیسی برعکس زبان فارسی می باشد. برای مثال ما در فارسی می گوییم: درخت زیبا اما در زبان انگلیسی به صورت زیر می آید: big door. خبر خوب این است که تعداد صفات ملکی محدود است و می توان آن ها را به راحتی یادگرفت.

صفات ملکی دارایی ویژگی هایی هستند که شامل:

 • تغییر دهنده.
 • مالکیت را نشان می دهند.
 • اطلاعاتی راجب اسم می دهند.
 • به آپوستروف نیاز ندارند.

ازجمله کاربرد های صفات ملکی در انگلیسی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 •  نشان دادن مالکیت.
 • زمانی که راجب یکی از اعضای بدن صحبت می کنیم.
 • برای بیان روابط خویشاوندی و دوستانه.

معرفی صفات ملکی انگلیسی:

 مال من:my

مال تو (مفرد):your

مال او(مرد):his

مال او(خانم):her

مال این یا آن:its

مال ما:our

مال آنها:their

نکاتی راجب صفات ملکی در زبان انگلیسی:

 • هیچکدام از صفات ملکی دارای آپوستروف‌( ‘ ) نیستند و مالکیت خود را با اسم بعد از خود نشان می دهند.
 • مخفف ها خیلی شبیه به صفات ملکی می باشند، اما در واقع دو کلمه هستند که توسط آپوستروف به هم متصل شده اند. مثل: It’s red.
 • اگر ما برای حیوانات شخصیت قائل باشیم برای بیان ویژگی های آن ها متناسب با جنسیتشان می توانیم از صفات ملکی her یا his استفاده کنیم.
 • صفات ملکی در زبان انگلیسی با مالکیت خود مطابقت دارند.

برای بیان تفاوت بین صفات ملکی و ضمایر ملکی در انگلیسی نیاز است که در ابتدا به تعریف ضمایر ملکی بپردازیم.
نمونه سوالات:

.Mr. Rahimi has a pen. ……. pen is blue

.The cat is very cute. …… name is Ben

.Maryam’s mom has a bag. …… bag is black

.I have a new car. ….. car is red

تعریف ضمایر ملکی در انگلیسی:

ضمیر کلمه ای است که به جای اسم می نشیند و از تکرار مکرر آن اسم جلوگیری می کند، پس می توان نتیجه گرفت که ضمیر همراه با اسم ظاهر نمی شود. مثال:

.My pen is red

.That is mine, not yours

 • بنابراین ضمایر ملکی مالکیت را هم نشان می دهند.
 • یکی دیگر از تفاوت های بین صفات ملکی و ضمایر ملکی این است که در ضمایر ملکی برای سومین شخص خنثی که به حیوانات و اشیا اشاره دارد جایگزین وجود ندارد و این جایگزین می تواند: آپوستروف s باشد و یا می توانیم از صفات ملکی استفاده کنیم.
 • ضمایر ملکی می توانند به عنوان فاعل جمله هم به کار روند.
 • ضمایر ملکی می توانند نقش مفعولی هم داشته باشند.

هدف از این مقاله آموزش زبان انگلیسی، یادگیری بیشتر و دقیق تر شما عزیزان می باشد با توضیحاتی که در این مقاله داده شد، همه ی نکات راجع به صفات ملکی و ضمایر ملکی را یاد گرفتید و به راحتی می توانید سوالات مربوط به این قسمت گرامر را حل کنید.

امروزه افراد با توجه به اهمیت روز افزون زبان انگلیسی بیشتر از گذشته به یادگیری و آموزش می پردازند اما خیلی از افراد با وجود علاقه ی زیاد به دلیل عدم زمان کافی نمی توانند به یادگیری زبان بپردازند، اما در داخل سایت احمدرضا ابراهیمی دوره های مختلفی با توجه به نیاز های افراد وجود دارد که با کمک گرفتن از مشاوران می توانید دوره ی مخصوص خود را انتخاب کرده و شروع به یادگیری و آموزش کنید. یکی از دوره های موجود راکت می باشد که به دو صورت فشرده و فوق فشرده برگزار می شوند. از ابتدای دوره تا انتهای آن مشاوران و مدرسان ما با شما همراه هستند و از شما پشتیبانی می کنند. اگر تمایل داشته باشید می توانید فرم مشاوره زیر را تکمیل کرده وپس از ثبت مشخصات فردی مشاوران ما با شما تماس می گیرند و یا در صورت نیازبیشتر مشاوره ی یادگیری زبان انگلیسی را به شما پیشنهاد می کنیم.