گرامر نیز مانند سایر مهارت ها از جمله مهارت صحبت کردن، گوش دادن، خواندن و نوشتن، از اهمیت بالایی برخوردار است. به همین منظور پرداختن به آن به معنی بهتر کردن مسیر و پیشبرد سریع شما می باشد. ما در این مقاله تلاش داریم تا به بخشی از گرامرهای موجود در زبان انگلیسی پرداخته و در نتیجه بتوانیم در کنار هم به نکات مهمی که در این حوزه وجود دارد، دست یابیم. البته که یادگیری گرامر به روش های سنتی نتیجه ای را که متدهای امروزی به شما می دهند را نخواهد داشت و در نتیجه لازم است که برای یادگیری بهتر، گرامر را در حین دیدن، خواندن و یا شنیدن فرا بگیرید. این موضوع به شما در یادگیری گرامر به روش ناخودآگاه کمک می کند و در نتیجه می توانید موارد یاد گرفته را در حافظه بلندمدتتان ثبت نمایید. پس با ما و ادامه این مقاله همراه باشید.

IELTS7 Banner 01 8

حرف تعریف در زبان انگلیسی
در زبان انگلیسی همه اسامی به همراه حروف تعریف به کار برده می شوند و این موضوع می تواند به اهمیت حروف تعریف در یادگیری زبان انگلیسی صحه بگذارد. در حقیقت حروف تعریف در زبان انگلیسی به دو دسته تقسیم می شوند:

• حرف تعریف معین
این حرف نشان دهنده این است که اسم به کار برده شده برای فرد شناخته شده است. این حرف تعریف در زبان انگلیسی با کلمه The نمایش داده می شود.
حرف تعریف the در جایی مورد استفاده قرار می گیرد که در حال صحبت در مورد چیز مشخصی هستیم. به این مثال توجه نمایید: .A child in the school
در این مثال ما در حال صحبت کردن درباره یک مدرسه مشخص هستیم و این مدرسه کاملا برای ما شناخته شده است. البته که صحبت کردن در مورد تمامی مدارس و پرداختن کلی به این کلمه، به حرف تعریف نیازی ندارد.
در ادامه باید به این نکته توجه کرد که، حرف تعریف معین برای اشاره به شی یا کسی که برای ما شناخته شده است نیز به کار برده می شود. برای مثال:
.The suitcase is so heavy
نکته مهم دیگر این است که حرف تعریف معین اغلب به صورت ðə تلفظ می شود اما اگر کلمه ای که بعد از حرف تعریف معین می آید صدا دار باشد، این کلمه با ðı تلفظ می شود.

• حرف تعریف نامعین
به حرف تعریف نامعین، حرف تعریف نکره نیز گفته می شود. این حرف در زبان انگلیسی با حرف a نشان داده می شود و زمانی به کار می رود که در مورد چیزی نامشخص می خواهیم صحبت به عمل بیاوریم. به این مثال توجه کنید: A ball
ما در مثال بالا تنها درباره یک توپ صحبت می کنیم؛ نه یک توپ زرد یا آبی یا حتی یک توپ بیسبال یا یک توپ تنیس!
در ادامه باید به این نکته نیز توجه داشت که وقتی می خواهیم درباره چیزی برای اولین بار نیز صحبت کنیم، از حرف تعریف نامعین استفاده می کنیم. به طور مثال:
.Mr. Mohammadi  is a writer
• نکته دیگری که درباره این موضوع لازم به ذکر است، این است که ما از این حروف تعریف نامعین برای اسامی ای که حرف اولشان حرف صدادار یا h صامت باشد نیز استفاده می کنیم. مانند: an apple یا an hour

نکات مهم درباره حروف تعریف در زبان انگلیسی
اگر در کلمه ای حرف u به صورت حرف صدادار (ʌ) تلفظ شود، از حرف تعریف معین an استفاده می کنیم اما اگر به صورت آوای بی صدا و آوای صدادار (ju) استفاده شود، از حرف تعریف a استفاده می کنیم.
نکته دیگری که می توان به آن اشاره کرد این است که گاهی حرف تعریف an به صورت استثنا بعد از کلمات زیر می آید:
An special
An MP۳ player

نکته مهم این است که شاید این کلمات با حروف صدا دار a، e، i , u شروع نشده اند، اما اولین حروف آنها به صورت صدادار تلفظ می شود.

اسامی بدون حرف تعریف
به کار بردن این اسامی نیازی به حرف تعریف ندارد و بهتر است بگوییم که این اسامی بدون حرف تعریف مورد استفاده قرار می گیرند.

• اسامی جمع
وقتی اسامی به صورت جمع استفاده شود و البته ما بخواهیم درباره یک چیز نامشخص صحبت کنیم دیگر نیازی به حرف تعریف نداریم. البته که این نکته نیز مهم است که بدانید اگر اسامی جمع باشند اما برای ما شناخته شده باشند، از حرف تعریف استفاده می شود.

• اسامی شهرها
در زبان انگلیسی، برای بکار بردن اسامی، نیازی نیست پیش از آنها از حرف تعریف استفاده کنیم.

• اسامی خیابان ها
• انواع میدان ها یا کوچه ها
• اسامی پارک ها
• اسامی هتل ها
• اسامی بانک ها، موسسات، مدارس و ارگان های دولتی
• اسامی قاره ها
• اسامی دریاها یا دریاچه ها
• ماه ها یا سال ها
• اسامی روزها
• زبان های شناخته شده مانند Iran
• اسم و فامیل انسان ها

 

گرامر نه تنها در دوره های مختص به بزرگسالان آموزش داده می شود، بلکه برای تمامی سنین و با روش های متفاوت ارائه می گردد. این موضوع جز مهارت های مهم در یادگیری زبان انگلیسی است و به همین جهت در موسسه احمدرضا ابراهیمی با متدهای نو و کاملا سرگرم کننده به زبان آموزان آموزش داده می شود.
احمدرضا ابراهیمی با بیش از دو دهه تجربه و با توجه به سیستم آموزشی رامیت، دوره هایی کاملا کاربردی و پربازده را به حوزه آموزش زبان معرفی نمود و با آموزش آنلاین انگلیسی، به نیاز تمامی فارسی زبانان در اقصی نقاط جهان از جمله شهرها و روستاهای دور افتاده، پاسخ داد.
آموزش زبان انگلیسی با دو دوره معتبر از جمله راکت زبان انگلیسی و همچنین همیاد، برای تمامی سنین طراحی گردید و امروز شاهد این موضوع هستیم که در مدت زمانی اندک، نگاه بسیاری از زبان آموزان و کارشناسان زبان را به خود جلب نموده است.
دوره های راکت یا آموزش زبان انگلیسی در ۵۰روز یکی از فوق فشرده ترین روش های اموزش زبان است که با ۵۰ جلسه آموزش نامحدود و تمام وقت، توانسته است سرعت و کیفیت را در کنار هم داشته باشد و در نتیجه به پربازده ترین دوره آموزش زبان در حال حاضر تبدیل شود.
این دوره به دلیل ویژگی های خاص و متدهای کاملا نو و تخصصی، باعث گردید تا دوره های تربیت مدرس آن در جهت بهبود روش های آموزشی برای علاقه مندان طراحی گردد. دوره های تربیت مدرس راکت با آموزش مستقیم احمدرضا ابراهیمی همراه است و در نهایت گامی نو را در حوزه آموزشی رقم می زند.
علاوه بر دوره های راکت، دوره های همیاد نیز از جمله دوره های خصوصی آموزش زبان انگلیسی هستند که با مزایایی از جمله انتخاب روز و ساعت کلاس، انتخاب استاد و یا محتوای آموزشی، به زبان آموزان این اجازه را می دهند که به شکلی کاملا خصوصی و شخصی سازی شده، زبان انگلیسی را فرا بگیرند.
از ویژگی های مثبت دوره های آموزش زبان انگلیسی در موسسه احمدرضا ابراهیمی می توان به موارد زیر اشاره نمود:
– آموزش به روش سیستم آموزشی رامیت
– آموزش خصوصی زبان انگلیسی
– آموزش به صورت کاملا غیرحضوری
– دارای پشتیبانی آنلاین
– با نظارت مستقیم احمدرضا ابراهیمی
– دستیابی زبان آموزان به محتواهای تخصصی آموزش زبان
– دستیابی رایگان به اپلیکیشن تخصصی ARE

در صورت تمایل به شرکت در دوره ها، شما می توانید با تکمیل بخش زیر اقدام به ثبت نام نمایید. البته که در این مسیر می توانید از مشاوره های رایگان آموزشی ما نیز بهره برده و در نهایت گامی هایی آگاهانه و قدرتمند را در مسیر یادگیری بردارید. ما از ابتدا تا انتهای این مسیر در کنار شما هستیم.