آیا شما هم با این سوال مواجه شده اید که زبان روسی سخت است یا آسان؟ یادگیری زبان روسی چقدر طول می کشد و یا یادگیری این زبان می تواند آینده ای را برای ما رقم بزند یا نه؟ در واقع زبان روسی به دلیل ناشناخته بودنش نسبت به زبان عربی و زبان انگلیسی برای ما فارسی زبانان به یک چالش می ماند که البته ورود به این زبان به منزله طرز تفکر خاص شما نسبت به سایرین است.
یادگیری زبان روسی برای علاقه مندانی که عزم خود را جزم یادگیری روسی کرده اند، کاری بیشتر تفریحی است تا سخت! اگر بنا به هر دلیلی علاقه مند به این زبان هستید، از انتخاب خود لذت ببرید و نگذارید انسان های تنبل آرزوهای شما را دست نیافتنی بشمارند.
یادگیری زبان روسی با یک تمرین دو روزه و آشنایی با الفبا، کاملا برای شما آسان خواهد شد. کافی است برای یادگیری الفبای روسی یا گرامر زبان روسی و… با یک برنامه ریزی اصولی، روزانه خودتان را موظف به تمرین و تکرار کنید و باور کنید با تمرین و تکرار مستمر و نه یادگیری مبتنی بر زور، شما می توانید در مدت محدودی نسبت به هم سطح های خود زبان روسی را فرا بگیرید.

 

IELTS7 Banner 01 8

 

آموزش الفبای روسی
همانطور که می بینید در زبان روسی حروف الفبا از ۱۱ حرف صدا دار و ۲۰ حرف بی صدا تشکلیل شده است. که بعضی از این حروف شکل نوشتاری شان شبیه به زبان انگلیسی است اما تلفظی کاملا متفاوت با این زبان را دارند.

حتما می پرسید دو حرف دیگر زبان روسی کجاست؟
دو حروف از زبان روسی که در طبقه حروف صدا دار یا بی صدا قرار نمی گیرند و در واقع می توان از آنها به عنوان حروف خنثی در زبان روسی یاد کرد، حروف زیر می باشند:
• Ъ ъ: به این حرف که به صورت بزرگ و کوچک نوشته شده است، حرف سخت می گویند. اما چرا به این حرف سخت میگویند؟ دلیل نامگزاری این حرف این است که به تنهایی صدایی ندارد و تاثیر خود را بر روی حروف بعد از خود می گذارد که باعث می شود این حروف بعد از آن با شدت و تاکید بیشتری تلفظ شوند.
• Ь ь: به این حرف حرف نشان نرم گفته می شود و زمانی که در یک کلمه استفاده می شود حرف بی صدای قبل از خودش را نرم می کند یا شدت کمتری نسبت به قبل به خود می گیرد. در ظاهر این دو حروف بسیار شبیه به هم هستند و با کمی دقت می توان به تفاوت ظاهری آنها پیش برد.

 

برای شروع آموزش زبان روسی، بهتر است که قبل از هر چیزی با این نکات آشنا شوید و برای یادگیری و تسلط به نکات ریزی که در آموزش زبان هست بیشتر دقت نمونده تا بتوانید با استفاده از این نکات در زمان مناسب، یادگیری را برای خودتان شیرین تر و آسان تر کنید.
یادگیری حروف الفبا در هر زبانی، یک ضرورت است و سرسری رد شدن از روی این موضوع، باعث می شود که هر چه بیشتر پیش می روید به نیاز یادگیری دقیق در حفظ و ترتیب و تلفظ هر یک از حروف، بیشتر پی ببرید. یادگیری حروف الفبا در زبان روسی و ترتیب جایگزاری آن ها را، با کار بر روی دیکشنری می توانید بهتر فرا بگیرید.
در ادامه شما می توانید در این مقاله با حروف الفبای زبان روسی آشنا شده و برای دستیابی راحت تر شما، ما تلفظ هر یک را نیز در کنار آنها آورده ایم.

 

حروف بزرگ
А
Б
В
Г
Д
Е
Ё
Ж
З
И
Й
К
Л
М
Н
О
П
Р
С
Т
У
Ф
Х
Ц
Ч
Ш
Щ
Ъ
Ы
Ь
Э
Ю

حروف کوچک
a
б
В
г
д
е
ё
ж
з
и
й
к
л
м
н
o
п
р
с
т
у
Ф
х
ц
ч
ш
щ
ъ
ы
ь
э
ю

فونتیک
/a/
/b/
/v/
/g/
/d/
/je/
/jo/
/ʒ/
/z/
/i/
/j/
/k/
/l/
/m/
/n/
/o/
/p/
/r/
/s/
/t/
/u/
/f/
/x/
/ts/
/t∫/
/∫/
/∫t∫/
&
/ɨ/

/ə/
/ju/

تلفظ
آ
به
وِه
گِه
دِه
یِه
یُ
ژِه
زِه
ایـ
ایـ کوتاه
کا
ال
اِم
اِن
آ
پِه
اِر
اِس
تِه
او
اِف
خا
تْسه
چِه
شا
شْچا
نشان سخت
یـِری
نشان نرم
اِ
یو

 

الفبا می تواند جزء اولین قدم ها برای یادگیری زبان روسی باشد و البته که پس از آن، شما می توانید با تمرین بهتر و بیشتر، سعی در افزایش لغات و در نتیجه یادگیری گرامر روسی کنید. اهمیت یادگیری گرامر نیز بر هیچکسی پوشیده نیست اما ما به شما پیشنهاد می کنیم تا گرامر را به صورت ناخودآگاه و با تمرین هایی مانند خواندن کتاب های روسی، گوش دادن به اخبار و یا شنیدن پادکست ها، فرا بگیرید.
در واقع دلیل ما برای یادگیری گرامر روسی به روش ناخودآگاه این است که، شما می توانید به راحتی این موارد را فرا گرفته و بدون اینکه بخواهید قوائد و دستور زبان های بسیاری را حفظ کنید، به فراگیری آنها در حافظه بلند مدت خود بپردازید. در این روش شما کم کم با موارد مهم در این مسیر آشنا می شوید و این خود می تواند دلیلی بر ایجاد انگیزه و حال خوب برای شما باشد. البته که نباید فراموش کنید که الفبا پایه آموزش است و شما می توانید در یادگیری آن، با تلفظ صحیح کلمات آشنا شده و در نهایت تمامی مهارت های اصلی خود را تقویت نمایید.

 

ما در موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی برآن شده ایم تا با تلاش های ۲۴ ساعته و تمام وقت و همچنین با ارائه روش هایی که بر پایه علم رنسانس طراحی گردیده اند، شما را با بخش کاربردی این زبان آشنا نماییم.
در واقع آموزش زبان روسی در موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی با روش سیستم آموزشی رامیت طراحی گردیده است و به دلیل تعداد بیشماری علاقه مند، ما در صدد بر آمدیم تا با آموزش آنلاین زبان روسی و ارائه دو دوره از جمله راکت زبان روسی و دوره های همیاد، آموزش روسی را تنها به یک جغرافیای خاص محدود نکنیم و در واقع این رویا را برای تمامی فارسی زبانان در اقصی نقاط جهان به یک واقعیت محض تبدیل نماییم.
در صورت تمایل به شرکت در دوره های راکت و همیاد روسی، شما می توانید با ثبت مشخصات خود در بخش زیر اقدام به ثبت نام نمایید و یا از طریق پشتیبانی سایت و اینستاگرام، اقدام به دریافت مشاوره نمایید. همکاران ما به صورت غیرحضوری و البته تمام وقت، آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستند و تلاش دارند تا شما را با حمایت های خود با سریع ترین روش آموزشی اعم از آموزش زبان روسی در ۵۰ روز، شما را برای رسیدن به رویاهایتان یاری نمایند.