فهرست مطالب

  • دوره های آموزش زبان روسی
  • بهترین روش های آموزش زبان روسی
  • آموزش زبان روسی در ۵۰ روز
  • دوره های فشرده زبان روسی
  • مهارت های آموزش زبان روسی
  • آموزش زبان روسی از صفر

زبان روسی یکی از زبان های معتبر و شناخته شده در سراسر جهان است. روسیه به علت گستردگی با بیش از ۱۴ کشور در قاره های آسیا و اروپا در همسایگی قرار دارد و به عنوان بزرگترین و پهناورترین کشور در جهان شناخته می شود. اگر بخواهیم بزرگی مقیاس این کشور را با یک مثال ساده بیان کنیم باید گفت که کشور روسیه حدود دو برابر کشور کانادا که دومین کشور پهناور در جهان است، می باشد.

فقط امروز 1 میلیون تومان تخفیف دوره راکت

این کشور سرد سیر اگرچه نتوانسته است در زمینه کشاورزی موفق عمل کند اما به عنوان یکی از قطب های صنعتی در جهان شناخته می شود. این کشور به روسیه اروپایی و آسیایی تقسیم شده است و بهتر است به این نکته مهم نیز توجه کنیم که بعد از استانبول ، مسکو پایتخت روسیه، پرجمعیت ترین پایتخت در جهان است.
پهناوری و گستردگی این کشور تنها خود بخشی از دلیل علاقه به یادگیری زبان روسی است چرا که زبان روسی زبان بیش از ۱۴۷ میلیون انسان بر روی کره زمین است. البته نباید فراموش شود که بیشتر مناطق روسیه به علت گستردگی به زبان های دیگری نیز صحبت می کنند و این تنوع و گستردگی خود بخشی جذاب از این کشور و قدمت دیرینه کشور روسیه است.
همانطور که قبلا هم به این موضوع اشاره کرده ایم زبان اصلی هر کشوری زبانی خواهد بود که تمامی بخش های اداری، موسسات و مراکز دولتی، مدارس و دانشگاه های این کشور و همینطور بانک ها و مراکز اقتصادی و مهم به این زبان صحبت کنند. اگرچه در کشور روسیه پراکندگی زبان و گویش بسیار است اما زبان اصلی این کشور تنها زبان روسی است.
زبان روسی به روسی به شکل  русский язык نوشته می شود و مانند زبان آلمانی یکی از زبان های هندو- اروپایی است. که البته این مهم را نیز باید به خاطر داشته باشید که زبان روسی از شاخه های اسلاوی از زبان هندو- اروپایی است و به زبان بالتیکی بسیار نزدیک است. برای اینکه با زبان هندو- اروپایی بیشتر آشنا شوید بهتر است بدانید که زبان هندو- اروپایی از زبان هندی، ایرانی و اروپایی تشکیل شده است و البته این مهم را باید گفت که این زبان برگرفته شده از چند قاره بزرگ مانند آسیای مرکزی، شبه قاره هند و همینطور قاره اروپا است.
از ویژگی های زبان روسی جنسیت داشتن اسامی و حالت محور بودن آن است. اسامی در زبان هایی مانند زبان فرانسه و زبان آلمانی نیز دارای جنسیت هستند. شناخت جنسیت اسامی تنها با تکرار و تمرین صورت خواهد پذیرفت و این تکرار و تمرین در شناخت هر زبانی امری ضروری است.

دوره های آموزش زبان روسی

برای یادگیری زبان روسی در ابتدا نیاز است که زبان آموزان از سطوح اولیه آغاز به کار بکنند. نکته مهمی که وجود دارد این است که دوره های آموزش زبان روسی شامل دوره های مختلفی است که کارشناسان زبان با توجه به نیاز جامعه و زبان آموزان به برگزاری این دوره ها مبادرت ورزیده اند. این دوره ها به چند بخش تقسیم می شوند که ما به ترتیب هر کدام از آنها را برای شما شرح خواهیم داد.

– دوره های ترمیک
دوره های ترمیک آموزش زبان روسی برای افرادی که زمان مناسب برای یادگیری زبان دوم را دارند تهیه دیده شده است. این دوره ها خود از سه سطح مقدماتی، متوسطه و پیشرفته تشکیل می شود و بنا به تعیین سطحی که هر آموزشگاه زبان روسیاز افراد می گیرد و شناختی که هر فرد از زبان روسی دارد، می توانند در این سطوح ثبت نام نمایند.
سطح مقدماتی زبان روسی برای افرادی که هیچگونه شناختی با زبان روسی ندارند مناسب است. در این سطح شما با الفبای زبان روسی، معرفی اولیه خود و سوال و پرسش های ساده در زبان روسی آشنا خواهید شد. زبان آموزان در این سطح به سختی به مکالمه زبان روسی می پردازند و تنها قادر هستند از جملات پرسشی ساده و همینطور جواب های کوتاه استفاده نمایند. شما در این سطح با تلفظ صحیح تنها چند لغت محدود و عبارات روزمره زبان روسی آَشنا می شوید.
سطح متوسطه زبان روسی برای افرادی مناسب خواهد بود که دوره های مقدماتی زبان روسی را گذرانده باشند و شناختشان از این زبان در حد نیاز باشد. شما با گذراندن این سطح در زبان روسی، می توانید راحت تر از افراد در سطوح پایین تر، به مکالمه روسی بپردازید. اما نکته ای که هست برای سوال پرسیدن یا جواب سوالی را دادن نیاز به زمان دارید. مکالمه در این سطح به خوبی انجام می پذیرد اما این مکالمات تنها به مکالمات شناخته شده بسنده می شود و شما آمادگی لازم برای مکالمه در بحث های جدید و از پیش تعیین شده را ندارید.
سطح پیشرفته زبان روسی قطعا برای علاقه مندانی است که در انتخاب خود مصمم بوده و با تلاش و جدیت به این مرحله رسیده اند. با گذر از این سطح شما آمادگی مکالمه کردن در هر بحث و با هر موضوعی را دارید. شما می توانید به خوبی با یک فرد بومی به مکالمه بپردازید و گاها متمایز کردن شما از فرد بومی به شدت سخت خواهد بود. تلفظ و ادای کلمات روسی افرادی که در سطح پیشرفته هستند به خوبی انجام می پذیرد و این خود می تواند در اعتماد بنفس و خودباوری تاثیر بسزایی داشته باشد.

– دوره های کوتاه مدت زبان روسی
دوره های کوتاه مدت زبان روسی یا دوره های فشرده زبان روسی یکی از دوره های است که در میان علاقه مندان زبان روسی از محبوبیت خاصی برخوردارند. این دوره ها که اصولا بین ۳ تا ۶ ماه بیشتر به طول نمی انجامند دوره محبوب زبان روسی شناخته می شود. در این دوره تمرکز بیشتر اساتید زبان روسی، بر روی مکالمه افراد است. مکالمه در این دوره ها حرف اول را می زند اما تمامی چهار مهارت اصلی زبان روسی به زبان آموز آموزش داده خواهد شد.
– دوره های مکالمه زبان روسی

این دوره همانطور که از اسمش مشخص است تمرکزش تنها بر روی مکالمه زبان روسی است. این دوره برای افرادی که قصد مهاجرت یا ایجاد کسب و کار در کشور روسیه را دارند دوره ای حائز اهمیت است. شما با ایجاد مکالمه ای روان و ساده به زبان روسی می توانید به خوبی با افراد بومی ارتباط برقرار کنید و منظور و مفهوم صحبت های خود را به خوبی به آنها برسانید. در این دوره همچنین بر روی تلفظ لغات روسی و عبارات روسی کار می شود و نوع ادای کلمات و عبارات نیز به شما آموزش داده خواهد شد.

– دوره های زبان روسی ویژه شاغلین
این دوره که از دوره های جدید و امروزی در یادگیری زبان دوم است دوره ای کاملا فکر شده بر حسب نیاز افراد شاغل است. دوره زبان ویژه شاغلین برای افرادی که تمام روزهای هفته را مشغول به کار هستند یا به صورت دو شیفت کار می کنند مناسب است. مزیت های دوره زبان روسی ویژه شاغلین عبارت است از:

۱- در روزهای پایانی هفته ( پنج شنبه و جمعه) برگزار می شود.
۲- در ساعات پایانی شب دوره های زبان روسی شاغلین برگزار می شود.
۳- انتخاب ساعت و روز کلاس ها با زبان آموز است.

– دوره های آنلاین زبان روسی
بسیاری از افراد بنا به دلایلی مانند مسافت طولانی، مشغله های کاری، نبود کلاس در شهر یا شهرستانی که در آن زندگی می کنند و حتی بانوانی که با مشکل نگهداری کودکانشان مواجه هستند، طرفداران پر و پا قرص این دوره هستند. دوره های آنلاین زبان روسی مانند تمامی دوره های زبان روسی در اغلب آموزشگاه ها در یک ساعت مشخص شروع شده و به دو شکل خصوصی و گروهی نیز در حال برگزاری اند. تنها تفاوت این دوره با دوره های دیگری آنلاین بودن و حضور نداشتن زبان آموز در کلاس زبان روسی است. این دوره را تنها تعداد محدودی مراکز روسی برگزار می کنند چرا که ساپورت کردن این دوره ها و نحوه طرح درس و مدیریت کلاس نیاز به آموزش تخصصی دارد که اساتید باید به صورت تخصصی به این مهم دست یابند.

بهترین روش های آموزش زبان روسی

آیا تا به حال توانسته اید بهترین روش یادگیری زبان ، مختص به خودتان را بیابید؟ آیا برای به دست آوردن ساده ترین روش یادگیری زبان روسی تلاش کرده اید؟ از نظر شما کدام روش یادگیری می تواند بهترین روش آموزش زبان روسی باشد؟
در یادگیری زبان روسی و دیگر زبان ها اولین نکته مهم داشتن انگیزه است. انگیزه می تواند از شما تا آخر مسیر یک فرد مصصم و جدی بسازد اما چیز که مهم تر از انگیزه است که برای بالا بردن انگیزه، هر فردی نیاز به یک چرایی بزرگ در یادگیری روسی دارد.
فردی که بتواند هدف خود از یادگیری زبان روسی را بشناسد فردی است که می تواند در هر حالی در بالا نگه داشتن انگیزه خود موفق عمل کند. هدف گزاری یک کلید موفقیت است. این کلید را می توانید در دستان کسانی بیابید که به موفقیت های بزرگی دست یافته اند. افراد موفق، اهداف مشخص دارند.
چیزی که جالب است این است که برای هدف گزاری نیز داشتن برنامه ریزی مهم ترین برنامه مهم است. پیش از آن در مقاله ای دفتر برنامه ریزی در یادگیری زبان را برای شما شرح دادیم. داشتن برنامه ریزی روزانه انگیزه شما را ثابت یا بالا نگه داشته در نتیجه شما هر روز یک قدم به رویا و هدف خود نزدیک تر خواهید شد.
در این برنامه ریزی شما با روش های یادگیری زبان روسی به جلو پیش می روید و در واقع روش مناسب خود در آموزش روسی را پیدا خواهید کرد. ما در این بخش ما شما را با چند روش کاربردی آشنا خواهیم کرد. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید…

بهترین روش یادگیری زبان روسی :

• زبان روسی را با توجه به علایق خود فرا بگیرید.
فراگیری زبان روسی با توجه به علاقه، می تواند این یادگیری را به یک سرگرمی شگفت انگیز تبدیل کند. علاقه شما می تواند دنبال کردن خبرهای ورزشی باشد یا نقاشی کردن. فرقی نمی کند شما در آن زمینه ای که دوست دارید زبان روسی را تمرین کنید.
• زبان روسی را با موسیقی بیاموزید.
این نوع از یادگیری زبان در میان بسیاری از علاقه مندان به زبان روسی، از محبوبیت بسزایی برخوردار است چرا که گوش دادن به آهنگ های روسی برعکس دیگر موارد نیاز به تمرکز، دست کشیدن از کار یا کاملا خود را با شرایط هماهنگ کردن ندارد. شما می توانید در حالی که به کارهای روزانه خود مشغول هستند به آهنگ روسی گوش دهید. این کار می تواند در مواقع آشپزی کردن باشد یا حتی گرفتن یک دوش آب گرم؛ موسیقی کار خود را می کند شما به زندگی تان بپردازید.
• زبان روسی را با دیدن انیمیشن های موفق روسی یاد بگیرید.
انیمیشن ها اصولا سرگرمی بیشتری نسبت به دیدن فیلم های روسی دارند.  البته اگر شما به دیدن انیمیشن یا کارتون علاقه مند هستید!
• زبان روسی را با دیدن فیلم و سریال فرا بگیرید.
دیدن فیلم و سریال های روسی خود یک روش ادغام یادگیری با سرگرمی و تفریح در آموزش زبان روسی است. این کار می تواند برای شما یک زنگ تفریح باشد.
• زبان روسی را با گوش دادن به رادیو یا پادکست های ویژه روسی را فرا بگیرید.
پادکست ها امروزه در یادگیری زبان جایگاه ویژه ای را در میان علاقه مندان به زبان دوم کسب کرده است. پادکست های روسی می توانند قدرت شنوایی و خواندن در زبان روسی را در شما تقویت نمایند.
• زبان روسی را با مکالمه خود در جلوی آینه تمرین کنید و یاد بگیرید.
این مورد برای افرادی که پارتنر برای ایجاد مکالمه ندارند می تواند روشی خوب در یادگیری مکالمه روسی باشد.
• زبان روسی را به نوشتن خاطرات روزانه خود به زبان روسی تمرین کنید.
خاطره نویسی همانطور که باعث تقویت قدرت نوشتاری شما در یادگیری زبان روسی می شود می تواند شما را با دنیای شیرین نویسندگی آشنا کرده و دری تازه برای شغل های پیش روی شما بیابد.

آموزش زبان روسی در ۵۰ روز

انسان ها ذاتا برای رسیدن به اهداف و خواسته هایشان عجول هستند. گاهی این عجول بودن بنا به نیازی است که فرد در زندگی احساس می کند. زمان کم، موقعیت عالی پیش آمده و همینطور نگرانی از، از دست دادن این موقعیت خوب، باعث می شود ما به روشهای کوتاه مدت در یادگیری زبان روسی فکر کنیم. یادگیری زبان روسی در ۵۰ روز یکی از روش های یادگیری زبان روسی در کمترین زمان است. در این دوره شما در کمترین زمان ممکن زبان روسی را به راحتی فرا می گیرید.
اساتید برای آموزش زبان روسی در ۵۰ روز، به صورت تخصصی دوره می گذرانند تا بتوانند به خوبی زبان آموزان خود را با روسی آشنا کرده و هر چهار مهارت در آموزش زبان روسی را در کمترین زمان ممکن به آنها آموزش بدهند.
تمرکز این دوره بر روی مهارت مکالمه روسی در زبان آموزان است. در پایان این دوره شما به خوبی می توانید از عهده مکالمه، گرامر زبان روسی موارد دیگر برآیید. دوره فشرده روسی بدلیل اینکه زمان کمی را در آموزش می گذراند و سهم مهمی در زود رسیدن زبان آموزان به اهدافشان دارد، این روزها بیش از هر دوره ای مراجعه کننده و علاقه مند دارد.
البته نباید فراموش کنیم که برای ورود به این دوره بهتر است زبان آموز یک آشنایی کلی با زبان انگلیسی داشته باشد. البته آشنا نبودن دلیلی بر پذیرش نشدن شما در این دوره نخواهد شد. چرا که دوره هایی که به این شکل به وجود می آیند در واقع دوره هایی هستند که نیاز جامعه آنها را می طلبد.

آموزش زبان روسی به صورت فشرده

خوشبختانه این روزها شاهد این هستیم که در بسیاری از مناطق به آموزش زبان هایی جدا از زبان انگلیسی پرداخته می شود و درجه اهمیت زبان هایی مانند زبان روسی افزایش یافته و دیگر تنها مختص دانشگاه نیست. با فعالیت موسسات آموزش زبان روسی، زبان روسی به صورت فشرده نیز در بین عموم مقبولیت خود را به دست آورده و امتحان پس داده اند. افراد برای یادگیری زبان روسی می توانند تنها به آموزشهای تخصصی دانشگاه و روند طولانی این نوع آموزش بسنده نکرده و با شرایط و نیاز خود به زبان روسی مبادرت بورزند.
آموزش روسی به صورت های فشرده، نیمه فشرده، ترمیک و … در حال برگزاری است و شما می توانید با توجه به شرایط و نیاز خود بهترین روش را انتخاب کرده و به آموزش زبان روسی اقدام نمایید.
اغلب ، کلاس های فشرده به صورت مستمر برگزار می شود و نیازی نیست که که شهریه خصوصی پرداخت نمایید. این کلاس ها استاندارد بوده و تعداد زبان آموزان از یک حد قابل قبول تجاوز نمی کند. در کلاس های فشرده تمامی دروس مانند دیگر دوره ها هستند و تنها وجه تمایز فشردگی آموزش زبان روسی است که  این دوره را از سایر دوره های دیگر متمایز می کند.
شما با روش فشرده می توانید در کوتاه ترین مدت به زبان روسی مسلط شوید و در عین حال تمامی چهار مهارت در یادگیری زبان روسی و مهارت هایی مانند گرامر، تلفظ و … نیز فرا بگیرید. این دوره برای افرادی که زمان محدودی برای یادگیری روسی در اختیار دارند دوره ای کاملا متناسب است.

مهارت های آموزش زبان روسی

چهار مهارت اصلی در یادگیری همه زبان ها یکسان است و شما برای بدست آوردن مهارت لازم در آموزش روسی نیاز به تقویت این چهار مهارت دارید. این چهار مهارت از مهارت های اصلی در آموزش زبان روسی هستند و هر قدر این مهارت ها جدی گرفته شود شما می توانید به رویای یادگیری زبان روسی به صورت تمام و کمال نزدیک تر شوید. گاهی بعضی از افراد بنا به نیازشان تنها به یک مهارت در یادگیری زبان روسی اکتفا می کنند. مانند فردی که برای مهاجرت نیاز به مکالمه زبان روسی دارد.
اما کسب هر چهار مهارت می تواند نیاز شما را به حداقل رسانده و شما را در ایجاد یک ارتباط موثر و درست یاری نماید. این چهارت مهارت عبارتند از:
• مهارت Listening:
 برای فهمیدن موضوع مکالمه و ایجاد ارتباط صحیح شما نیاز به تقویت مهارت شنیداری در زبان روسی دارید. وقتی شما بتوانید به خوبی متوجه گفته های فرد مقابل یا پارتنرتان شوید در واقع می توانید در جای مناسب ارتباط مناسب برقرار کنید. مهارت خوب شنیدن در زبان روسی یکی از مهارت های اصلی در این زبان است و حتی اگر شما تنها رویای مکالمه برقرار کردن به زبان روسی را در سر داشته باشید هیچ از اهمیت این موضوع در تقویت مهارت مکالمه شما کم نخواهد کرد.

• مهارت Speaking: بسیاری از ما وقتی به یادگیری زبان روسی اقدام می کنیم تنها و بزرگترین هدفمان ایجاد تقویت مهارت صحبت کردن در زبان روسی است. این مهارت از جذاب ترین مهارت ها در میان افراد است و بسیاری از افراد اگرچه اهمیت این مهارت را می دانند اما به علت ترس از تپق زدن و یا اشتباه کردن همیشه در یادگیری این مهارت می مانند. این مهارت نیاز به تمرین و تکرار دارد و از مهم ترین بخش های یادگیری در زبان روسی است.

• مهارت Writing: این مهارت که به عنوان مهارت نوشتاری نیز در بین عموم شناخته شده است یکی از مهارت های چهارگانه در یادگیری زبان روسی است. اگر شما بتوانید به تقویت این مهارت بپردازید در واقع توانسته اید برای یک نامه نگاری یا درخواست شغل در یک شرکت معتبر آماده شوید. اهمیت مهارت نوشتن را نمی شود انکار کرد چرا که خوب نوشتن می تواند برای شما در زمینه یافتن شغل مناسب یا ارتباط نوشتاری موثر کارساز باشد. تصور کنید در زبان مادری تان از این مهارت برخوردار نبودید، چه اتفاقی می افتاد؟ برای زندگی کردن در روسیه یا تحصیل در دانشگاه های روسیه شما قطعا نیاز به یادگیری مهارت نوشتاری در زبان روسی دارید.

• مهارت Reading: مهارت ریدینگ در زبان روسی یکی از مهارت های چهارگانه در یادگیری زبان روسی است. این مهارت در واقع مهارت خواندن در زبان روسی است که با تقویت این مهارت شما می توانید به خوبی از عهده خواندن کتاب های روسی، مجلات و روزنامه های اینترنتی روسی و یا حتی بورسیه ای که از کشور روسیه به دست می آورید برآیید. خواندن بخش مهمی در یادگیری هر زبانی است ما بدون این مهارت حتی نمی توانیم یک فرم بانکی را پر کنیم یا متن کوتاه یک بیلبورد تبلیغاتی را متوجه شویم.

شما باید در کنار این چهار مهارت به تلفظ لغات روسی و همینطور نوع ادای عبارات و اصطلاحات روسی مسلط باشید. چرا که در همه زبان ها اصولا دو کلمه مشابه با معانی مختلف وجود دارد که گاها در مکالمه نوع تلفظ آنها است که این دو را از هم متمایز می کند. نکته مهم دیگر این است که اگر ادای کلمات به خوبی انجام نشود شما حالت یک آدم آهنی را به خود می گیرید که تنها عبارات روسی را پشت سر هم تکرار می کند. ادای کلمات و عبارات به مکالمه ما جان می دهد و ارتباط به بهترین شکل ممکن را برای ما میسر می کند.
این مهارت ها همگی مکمل یکدیگر هستند و کسب این مهارت ها نیاز به تمرین مستمر و جدیت دارد و اگر با یک هدف بزرگ به یادگیری این زبان اقدام نکرده باشید, شما نخواهید توانست به راحتی این مسیر را پشت سر بگذارید و همین موضوع خود شما را از ادامه را دلزده و ناامید می کند. آشنایی با متدهای آموزش زبان روسی و جدیدترین روش های آموزشی آن، می تواند این راه را برای شما هموار کرده و یادگیری را آسان نماید. برای همین منظور سعی کنید همیشه در یادگیری خود را به روز نگه داشته و از داشته های جدید در آموزش بهره ببرید.

آموزش زبان روسی از صفر

آموزش زبان روسی از صفر با استفاده از متدهای روز یادگیری زبان می تواند مسیر یادگیری شما را به مسیری امن تبدیل نماید که هر لحظه برای مرور و یادآوری مسیر مجبور نباشید به عقب برگشته و زمان خود را از دست بدهید.
تعیین سطح در زبان روسی نیاز شما به این موضوع را مشخص می کند. اگر شما نیاز به یادگیری از پایه داشته باشید قطعا می توانید در آزمون تعیین سطح از این مهم اطلاع یابید.
آموزش از پایه، اصولا با یادگیری الفبا، اعداد، رنگ ها، سوال و پرسش های اولیه درباره معرفی خود، آدرس ها و سوالات کاربردی دیگر انجام می پذیرد. که اغلب این موضوعات برای زبان آموزان شیرین است و چون تجربه جدیدی را بدست آورده اند می تواند لذت بخش تر از ساید سطوح نیز باشد.
در سطوح پایه زبان روسی شما با یک تعداد مشخصی از لغات و عبارات آشنا می شوید و می توانید بعد از گذراندن این سطوح در یک قالب مشخص به مکالمه زبان روسی بپردازید. اما شالوده اصلی و زیر بنایی در یادگیری روسی کاملا شکل واقعی خود را گرفته و شما می توانید به خیالی آسوده به مسیر یادگیری خود ادامه دهید.

نکاتی که در آموزش زبان روسی باید مورد توجه قرار بگیرد:

• بهترین روش برای یادگیری لغات روسی چیست؟
بهترین روش یادگیری لغات روسی در واقع یافتن معنی آن در جمله است. اینکه معنی کلی یک جمله را فرا بگیرید صد برابر ارزشمندتر از حفظ کردن تک تک لغات است. اما اگر بخواهیم به یک روش در یادگری لغات اسم ببریم باید به جعبه لاینتر در یادگیری لغات روسی نام ببریم. نام این جعبه جادویی از اسم مخترع آن گرفته شده است و امروزه افراد بسیاری از این جعبه شگفت انگیز برای آموزش لغات استفاده می کنند.
• مکالمه کردن نیاز به شجاعت و جسارت دارد. از همان ابتدا تلاش کنید که از تپق زدن نترسید و هراس از اشتباه کردن را از خود دور کنید. ترسیدن مانع از حرکت شما خواهد شد و شما را در مسیر پیش رو سرد و ناامید خواهد کرد. مکالمه کنید و اشتباه کنید. اشتباه کردن شما را در کسب تجربه یاری خواهد کرد.
• اگر شما جزء افراد خجالتی هستید و از اینکه بگویید چیزی را متوجه نمی شوید خجالت می کشید باید یادتان باشد در هر سوالی رمزی نهفته است و کلیدی وجود دارد که درهای یادگیری را بر شما می گشاید. امکان دارد سوال شما سوال دیگر دوستانتان باشد یا دوستانتان از این بخش درس چیزی متوجه نشده که بخواهند درباره آن سوالی بپرسند. سوال خود را با سری بلند و شانه ای بالا بپرسید و بخاطر شجاعتتان به خودتان افتخار کنید.
• تمرین مستمر و مداوم را فراموش نکنید و اجازه ندهید که یادگیری زبان روسی تنها به کلاس درس معطوف شود.
• خود را موظف به یادگیری روزانه چند جمله یا اصطلاح به زبان روسی کنید.
• در برنامه های واتس اپ یا تلگرام گروه های چت روسی دایر کنید.
• ارسال فایل های صوتی روسی برای همکلاسی ها یا استاد خود را فراموش نکنید. شنیدن صدای خود از طریق ویس شما را با ضعف هایتان آشنا می کند.

یادگیری زبان روسی با اهداف متفاوتی برای هر فردی صورت می گیرد. اما نکته مهم این است که کسانی که به یادگیری زبان هایی متفاوت اقدام می کنند علاوه بر اینکه به یک ورزش عالی را برای مغز خود تهیه دیده اند در واقع جسارت خود را به دیگران به اثبات رسانده اند.
یادگیری زبان دوم در تقویت اعتمادبنفس و خودباوری شما تاثیر بسزایی دارد و شما می توانید با یادگیری زبان دوم با اعتمادبنفس بیشتری در مصاحبات شغلی بهترین روزهای زندگی خود را پایه ریزی کنید. زندگی با همین تفاوت ها می تواند به صحنه ای زیباتر تبدیل شده و شما را به رویاها و آرزوهایتان برساند.
در پایان آرزو داریم این مقاله توانسته باشد بخش کوچکی در یادگیری زبان روسی و آموزش این زبان در کشور داشته و شما را در پیگیر بودن آرزوهایتان یاری رساند.