آیلتس- IELTS مخفف The International English Language Testing System، به معنی سیستم بین المللی سنجش زبان انگلیسی است. گذر از این دوره و موفقیت در آزمون بین المللی آیلتس هدف هر زبان آموز زبان انگلیسی است و این رویا با گذراندن دوره های تخصصی آزمون آیلتس و البته تلاش و تعهد زبان آموزان محقق می شود.
مرکز آزمون گیرنده آزمون آیلتس کشور انگلستان است و این کشور با کمک دانشگاه کمبریج، سازمان IDP استرالیا و کنسولگری انگلستان همه ساله آزمون آیلتس را در سراسر دنیا برگزار می کند. این آزمون برای بیش از ۱۴۰ کشور دنیا یک آزمون معتبر در تمامی نهادها و مراکز آموزشی محسوب می شود.
وقتی ما درباره همه چیز آیلتس صحبت می کنیم قطعا بهتر است که هدف از شرکت در آزمون آیلتس و دلیل اهمیت این آزمون در بین زبان آموزان زبان انگلیسی را هم بیان کنیم. اما این اهدف چیست و چرا همه ساله بر محبوبیت آزمون بین المللی آیلتس افزوده می شود؟

IELTS7 Banner 01 8

اهداف شرکت در آزمون آیلتس

– اگر قصد مهاجرت به کشورهای خارجی را دارید داشتن مدرک آیلتس می تواند به شما کمک کند تا به عنوان یک فرد حرفه ای در حیطه کاری تان شناخته شوید و در پیدا کردن شغل ایده آل و جایگاه مناسب شغلی آسوده خاطر باشید.
– اگر قصد تحصیل در کشورهای اروپایی و دانشگاه های معتبری همچون دانشگاه آکسفورد، دانشگاه استنفورد، دانشگاه کالیفرنیا و یا دانشگاه هاروارد را دارید باید بدانید داشتن مدرک آیلتس می تواند برای شما یک برگ برنده باشد. این دانشگاه ها در بین ۱۰ دانشگاه برتر بین المللی در سال ۲۰۱۹ شناخته شده اند و قطعا تحصیل در دانشگاه های معتبر آمریکایی اروپایی می تواند زمینه ساز آینده شغلی بهتر برای شما باشد.
– دارا بودن مدرک آیلتس باعث می شود در کشور ایران نیز در بهترین موسسات یا شرکت های بین المللی استخدام شده و شما به عنوان یک متخصص و حرفه ای شناخته شوید و بتوانید زمینه ساز روابط بهتر بین المللی برای شرکت استخدام شونده باشید.
– اگر قصد مهاجرت به کشورهای اروپایی را دارید تسط شما در زبان انگلیسی می تواند زمینه ساز زندگی بهتر و آرام تری باشد.
– برای دریافت ویزا داشتن مدرک زبان انگلیسی معتبر می تواند یکی از ملزومات باشد.

 

آزمون آیلتس

آزمون آیلتس به دو صورت آکادمیک (Academic) یا جنرال (General Training) برگزار می شود، اگر قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های کشورهای دیگر را  داشته باشید باید در آزمون آکادمیک و اگر قصد مهاجرت دارید، باید در آزمون جنرال آیلتس شرکت نمایید.
به واسطه مهم بودن دو بخش Reading و  Writing برای مراکز آکادمیک و دانشگاهی این دو مهارت در آزمون آکادمیک و جنرال آیلتس به صورت کاملا متفاوت خواهند بود. اما در Speaking و Listening هر دو  آزمون یکسان عمل می کنند. در این آزمون ۴ مهارت اصلی Reading و  Writing و Speaking و  Listening سنجیده می شوند. مهارت ها و مدت زمان پاسخگویی به هر بخش به این صورت خواهد بود:
Listening:
• تعداد سوالات: چهل سوال در چهار بخش خواهند بود.
• فایل این بخش فقط یکبار برای شما پخش میشود.
• قبل از شروع پخش فایل صوتی فرصت بررسی سوالات را دارید.
• جواب سوالات لیسنینگ آیلتس میبایست در دفترچه پاسخ نامه درج گردد.
Speaking:
مصاحبه و ۱۵ دقیقه زمان
Reading:
در این مهارت بین آزمون آکادمیک و جنرال تفاوت وجود دارد، اما هر دو شامل۳بخش، ۴۰ سوال با ۶۰ دقیقه زمان خواهند بود.
Writing:
در این مهارت بین آزمون آکادمیک و جنرال تفاوت وجود دارد، اما هر دو شامل۲بخش نوشتاری با ۶۰ دقیقه زمان خواهند بود.

 

دوره Pre_IELTS

  • این دوره یک دوره مقدماتی آیلتس برای زبان آموزان علاقه مند به مدرک آیلتس زبان انگلیسی محسوب می شود. این دوره در آکادمی زبان بهین دانش  زیر نظر احمدرضا ابراهیمی برگزار می گردد. در این دوره شما می توانید آمادگی های لازم را جهت آزمون اصلی آیلتس کسب کنید و خود را به سطح قابل قبولی در یادگیری زبان انگلیسی برسانید.
  • مکالمه در  دوره های آیلتس زبان انگلیسی حرف اول را می زند و استاد احمدرضا ابراهیمی با تشکیل یک کلاس مکالمه محور زبان انگلیسی، زبان آموزان را در تلفظ صحیح کلمات انگلیسی، ادای درست  جملات انگلیسی و رشد مهارت جمله بندی و مکالمه ایجاد کردن کمک می کند.

 

دوره IELTS

  • دوره آیلتس برای افرادی است که قبلا Pre_ IELTS را گذرانده و به دنبال کسب نمره ۶ یا ۷ آیلتس هستند و همچنین قصد دارند تکنیک های دوره آیلتس را فرا بگیرند، مناسب است. این دوره نیز تحت راهبری استاد احمدرضا ابراهیمی برگزار می شود و زبان آموزان این دوره می توانند زیر نظر استاد به تقویت مهارت های ویژه آزمون آیلتس بپردازند.
  • آزمون بین المللی آیلتس توسط احمدرضا ابراهیمی در آکادمی زبان بهین دانش به صورت مستمر و همه ساله با هدف تقویت چهار مهارت اصلی زبان انگلیسی ( Listening ،Speaking ،Reading ،Writing) برگزار می شود. دوره های آیلتس در موسسه بهین دانش به صورت کاملا فشرده و خصوصی برگزار می گردد. برگزاری این دوره ها در یک بازه زمانی ۵۰ روزه انجام می گردد. امکان برگزاری تمامی دوره ها به صورت آنلاین و با توجه به شرایط زمانی شما نیز فراهم آمده است.
  • دریافت مشاوره
  • پس از برگزاری این دوره ها، آزمونی تحت عنوان ماک آیلتس یا همان آماده سازی آیلتس، در آکادمی زبان بهین دانش برگزار می گردد که آزمون شبیه سازی شده ای از آزمون بین المللی آیلتس است و هدف از برگزاری آن آماده سازی هر چه بیشتر زبان آموزان و آشنایی آنها با نحوه طرح سوالات، زمانی که برای آنها در نظر گرفته شده است.

 

پس از برگزاری آزمون ماک آیلتس استاد ابراهیمی در جلسات خصوصی برای به زبان آموزان می پردازند و مهارت های زبانی فرد را سنجش و در جهت ارتقا آنها راهکارهای عملی پیشنهاد می کنند. در این جلسات بر روی اعتمادبنفس و خودباوری زبان آموز نیز کار می شود تا زبان آموز بتواند در کنار مهارت های زبانی زبان انگلیسی خود به خودباوری رسیده و در آزمون آیلتس دچار استرس نشود.
بسیاری از زبان آموزن از دانش زبانی خوبی برخوردار هستند اما چون نمی توانند بر استرس های خود غلبه کنند به خوبی نمی توانند از مهارت های خود استفاده نمایند. به همین جهت سالانه تعداد خاصی از زبان آموزان به این موفقیت می رسند. وظیفه ما آموزشگاه های زبان در سراسر ایران این است که در کنار رشد زبانی زبان آموزان خود به رشد و توسعه فردی آنها نیز توجه نماییم و بر این امر اصرار بورزیم.
امیدواریم بتوانیم در کنار هم جامعه ای چند زبانه و مدرن را رقم بزنیم و در عین حال به خودباوری لازم و منطقی در زمینه هایی که دوست داریم دست یابیم.