دوره TTC یا Teacher Training Course دوره ای است مناسب برای افرادی که از سطح زبان انگلیسی خوبی برخوردار هستند و همچنین علاقه مند به تدریس زبان انگلیسی نیز هستند.
دوره TTC بر آشنایی علاقه مندان به تدریس زبان با روش های نوین تدریس، شناخت روش های تدریس، چگونگی استفاده از ابزارهای کمک آموزشی، مدیریت استرس و شناخت توانایی های زبان آموزان، آشنایی با کلاس و چگونگی جذاب کردن کلاس برای زبان آموزان تمرکز دارد. این دوره در آموزشگاه های مختلف دارای سرفصل های متفاوتی است. اما اصول و چهارچوب خاص و واحدی دارد که توسط همه موسسات رعایت می شود.
همه این موارد، نکات مهمی در زمینه تدریس هستند که یادگیری آنها نه تنها برای تمامی اساتید زبان انگلیسی امری مهم است که صد البته برای همه اشخاصی که علاقه مند به تدریس آموزه های خود در تمامی رشته ها هستند، نیز الزامی می باشد. روش تدریس و اصول تدریس بنا به درجه اهمیت و تاثیر کوتاه مدت و طولانی مدتی که بر تمامی جهات فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و … دارد، بیش از هر موضوع دیگری باید مد نظر قرار گیرد.

IELTS7 Banner 01 8

نحوه و متد تدریس: روش های تدریس گوناگونی برای ارائه به زبان آموزان وجود دارد که هر کدام با توجه به شرایط قصد و هدفی در پی دارند که از میان آنها می توان به روش های تدریس Audio-lingual method Communicative Direct Grammar–translation, TPR’method٬ و… اشاره کرد. هر کدام از آنها محتوای آموزشی متفاوتی داشته و کاربرد متفاوتی نیز به دنبال دارند.
نحوه تدریس واژگان
:  بیشتر فراگیران دوست دارند خیلی سریع سطح واژگان خود را ارتقاء دهند. پس ما باید نحوه تدریس آنها به بهترین وجه را بدانیم. یکی از راههای تدریس واژگان به زبان آموز به صورتی که در ذهن آن حک شود، می تواند استفاده از عکس یا نماد آن واژه باشد.
نحوه مدیریت کلاس
: درس منظور ما از مدیریت کلاس مدیریت فراگیران نیست بلکه منظور ما مدیریت تمامی شرایط آموزشی به همراه مدیریت فراگیران است. منظور از شرایط آموزشی مدیریت فضای کلاس و ابزار های آموزشی و فراهم آوردن بهترین شرایط برای زبان آموز است چرا که اگر شرایط عالی باشد فراگیری نیز چند برابر شده و تاثیر گذار خواهد بود.
استفاده درست از ابزارهای آموزشی: باید برای استفاده بهینه از ابزارها در هنگام تدریس و نحوه طبقه بندی مطالب با کمک آنها آموزش های کافی را دیده باشید. باید به درستی از هر کدام و در جای مناسب خود بهرمند شوید تا تاثیر کافی را بر زبان آموز داشته باشید.
دادن جذابیت و تنوع به کلاس: 
استاد باید خلاقیت و انرژی کافی برای جذب زبان آموز را داشته باشد یا آن را در خود ایجاد کند. تدریس صرف بدون همراه کردن آن با تنوع و سرگرمی و خلاقیت، به سرعت زبان آموز را دچار دلزدگی و کسالت خواهد کرد. باید بازی های متنوع در حوزه آموزش را فراگرفته و روش های سرگرم کردن زبان آموزان را بدانیم.
نحوه بیان طرح درس
: مدرس باید بتواند براساس مراحلی به صورت گام به گام درس را ارائه داده و با تمرین و تکرار درس را آموزش دهد.
نحوه به اجرا در آوردن مهارت ها: 
مراحل عملی در تدریس مهارتها بیان می شود و مدرسان یک دمو از مهارت تدریس را به صورت آنلاین، بازدید، بررسی و ارزیابی کرده و نکات آن را در ذهن می سپارند.

 

دوره های TTC دوره های بسیار حائز اهمیتی هستند که اگر انتخاب مناسبی برای گذراندن آنها نداشته باشیم مدرس موفقی نخواهیم بود. پس بهتر است از ابتدای کار مکان آموزشی مناسب را انتخاب کرده تا بتوانیم در حوزه کاری خود پیشرفت کرده و مدرسی به نام شویم. از آنجایی که برای بیشتر افراد شاغل بوده یا وقت آمدن به کلاس را به صورت حضوری ندارند و یا اینکه برای افراد در شهرهای مختلف امکان شرکت در کلاس های حضوری وجود ندارد دوره ی جامع TTC به صورت آنلاین در موسسه زبان بهین دانش با مدیریت استاد احمد رضا ابراهیمی برای افراد در سرتاسر کشور عزیزمان در نظر گرفته شده است که تمامی مسائل و سر فصل های کلاس را پوشش میدهد. احمدرضا ابراهیمی در آکادمی خود دوره های آماده سازی آزمون تی تی سی را به صورت دوره های آنلاین تربیت مدرس برگزار می کند.
این دوره در برگیرنده موضوعات کلی نحوه تدریس می باشد که در زیر به پاره ای از آنها به صورت مختصر اشاره میکنیم:
* نحوه تدریس مهارت های اصلی زبان ( خواندن، شنیدن، گوش دادن و صحبت کردن)
* نحوه تدریس مهارت های فرعی زبان ( واژگان، گرامر و تلفظ )
* راه های ایجاد انگیزه در کلاس
* نحوه نگارش طرح درس
* مدیریت کلاس
* نحوه برخورد با زبان آموزان
* نحوه تصحیح اشتباهات زبان آموزان
این دوره در کنار ارائه آخرین یافته های علمی و نظری در حوزه آموزش زبان انگلیسی، شامل تمرین های متعدد علمی تدریس و مشاهده نمونه تدریس های استادان برجسته برای انتقال مهارت تدریس به علاقه مندان به صورت مجازی است.

 

این دوره در کنار ارائه آخرین یافته های علمی و نظری در حوزه آموزش زبان انگلیسی، شامل تمرین های متعدد علمی تدریس و مشاهده نمونه تدریس های استادان برجسته برای انتقال مهارت تدریس به علاقه مندان به صورت مجازی است.
همچنین کسانی که آمادگی لازم برای رفتن به دوره های TTC را نداشته باشند می توانند ابتدا در دوره های راکت ۵۰ روزه آموزش زبان و یا دوره های فشرده و دوره همیاد به صورت آنلاین آموزش دیده و به سرعت وارد دوره های TTC موسسه شده و برای ورود به بازار کار آموزش ببینند.
شما عزیزان برای اطلاعات بیشتر پیرامون دوره های آموزش زبان آنلاین یعنی دوره های راکت ۵۰ روزه و همیاد و سایر دوره های آموزشی استاد احمدرضا ابراهیمی و دورهای TTC می توانید با مشاورین ما به صورت کاملا رایگان مرتبط شوید. ما مفتخریم که موسسه ما بر پایه سیستم نوین آموزشی با عنوان رامیت می باشد که گامی جدید در راستای آموزش زبان می باشد. این سیستم تاکنون در دانشگاه های مطرح کشور بارها ارائه شده و با استقبال بی نظیری مواجه بوده است. با شرکت در دوره های آموزشی آنلاین موسسه زبان بهین دانش شاهدی تفاوتی شگرف در نحوه آموزش باشید و بهترین ها را با ما تجربه کنید.
شما عزیزان برای اطلاعات بیشتر پیرامون دوره های آموزش زبان احمدرضا ابراهیمی و دورهای TTC می توانید با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید.