برای یادگیری تکنیک های دوره جامع روی نوار زیر کلیک کن.

IELTS7 Banner 01 8 سوالات تعیین سطح زبان آلمانی,سطوح مختلف زبان آلمانی,زبان آلمانی

بنابه در خواست شما عزیزان مقاله ای در جهت آشنایی شما عزیزان با سوالات تعیین سطح زبان آلمانی صورت گرفته است اما در ابتدا کمی راجع به کشور المان و آلمانی زبانان صحبت خواهیم کرد. کشور آلمان پرجعیت ترین کشور در اتحادیه اروپا است و یکی از مهم ترین کشور ها در زمینه ی اقتصادی و علمی می باشند یادگیری زبان آلمانی روز به روز در حال افزایش است. زبان آلمانی هم مانند دیگر زبان ها دارای آزمون های تعیین سطح می باشد. شناخت اینکه در کدام مرحله هستید برای ادامه ی مسیر به شما کمک بسیاری می کند. زبان آموزان زبان آلمانی برای آگاهی از سطح دانش خود به تعیین سطح می پردازند این آزمون برای افرادی است که احساس می کنند سطح خاصی از زبان را دارا هستند و یا تا حدودی به زبان آلمانی مسلط اند. در ابتدا به بررسی سطوحی مختلف زبان المانی می پردازیم.

 

 

سطوح مختلف زبان آلمانی:

دوره ی مقدماتی A که به دو سطح  A2 , A1  تقسیم می شود.

سطح A1:

در این سطح زبان آموزان به یادگیری کلمات و جملات روزمره و معرفی خود می پردازند در این سطح به زبان آموزان کلمات و جملاتی جهت برقراری ارتباط روزانه یاد داده خواهد شد.

سطح A2:

در این سطح به زبان آموزان کلمات و جملاتی آموزش داده می شود که بتوانند اطلاعاتی راجع به خود، خانواده و موقعیت های ساده را بیان کنند.

نمونه سوالات سطح A:

Ihr ….. müde •

  a) bin   b) bist   c) seid   d) sind

wie viei uhr ist es ? 2:30 •

a) halb deri   b) halb zwei   c) viertal nach zwei   d) veiertel vor drei

Du trinkst …… kaffee •

a) ein   b) einen   c) kein   d) eine

دوره ی میانی B که به دو سطح B2 ,B1 تقسیم می شود.

سطح B1:

در پایان این دوره زبان آموز قادر است در‌ مورد موضوعات مختلفی از جمله سفر به آلمان صحبت کند و از جملات ساده و پیوسته استفاده کند.

سطح B2:

در پایان این سطح زبان آموز قادر است جملات دشوار را درک کند و به راحتی بدون آمادگی قبلی راجع به مواردی که با آن ها آشنایی دارد به صحبت بپردازد و یا حتی در یک کلاس درس و رشته ی تخصصی خود به صحبت بپردازد.

 

نمونه سوالات سطح B:

.Er interessiert sich …… was seine Frau macht •

a) darauf   b) darüber   c) daraum   d) dafür

.Andreas studiert …… Universitat in kÖln •

a) an der   b) in der   c) in das   d) an die

Er will das Haus erben •

a) seines Onkel   b) seiner Onkel   c) seinem Onkel   d) sein Onkel

دوره ی پیشرفته C که به دو سطح C2,C1 تقسیم می شود.

سطح C1:

در این سطح زبان آموز قادر به درک مطالب و متون طولانی است و می تواند به صورت روان صحبت کند.

سطح C2:

در این سطح زبان آموزان قادر به صحبت و نوشتن در مورد مطالب طولانی  و دشوار هست. در سطح C بیشتر به نکات رایتینگ و سطح لغات بالا و تخصصی پرداخته می شود.

سوالات تعیین سطح زبان آلمانی شامل روخوانی، گرامر، شنیداری و نوشتار است. در ایران اکثر افراد طرفدار آزمون های تعیین سطح B2 هستند. افرادی که قصد تحصیل در کشور آلمان را دارند معمولا خواستار آزمون B2 آلمانی هستند و برای داشتن ویزای آلمان داشتن این مدرک اجباری است. امروزه برای تعیین سطح آلمانی از آزمون های انلاین استفاده می شود. آزمون گوته یکی از مهم ترین آزمون ها برای تعیین سطح زبان آلمانی است که از سطح A1 تا C2 متفاوت است برای موفقیت در این آزمون گوته علاوه بر دانش زبانی نیاز به مهارت، اعتماد به نفس، تمرین و مدیریت زمان است.

یکی دیگر از آزمون های زبان آلمانی، آزمون testDAF برای افرادی مناسب است که قصد تحصیل و انجام پروژه های تحقیقاتی را دارند. این آزمون از سطح B2 تا C1 برگزار می شود. مدرک این آزمون تقریبا برای تمام دانشگاه های آلمان معتبر است.

با توجه به آشنایی با سطوح زبان آلمانی و آزمون های تعیین سطح آن ممکن است شما علاقه مند به یادگیری زبان آلمانی شده باشید. برای یادگیری زبان آلمانی علاقه، جدیت و پشتکار حرف اول را می زند. در این مسیر می توانید با پر کردم فرم مشاوره و ثبت نام در انتهای این صفحه از مشاوران ما کمک بگیرید.در اخر شما را دعوت به شرکت در آزمون زیر می کنیم.

 

[ays_quiz id=’4′]