چگونه زبان فرانسوی یاد بگیریم به دغدغه ی اصلی زبان آموزان فرانسوی تبدیل شده است. در میان زبان های دنیا یکی از زبان ها که امروزه بیشتر از گذشته به یادگیری آن پرداخته می شود زبان فرانسه است، زبان شیرین فرانسه یکی از پرکاربردترین و با اهمیت ترین زبان های دنیا محسوب می شود. هر زبانی دشواری های مخصوص به خود را دارد اما نباید در این مسیر سست شوید باید از روش هایی مختلفی برای یادگیری بهتر و لذت بخش تر استفاده کنید اما در این مسیر علاقه از اهمیت زیادی برخوردار است و باعث می شود با انگیزه ی بیشتری به یادگیری بپردازید. در این مقاله هدف چگونگی یادگیری زبان فرانسه می باشد که در ادامه به بررسی روش ها و راهکارهای علمی برای یادگیری بهتر شما ارائه خواهد شد.

مراحل یادگیری زبان فرانسوی:

برای یادگیری زبان فرانسه روش های مختلفی تابه حال گفته شده است. ما در این مقاله به بررسی بهترین روش ها برای یادگیر بهتر شما می پردازیم.

  • در یادگیری زبان فرانسه اولین نکته ای که باید به آن اهمیت داد علاقه است، باید عاشق زبان فرانسه باشید تا بتوانید با لذت مسیر یادگیری را طی کنید اما اگر علاقه ای وجود نداشته باشد حتی یادگیری الفبای زبان فرانسه هم برای شما دشوار خواهد شد. همانطور که قبلا به آن اشاره کردیم علاقه باعث تقویت انگیزه ی افراد می شود. در این مسیر هدف از یادگیری زبان فرانسه را باید مشخص کنید زمانی که هدف شما مشخص شود باعث می شود که بدانید از چه منابعی و از چه مسیری به یادگیری زبان فرانسه بپردازید و از زمان خود بهترین استفاده را می توانید داشته باشید با این کار زمانی را از دست نخواهید داد.
  • یکی از مواردی که باید به آن اشاره کرد این است که برای یادگیری فرانسه باید اراده ی کافی و محتوا داشت که بسته به شخصیت هر فردی این محتوا تغییر می کند زمانی که افراد خودشان را به خوبی بشناسند انتخاب محتوا هم راحت تر می شود بعد از انتخاب محتوای مورد نظر خودتان بر روی همان محتوا متمرکز شوید که وقتتان از دست نرود از شاخه ای به شاخه ی دیگر نپرید این کار حتی باعث ناامیدی بیشتر شما می شود پس سعی کنید بهترین انتخاب را همان بار اول با توجه به شناختی که از خودتان و هدفتان دارید انجام دهید.
  • برای یادگیری زبان فرانسه و یا هر زبان دیگری باید در آن زبان غرق شد به این معنی که افکار ذهنتان هم به زبان فرانسه باشد، حتی می توانید زبان گوشی و یا رایانه ی خود را به زبان فرانسه تغییر دهید، به دنبال افراد فرانسوی زبان بروید و با آن ها هم کلام شوید، فیلم ها و موسیقی هایی که گوش می دهید به زبان فرانسوی باشد و یا خاطرات روزانه ی خود را به زبان فرانسه یادداشت کنید. لغات و گرامر هایی که یاد میگیرید را به صورت جدا در یک دفتر یادداشت کنید تا هر زمان که می خواهید به راحتی بتوانید به آن مراجعه کنیدو در زمان های خالی خود از آن دفترچه برای مرور مطالبتان استفاده کنید.
  • همانطور که می دانید بعد از مدتی از روش هایی که با آن به یادگیری زبان می پرداختیم خسته و ناامید می شویم به همین دلیل ما باید از ترفندهای جدید برای یادگیری استفاده کنیم. ترفند ها کمک زیادی در جهت یادگیری سریع زبان فرانسه می کنند مثلا: از حافظه ی تصویری استفاده کنید، استفاده از فلش کارت های مختلف و یا مطالعه ی خود را به صورت کوتاه مدت اما متوالی تبدیل کنید (روزی 30 دقیقه اما هر روز) دلیل اینکه ما به استمرار در یادگیری زبان اهمیت می دهیم فرار بودن زبان است.
  • ذهن انسان خیلی زود فریب می خورد برای همین بهتر است به جای اینکه بر روی جنبه های دشوار زبان تاکید کنید بر روی جنبه های آسان زبان فرانسه تاکید داشته باشید و هدفی که برای یادگیری زبان داشته اید را مرور کنید.
  • نوشتن کمک بسیار زیادی به یادگیری بهتر زبان فرانسه می کند خیلی از افراد میخواهند فقط مکالمه یاد بگیرند اما دوستان به این نکته دقت کنید که صحبت کردن به زبان فرانسه بدون یادگیری گرامر آن زبان ممکن نیست، یادگیری گرامر هم بدون نوشتن امکان پذیر نیست در این میان برخی از افراد هستند که حافظه ی تصویری قوی دارند به همین دلیل نوشتن برایشان بهترین گزینه است.
  • نکته ی مهم بعدی مبحث مرور است که افراد باید برای تثبیت موارد در ذهنشان بعد از یادگیری هر مبحث به مرور مداوم آن بپردازند. یکی از موارد دیگری که باعث تثبیت مطالب می شود تدریس آن مطالبی است که آموخته اید برای مثال اینکه شما بعد از یادگیری هر گرامر آن را برای دوست خود هم به اشتراک بگذارید باعث یادگیری بهتر خودتان می شود.
  • خیلی از افراد زمانی که فرصت مکالمه پیدا می کنند از آن به دلیل خجالتی بودن و ترس از اشتباه به نحو احسن استفاده نمی کنند. برای اینکه خودتان را برای مکالمات آماده کنید در داخل خانه با خود با صدای بلند به زبان فرانسه صحبت کنید نکته ی بسیار مهمی که وجود دارد این است که از اشتباه کردن نترسید، اشتباه کردن کمک زیادی در یادگیری زبان به ما می کند علت اصلی آن هم این است که ما روی اشتباه کردن تاکید داریم، اشتباه کردن یک مرحله از یادگیری محسوب می شود پس شجاعت داشته باشید و به بدون هیچ ترسی به مکالمه بپردازید. زبان شناسان بسیاری به بررسی تفاوت بین اشتباه و خطا پرداخته اند آن ها به این نتیجه رسیده اند که اشتباه به صورت ناخودآگاه و غیر ارادی اتفاق می افتد اما خطا به صورت اختیاری صورت می گیرد. نکته ی دیگری که هنگام مکالمه کردن باید به آن دقت داشت این است که باید در مکالمات خودتان از رابط های مکالمه ای زبان فرانسه استفاده کنید که با یادگیری آن ها کیفیت مکالمه هایتان بهتر خواهد شد.

با وجود این مقاله امیدواریم شما را در جهت یادگیری بیشتر کمک کرده باشیم و شما با انگیزه و قدرت بیشتری نسبت به گذشته به یادگیری زبان فرانسه بپردازید. با نکاتی که در این مقاله گفته شد مطمئن باشید با عمل به آن ها یادگیری بهتری خواهید داشت. دست از تلاش برندارید و با قدرت به ادامه ی مسیر بپردازید در این راه می توانید از دوره های یادگیری زبان فرانسه در 50 روز استفاده کنید علاوه بر دوره ی نام برده شده دوره های دیگری هم وجود دارد که با پر کردن فرم رایگان مشاوره در انتهای صفحه و با تماس مشاوران ما با شما به انتخاب دوره ی خود متناسب با نیازتان بپردازید.