IELTS7 Banner 01 8

سلام کردن به زبان انگلیسی جزو موضوع هایی است که در مکالمه ها استفاده می شود و کاربرد بسیاری دارد. اکثر زبان آموزان زبان انگلیسی برای سلام کردن از عبارت های Hi و یا Hello استفاده می کنند اما من امروز می خواهم به شما چند تا از مهمترین عبارات این موضوع را به شما آموزش بدهم که در از این عبارات بسیار زیبا تر و جالب تر هستند. استفاده کردن از این عبارات موجب می شود شما همچون خود انگلیسی زبانان به نظر بیایید. عبارت های زیر اولین عباراتی هستند که شما فرا می گیرید. شما از این عبارت ها می توانید در صبح، بعد از ظهر و عصر استفاده کنید.

!Good morning
صبح بخیر!

!Good afternoon
بعد از ظهر بخیر!(عصر)

!Good evening
عصر بخیر!

سه عبارت بالا بیشتر حالت رسمی دارند و شما می توانید از آنها در زمان مخصوص استفاده کنید. به طور مثال اگر صبح است و شما می خواهید سلام کنید بهتر است از یکی از عبارت های زیر استفاده کنید.

!Good morning
صبح بخیر!

?What’s up
چه خبر!؟

 

شما برای سلام کردن به دوستانتان می توانید از عبارت زیر استفاده کنید. این عبارت بسیار دوستانه و غیر رسمی است.

?How’s it going
اوضاع چطوره؟

سوال زیر با وجود اینکه معنای آن متفاوت است اما معنای اصلی آن همان سلام کردن است. عبارت زیر راهی است برای سلام کردن به صورت غیر رسمی.

?Yo, what’s good
اوضاع خوبه؟
همه چی اوکیه؟
خوبه؟

عبارات زیر راه بسیار خوبی برای سلام کردن هستند. اگر شما از این اصطلاح ها استفاده کنید بیشتر شبیه افراد بومی انگلیسی زبان به نظر می آیید.

!Long time no see
خیلی وقته ندیدمت.

?How have you been
اخیرا چطوری؟
حالت چطور بوده؟

 

دو عبارت بالا بسیار غیر رسمی هستند و زمای که شما یک نفر را برای مدت بسیار زیادی ندیده اید و می خواهید به او سلام کنید می توانید از عبارات بالا استفاده کنید. دو اصطلاح بالا بیشتر در موقیت هایی استفاده میشود که شما بعد از مدت طولانی یک نفر را به طور اتفاقی می بینید. دو جمله زیر حالت رسمی دارند و برای موقعیت هایی استفاده می شوند که شما برای اولین بار یک نفر را می بینید.

!It’s nice to meet you
!It’s a pleasure to meet you
از ملاقات با شما خوش بختم.

 

آموزش زبان انگلیسی به صورت خصوصی در هر موسسه ای به درستی تدریس نمی شود زیرا اساتید و تیم آموزشی آن در این مبحث حرفه ای نیستند. اما اساتید موسسه استاد احمدرضا ابراهیمی در هر یک از زبان های انگلیسی، عربی، ترکی، چینی، آلمانی، ژاپنی، اسپانیایی، فرانسوی و روسی قادرند این مبحث و دیگر مباحث از جمله آموزش مکالمه زبان انگلیسی، آموزش گرامر زبان انگلیسی، آموزش فشرده زبان انگلیسی و آموزش آنلاین زبان انگلیسی را آموزش بدهند. جهت فراگیری مبحث بیشتر از این زبان به مقالات زیر مراجعه کنید.
بهترین جملات انگلیسی برای شروع مکالمه، انواع خداحافظی به زبان انگلیسی، روز های هفته به زبان انگلیسی، حال ساده و استمراری به زبان انگلیسی، کاربرد ها و تفاوت های will و be going to.
چناچه مشتاق هستید در دوره های متنوع ما شرکت کنید با شماره های ۰۳۱۳۷۴۴۵۰۰۱ و ۰۹۳۳۳۵۵۸۰۰۲ و یا فرم زیر را تکمیل نمایید.