برای تهیه اولین جلسه دوره جامع مکالمه انگلیسی روی لینک زیر کلیک کن !

لینک شروع

برای آشنایی با دوره جامع مکالمه انگلیسی روی تصویر زیر کلیک کن !

IELTS7 Banner 01 8 روزهای هفته به زبان انگلیسی,ایام هفته به زبان انگلیسی

زبان انگلیسی یکی از مهم‌ترین زبان‌های دنیای امروز به شمار می‌آید و به همین دلیل امروزه یادگیری زبان انگلیسی به یکی از اولویت‌های زندگی تبدیل شده است. روزهای هفته به زبان انگلیسی یکی از محبوب‌ترین مباحث زبان انگلیسی است. یادگیری لغات زبان انگلیسی مربوط به روزهای هفته در مکالمات شما بسیار کمک کننده هستند. شما هر گاه بخواهید در مورد زمان جلسه یا رویدادی صحبت کنید یا حتی در مورد تاریخ اتفاقات گذشته گفتگویی داشته باشید، نیاز دارید که بر استفاده درست از روزهای هفته در جملات خود، تسلط کافی داشته باشید. معمولا یادگیری ایام هفته به زبان انگلیسی در همان ابتدا به زبان آموزان آموزش داده می‌شود و از روش‌های مختلفی متناسب با سن آن‌ها استفاده می‌شود. روزهای هفته در همه‌ی کشورها ساختار مشابهی دارد. دوشنبه در اکثر کشورها اولین روز هفته به حساب می‌آید البته در برخی از فرهنگ‌ها روز اول هفته‌ی آن‌ها یکشنبه می‌باشد مثل: روزهای هفته عرب زبان ها. هدف از این مقاله یادگیری ایام هفته در زبان انگلیسی است. سایت احمدرضا ابراهیمی، دوره های متعددی از آموزش بیش از 14 زبان زنده دنیا را برگزار می‌کند و قدم به قدم زبان را آموزان را تا نیتیو لایک شدن همراهی می‌کند.
از جمله دوره های فوق فشرده ی زبان انگلیسی ،دوره ی راکت می باشد که با به کار گیری سیستم آموزشی منحصر به فرد، شما را قادر می‌سازد که در 50 روز، در زبان انگلیسی نیتیو لایک شوید. برای ثبت نام و اطلاعات بیشتر در مورد این دوره ی منحصر به‌ فرد، روی دکمه مورد نظر برای تماس با مشاور ثبت نام کلیک کنید. در صورت ثبت نام از طریق لینک زیر، از 20 درصد تخفیف بهره مند خواهید شد.

 

 

یادگیری روزهای هفته به زبان انگلیسی

در اکثر کشورهای خارجی، ترتیب روزهای هفته به انگلیسی، شامل موارد زیر می‌باشد اما در برخی از کشورها از جمله ایران آغاز هفته از روز شنبه می‌باشد. در ادامه به روزهای هفته با ترجمه فارسی خواهیم پرداخت.

دوشنبه  = Monday

سه شنبه = Tuesday

چهارشنبه، حرف “د” تلفظ نمیشود = Wednesday

پنج شنبه  = Thursday

جمعه  = Friday

شنبه  = Saturday

یکشنبه = Sunday

مخفف روزهای هفته به انگلیسی

  • شنبه Saturday به شکل کوتاه شده‌ی Sat و یا Sa استفاده می‌شود.
  • یکشنبه Sunday مخفف شده‌ی آن به صورت Sun و یا Su استفاده می‌شود.
  • دوشنبه Monday خلاصه شده‌ی آن به صورت Mon و یا Mo مورد استفاده قرار می‌گیرد.
  • سه شنبه Tuesday به شکل کوتاه شده‌ی Tue و یا Tu نوشته می‌شود.
  • چهارشنبه Wednesday مخفف آن به شکل Wed و یا We استفاده می‌شود. اما در زبان انگلیسی بریتانیایی شکل مخفف آن به صورت Weds می‌باشد.
  • پنجشنبه Thursday به صورت Thu و یا Th مورد استفاده قرار می‌گیرد.
  • جمعه Friday شکل مخفف آن به صورت Fri و یا Fr استفاده می‌شود.

نکته:
مخفف ها بیشتر در نوشتار، و نه گفتار استفاده می شوند.

به کار بردن ایام هفته به انگلیسی در گذشته

فقط کافی است قبل از ایام هفته کلمه last را اضافه کنیم. برای مثال:

دوشنبه‌ی گذشته : Last Monday

شنبه‌ی گذشته : Last Saturday

سه شنبه‌ی گذشته : Last Tuesday

به کار گیری روزهای هفته به انگلیسی در آینده

برای به کار بردن ایام هفته در آینده فقط کافی است به قبل از ایام هفته کلمه  Next را اضافه کنیم. برای مثال:

یکشنبه‌ی آینده : Next Sunday

جمعه‌ی آینده : Next Friday

چهارشنبه‌ی آینده : Next Wednesday

نکاتی راجع به یادگیری روزهای هفته در زبان انگلیسی

  • دقت داشته باشید حرف اول همه ی روزهای هفته‌ی انگلیسی بزرگ نوشته می‌شود.
  • با به کار بردن ایام هفته در بعضی از جملات خود، گاهی باید از حرف on قبل از بیان روزهای هفته استفاده کنیم اما استفاده از آن گاهی الزامی نیست.
  • در صورتی از on استفاده می‌کنیم که بخواهیم نشان دهیم اتفاق خاصی در آن روز روی می‌دهد. مثل:

.My English class is on Mondays
کلاس زبان انگلیسی من دوشنبه هاست.

.I’m going to visit my grandparents on Friday
من چهارشنبه میخواهم پدربزرگ و مادربزرگم را ملاقات کنم.

.My father sold the car on Thursday
پدرم پنجشنبه ماشین را فروخت.

 

روزهای هفته در اکثر کشورهای انگلیسی زبان به دو صورت Weekends و Weekdays تقسیم می‌شود. برای روزهای کاری یعنی از دوشنبه تا جمعه از عبارت Weekdays استفاده می‌شود اما برای روزهای آخر هفته به انگلیسی از عبارت Weekends استفاده می‌شود. برخی از افراد برای آخر هفته از عبارت holiday استفاده می‌کنند. به عبارات زیر دقت کنید:

آخر هفته = Weekend/ Weekends

روزهای معمولی = Weekdays

تعطیلات = Holiday/ Holidays

                                روزهای هفته = Days of the week

نحوه سوال پرسیدن در مورد روزهای هفته:

 .What day is today? It is Monday
امروز چند شنبه است؟
امروز دوشنبه است.

 .What day is tomorrow? It is Friday
فردا چند شنبه است؟
جمعه است.

 .What day was yesterday? It was Tuesday
دیروز چند شنبه بود؟
دیروز سه شنبه بود.

 

بسیار خب دوستان امیدواریم با نوشتن این مقاله به شما در جهت یادگیری بهتر روزهای هفته کمکی کرده باشیم. اما اگر به دنبال کسب اطلاعات و مطالعه بیشتر هستید می‌توانید به مطالعه مقالاتی از جمله: آموزش رنگ ها در زبان انگلیسی، آموزش ماه ها در زبان انگلیسی، لغات پرکاربرد در اخبار انگلیسی و… بپردازید.
با توجه به اینکه زبان مورد استفاده مردم را می‌توان در فیلم ها و سریال ها مشاهده کرد، یادگیری عبارات و یا کلمات در زبان انگلیسی بهتر است در درون سریال و یا فیلم‌ها صورت گیرد و اینکار کمک بسیار زیادی در جهت یادگیری و ماندگاری بیشتر کلمات و عبارات در ذهن شما می‌کند. اما یادگیری از این طریق نیاز به رعایت برخی از نکات و اصول دارد. اگر به دنبال یادگیری از طریق روشی متفاوت و کاربردی هستید ما به شما دوره‌های سایت زبان احمدرضا ابراهیمی را معرفی می‌کنیم. یکی از دوره‌هایی که مورد توجه زبان آموزان بسیاری قرار گرفته است دوره‌های راکت می‌باشد. این دوره‌ها به صورت خصوصی و آنلاین برگزار می‌شوند. از طریق این دوره‌ها می‌توانید به یادگیری زبان‌های چینی، انگلیسی, روسی, ژاپنی, فرانسوی, آلمانی, ترکی, عربی و اسپانیایی و…. به صورت خصوصی بپردازید. دوره‌های راکت به دو صورت فشرده (آموزش زبان انگلیسی در 50 جلسه) و فوق فشرده (آموزش زبان انگلیسی در 50 روز) برگزار می‌شوند و می‌توانید به انتخاب هر یک از این دوره‌ها بسته به نیازتان اقدام کنید. دوره‌های راکت به آموزش زبان انگلیسی با سریال می‌پردازد و زبان را همچون زبان مادری به زبان آموزان آموزش می‌دهد. با آغاز دوره‌های راکت یادگیری نامحدود همراه با سرگرمی برای شما رقم خواهد خورد و لحظات متفاوتی را تجربه خواهید کرد. یادگیری چهار مهارت اصلی زبان به دلیل اینکه با سریال صورت می‌گیرد باعث می‌شود مهارت‌ها را به صورت ناخودآگاه فرا گیرید. دوره‌های راکت با ایجاد مهارت‌ها و عادات زبانی در زبان آموزان باعث یادگیری سریع‌تر فراگیران می‌شوند. اساتید دوره‌های راکت با درک دغدغه زبان آموزان و با درگیر کردن زبان آموزان در مسیر یادگیری زبان آموزانی با تجربه و با مهارت را تربیت خواهند کرد. اساتید با توجه به نیازهای زبانی زبان آموزان به برنامه ریزی می‌پردازند و از آغاز تا پایان دوره همراه و پشتیبان فراگیران خود هستند.
باوجود مطالب گفته شده شما می‌توانید با وارد شدن به صفحه آموزش زبان انگلیسی در سایت، سبک آموزشی و دوره‌های ما بیشتر آشنا شوید.
برای کسب اطلاعات بیشتر، دریافت مشاوره رایگان و آگاهی از دوره‌ها می‌توانید به تکمیل فرم مشاوره و ثبت نام در انتهای صفحه بپردازید و یا از طریق پشتیبانی سایت با ما در ارتباط باشید و یا با شماره تلفن 09333558002 تماس حاصل فرمایید.