در دنیای رنگ شناسی یک سری رنگ ها به عنوان رنگ پایه شناخته شده اند که در همه زبان ها اعم از انگلیسی، فرانسه و زبان های دیگر یکسان هستند. رنگ های اصلی و پایه همیشه همان دوازده رنگ موجود در مداد رنگی ها، آبرنگ ها و مداد شمعی های موجود هستند که همه ما با اسامی این رنگ ها در زبان مادری آشنا هستیم. اما همه رنگ ها به همین دوازده رنگ ختم نمی شوند و امروزه ما با تعداد بیشماری رنگ مواجه ایم که گاها از ترکیب دو یا چند رنگ به دست آمده اند. رنگ شناسی در حوزه هنر یک مبحث علمی است که گاهی شناخت آنها به تخصص و مطالعه نیاز دارد.
گاهی در زندگی روزمره با رنگ هایی مواجه می شویم که نام بردن از آنها برای بسیاری از ما مشکل است و یا گاهی برای تشخیص ترکیب رنگی که در لباس یا یک وسیله به کار برده شده است، دچار سردرگمی می شویم.  زبان انگلیسی زبانی جذاب است که یکی از موضوعات مهم در حوزه آموزشی آن نیز شناخت رنگ ها و پرسش و پاسخ هایی است که در این بخش صورت می پذیرد به همین منظور ما در این مقاله شما را با اسامی رنگ ها در زبان انگلیسی آشنا کرده و سعی داریم تا شما را با معادل انگلیسی یک سری از رنگ های آشنا نماییم.

IELTS7 Banner 01 8

 

Red : قرمز
Magenta : سرخابی
Maroon : قرمز تیره
Orange : نارنجی
Yellow : زرد
Brown : قهوه ای
Purple : ارغوانی
Tan : برنزه

Green : سبز
Teal : سبز دودی
Blue : آبی
Cyan : آبی دریایی
Aquamarine : آبی دریایی
Olive : زیتونی
Lime : لیمویی
Silver : نقره ای

Indigo : نیلی
Turquoise : فیروزه ای
Navy : سرمه ای
Violet : بنفش
Pink : صورتی
White : سفید
Black : مشکی
Gray : خاکستری

 

البته که یادگیری رنگ ها تنها به یادگیری اسامی آنها ختم نمی شود و باید یادآور شویم که در زبان انگلیسی موضوعات گسترده ای در این حوزه بیان گردیده است که ما به بخشی از آنها اشاره خواهیم نمود. در واقع در انگلیسی شما نیاز به عبارات و کلماتی دارید تا بتوانید روشنی و تیرگی یک رنگ را مشخص نمایید که برای بیان این موضوع یادگیری کلمات زیر مهم واقع خواهد گردید. پ
Dark : تیره
Light : ملایم
Bright : روشن
به طور مثال وقتی شما می خواهید از قرمز روش نام ببرید باید این عبارت را به صورت bright red بیان نموده و یا بنویسید. آبی تیره نیز با عبارت dark blue بیان می گردد که اگر دقت نمایید اسامی رنگ ها همیشه در بخش دوم این عبارات قرار می گیرند.
البته باید خاطر نشان کنم که طیف رنگها بنا بر تیرگی یا روشنای بسیار متنوع هستند و شناخت آنها به صورت گام به گام می تواند بخشی سرگرم کننده در آموزش زبان انگلیسی باشد.
به طور کلی برای آموزش رنگ ها به زبان انگلیسی روش های متنوعی شکل گرفته است. استفاده از فلش کارت ها، بهره گیری از انیمیشن هایی با همین موضوعات و… همگی بر تنوع روش های یادگیری افزوده اند و در واقع می توان از این روش ها به بخش تاثیرگزار و جذاب آموزش زبان انگلیسی اشاره نمود.
در دوره های راکت زبان انگلیسی اقدام به آموزش این موضوعات با متدهای جدید و کاملا تخصصی نموده ایم و خوشبختانه امروز شاهد این موضوع هستیم که با طراحی این روش ها و بهره گیری از روش تدریسی خلاقانه، شکلی نوین از آموزش زبان در حوزه زبان آموزی ایجاد گردیده است که روندی سریع و البته با کیفیت را به علاقه مندان تقدیم می نماید.
دوره راکت اما از جمله دوره های فوق فشرده است که شما می توانید تنها در ۵۰ جلسه یک مسیر  دو ساله را طی نمایید. آموزش نامحدود در این ۵۰ جلسه از ویژگی های حائز اهمیت این دوره است و در واقع اساتید راکت با پشتیبانی تمام وقت و ۲۴ ساعته آموزش را به روشی مستمر و کاربردی به زبان آموزان ارائه خواهند داد.
دوره های آموزش زبان انگلیسی 
در موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی تحت عنوان آموزش آنلاین زبان انگلیسی با دو دوره از جمله راکت و همیاد طراحی گردیده اند که با بهره گیری از اساتید راکت انگلیسی و همچنین برخورداری از سیستم آموزشی رامیت تجربه ای شگفت انگیز را رقم زده اند. این دوره ها شکلی خصوصی از آموزش زبان را ارائه می دهند که به شخصی سازی آموزش زبان، آموزش های ارائه شده را بر حسب سبک یادگیری زبان آموزان طراحی می نمایند.
برای کسب اطلاعات بیشتر با ما از طریق صفحات مجازی اینستاگرام و تلگرام موسسه احمدرضا ابراهیمی همراه گردید و روند سریع یادگیری زبان آموزان ما را دنبال نمایید. همچنین با تکمیل بخش زیر می توانید با همکاران ما ارتباط برقرار نموده و از مشاوره های آموزشی رایگان بهره مند گردید. کارشناسان اجرایی ما آماده ارائه مشاوره های لازمه به شما عزیزان هستند.