برای تهیه اولین جلسه دوره جامع مکالمه انگلیسی روی لینک زیر کلیک کن !

لینک شروع

برای آشنایی با دوره جامع مکالمه انگلیسی روی تصویر زیر کلیک کن !

IELTS7 Banner 01 8 صحبت کردن درباره خاطرات گذشته به زبان انگلیسی,خاطرات گذشته به زبان انگلیسی

صحبت کردن درباره خاطرات گذشته به زبان انگلیسی یکی دیگر از مواردی است که در یادگیری زبان انگلیسی مورد توجه قرار گرفته است و شما می توانید در دوره های مختلف آموزش زبان انگلیسی آن را بیاموزید. سعی اساتید موسسه زبان آنلاین احمدرضا ابراهیمی بر این است که برای علاقه مندان یادگیری زبان شرایطی خاص و رایگان فراهم کنند تا شما عزیزان با صرف زمانی کوتاه بتوانید با تماشای کلیپ های آموزشی پیرامون مباحث کاربردی در زبان انگلیسی بر آموخته های خود بیافزایید.
صحبت کردن در مورد خاطرات گذشته در موقعیت های مختلفی برای شما ایجاد خواهد شد که در آن با ساختارهای متفاوتی از جملات گذشته رو به رو می شوید. یادگیری این مبحث کمک زیادی به درک شما عزیزان در این زمینه خواهد کرد.
در این جا چند نمونه از جملاتی را که می توان برای داشتن یک مکالمه زبان انگلیسی و صحبت درباره خاطرات گذشته به کار برد را به شما همراهان گرامی آموزش می دهم.

صحبت کردن درباره خاطرات گذشته به زبان انگلیسی:

  • نمونه سوالاتی برای بیان خاطرات گذشته به زبان انگلیسی:

?Would you tell me about your childhood
میشه در مورد دوران کودکیت برام صحبت کنی؟

?What’s your earliest childhood memory
اولین یا قدیمی ترین خاطره ی بچگیت چیه؟

?What was your favorite toy when you were a child
در کودکی اسباب بازی مورد علاقه ات چی بود؟

  • برای صحبت کردن در مورد خاطرات گذشته به انگلیسی در این جا چند فرم متفاوت را به شما آموزش می دهم. اولین فرم، گذشته ساده است که فعل جمله به صورت گذشته استفاده می شود. به مثال زیر دقت کنید:

.I went to school with slippers
من با دمپایی به مدرسه رفتم.

دقت داشته باشید که فعل “went” گذشته فعل “go” است. شما می توانید از دیگر افعال گذشته استفاده کنید، با معانی متفاوت در زمینه های مختلف منظور خود را بیان کنید.                                      

  • روش دیگر برای استفاده کردن در موقعیت های مشابه که قصد دارید از وقایع یا خاطرات گذشته صحبت کنید این است که از کلمه “would” استفاده کنید به این صورت که عبارتی را قبل از این کلمه بیاورید که مشخص کنید شما در مورد گذشته صحبت می کنید. برای روشن شدن مطلب به جمله زیر توجه کنید:

When I was a child, I would break my toys to see the inside.
وقتی بچه بودم اسباب بازی هام رو می شکستم تا داخلش رو ببینم.

در این جمله عبارت “When I was a child” ,When I was a kid, When I was little نشان می دهد که شما در مورد دوران کودکی و زمان گذشته صحبت می کنید و ساختار و معنی درست را به طرف مقابل انتقال می دهد.

  •  شما می توانید برای صحبت کردن درباره خاطرات گذشته به انگلیسی این روش را به کار بگیرید. استفاده از عبارت “used to” که نشان دهنده صحبت شما در گذشته است به عبارتی نشان دهنده عادات گذشته می‌باشد. مانند:

My grandmother used to cook delicious foods for me.

مادربزرگم برای من غذاهای خوشمزه درست می کرد.

شما می توانید به دلخواه عبارت “when I was a child” را در ابتدا یا آخر جمله قبل استفاده کنید که تفاوت خاصی در معنی ایجاد نمی کند و به عنوان یک توضیح اضافه تلقی می شود و همانطور که گفته شد اختیاری است.

شما می توانید با استفاده از مقاله های بسیاری که در سایت موسسه احمدرضا ابراهیمی در اختیار دارید با زبان انگلیسی آشنا شوید و آمادگی لازم جهت شرکت در دوره های راکت را پیدا کنید. لینک های زیر جهت آشنایی بیشتر شما عزیزان قرار داده شده است.
مقایسه کردن به زبان انگلیسی، پذیرفتن دعوت به زبان انگلیسی، بهترین جملات انگلیسی برای شروع مکالمه، ساعت به زبان انگلیسی، حال ساده و استمراری در انگلیسی و کاربردها و تفاوت های will و be going to
اساتید موسسه زبان آنلاین احمدرضا ابراهیمی 
با تهیه محتوای آموزشی مناسب و حرفه ای شما را همراهی خواهند کرد به امید این که برنامه ریزی هدفمندی برای زمان یادگیری خود داشته باشید و بتوانید از این منابع آموزشی حداکثر استفاده را حاصل فرمایید.
امیدوارم مطالعه این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد. لازم به ذکر است که در موسسه احمدرضا ابراهیمی به غیر از دوره های آموزش آنلاین زبان انگلیسی در ۵۰ روز (دوره راکت)، دوره های راکت زبان های: چینی، روسی، اسپانیایی، عربی، ترکی  و آلمانی نیز در حال برگزاری می باشد. اگر شما هم به هر دلیلی (شغلی، اقامتی یا تحصیلی) قادر به شرکت در دوره های معمولی و بلند مدت نیستید و علاقه مند به شرکت در این دوره ها (آموزش زبان در ۵۰ روز) هستید می توانید فرم مشاوره و ثبت نام بخش زیر را تکمیل نموده، سپس مشاوران ما با شما تماس گرفته و پاسخگوی سوالات شما درمورد دوره انتخابی و زبان مدنظرتان هستند.