IELTS7 Banner 01 8 احوالپرسی به زبان چینی

احوالپرسی به زبان چینی یکی از مهم‌ترین و کاربردی‌ترین مباحث در تمامی موقعیت‌های این زبان است. این موضوع تا حدودی مربوط به آموزش گرامر به زبان چینی و آموزش مکالمه زبان چینی است. شما این مبحث را هنگامی که می‌خواهید حال یک نفر را در مکالمه با تلفن بپرسید و یا زمانی که می‌خواهید به صورت حضوری حال یک نفر را بپرسید می‌توانید استفاده کنید. امروز می‌خواهیم به شما کمک کنیم تا زمانی که می‌خواهید در مورد این موضوع صحبت کنید اطلاعات و عبارات زیادی از آن فرا گرفته باشید. اولین عبارتی که شما یاد می‌گیرید عبارت زیر است که در موقعیت‌های متنوعی از آن می‌توان استفاده کرد.

احوالپرسی به زبان چینی

دو عبارت اول در بین مردم چین رواج ندارد و اندکی از افراد از آن استفاده می‌کنند. اما بهترین روش و کاربردی‌ترین روش عبارت زیر است که در بین مردم چین نیز رواج دارد. این عبارت در موقعیت‌های رسمی استفاده می‌شود.

?你好吗
چطوری؟

?Nǐ hǎo ma
حالت چطوره؟

?你最近怎么样
?Nǐ zuìjìn zěnme yàng
حال شما اخیرا چطور بوده؟

  • شما برای پرسیدن حال امروز یک نفر می‌توانید از عبارت زیر استفاده کنید که کاربردهای بسیار و متنوعی نیز دارد.

?你今天怎么样
?Nǐ jīntiān zěnme yàng
امروز حالت چطوره؟

  • یک راه دیگر برای احوالپرسی استفاده از عبارت زیر است. این عبارت خود یک نوع احوالپرسی است.

?最近忙什么呢
?Zuìjìn máng shénme ne
اخیرا به چه کاری مشغول بودی؟

  • اگر بخواهید با فردی که ناراحت است همدلی کنید می‌توانید سوال زیر را از او بپرسید و از اتفاقی که افتاده با خبر شوید.

?你怎么了
?Nǐ zěnmele
چی شده؟
چه اتفاقی افتاده؟

یا می‌توانید بگویید: 

?你没事吧
? Nǐ méishì ba
خوبی؟
حالت خوبه؟

  • اما اگر دوستتان خیلی حالش بد بود و یا خیلی ناراحت به نظر می رسید می‌توانید سوالتان را تغییر بدهید و بپرسید:

?出什么事了
?Chū shénme shìle
چی شده؟

همچنین می‌توانید بگویید:

?你干啥呢
?Nǐ gàn shà ne
چیکار می‌کنی؟

?你忙啥呢
?Nǐ máng shà ne
چیکار می‌کنی؟

آموزش فوق فشرده زبان چینی در ۵۰ روز (راکت زبان چینی) در موسسه احمدرضا ابراهیمی به طور حرفه‌ای تدریس می‌شود. موسسه احمدرضا ابراهیمی با تیم آموزشی چند زبانه که هر کدام به بیشتر از سه زبان مسلط هستند و هر کدام حداقل یک زبان را به شیوه راکت فرا گرفته‌اند قادرند به شما هر یک از دوره‌های راکت زبان‌های: انگلیسی، عربی، ترکی، آلمانی، چینی، اسپانیایی، فرانسوی و روسی را به شیوه راکت آموزش بدهند. دوره‌های راکت برای دسترسی همگان و داشتن آموزشی برابر به صورت آنلاین برگزار می‌شوند. احمدرضا ابراهیمی با در نظر گفتن مزایای کلاس‌های خصوصی، دوره‌ها را به صورت کاملا خصوصی برگزار می‌کند. در صورتی که علاقه دارید آموزش زبان چینی را با سرعت کم‌تری طی کنید می‌توانید در دوره‌های راکت آموزش زبان در 50 جلسه شرکت نمایید. شما می‌توانید با کمک مشاوران ما و بسته به نیازتان به انتخاب هر یک از این دوره‌ها اقدام نمایید. دوره‌های راکت به آموزش زبان با سریال پرداخته و با ایجاد عادات و مهارت‌های صحیح زبانی باعث تسلط شما بر چهار مهارت اصلی زبان و نیتیو لایک شدن شما می‌شوند.
برای کسب اطلاعات بیشتر از زبان چینی  می‌توانید به بخش مقالات سایت احمدرضا ابراهیم مراجعه کنید و یا از خواندن مقالات زیر لذت ببرید:
علاقه مندی ها به زبان چینی، صحبت کردن در مورد داشته ها و نداشته ها به زبان چینی، کار های مورد علاقه به زبان چینی، آب و هوا به زبان چینی، بهترین موسسه آموزش آنلاین زبان چینی رایگان، زمان و ساعت به زبان چینی، پرسیدن سن به زبان چینی، سلام کردن به زبان چینی، روز های هفته به زبان چینی و اعضائ خانواده به زبان چینی.
در صورتی که علاقه‌مند هستید نیتیو لایک شدن را با ما تجربه کنید می‌توانید به تکمیل فرم مشاوره وثبت نام زیر پرداخته و منتظر تماس کارشناسان و مشاوران ما باشید.