احوالپرسی به زبان چینی یکی از مهمترین و کاربردی ترین مباحث در تمامی موقعیت های این زبان است.این موضوع تا حدودی مربوط به آموزش گرامر به زبان چینی و آموزش مکالمه زبان چینی است. شما این مبحث را هنگامی که می خواهید حال یک نفر را در مکالمه با تلفن بپرسید و یا زمانی که می خواهید به صورت حضوری حال یک نفر را بپرسید می توانید استفاده کنید. امروز می خواهم به شما کمک کنم تا زمانی که می خواهید در مورد این موضوع صحبت کنید اطلاعات و عبارات زیادی از آن فرا گرفته باشید. اولین عبارتی که شما یاد می گیرید عبارت زیر است که در موقعیت های متنوعی از آن می توان استفاده کرد.

?你好吗
?Nǐ hǎo ma
چطوری؟
حالت چطوره؟

عبارت بالا در بین مردم چین رواج ندارد و اندکی از افراد از آن استفاده می کنند. اما بهترین روش و کاربردی ترین روش عبارت زیر است که در بین مردم چین نیز رواج دارد. معنای عبارت زیر “حال شما اخیرا چطور بوده؟” است. این عبارت در موقعیت های رسمی استفاده می شود.

?你最近怎么样
?Nǐ zuìjìn zěnme yàng
حال شما اخیرا چطور بوده؟

شما برای پرسیدن حال امروز یک نفر می توانید از عبارت زیر استفاده کنید که کاربرد های بسیار و متنوعی نیز دارد.

?你今天怎么样
?Nǐ jīntiān zěnme yàng
امروز حالت چطوره؟

 

یک راه دیگر برای احوالپرسی استفاده از عبارت زیر است که به معنای “اخیرا به چه کاری مشغول بودی؟” است. این عبارت خود یک نوع احوالپرسی است.

?最近忙什么呢
?Zuìjìn máng shénme ne
اخیرا به چه کاری مشغول بودی؟

اگر بخواهید با فردی که ناراحت است همدلی کنید می توانید سوال زیر را از او بپرسید و از اتفاقی که افتاده با خبر شوید.(برای تلفظ دقیق به کلیپ مراجعه کنید.)

?你怎么了
?Nǐ zěnmele
چی شده؟
چه اتفاقی افتاده؟

یا می توانید بگویید: 

?你没事吧
? Nǐ méishì ba
خوبی؟
حالت خوبه؟

توضیحات برای عکس ثبت نشده

 

اما اگر دوستتان خیلی حالش بد بود و یا خیلی ناراحت به نظر می رسید می توانید سوالتان را تغیر بدهید و بپرسید:

?出什么事了
?Chū shénme shìle
چی شده؟

همچنین می توانید بگویید:

?你干啥呢
?Nǐ gàn shà ne
چیکار می کنی؟

?你忙啥呢
?Nǐ máng shà ne
چیکار می کنی؟

آموزش فشرده زبان چینی در ۵۰ روز (راکت زبان چینی) در موسسه استاد احمدرضا ابراهیمی به طور حرفه ای تدریس می شود. موسسه احمدرضا ابراهیمی با تیم آموزشی چند زبانه که هر کدام به بیشتر از سه زبان مسلط هستند و هر کدام حداقل یک زبان را به شیوه راکت فرا گرفته اند قادر است به شما هر یک از دوره های راکت زبان های انگلیسی، عربی، ترکی، آلمانی، چینی، اسپانیایی، فرانسوی و روسی را به شیوه راکت آموزش بدهد. برای شرکت در دوره های راکت موسسه استاد احمدرضا ابراهیمی فرم زیر را تکمیل نمایید و یا با شماره های ۰۳۱۳۷۴۴۵۰۰۱ و ۰۹۳۳۳۵۵۸۰۰۲ تماس حاصل نمایید.
برای کسب اطلاعات بیشتر از زبان چینی به مقالات زیر مراجعه کنید.
علاقه مندی ها به زبان چینی، صحبت کردن در مورد داشته ها و نداشته ها به زبان چینی، کار های مورد علاقه به زبان چینی، آب و هوا به زبان چینی، بهترین موسسه آموزش آنلاین زبان چینی رایگان، زمان و ساعت به زبان چینی، پرسیدن سن به زبان چینی، سلام کردن به زبان چینی، روز های هفته به زبان چینی و اعضائ خانواده به زبان چینی.