IELTS7 Banner 01 8

روز های هفته به زبان چینی یکی از مهمترین نیاز های شما برای صحبت کردن به زبان چینی است.
اگر شما جزو کسانی هستید که اعداد چینی را قبلا یادگرفته اید، یادگیری روزهای هفته کار بسیار ساده ای برای شما خواهد بود، ولی اگر اعداد چینی را یاد نگرفته اید در این مقاله با هم اعداد یک تا شش را نیز فرا می گیریم.
۱= 一
۲=二
۳= 三
۴= 四
۵= 五
۶= 六

اول از همه به چند سوال زیر توجه فرمایید:
این سوال ها سوالاتی هستند که درباره روز های هفته پرسیده می شوند. در ابتدا شما را با چند نمونه سوال درباره روز های هفته آشنا می کنم. سوال شماره یک:

?今天是星期几
?Jīntiān shì xīngqí jǐ
امروز چند شنبه است؟

سوال دوم:

?明天是星期几
?Míngtiān shì xīngqí jǐ
فردا چند شنبه است؟

 

و اما سوال سوم: 

?今天是星期一吗
?Jīntiān shì xīngqí yī ma
آیا امروز دوشنبه است؟

این سوال یک پاسخ مثبت دارد و یک پاسخ منفی. اگر واقعا امروز دوشنبه هست باید بگویید:

。是,今天是星期一
。Shì, jīntiān shì xīngqí yī
بله، امروز دوشنبه است.

ولی اگر پاسخ شما منفی است و مثلا امروز سه شنبه هست باید بگویید:

。不是,今天是星期二
。Bùshì, jīntiān shì xīngqí’èr
خیر، امروز سه شنبه است.

ساختار روزهای هفته به این شکل است: یک عدد به علاوه هفته (星期). برای مثال: 星期一 که به معنای دوشنبه است. همانطور که دفعه پیش گفتم دوشنبه در چین اولین روز هفته است پس عدد یک را برای دوشنبه استفاده می کنیم. سه شنبه به زبان چینی می شود 星期二. سه شنبه دومین روز هفته در چین هست پس از کلمه er که به معنای عدد دو هست استفاده می کنیم.

 

امیدورام با نوشتن این مقاله اطلاعات کار آمد و مفیدی به شما ارائه داده باشم. و اما برای یادگیری آنلاین زبان چینی به صورت رایگان به مقالات اعضا خانواده به زبان چینی، سلام و احوالپرسی به زبان چینی، اعضاء خانواده به زبان چینی و یا مقالات دیگر ما مراجعه کنید.
اگر شما نیز می خواهید زبان چینی را با لهجه چینی و روش های اصولی یادبگیرید در دوره های راکت شرکت کنید.
در دوره های خاص و شگفت انگیز راکت روش هایی را فرا می گیرید که در هیچ کجای جهان تدریس نمی شوند. تکنیک های راکت آموزش و یادگیری را به طور استثنایی ادغام نموده اند.
شما می توانید به غیر از دوره های راکت زبان چینی زبان های انگلیسیروسیژاپنیفرانسویآلمانیترکیعربی و اسپانیایی را با ما به صورت تدریس خصوصی و آموزش فشرده فرا بگیرید.
چنانچه مشتاق هستید دوره های راکت موسسه استاد ابراهیمی را تجربه کنید فرم زیر را تکمیل نمایید تا همکاران ما با شما تماس حاصل نمایند.