سلام و احوال پرسی به زبان چینی یکی از اصلی ترین بخش های این زبان است. امروز می خواهیم به شما اولین چیزی را یاد بدهیم که هر شخصی در یادگیری یک زبان جدید یاد می گیرد. این مبحث یکی از مهم ترین مباحث تلقی می شود و برای یادگیری آن فقط نیاز به کمی دقت و تمرکز می باشد. یادگیری سلام و احوال پرسی به چینی کمی متفاوت تر از زبان های دیگر می باشد. در زبان چینی شیوه های مختلفی برای سلام کردن وجود دارد که در ادامه به بررسی همه آن ها خواهیم پرداخت.
IELTS7 Banner 01 8 سلام و احوال پرسی به زبان چینی,سلام و احوال پرسی به چینی,زبان چینی

سلام و احوال پرسی به زبان چینی:

 • برای سلام کردن به افرادی که برای اولین بار آن ها را می بینید و یا برای سلام کردن به غریبه ها یا کسانی که خیلی با شما آشنا نیستند می توانید از عبارت زیر استفاده کنید؛ هم چنین اگر بخواهید به کسی با احترام سلام کنید یا بخواهید به طور مثال به مدیرتان، معلمتان، رئیستان و … سلام کنید، می توانید بگویید:

سلام = 。您好。= Nín hǎo

 • برای سلام کردن به دوستانتان و کسانی که به آنها نزدیک هستید می توانید بگویید:

سلام =。黑。= Hēi
سلام =。嗨。= Hāi

 • شیوه ی دیگری برای سلام دادن وجود دارد، که بیشتر برای سلام دادن به افراد مسن و افرادی که برای آن ها احترام زیادی قائل هستید، استفاده می شود.

سلام  = 久仰 یا久仰大名

 • چینی ها زمانی که با تلفن صحبت می کنند از سلامی متفاوت استفاده می کنند. عبارت زیر برای سلام کردن پشت تلفن استفاده می شود.

سلام  = 喂你好

 • گاهی شما تماسی دارید که که آن فرد را نمی شناسید در این موقعیت باید از سلام رسمی تری استفاده کنید. به عبارت زیر دقت کنید:

سلام = 下午好

 • برای یک سلام و احوال پرسی به روش گرم و صمیمانه می توانید از عبارت زیر استفاده کنید:

کم پیدایی  =。好久不见。= Hǎojiǔ bùjiàn

 • و اما زمانی که می خواهید به گروهی از افراد سلام کنید باید بگویید:

سلام به همگی =。大家好。= Dàjiā hǎo

 • عبارت زیر یکی دیگر از عبارات پرکاربرد احوال پرسی در میان مردم کشور چین می باشد.

چیکار میکنی؟ = ?你好吗

 • حالت چطوره؟ نوعی دیگر از احوال پرسی در میان مردم چینی می باشد.

حالت چطوره؟  = ?好久不

 • یکی از عبارات رایج برای سلام و احوال پرسی در میان دوستان صمیمی عبارت زیر می باشد. این عبارت را معمولا افراد جوان استفاده می کنند.

چه خبرا؟/چیکارا میکنی؟ = ?出去玩吗

 • شاید برای شما هم جالب باشد که عبارت (چیزی خورده ای؟) پرکاربرد ترین و طبیعی ترین راه برای سلام کردن در چین است. از این عبارت برای نشان دادن میزان صمیمیت با فرد مقابل استفاده می شود. اگر شما بخواهید مثل خود چینی ها به نظر برسید، این راه برای شما بهترین است.

چیزی خورده ای؟ = ?吃了吗? = Chīle ma

 • عبارتی که قرار است با آن آشنا شوید، معنای تحت الفظی آن “میای بریم بیرون بازی کنیم” می باشد. اما در میان مردم چین به عنوان سلام و احوال پرسی استفاده می شود.

میای بریم بیرون بازی کنیم؟  = ?去哪

امیدواریم با فراگیری و کسب این اطلاعات به شما کمک کرده باشیم. برای یادگیری آنلاین زبان چینی به مقالات: پرسیدن سن به زبان چینی، روز های هفته به زبان چینی، اعضاء خانواده به زبان چینی، آموزش زبان چینی از صفر و یامقالات دیگر مراجعه کنید.
استاد ابراهیمی علاوه بر دوره های راکت زبان چینی دوره های راکت زبان های: انگلیسی، روسی، فرانسوی، آلمانی، ترکی، عربی و اسپانیایی برگزار می کنند. شما هم اگر می خواهید مثل شخصی صحبت کنید که زبان مادری اش زبان چینی است در دوره های راکت ما شرکت کنید. شما برای شرکت کردن در کلاس های راکت موسسه زبان استاد ابراهیمی می توانید فرم مشاوره و ثبت نام را که در پایین صفحه درج شده است را تکمیل کنید.