توضیحات برای عکس ثبت نشده

سلام و احوالپرسی به زبان چینی یکی از اصلی ترین بخش های این زبان است. امروز می خواهم به شما اولین چیزی را یاد بدهم که هر شخصی در یادگیری یک زبان جدید یاد می گیرد. امروز ببینیم چطور می توانیم به راه های مختلف به زبان چینی سلام کنیم.
نخستین عبارت:

سلام = 。您好。= Nín hǎo

برای سلام کردن به افرادی که برای بار اول است که می بینید شان یا برای سلام کردن به غریبه ها یا کسانی که خیلی با شما آشنا نیستند می توانید از عبارت بالا استفاده کنید.
اگر بخواهید به کسی با احترام سلام کنید یا بخواهید به طور مثال به مدیرتان، معلمتان، رئیستان و … سلام کنید، می توانید بگویید:

سلام = 。您好。= Nín hǎo

برای سلام کردن به دوستانتان و کسانی که به آنها نزدیک هستید می توانید بگویید:

سلام =。黑。= Hēi

 سلام =。嗨。= Hāi

این روش گرم و صمیمانه است:

کم پیدایی  =。好久不见。= Hǎojiǔ bùjiàn

 

و اما زمانی که می خواهید به گروهی از افراد سلام کنید باید بگویید:

سلام به همگی. =。大家好。= Dàjiā hǎo

شاید برای شما هم جالب باشد که (چیزی خورده ای؟) پرکاربرد ترین و طبیعی ترین راه برای سلام کردن در چین است. اگر شما بخواهید مثل خود چینی ها به نظر برسید، این راه برای شما بهترین است.

چیزی خورده ای؟ = ?吃了吗? = Chīle ma

امیدوارم با فرا گیری این اطلاعات به شما کمک کرده باشم تا بتوانید اطلاعاتی به دست آورده باشید.
و اما برای یادگیری آنلاین زبان چینی به صورت رایگان به مقالات احوالپرسی به زبان چینی، پرسیدن سن به زبان چینی، روز های هفته به زبان چینی، اعضاء خانواده به زبان چینی،  خداحافظی به زبان چینی، و یا مقالات مراجعه کنید.
استاد ابراهیمی علاوه بر دوره های راکت زبان چینی دوره های راکت زبان های  انگلیسی، روسی، ژاپنی، فرانسوی، آلمانی، ترکی، عربی و اسپانیایی برگزار می کنند. شما هم اگر می خواهید مثل شخصی صحبت کنید که زبان مادری اش زبان چینی است در دوره های راکت ما شرکت کنید.
شما برای شرکت کردن در کلاس های راکت موسسه استاد ابراهیمی می توانید فرم پایین را تکمیل کنید.