IELTS7 Banner 01 8 آموزش زبان چینی از صفر,زبان چینی,آموزش زبان چینی

عموما علاقه مندان به یادگیری زبان چینی به دلیل عدم وجود هر گونه اطلاعات از این زبان هنگام آغاز یادگیری تمایل دارند نکات پایه را بیاموزند تا در ادامه راه بتوانند از آن بهره مند شوند. در این مقاله به آموزش زبان چینی از صفر می پردازیم تا شما عزیزان با این زبان آشنا شوید. در صورتی که شما نیز از علاقه مندان به یادگیری این زبان هستید، می توانید با بازدید از صفحات زیر از طریق مقالات آموزشی که مستقیما توسط اساتید زبان چینی موسسه تولید و به صورت رایگان ارائه شده است، به کسب اطلاعات مورد نیاز خود بپردازید. از مهم ترین موضوعات می توان به موارد زیر اشاره داشت:

 

آموزش زبان چینی از صفر:

در ابتدا بهتر است درباره زبان چینی یا زبان های چینی که بخشی از خانواده زبان های سینی-تبتی هستند کمی صحبت کنیم. زبان چینی زبان رسمی حدود یک پنجم از مردم جهان است و به دلیل جمعیت بالای کشور چین و تعداد افرادی که به زبان چینی سخن می گویند، این زبان به یکی از رایج ترین زبان های دنیا تبدیل شده است.
زبان چینی کاملا بر اساس علائم و نشانه هاست. به گفته اکثر زبان شناسان، زبان چینی با اختلاف سخت ترین زبان دنیا است که تسلط کامل بر این زبان حتی برای کسانی که زبان مادری آنها چینی است تقریبا محال است. چین یکی از کشور های بسیار فعال در حوزه اقتصاد است و تقریبا به بسیاری از کشور های جهان از جمله ایران، کالاهای خود را ارسال می کنند؛ اما به دلیل سختی بسیار زبان چینی، افراد زیادی برای یادگیری این زبان علاقه نشان نمیدهند و ارتباطات تنها با مکالمه انگلیسی شکل می گیرد.
اگر بخواهیم زبان چینی را با زبان انگلیسی مقایسه کنیم باید گفت زبان چینی هیچگونه شباهتی به زبان انگلیسی ندارد. اما واقعا علت دشوار پنداشتن بیش از حد این زبان چیست؟ چرا این زبان از سخت ترین زبان های رایج خوانده می شود؟ برای یادگیری زبان چینی باید به چه نکاتی توجه داشت؟

زبانی که الفبا ندارد!

یکی از دلایل سختی زبان چینی و یادگیری آن از پایه، به این علت است که زبان چینی الفبا ندارد و ما با موضوعی تحت عنوان الفبای زبان چینی برخورد نخواهیم کرد. این زبان از هزاران کاراکتر تشکیل شده است که در اغلب مواقع، خود چینی ها نیز، همه این کاراکتر ها را نمیشناسند و گاها از آنها استفاده میکنند.
زبان چینی باستانی
 با زبان چینی حال نیز متفاوت است. زبان چینی باستانی تغییرات بسیاری کرده است تا به شکل زبان چینی امروزی تبدیل شود و ما امروز با شکل مدرن آن مواجه هستیم. زبان چینی در واقع به مثابه نقوش مختلف برای نشان دادن مفهوم جملات به نمایش گذاشته شده است. به همین علت به زبان چینی، زبان مفهوم گرا و زبان اندیشه نگار نیز می گویند.
برای مثال حتی اگر فردی زبان چینی هم بلد نباشد می تواند متوجه بشود که این نماد شکل یک انسان است و معنای آن نیز به معنای انسان است. گاها برخی از انسان ها فکر میکنند که زبان ژاپنی و کره ای شبیه زبان چینی هستند در صورتی که زبان ژاپنی و زبان کره ای هر کدام الفبای مشخصی برای خود دارند و شباهتی به زبان چینی ندارند.

یک کلمه، هزاران تلفظ، هزاران معنی!

زبان چینی یکی از زبان هایی است که بر روی تلفظات بسیار حساس است و گاها یک کلمه دارای چندین تلفظ نزدیک به هم است ولی با معناهای بسیار متفاوت. برای مثال کلمه shί با سه تلفظ متفاوت سه معنی متفاوت دارد. یکی از معانی این کلمه عدد ۱۰ است دیگری به معنی بله است و سومی به معنی is در انگلیسی است. این تفاوت معنایی می تواند زبان آموزان را کمی سردرگم و گیج نماید. اما نگران نباشید، تمرین و تکرار می تواند شما را در یادگیری زبان چینی آماده تر نماید و همینطور شما می توانید به جای حفظ کردن لغات چینی، به مفهوم جملات پی ببرید و به معنی کلمات چینی در جملات چینی پی برده و  مشکل را به راحتی برای خودتان حل نمایید.

ترجمه همه کلمات؛ حتی اسم ها!

در زبان چینی فرهنگ لغت بسیار کاربرد دارد. چینی ها همه کلمات را به چینی ترجمه میکنند و حتی از یک کلمه خارجی هم استفاده نمی کنند. برای مثال چینی ها حتی کلمه تلفن را هم استفاده نمیکنند بلکه تلفن به چینی، یی دونگ می شود.
برای مهاجرت به کشور چین و راحتی ارتباط گرفتن با اکثر مردم کشور چین، بهتر است به این نکته توجه بیشتر کرده و در مسیر یادگیری این مهم را به خاطر بسپارید.

دیکشنری زبان بدون الفبا!

برای شروع یادگیری زبان چینی از صفر، شما نیاز به یک دیکشنری چینی دارید تا بتوانید معنی هر کلمه را به راحتی پیدا کنید. در زبان انگلیسی و فارسی دیکشنری ها بر اساس حروف الفبا هستند، اما زبان چینی الفبا ندارد؛ پس باید چگونه یک کلمه را به راحتی در دیکشنری چینی پیدا کنیم؟ طریقه نوشتن کلمات چینی آداب خاصی دارد و ترتیب هایی که حتما باید رعایت شود و هر کلمه دارای چندین کاراکتر است. برای پیدا کردن کلمات در دیکشنری باید تعداد کاراکتر کلمه را بدست بیاوریم و پس از آن کلمه را در بخش مخصوص خود پیدا کنیم.

پینگین چیست؟

به علت این که چت کردن به زبان چینی بسیار دشوار است و دشوار تر از آن این است که یک زبان آموز بخواهد کلمات چینی را تلفظ کند چینی ها چیزی به اسم پینگین در فرهنگ خود دارند که تلفظ کلمات را به انگلیسی می نویسند و در واقع کار را برای زبان آموزان زبان چینی راحت تر می نماید.

 

آموزش زبان چینی از پایه، در واقع حدود ۱ سال و نیم تا ۲ سال به طول می انجامد اما اگر شما می خواهید زبان چینی را در کوتاه ترین مدت فرا بگیرید می توانید در دوره آموزش زبان چینی در ۵۰ روز ثبت نام نموده و در طی مدت زمانی کوتاه، توانایی های لازم جهت رسیدن به حد قابل قبول در یادگیری زبان چینی را فرا بگیرید.
این دوره ۵۰ روزه زبان چینی در موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی تحت عنوان دوره های راکت زبان چینی در حال برگزاری است و زبان آموزان می توانند در مدت زمان ۲ ماه به جای ۲ سال، به مکالمه زبان چینی و دیگر مهارت های اصلی در آموزش زبان چینی مسلط شوند.
شما عزیزان می توانید برای اطلاع از دوره های آموزش زبان چینی و انتخاب زبان مورد علاقه خود با ثبت مشخصات و اطلاعات خود در بخش زیر، منتظر تماس کارشناسان مشاور ما بوده و از مشاوره رایگان ما برخوردار شوید.