فهرست مطالب

  • دوره های آموزش زبان چینی
  • بهترین روش های آموزش زبان چینی
  • آموزش زبان چینی در ۵۰ روز
  • دوره های فشرده زبان چینی
  • مهارت های آموزش زبان چینی
  • آموزش زبان چینی از صفر

زبان چینی از پرتکلم ترین زبان های بین المللی است. جمعیت بالای ۱ میلیارد و پانصد نفره، این زبان را به پرگویش ترین زبان در جهان تبدیل کرده است. از لحاظ جمعیت، کشور چین از کشور روسیه بالاتر است؛ اما جالب این جا است که این رقابت به همین شکل باقی نمانده و کشور روسیه از لحاظ گستردگی و پهنای جغرافیا، این بار گوی سبقت را از چین ربوده و در رده اول قرار دارد.

فقط امروز 1 میلیون تومان تخفیف دوره راکت

کشور چین دارای ۲۲ استان، ۵ منطقه خودگردان و ۲ منطقه اداری خود مختار است و ۴ شهر بزرگ از جمله، پکن، تیانجین، چونگ‌کینگ و شانگهای در این کشور وجود دارند، که کاملا توسط حزب کمونیست چین، اداره می شوند. این کشور بزرگ با جمعیت بالای خود و اقتصاد موفقی که طی این سال ها به وجود آورده است، یکی از کشورهایی است که در دنیا از هر نظر، حرف زیادی برای گفتن دارد.
کشور چین برای فرهنگ و آداب و رسوم کاملا شرقی خود، غذاهای خاص و احترامی که در تمامی سیستم های سیاسی- اداری خود دارد، به کشوری خاص تبدیل شده است. کشور چین از لحاظ اماکن دیدنی نیز، قطب جاذبه توریستی محسوب می شود و اگر بخواهیم به معروف ترین آثار تاریخی این کشور اشاره ای داشته باشیم، می توانیم به دیوار بزرگ چین اشاره کنیم.
دیوار بزرگ چین، در زمان دوران پادشاهی چین شی هوانگ ساخته شد و امروزه از آثار شگفت انگیز در جهان محسوب می شود. در دوران پادشاهی چین شی هوانگ، در واقع اتفاق های خوب دیگری نیز رخ داد که از مهم ترین آنها می توان به راه ابریشم اشاره کرده که در زمان پادشاهی این شخص ساخته شده است.
زبان چینی دارای الفبای خاصی است که بیش از نوشتار، می توان به هنر و نقاشی آن را ربط داد. در واقع حروف چینی، به گویش‌وران زبان‌ها و گویش‌های مختلف که برای همه قابل فهم نیستند، اجازه می‌دهند که از طریق نوشتار منظور همدیگر را متوجه شوند. قبل از سال ۲۰۰۰ و وارد شدن در دهه جدید، دولت چین، حروف چینی ساده‌ شده را معرفی کرد. در این حروف ساده، الفبای استانداردی هم برای لاتین‌نویسی زبان چینی تهیه شد که امروزه به پین‌یین معروف است.
یادگیری زبان چینی به دلیل جمعیت بالای این کشور، می تواند برای بسیاری از ما یک مزیت و یک برگ برنده محسوب شود، چرا که چین به تنهایی خود بخش بزرگی از این کره خاکی است و یکی از پیشرفته ترین اقتصادهای جهان را دارا است. این کشور در واقع از بهترین کشورهای جهان، برای کسب و کار، تحصیل و ارتباطات اقتصادی است که می توان با نگاهی هدفمندتر، به یادگیری زبان آن پرداخت.

دوره های آموزش زبان چینی

یادگیری زبان چینی، تنها به یافتن بهترین آموزشگاه یا شیوه آموزش نیست. در واقع چیزی که بیش از موارد دیگر مهم واقع خواهد شد، جدیت و تلاشی است که فرد علاقه مند باید از آن بهره مند شوند. کسانی که هدفی مشخص در این راستا دارند، با اطمینان و آسایش بیشتری می توانند در این مسیر حرکت کرده و تا رسیدن به هدف خود، از بودن در این مسیر لذت ببرند. در این راه، یافتن دوره ای که برای شما کارساز باشد، می تواند مسیر یادگیری را برای شما عزیزان کوتاه تر، و شما را برای رسیدن به هدفتان، یاری نماید. از جمله مهم ترین این دوره ها می توان به دوره های زیر اشاره داشت:

– دوره های ترمیک زبان چینی
در دوره های ترمیک، زبان آموزان با تعیین سطحی که برای آنها صورت می گیرد، به سطح مورد نیاز خود در  زبان چینی آگاه می شوند. دوره های ترمیک در یک بازه ۱ سال و نیمه تا ۲ سال به طول می انجامد که این بازه برای افراد مختلف، متفاوت است.
تفاوت در این بازه، به تلاش و برنامه ریزی روزانه فرد بستگی دارد. اشخاص هدفمند، در واقع می توانند این مسیر را در کمتر از یک سال نیز، طی نمایند.
دوره های ترمیک در ۱۸ جلسه ۱ ساعت و نیمه و سه روز در هفته به انجام می رسند. این دوره شامل دوره های مقدماتی، متوسط و  پیشرفته می باشد.

– دوره فشرده زبان چینی
دوره های فشرده یکی از دوره های کوتاه مدت است که برای اهداف خاص و به صورت کاربردی تهیه دیده شده است. دوره های قدیمی تر این دوره شامل، دوره های ۳ ماهه و ۶ ماهه می باشد. اما امروزه با توجه به نیاز جامعه، دوره های کاربردی تر بیشتری در این روش، قرار می گیرند که هر یک از این دوره ها، بهتر است به صورت کامل تری شرح داده شوند.

– دوره فوق فشرده
آموزش زبان چینی در ۵۰ روز، جزء دوره های فوق فشرده محسوب می شود. این دوره در آموزشگاه های مختلف با متد خاصی برگزار می شود که در آکادمی زبان بهین دانش این دوره، تحت عنوان دوره راکت زبان چینی معرفی شده است.
دوره های راکت، در واقع زبان را تنها با صرف ۲ ماه بجای ۲ سال، به زبان آموز خود آموزش می دهند و زبان آموز می تواند در مدت زمان اندک به هدف خود برسد. تمرکز دوره راکت زبان چینی، بر روی مهارت مکالمه زبان چینی است، اما تمامی مهارت های چهارگانه از جمله، مهارت شنیداری، مهارت نوشتاری و مهارت خواندن نیز به زبان آموزان آموزش داده می شود. در این میان مهارت های مهمی مانند یادگیری گرامر چینی و … نیز، آموزش داده می شود.

– دوره های مکالمه زبان چینی
این دوره نیز یکی از دوره های کاربردی است که بیش تر برای افرادی که قصد مهاجرت به کشور چین را دارند یا برای یک سفر تفریحی- تجاری به این کشور سفر می کنند، مناسب است. در دوره های مکالمه، شما با موضوعاتی از جمله،مکالمه زبان چینی در فرودگاه، رستوران، هتل و موارد دیگر آشنا شده و آموزش های لازم را خواهید دید.

– دوره های زبان چینی ویژه شاغلین

این دوره نیز یکی از دوره های کاربردی است که به هر دو شکل، ترمیک و فشرده، برگزار می شوند. این دوره ویژه شاغلینی است که زمان مناسب برای یادگیری زبان دوم را ندارند. در این دوره انتخاب روز و ساعت کلاس ها، با خود زبان آموزان است و به همین دلیل زبان آموزان شاغل، می توانند در زمان های تعطیل و حتی در روزهای پایانی هفته، به راحتی به یادگیری زبان چینی بپردازند.

– دوره های آنلاین زبان چینی
دوره های آنلاین با توجه به شرایط خاص بسیاری از زبان آموزان، تهیه دیده شده است. این دوره در واقع می تواند تمامی افراد را در جای جای ایران، از جمله شهر و روستاهای دور افتاده، ساپورت نماید. دوره آنلاین زبان چینی با یک برنامه ریزی مدون و هدفمند، به اجرا در آمده است که تمامی مطالب مهم از جمله مهارت های اصلی در این دوره، به صورت کامل به زبان آموزان، آموزش داده می شود. تنها تفاوت این دوره با سایر دوره های دیگر، غیرحضوری بودن آن است.

تمامی دوره ها بنا به نیاز زبان آموزان به دو صورت خصوصی و عمومی نیز برگزار می شوند که اشخاص می توانند با توجه به شرایط و موقعیتی که دارند، دوره مناسب خود را انتخاب کرد و در نهایت در همان دوره شروع به یادگیری چینی نمایند. البته در این زمینه مشاوران آکادمی زبان بهین دانش وارد عمل می شوند و بامشاوره رایگان به افرادی که خواهان یادگیری هستند، انتخاب دوره مناسب را برای هر یک از آنها، راحت تر می نمایند.
یادگیری زبان های خارجه به دلیل اهمیت ویژه شان در دنیای امروزی، به یک باید و الزام تبدیل شده اند و اگر بخواهیم همه تمرکزمان را بر روی یادگیری زبان انگلیسی بگذاریم، در واقع مسیر را به درستی طی نکرده ایم، چرا که همه ما نیاز به ارتباطات گسترده داریم و زبان، ابزار ارتباط بین ملت های مختلف است.
شرکت در تمامی دوره ها، بجز دوره های راکت چینی و آموزش مکالمه چینی، نیاز به تعیین سطح دارند و همه دوره ها از خصوصی تا عمومی و از ترمیک تا دوره های ویژه، دارای پشتیبانی آنلاین هستند.

بهترین روش های آموزش زبان چینی

برای یادگیری چینی، هر فردی نیاز به تعیین هدف و برنامه ریزی هدفمند دارد. در این راستا چیزی که مهم تر از هر موضوع دیگر است، داشتن چرایی منطقی و مناسبی است که بتواند تا پایان راه دلیلی قوی در ایجاد انگیزه شما باشد و البته برای رسیدن به خواسته های خود قبل از هر چیزی، بهتر است نسبت به خود، اهداف خود، و مهارت های خود، آگاهی های لازم را کسب نمایید. در این راستا شناخت روش های یادگیری می تواند شما را در فراگیری بهتر این دانش یاری نماید.
روش های یادگیری برای انجام برنامه ریزی های روزانه، می تواند نکته موثری باشد. شما در مسیر یادگیری، نیاز به حفظ انگیزه دارید و برای رسیدن به این مهم، در واقع توجه به یک سری نکات و نیازهایتان، یک باید مهم برای شما، محسوب می شود. برای فراگیری زبان چینی به کار بردن روش های کاربردی، می تواند از اساسی ترین نیازها باشد. در ادامه شما را با بهترین روش های یادگیری زبان چینی آشنا خواهیم کرد:

– یادگیری با فیلم
دیدن فیلم و سریال های معروف چینی، می تواند برای شما عزیزان، یک روش یادگیری سرگرم کننده باشد. اگر شما علاقه مند به تماشای فیلم هستید، می توانید در حین تماشای فیلم، به آموزش بپردازید. تماشای فیلم، مهارت شنیداری، مهارت مکالمه و گرامر چینی را به صورت ناخودآگاه در شما تقویت خواهد کرد.
روش ناخودآگاه در واقع یک روش موثر است که در وارد شدن یک مطلب به حافظه بلند مدت شما، تاثیرات بسزایی خواهد داشت. این روش شما را به صورت ناخودآگاه با لهجه چینی، گرامر چینی و … آشنا می کند.

– گوش دادن با پادکست
پادکست ها در دنیای امروزی، جایگاه ویژه ای را در میان فراگیران زبان های خارجی کسب کرده اند. آموزش از طریق پادکست های چینی، از جذاب ترین بخش های یادگیری است. همزمان با گوش دادن پادکست ها می توانید علاوه بر تقویت مهارت شنیداری در زبان چینی، مهارت خواندن و مکالمه خود را تقویت نمایید.

– گوش دادن به اخبار
علاقه مندان به خبرهای بین المللی از جمله خبرهای ورزشی، می توانند از این طریق، یادگیری را با علایق خود ادغام کرده و همزمان به تقویت مهارت شنیداری و تلفظ صحیح عبارات چینی بپردازند. اخبار به زبان چینی، گوش شما را به شنیدن عبارات چینی با سرعت بیشتر، عادت می دهد و با کمی تمرین و تمرکز، به راحتی می توانید متوجه صحبت های یک فرد بومی چینی شوید.

– یادگیری زبان چینی با نوشتن
نوشتن یکی از روش های مناسب جهت یادگیری زبان چینی است. نوشتن خاطرات روزانه در دفتر خاطرات یا وبلاگ شخصی تان، می تواند مهارت نوشتن شما را تقویت نماید و رفته رفته دایره لغات شما را افزایش دهد. همچنین با نوشتن، با املای صحیح لغات چینی آشنا خواهید. یکی از موارد دیگری که در نوشتن می توانید بدست بیاورید، یادگیری گرامر و جمله بندی به صورت ناخودآگاه است.

– تغییر زبان گوشی تان 
تلفن همراه یکی از وسایلی است که امروزه با زندگی انسان ها عجین شده است و به صورت مکرر مورد استفاده افراد مختلف قرار می گیرد. در این راستا شما می توانید زبان گوشی خود را تغییر داده و عبارات و اصطلاحاتی که روزانه به آن احتیاج دارید را از این طریق فرا بگیرید.

– یادگیری با موسیقی
موسیقی در دنیای امروزی پل ارتباط بسیاری از ملت ها است و چه بسا افرادی که با گوش دادن به یک ترانه به زبانی دیگر، به زبان آن کشور علاقه مند شده و یادگیری آن زبان را در برنامه های آموزشی خود قرار داده اند. یادگیری با موسیقی، مهارت شنیداری شما را تقویت می کند.

– تمرین مکالمه با آینه
مکالمه یکی از فرایندهای مهم، در یادگیری زبان چینی است. تمرین مکالمه می تواند در تقویت اعتمادبنفس شما مهم واقع شود. اگر شما پارتنر مناسب برای برقراری مکالمه ندارید، می توانید روزانه با خودتان روبروی آینه به مکالمه بپردازید. این روش در واقع شما را از وجود پارتنر چینی بی نیاز کرده و در نتیجه به روند یادگیری شما، سرعت می بخشد.

همانطور که در بالا اشاره کردیم، برای دستیابی به بهترین روش یادگیری زبان آشنایی با سبک های یادگیری زبان بسیار مهم است. سبک های یادگیری در آموزش زبان چینی شامل موارد زیر می باشد:

– سبک صوتی- شنیداری
– سبک بصری یا تصویری- دیداری
– سبک حرکتی- لمسی
– سبک خواندن و نوشتن

شما با شناخت سبک یادگیری خود، می توانید از میان روش های بالا، یک روش مناسب را یافته و در نهایت به یادگیری بهتر و اصولی تر زبان چینی بپردازید. هر کدام از روش های یادگیری با آگاهی و شناخت، می تواند بسیار موثر واقع شود.

آموزش زبان چینی در ۵۰ روز

آموزش زبان چینی در ۵۰ روز، یکی از روش های کوتاه مدت در یادگیری زبان چینی است. این روش که از روش های جدید در آموزش چینی است، امروزه توجه بسیاری از علاقه مندان را به خود جلب کرده است. در این دوره شما با تمامی مهارت های اصلی در یادگیری زبان چینی و مهارت های مهم دیگر، آشنا خواهید شد اما چیزی که بیش از موارد دیگر در مرکز توجه قرار دارد، تقویت قدرت صحبت کردن به زبان چینی است.
در دوره ۵۰ روزه زبان چینی، شما در کوتاه مدت، به سطح قابل قبولی در آموزش چینی می رسید و به راحتی می توانید با افراد بومی چینی، ارتباط موثری برقرار کنید.
این دوره برای افرادی که زمان کمی در دست ندارند مناسب است. از ویژگی های مثبت این دوره می توان به موارد زیر اشاره داشت:

– یادگیری زبان چینی در کمتر از ۲ ماه به جای ۲ سال
– ۶۰ جلسه خصوصی ۲ ساعته آموزش زبان چینی
– ۳۰ جلسه عمومی ۲ ساعته آموزش زبان چینی
– پشتیبانی آنلاین
– انتخاب ساعت و روز کلاس ها با زبان آموز

این ویژگی ها می تواند مسیر یادگیری در این دوره را راحت تر نماید؛ اما چیزی که بیش از این موضوعات مهم است، انگیزه بالا و چرایی مهم در یادگیری هر یک از فراگیران است. برنامه ریزی روزانه، انگیزه را در زبان آموزان تقویت می کند و باعث شکل گیری بهتر حس و حال در شما خواهد شد.
پشتیبانی و همراهی اساتید در این دوره ها می تواند شما را از داشتن پارتنر بی نیاز کرده و براحتی روزانه با استاد خود، به مکالمه بپردازید. در این راستا برای اینکه تمامی روزهای این دوره به صورت برنامه ریزی شده برگزار شود، انتخاب ساعت و روز کلاس ها با خود زبان آموزان است. چرا که زبان آموزان در این دوره به یک بازه زمانی ۲ ساعته در طول روز نیاز داشته و برای استفاده بهینه از زمانی که در دست دارند، باید خود در انتخاب زمان برای فراگیری زبان، دخیل باشند.
این دوره با عنوان راکت زبان چینی در آکادمی زبان بهین دانش برگزار می شود و اساتید این دوره با گذر از فیلترهای خاص و شرکت در دوره های تخصصی تربیت مدرس راکت، توانایی صفر تا صد در آموزش زبان چینی را کسب نموده اند. از جمله مواردی که برای تدریس مهم است، مکالمه قوی اساتید، لهجه درست و زبان بدن مناسب است که در این دوره به صورت تخصصی به آنها نیز پرداخته می شود.

آموزش زبان چینی به صورت فشرده

شرکت در دوره های کوتاه مدت، نیاز به گذراندن آزمون تعیین سطح زبان ندارد و تنها با حضور در یک مصاحبه حضوری، زمان در دسترس شما در طول روز و جدیت شما در این مسیر، توسط کارشناس آموزشی سنجیده می شود. این دوره مناسب افرادی است که:
– قصد مهاجرت به کشور چین را دارند
– برای ایجاد کسب و کار به کشور چین سفر می کنند
– سفرهای تفریحی و تجاری در پیش دارند
– برای عقد قراردادهای صادرات و واردات به تبادل با کشور چین نیاز دارند
– برای ویزای کشور چین اقدام نموده اند
– بورسیه تحصیلی کشور چین را بدست آورده اند
شما همچنین برای پیدا کردن شغل مناسب و ارسال رزومه برای شرکت های بین المللی یا کسب و کار در سفارت چین در ایران، می توانید با یادگیری زبان چینی، توانایی های لازم را بدست آورید. یادگیری زبان دوم، یک مهارت محسوب می شود و کسانی که علاقه مند به تدریس زبان چینی نیز هستند می تواند با کسب این مهارت و همینطور شرکت در دوره های تربیت مدرس زبان چینی، مهارت تدریس را بدست بیاورند.

مهارت های آموزش زبان چینی

چهار مهارت اصلی در سایر زبان ها یکسان است و تمامی مهارت ها در یادگیری زبان های خارجه، مکمل هم هستند. تقویت هر مهات ملزم به یادگیری مهارت دیگر است. البته اغلب اوقات افراد بنا به نیاز خود به یک مهارت بیش از مهارت های دیگر می پردازند. به طور مثال برای مهاجرت اکثر افراد تنها به کسب مهارت مکالمه می پردازند اما مطمئنا برای زندگی و ارتباط بیشتر، به مهارت های دیگر نیز نیاز است. در ادامه درباره هر یک از این مهارت ها به اختصاصی می پردازیم:

• مهارت Listening  در زبان چینی: مهارت شنیداری ، شما را در پی بردن به مفهوم اصلی مکالمه یاری می کند. در واقع شما برای پی بردن به موضوع گفتگو و ادامه دادن گفتگو در مسیر درست، باید قبل از هر چیزی این مهارت را تقویت نمایید و این امر با روش هایی از جمله، دیدن فیلم های چینی، گوش دادن به آهنگ های چینی و … به راحتی میسر خواهد شد.

• مهارت Speaking در زبان چینی:
 مکالمه یکی از مهارت های مهم در یادگیری هر زبان محسوب می شود. شما با تقویت این مهارت، می توانید به خوبی با افراد بومی ارتباط برقرار کنید و این مهارت را در جای درست و موقعیت مناسب به کار ببرید. شما با صحبت کردن به صورت روان ، به خوبی مفهوم و احساس خود را می توانید به افراد بومی برسانید و در عین حال تعاملی درست را برقرار نمایید. برای ایجاد مکالمه روان، دوره های ویژه برای تقویت این مهارت، طراحی شده است که تنها به این مهارت پرداخته می شود. در دوره های مکالمه، بر روی مهارت هایی مانند، لهجه چینی، زبان بدن در زبان چینی و … نیز کار می شود و اساتید برای تدریس این دوره ها باید از لهجه قوی در زبان چینی بهره مند باشند

• مهارت Writing در زبان چینی: شما برای کسب مهارت نوشتن در زبان چینی، نیاز به تمرین و ممارست دارید. مهارت نوشتن در واقع می تواند شما را در نوشتن قرار دادها، پر کردن یک فرم بانکی و موارد مهم دیگر یاری نماید. به زبان خودمان برگردیم؛ اگر ما نمی توانستیم بنویسیم در واقع بسیاری از کارهایی که روزانه براحتی انجام می دادیم را باید به افراد دیگری واگذار می کردیم. نوشتن در دنیای مدرن امروزی یک مهارت جدی محسوب می شود و شما بهتر است برای تمرین این مهارت، خوب بخوانید تا بتوانید به خوبی بنویسید.

• مهارت Reading در زبان چینی: 
مهارت ریدینگ همان مهارت خواندن در زبان چینی است. این مهارت شما را در خواندن بیلبوردهای سطح شهر، پیدا کردن آدرس ها، خواندن مقالات یا کتاب های معروف و… آماده می سازد. مهارت خواندن شما را در سرچ اینترنتی و خواندن مطالب زبان چینی به سطح قابل قبولی می رساند و در واقع برای یافتن موضوعات مد نظرتان، نیاز به کمک افراد متخصص و صرف هزینه های  اضافی، نخواهید داشت.

شما باید در کنار این چهار مهارت به تلفظ لغات و همینطور نوع ادای عبارات و اصطلاحات چینی مسلط باشید. چرا که در همه زبان ها اصولا دو کلمه مشابه با معانی مختلف وجود دارد که گاها در مکالمه نوع تلفظ آنها است که این دو را از هم متمایز می کند. نکته مهم دیگر این است که اگر ادای کلمات به خوبی انجام نشود شما حالت یک آدم آهنی به خود می گیرید که تنها عبارات چینی را پشت سر هم تکرار می کند. ادای کلمات و عبارات به مکالمه ما جان می دهد و ارتباط را به بهترین شکل ممکن، برای ما میسر می کند.
برای دستیابی به این مهارت ها، شما علاوه بر ثبت نام در یک آموزشگاه خوب آموزش زبان چینی، نیاز به تلاش مکرر و روزانه دارید. این تلاش مستمر، با تمرین مکالمه و شجاعت در ارتباط برقرار کردن، قطعا مثمر ثمر واقع خواهد شد و مسیر یادگیری شما را به حداقل خواهد رساند. برقراری مکالمه به شما روحیه خود باوری و اعتمادبنفس می دهد و در زمینه های بسیاری مفید واقع خواهد شد.

آموزش زبان چینی از صفر

آموزش زبان چینی از صفر، در واقع مسیر یادگیری را برای شما روشن تر خواهد کرد. اگر شما با اصول اولیه در یادگیری زبان چینی آشنا شوید در هر سطح و موقعیت دچار لغزش نخواهید شد و مسیر را با فراغ بال و احساس آسودگی خاطر بیشتر، طی خواهید نمود.
در سطوح مقدماتی آموزش زبان چینی، شما با الفبا ، رنگ ها، اعداد و همینطور توانایی معرفی خود به افراد برخوردار می شوید. در این میان یادگیری پرسش و پاسخ های از پیش تعیین شده به برقراری یک مکالمه برنامه ریزی شده، مسلط خواهید شد. اما نکته ای که مهم است این است که در دوره های مقدماتی شما هنوز برای پرسش یا پاسخ نیاز به یک زمان چند ثانیه ای دارید تا ذهن بتواند خود را آماده گفتگو نماید.
آشنایی درست با الفبای زبان چینی، یعنی قوی کردن ریشه یادگیری چینی و قدرتمند پیش رفتن در طول مسیر. آموزش چینی از صفر، شاید کمی زمانبر باشد اما چیزی که مهم است، قوی تر کردن شما در طول مسیر یادگیری است و هر چه اصول اولیه را بیشتر و بهتر تمرین نمایید در واقع می توانید به هموار بودن را مطمئن تر شوید.

نکاتی که در آموزش زبان چینی باید مورد توجه قرار بگیرد:

• بهترین روش برای یادگیری لغات چینی چیست؟
بهترین روش یادگیری لغات در واقع یافتن معنی آنها در جمله است. اینکه معنی کلی یک جمله را فرا بگیرید ارزشمندتر از حفظ کردن تک تک لغات است و در واقع در حافظه بلندمدت شما بهتر ثبت خواهد شد. جعبه لاینتر در یادگیری لغات می تواند یک روش ایده آل باشد. لاینتر در واقع از اسم مخترع آن نشات گرفته شده است. این جعبه جادویی در تمامی فروشگاه های فروش لوازم کمک آموزشی، قابل عرضه است اما ساخت دست ساز این جعبه نیز زمان زیادی را از شما نخواهد گرفت و براحتی می توانید با وسایل دور افتاده و در زمان اندک، جعبه لاینتر ویژه خود را بسازید.
در یادگیری لغات چینی، بهتر است از دیکشنری ها چینی به فارسی در همین ابتدای راه دوری کنید و سعی کنید از نسخه های چینی به چینی آنها بهره مند شوید. در سطح مقدماتی می توانید از دیکشنری های تصویری نیز استفاده نموند که این روش در واقع برای افرادی با سبک دیداری تصویری، بهتر جواب خواهد داد.
• مکالمه کردن برقرار کردن را در همان دوره های ابتدایی آموزش زبان چینی، در برنامه روزانه خود قرار بدهید و از تپق زدن و اشتباه کردن، نترسید. افراد موفق تفاوتشان با سایر افراد در این است که از اشتباه کردن نمی ترسند و با آزمون و خطاهای بسیار، در واقع مسیر درست خود را پیدا می کنند.
شما در ایجاد مکالمه، به یک پارتنر نیاز دارید اما نگران نبود پارتنر هم نباشید. برای رفع این مشکل چندین راه وجود دارد، یک، برقراری مکالمه با خودتان در آینه، دو، شرکت در دوره های آنلاین مکالمه. در دوره های آنلاین مکالمه ، روزانه حدود ۲۰ دقیقه می توانید با یک فرد مسلط به زبان چینی، به گفتگو بپردازید و سوم اینکه از موقعیتی که در دست دارید، استفاده برده و با پشتیبان خود حتی به صورت دست و پا شکسته به مکالمه روزانه چینی بپردازید.
• خجالتی بودن یک ضعف است و برای رهایی از این موضوع خود را با یک چالش بزرگ روبرو نمایید. برای داشتن سوال بر سر کلاس دستپاچه و ناراحت نباشید و با جسارت هر چه بیشتر سوالات خود را از اساتید خود، بپرسید. پرسیدن سوال و رسیدن به جواب شما را یک گام به جلو سوق می دهد.
• تمرین مستمر و روزانه را دست کم نگیرید و برای بهتر شدن تلاش کنید. دست روی دست گذاشتن و تنها حسرت خوردن، به شما هیچ چیزی نخواهد داد، جزء در جا زدن!
• خود را موظف به یادگیری روزانه چند جمله یا اصطلاح به زبان چینی کنید. یادگیری اصطلاحات در واقع شما را با پیچ و خم های گفتگو با یک فرد چینی آشنا خواهد کرد و در مکالمه دچار سوء تفاهم و اشتباه نخواهید شد. اصطلاحات بخش بزرگی در یادگیری زبان های خارجه هستند، پس یادگیری آنها را دست کم نگیرید.
• در برنامه های واتس اپ یا تلگرام گروه های چت چینی دایر کنید. برای این کار نیاز به همکلاسی های خود یا علاقه مندان به زبان چینی دارید که با سرکار آمدن شبکه های مجازی و همگانی شدن اینترنت این موضوع نمی تواند به بخش سختی برای شما عزیزان تبدیل شود و در هر زمان که اراده کنید حتی می توانید با افراد بومی کشور چین نیز به گفتگو بپردازید. در گروه های مجازی سعی کنید تنها به رد و بدل کردن پیام به زبان چینی اکتفا نکنید و ارسال فایل های صوتی را به تمرین های روزانه خود، اضافه کنید.

یادگیری زبان چینی برای هر یک از ما، با هدف خاصی انجام گرفته است. برای اینکه در رسیدن به اهداف خود ثابت قدم بمانیم بهتر است به نکات مهم در یادگیری زبان چینی توجه ویژه ای کرده و روزانه به انجام آنها بپردازیم.
در ادامه همه ما نیاز به مشاوره و راهنمایی در رسیدن به اهدافمان داریم. برای همین منظور شما می توانید برای آشنایی با دوره های آموزش زبان چینی و نحوه تشکیل کلاس ها، با ثبت مشخصات خود در بخش زیر منتظر تماس کارشناسان ما بوده و در زمینه انتخاب زبان دوم و دوره های مناسب برای خود، از مشاوره رایگان کارشناسان مشاور ما در آکادمی زبان بهین دانش بهره ببرید. برای اطلاعات بیشتر با شماره ۰۳۱۳۷۴۴۵۰۰۱ تماس حاصل نمایید و یا به مقاله بهترین موسسه آموزش آنلاین زبان چینی و دیگر مقالات ما مراجعه کنید.