اینکه هم چنان در عصر ارتباطات، آموزش زبان کره ای به روش سنتی انجام می‌گیرد باعث بروز مشکلاتی در یادگیری زبان آموزان شده است. متاسفانه در کلاس‌ها و دوره‌های موجود “ارائه اطلاعات” را جایگزین “آموزش زبان کره ای” و یا دیگر زبان‌ها کرده‌اند. در قدم اول مدرسین و زبان آموزان باید به دنبال یادگیری مهارت‌ها و عادات زبانی باشند. آموزش زبان‌های مختلف مثل کره ای، چینی و ژاپنی گسترش بسیاری داشته است به همین علت وظیفه کارشناسان این حوزه، ایجاد شرایط مناسب برای یادگیری این زبان می‌باشد.

IELTS7 Banner 01 8 آموزش زبان کره ای

 

کسب اطلاعات یا آموزش زبان کره ای

فراگیران بسیاری با وجود داشتن اطلاعات زبانی بسیار، توانایی استفاده از مهارت‌های زبانی در موقعیت‌های مختلف را نخواهند داشت. علت این امر این است که آموزش با کسب اطلاعات زبانی اشتباه گرفته شده است. همین امر سرآغاز مشکلات بسیاری خواهد شد. برخی از باورهای رایج و اشتباه درباره فراگیری زبان شامل:

  • حفظ کردن لغات بسیار

از همان ابتدا تلاش کرده‌اند، زبان آموزان را به حفظ کردن لغات بسیار ترغیب کنند. این ذهنیت از همان آغاز در فراگیران ایجاد شده است که با حفظ کردن لغات بیشتر توانایی و تسلط آن‌ها بر زبان بیشتر خواهد شد. سیستم آموزشی موجود و باورهای ما باعث شده است آموزش زبان به سمت دیکشنری شدن برود و یادگیری لذت بخش زبان برای ما با دشواری همراه شود.

  • حفظ کردن دستورهای گرامری

یادگیری زبان مادری برای ما با حفظ کردن لغات و گرامر همراه نبوده است. در واقع بدون آگاهی از ساختار جملات توانایی صحبت کردن نخواهیم داشت اما برای یادگیری گرامر از روش و سبک اشتباهی استفاده شده است. آموزش گرامر را با اطلاعاتی درباره گرامر اشتباه نگیریم!

نمایش‌های ظاهری در آموزش زبان کره ای

گرفتن مدرک نه تنها در آموزش زبان بلکه در یادگیری مهارت‌های دیگر به یک دغدغه تبدیل شده است. اما باید خاطر نشان کرد که گرفتن مدرک باید همراه با یادگیری زبان باشد. زمانی که یادگیری برای شما رقم نخورد، گرفتن و داشتن چنین مدرکی از اهمیت برخوردار نیست. یادگیری مهارت‌ها، عادات زبانی، استفاده از زبان در موقعیت‌های متفاوت و… با داشتن مدرک رقم نخواهد خورد. اینکه افراد با وجود داشتن مدرک توانایی استفاده از مهارت‌های زبانی را نداشته باشند، رضایت درونی در آن‌ها ایجاد نخواهد شد. چه بسیار افرادی که با داشتن نمره بالا در آزمون‌های زبان کره ای مثل TOPIK هنوز توانایی و تسلط کامل بر زبان را همچون یک نیتیو ندارند. بنابراین به دنبال استفاده صحیح از زبان باشید.
سطح های استاندارد اتحادیه اروپا شامل (C1,C2)(B1,B2)(A1,A2) می‌باشد. همه کتاب‌های سطوح زبان کره‌ای بر اساس CEFR است. تمام کتاب‌های در حال تدریس به آموزش عادات و مهارت‌های زبانی نمی‌پردازد. اینکه زبان آموزان زمان زیادی برای یادگیری زبان کره ای و با دیگر زبان‌ها می‌گذارند اما در نهایت باز هم نتیجه دلخواه خود را کسب نمی‌کنند به دلیل این است که آموزش را با استفاده از یک سری اطلاعات درباره زبان اشتباه گرفته‌اند. برخی از کتاب‌های در حال تدریس شامل موارد زیر می‌باشد:

korean Words for Beginners
Korean Grammar
Korean Made Easy
Korean For Foreigners

یادگیری برخی از مهارت‌ها و عادات زبانی در زبان کره ای

افرادی که یادگیری زبان را به قصد نیتیو لایک شدن شروع می‌کنند باید یادگیری مهارت‌های زبانی را اصل قرار دهند. تا به الان بین سیستم آموزشی، اهداف آموزشی و تدریس فاصله زیادی وجود داشته است. برای نیتیو لایک شدن کنار گذاشتن منابع آموزشی سنتی یک نیاز اساسی محسوب می‌شود. برای یادگیری مهارت‌های زبانی نیازمند آشنایی با عادات زبانی می‌باشد. برخی از عادات مربوط به، کپی کردن جملات، عادات زبانی مربوط به لحن، شناخت فرهنگ و… می‌باشد.

  • مدرسین زبان وظیفه دارند فراگیران را به سمت کپی کردن جملات هدایت کنند و اما عبارت کپی کردن با تصوری که شما دارید بسیار متفاوت است. این کار شما را به سمت نیتیو لایک شدن سوق خواهد دارد. با مطالعه مقاله کپی کردن بهتر می‌توانید مطالب گفته شده در این قسمت را درک کنید.
  • یادگیری لحن و تلفظ صحیح کلمات بخش دیگری از مهارت‌های زبانی می‌باشد. یادگیری لحن و تلفظ صحیح کلمات از طریق ناخودآگاه سازی صورت می‌گیرد. مفهوم ناخودآگاه سازی یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های زبان محسوب می‌شود. با خواندن مقاله آموزش یا ورزش آشنایی بیشتری را با این مفهوم کسب خواهید کرد.
  • کلمات و عبارت زبان کره‌ای نشان دهنده فرهنگ زبانی مردم آن کشور می‌باشد. برای نیتیو لایک شدن آشنایی با فرهنگ و سبک زندگی مردم کشور کره و یا دیگر کشورها الزامی است.

مداومت در یادگیری مهارت‌های زبانی

زبان را مانند یک ساز موسیقی در نظر گیرید. با بیشتر نواختن ساز موسیقی و تمرین مداوم تسلط و مهارت شما بیشتر می‌شود. از آن جایی که یادگیری زبان هم یک مهارت محسوب می‌شود باید دائم در حال نواختن باشد. یادگیری زبان و یا دیگر مهارت‌ها شروع و پایان به خصوصی ندارد. در واقع یادگیری نامحدودی را آغاز کرده‌اید. استفاده مداوم از زبان را در برنامه روزانه خود قرار دهید.

آموزش زبان کره ای به سبک احمدرضا ابراهیمی

حال که از تفاوت موجود میان آموزش، سیستم آموزشی موجود و یادگیری، مطلع شدید، زمان آن رسیده است که به شما سایت آموزش زبان متفاوتی را معرفی کنیم که با روش و سبکی بسیار متفاوت و منحصر به فرد به آموزش فراگیران می‌پردازد.
سایت زبان احمدرضا ابراهیمی در کنار اساتید حرفه‌ای و چند زبانه به تدریس می‌پردازند. دوره های راکت یکی از دوره‌های موجود در سایت احمدرضا ابراهیمی می‌باشد. این دوره به دلیل نیاز افراد جامعه و اشتیاق فراگیران به دو صورت VIP Rocket (آموزش زبان کره ای در 50 روز) و Tailored Rocket (آموزش زبان کره ای در 50 جلسه) برگزار می‌شوند. این دو دوره با آموزشی متفاوت، (آموزش زبان کره ای با سریال) توانسته است مسیر جدیدی را در حوزه آموزش ایجاد نماید.
آموزش زبان کره ای در ۵۰ روز یکی از دوره‌های زود بازده آموزش زبان کره ای است که به دلیل سرعت بخشیدن به مسیر یادگیری، توجه بسیاری از علاقه‌مندان را به خود جلب نموده است. این دوره که اصولاً یک دوره مکالمه محور است اما سایر مهارت‌ها را در یک خط موازی به زبان آموزان آموزش می‌دهد. در این روش که با عنوان راکت زبان کره ای در موسسه احمدرضا ابراهیمی شناخته شده است، کیفیت و سرعت در کنار هم دارای اهمیت هستند و علاقه‌مندان می‌توانند به راحتی و تنها بعد از گذراندن ۵۰ جلسه، زبان کره ای را فرا بگیرند.
یادگیری زبان دوم علاوه بر اینکه یک مهارت محسوب می‌شود، می‌تواند یک ورزش مناسب برای ذهن شما باشد. افرادی که زبان دوم را فرا می‌گیرند، ذهن آماده‌تری نسبت به سایرین دارند و راحت‌تر می‌توانند به تقویت سایر مهارت‌های دلخواه‌شان بپردازند. یادگیری زبان کره ای می تواند انتخاب خوبی برای اعتماد به نفس و یافتن شغل‌های متناسب با معیارهایتان باشد چرا که به دلیل نیازی که در جامعه امروز احساس می‌شود این زبان زمینه ساز شغل‌های با کیفیتی برای شما و سایرین خواهد بود.
در پایان امید داریم تا این مقاله بتواند در مسیر یادگیری ما تاثیرگزار باشد و اطلاعات خوبی را به شما ارائه داده باشد. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر و استفاده از مشاوره رایگان در حوزه انتخاب دوره و یا آشنایی با مهارت‌های یادگیری، می‌توانید با ما از طریق پشتیبانی سایت و یا تکمیل فرم مشاوره و ثبت نام در انتهای صفحه با ما ارتباط حاصل نمایید.