زبان کره ای یکی از مهم ترین زبان های آسیایی حال حاضر است که مردم کشورهای اروپایی از جمله آمریکا، استرالیا، کانادا، برزیل و همچنین بخش هایی از کشور چین و… امروزه این زبان را به عنوان زبان دوم برگزیده اند. این زبان با بیش از ۸۰ میلیون نفر گویشور به عنوان زبان رسمی دو کشور کره شمالی و کره جنوبی شناخته شده است.
تقسیم کشور کره به دو بخش شمالی و جنوبی در سال ۱۹۴۵ و با پایان یافتن سلطه ژاپن بر این کشور، پس از ۳۵ سال اتفاق افتاد که پنج سال بعد و طی جنگی که در کره صورت گرفت و این کشور بزرگ را به دو کشور کاملا خودمختار و متفاوت تبدیل نمود.
زبان کره ای یا هانگول، امروزه به دلیل مسائل اقتصادی، تجاری و البته جذابیتی که ایجاد نموده است، بیش از سال های پیش متقاضیان بیشتری را از سراسر جهان به خود جذب نموده است و به همین دلیل این زبان در میان فارسی زبانان و سایر آسیایی ها در رده ده زبان برتر و شناخته شده، قرار گرفته شده است.

فقط امروز 1 میلیون تومان تخفیف دوره راکت

معادل زبان کره ای در این زبان  한국어/조선말 است که از الفبایی متفاوت و سرشار از علامت های جذاب و نقش و نگارهای با مفهوم است. بسیاری یادگیری این زبان را به دلیل شکل حروف آنها دوست دارند و از این زبان و زبان چینی به زبان نقش و نگارها یاد می کنند.
هانگول امروز در دسته خانواده زبان‌های دیرین سیبری قرار گرفته شده است. این خانواده به خانواده زبان های دیرین آسیایی نیز معروف است و زبان شناسان دلیل نام گزاری آن را به قدمت آن نسبت به سایر زبان های امروزی می دانند. و همانطور که اشاره نمودیم، نکته قابل توجه در این زبان این است که به دلیل اینکه در گذشته این دو کشور تحت سلطه کشور ژاپن بودند، بیش از نیمی از واژگان کره ای برگرفته از واژگان ژاپنی است و تنها ۳۵ درصد از کلمات امروزی زبان کره ای، از زبان اصیل کره ای تشکیل شده اند.
الفبای زبان کره ای ۲۴ حرف دارد که از این ۲۴ حرف، ۱۰ حرف آن در دسته حروف صدادار قرار دارند و مابقی در رده حروف بی صدا قرار می گیرند. حروف صدادار در زبان کره ای شامل، حروف ㅏ ㅑ ㅓ ㅕ ㅗ ㅛ ㅜ ㅠ ㅡ ㅣ و حروف بی صدا در این زبان شامل، ㄱ ㄴ ㄷ ㄹ ㅁ ㅂ ㅅ ㅇ ㅈ ㅊ ㅋ ㅌ ㅍ ㅎ می باشند.
با یادگیری زبان کره ای، شما می توانید علاوه بر ایجاد ارتباطات گسترده بین المللی، برای ایجاد موقعیت های شغلی بهتر نیز تلاش کنید و خودتان را برای آینده ای سرشار از موفقعیت آماده سازید. یادگیری زبان کره ای یک مهارت محسوب می شود و این مهارت علاوه بر اینکه به شما در یافتن شغل ایده آلتان کمک خواهد کرد، در اعتمادبنفس و خودباوری شما بی تاثیر نیست و همین موضوع می تواند از با اهمیت ترین موارد با یادگیری زبان دوم باشد.

 

 

دوره های آموزش زبان کره ای

برای یادگیری زبان کره ای، بهترین روش یادگیری برگرفته از روشی است که تمامی مسائل پایه ای را به زبان آموزان یاد داده و در نهایت زبان آموزان با یادگیری صفر تا صد زبان کره ای، ستونی محکم را در این مسیر بنا نمایند. اغلب افراد وقتی به یادگیری زبان دوم اقدام می کنند، با هدف ایجاد مکالمه و تقویت این مهارت به جلو پیش می روند اما در واقع چیزی که مهم است، این است که همه مهارت ها مکمل همدیگر هستند و در کنار هم هستند که می توانند زمینه ساز ارتباطات بهتر و همچنین سفرهای کاری و تفریحی آسان تر باشند.
برای همین منظور شاید پرداختن به سطوح یادگیری زبان کره ای و آگاهی از مسیر پیش روی برای همه علاقه مندان مفید واقع شود و در نهایت با طیب خاطر در این مسیر گام بردارند.

• سطح A۱ : این سطح همانطور که از اسمش مشخص است از سطوح اولیه در یادگیری زبان است و افراد مبتدی و یا افرادی که هیچگونه پیش زمینه ای از زبان کره ای ندارند، می توانند با موارد اولیه و البته مهم مانند، یادگیری الفبا، تلفظ حروف، آموزش لغات پرکاربرد اولیه زبان کره ای و نگات گرامری مرتبط با سطح مبتدی آشنا گردند.
اغلب افراد این سطح را جدی نمی گیرند، فارغ از اینکه ریشه های زبان کره ای در این سطح ایجاد می شوند و هر قدر در این سطح بتوانند به موضوعات به صورت جدی تر نگاه کنند، خواهند توانست گام های مستعدتری را طی نمایند.

. سطح A۲ : در این سطح با توجه به پیش زمینه ای که در سطح A۱ ایجاد گشته است، علاقه مندان می توانند به خوبی به معرفی خود و ایجاد یک مکالمه ساده بپردازند. در سطح A۲ در واقع زبان آموز به صورت دست و پا شکسته به ایجاد مکالمه اقدام می کند و در حقیقت می تواند در مکالماتی که با موضوعی از پیش تعیین شده هستند، با کمی مکث شرکت نماید.
البته که این موضوع برای تمامی افراد صدق می کند و تنها شجاعت زبان آموز است که او را از بقیه متمایز می نماید و به او اجازه آزمون و خطا کردن و همچنین اشتباه کردن می دهد.

• سطح B۱ : این سطح از جذاب ترین سطوح ارائه شده است و در واقع زبان آموزان می توانند در صورتی که سودای سفر یا مهاجرت به کشور کره را دارند، به خوبی پس از پشت سرگذاشتن سطح B۱ از عهده تمامی موقعیت ها و شرایطی که با آنها درگیر می شوند، برآیند و به مکالمه و گفتگو با افراد بومی بپردازند. 

• سطح B۲ : این سطح برای افرادی که علاقه مند به شرکت در آزمون های بین المللی یادگیری زبان کره ای هستند و یا در رشته زبان کره ای مشغول به تحصیل هستند، یک سکوی پرتاب است و زبان آموزان می توانند پس از گذارندن این سطح به راحتی در این آزمون ها شرکت نموده و با سایرین به مکالمه و گفتگو بپردازند.
در واقع با گذران این سطح افراد علاقه مند می توانند در انواع موضوعات به زبان کره ای و بدون تپق زدن شرکت نموده و در واقع بدون مکث یا تعلل در این گفتگوها شرکت نمایند.

• سطح C۱ : این سطح برای افرادی است که به سطح پیشرفته یادگیری زبان کره ای علاقه مند هستند، مناسب خواهد بود و با گذر از سطح C۱ دیگر نیاز به ترجمه ذهنی لغات، جمله ها و اصطلاحات کمرنگ می شود و زبان آموز به راحتی می تواند از اصطلاحات و یا ضرب المثل های کره ای در مکالمات و یا نوشتار خود بهره ببرد و از واژه های تخصصی در این گفتگوها نیز استفاده نماید. 

• سطح C۲ : سطح C۲ آخرین سطح در یادگیری زبان کره ای است و در واقع پس از گذراندن این سطح تشخیص زبان آموز با افراد بومی بسیار سخت خواهد شد. در واقع در این سطح لهجه کره ای به خوبی در زبان آموز شکل گرفته است و تسلط آنها در ادای درست عبارات و اصطلاحات بی نظیر خواهد بود.

 

بهترین روش های آموزش زبان کره ای

اگرچه امروزه کارشناسان زبان درصدد برآمده اند تا از بهترین روش های یادگیری رونمایی کنند اما قابل ذکر است که یک روش نمی تواند برای تمامی افراد نتیجه یکسان داشته باشد و دلیل این موضوع به سبک یادگیری شخصی افراد بر می گردد. در واقع سبک یادگیری در تمامی انسان ها متفاوت هستند و این سبک های ۷ گانه در واقع بخش مهمی در یادگیری زبان کره ای هستند که در صورت آشنایی و آگاهی یافتن از آنها، می توان مسیر درست تری را در پیش گرفت. سبک های یادگیری شامل موارد زیر هستند که به صورت خلاصه به تعریف آنها خواهیم پرداخت.
– سبک یادگیری شنیداری

افرادی که از این سبک یادگیری بهره مند هستند، زبان کره ای را می توانند با انواع آهنگ های کره ای، شبکه های رادیویی و در کل انواع روش های صوتی، فرا بگیرند.
– سبک یادگیری دیداری

این افراد با توجه به سبک یادگیری شان با روش های یادگیری ای که مرتبط با پدیده های بصری هستند، بهتر می توانند ارتباط برقرار نمایند. در واقع بهترین روش برای این افراد یادگیری زبان کره ای با عکس و انواع تصاویر است. فیلم ها نیز مجموعه خوبی برای یادگیری آنها خواهند بود.
– سبک یادگیری کلامی

این افراد به راحتی می توانند با صحبت کردن و نوشتن زبان کره ای را فرا بگیرند. در واقع مکالمه برقرار نمودن و همچنین انواع گفتگوهای نوشتاری و یا نوشتن خاطرات روزانه، شاید بهترین روش یادگیری برای آنها باشند.
– سبک یادگیری جنبشی یا لمسی

افرادی که از این سبک یادگیری برخوردار هستند، از آموزش هایی که مبنی بر سکوت و یا بی تحرکی است، نتیجه مطلوبی نمی توانند به دست بیاورند و در حقیقت از طریق لمس کردن، تحرک داشتن و یا تحقیق های علمی در مورد موضوعات مرتبط با یادگیری زبان کره ای، می توانند به راحتی و با سرعت بیشتری این زبان را فرا بگیرند.
– سبک یادگیری استدلالی

این افراد زبان کره ای را با توجه به قوائد بهتر فرا خواهند گرفت. در واقع آنها شیفته قوائد و دستور زبان ها هستند و به راحتی می  توانند با فرمول های ارائه شده زبان کره ای را فرا بگیرند.
– سبک یادگیری درون فردی

افردی که از این سبک بهره می برند، تمایل به یادگیری به روش خصوصی دارند و در حقیقت دوست دارند که مطالب را به تنهایی و در خلوت خود فرا بگیرند و تمرین نمایند. شرکت در دوره های ترمیک و کلاس های جمعی گزینه مناسبی برای این افراد نیست.
– سبک یادگیری جمعی

این افراد علاقه مند به یادگیری در گروه های متفاوت هستند و به راحتی می توانند خود را با محیط اخت داده و از یادگیری در جمع لذت ببرند.

بهترین روش یادگیری زبان کره ای :

اکنون که با انواع سبک های یادگیری آشنا شدیم، پرداختن به روش های زودبازده نیز می توانند مناسب بوده و در نتیجه براحتی بتوانیم با توجه به این موضوعات روش یادگیری خود را پیدا نماییم. اما نکته حائز اهمیت این است که بهتر است در یادگیری تنها به یک روش اکتفا نکنیم و تلاش کنیم تا با ادغام چندین روش متناسب و مرتبط باهم و ایجاد سرگرمی در یادگیری، مسیری مهیج تر را طی نماییم.
– یادگیری زبان کره ای با عکس، پوسترها و یا دیکشنری های تصویری
– یادگیری زبان کره ای با گوش دادن به آهنگ های کره ای یا شنیدن اخبار
– یادگیری زبان کره ای با نوشتن خاطرات روزانه و یا چت کردن های گروهی
– یادگیری زبان کره ای با مکالمه مستمر برقرار نمودن با پارتنرهای کره ای
– یادگیری زبان کره ای با تماشای فیلم و سریال های کره ای و لذت بردن از انیمیشن های کره ای
– یادگیری زبان کره ای با خواندن داستان های کوتاه و رمان های کره ای
– یادگیری زبان کره ای در خواب
– و…

 

آموزش زبان کره ای در ۵۰ روز

آموزش زبان کره ای در ۵۰ روز یکی از دوره های زود بازده آموزش زبان کره ای است که به دلیل سرعت بخشیدن به مسیر یادگیری، توجه بسیاری از علاقه مندان را به خود جلب نموده است. این دوره که اصولا یک دوره مکالمه محور است اما سایر مهارت ها را در یک خط موازی به زبان آموزان آموزش می دهند. در این روش که با عنوان راکت زبان کره ای در موسسه احمدرضا ابرهیمی شناخته شده است، کیفیت و سرعت در کنار هم دارای اهمیت هستند و علاقه مندان می توانند به راحتی و تنها بعد از گذراندن ۵۰ جلسه، زبان کره ای را فرا بگیرند. از خصوصیات این دوره می توان به موارد زیر اشاره نمود:
– آموزش آنلاین زبان کره ای
-آموزش خصوصی زبان کره ای
– دارای ۵۰ جلسه آموزش نامحدود زبان کره ای
– آموزش زبان کره ای با زبان کره ای
– دارای نظارت مستقیم احمدرضا ابراهیمی
– آموزش با روش سیستم آموزشی رامیت
– انتخاب زمان کلاس ها با زمان آموزان
– پشتیبانی آنلاین و ۲۴ ساعته
– بهره گیری از اساتید راکت
– دسترسی به محتواهای آموزشی نامحدود

در خصوص این دوره باید گفت که از برجسته ترین دوره های حال حاضر است و به دلیل ویژگی های چشمگیری که دارد باعث گردیده بسیاری از اساتید زبان کره ای نیز به آن توجه نشان داده و در نهایت در صدد شرکت در دوره های تربیت مدرس مختص به این دوره ها برآیند.
این دوره به دلیل اهمیتی که در حوزه آموزش زبان کره ای ایجاد نموده است، دسترسی رایگان به اپلیکیشن تخصصی ARE را برای زبان آموزان رقم زده است تا تمامی فارسی زبانان در صورت نیاز بتوانند در کنار ساعت های کلاس های آنلاین خود، در این اپ به صورت مستمر با اساتیدشان ارتباط برقرا نموده و به یادگیری روزانه و تمام وقت بپردازند.

مهارت های آموزش زبان کره ای

مهارت های یادگیری از مباحث اصلی در آموزش زبان کره ای هستند و در واقع دستیابی به همه این مهارت ها یعنی دستیابی به آموزشی درست و کاربردی که در شکل گیری موقعیت های متفاوت مثمر ثمر خواهد بود. این مهارت ها در تمامی زبان ها یکسان هستند و اهمیت آنها در تمامی زبان ها برابر است.
پرداختن به یک مهارت و کنار گذاشتن سایر مهارت ها نمی تواند نتیجه دلخواهی را به زبان آموزان بدهد و اولین گام در شناخت زبان شاید این باشد که آنها به این نتیجه برسند که تمامی مهارت ها از درجه اهمیت یکسانی برخوردارند و باید در کنار هم رشد داده شوند. این مهارت ها شامل موارد زیر می باشند:

• مهارت Listening: مهارت لیسنینگ کره ای یا مهارت شنیداری، از جمله مهارت های اصلی در یادگیری زبان کره ای است که با تقویت آن می توانید به بهترین شکل هر آنچه که را گفته می شود را شنیده و در نهایت به بهترین شکل پاسخ دهید. تصور کنید که شما از این مهارت در زبان مادریتان برخوردار نبودید، چه فاجعه ای پیش می آمد؟
با تقویت مهارت شنیداری کره ای، مهارت مکالمه نیز تقویت خواهد شد و در ادامه تقویت این مهارت ها نباید فراموش کرد که می تواند به گرامر زبان کره ای به صورت ناخودآگاه نیز دست بیابید و در نتیجه به شکل بهتری عمل نمایید.

• مهارت Speaking: این مهارت به دلیل جذابیتی که برای تمامی افراد دارد، به عنوان مهم ترین مهارت یادگیری زبان کره ای شناخته می شود اما همانطور که در موارد بالان نیز اشاره نمودیم، برای خوب صحبت کردن، باید خوب بشنوید و این موضوع می  تواند در کنار سایرین اهمیت و کاربرد خود را نشان دهد.
البته که موسسات و آموزشگاه های زبان بسیاری به دلیل نیازی که در جامعه احساس می شود، به طراحی جداگانه دوره های آموزش مکالمه زبان کره ای نیز پرداخته اند تا افرادی که از این زبان تنها در سفر های کاری و یا تفریحی بهره می برند بتوانند به صورت مجزا از این مهارت برخوردار شوند.

• مهارت Writing: اگرچه طی این سال های مهارت رایتینگ اهمیت کمتری نسبت به سایر مهارت ها کسب کرده است، اما در درجه اهمیت آن همین بس که به این مثال اکتفا کنیم که تصور نمایید در زبان مادری از این مهارت برخوردار نبودید، در واقع از شما به عنوان یک فرد بی سواد یاد می شد که نه توانایی این موضوع را دارد که در موسسات و مراکز دولتی به پر کردن یک فیش ساده بپردازد و نه توانایی نامه نوشتن، ارتباط برقرار نمودن با چت و هزاران موارد دیگر!

• مهارت Reading:
 مهارت خواندن یکی از مهارت های کاربردی در زبان کره ای است. تصور کنید قصد پر کردن یک فرم استخدامی در کشور کره را دارید، در صورت برخورداری از این مهارت شما به خوبی می توانید متوجه مواد قرارداده و یا موارد دیگر شوید، شما می توانید در صورت تقویت مهارت ریدینگ همچنین از خواندن داستان های کوتاه کره ای و یا رمان های کره های لذت ببرید و تجربه خواندن کتاب ها با زبان اصلی را با خود همراه نمایید.

همه این مهارت ها می توانند با روش هایی از جمله دیدن فیلم های کره ای، توجه به مکالمات افراد بومی، شنیدن پادکست های کره ای و… میسر واقع شوند و سرعت بخشیدن در کیفیت یادگیری، می تواند به درجه جدیت و تلاش زبان آموز بستگی داشته باشد.
درواقع دور ها و اساتید تنها بخشی از یادگیری را به خود اختصاص می دهند و این خود افراد هستند که می توانند نتیجه ای بهتر را بر روی کیفیت یادگیری شان بگذارند و در کوتاه یا طولانی کردن مسیر یادگیری خود تاثیرگزار واقع شوند.

آموزش زبان کره ای از صفر

آموزش زبان کره ای از پایه و با استفاده از متدهای به روز یادگیری زبان می تواند در شکل گیری ریشه های یادگیری و ایجاد درختی تنومند به زبان آموزان کمک کند و برای آنها تجربه ای شگفت انگیز را رقم بزند. با یادگیری زبان کره ای از صفر، نیاز به برگشت به عقب و مرور مسائل پایه ای نخواهند بود و در نتیجه تنها به سمت جلو قدم خواهند گذاشت.
آزمون تعیین سطح زبان کره ای برای همین منظور طراحی گردیده تا زبان آموزان بتوانند با آگاهی یافتن از سطح خود در یادگیری زبان کره ای، در جایگاه مناسب قرار گرفته و آموزش های متناسب با خود را ببینند. در سطوح اولیه در واقع زبان آموزان با الفبای کره ای، آشنایی با رنگ های اصلی در زبان کره ای، اعداد و موضوعات مهمی از جمله پرسش و پاسخ در مورد مشخصا فردی و آدرس ها دست خواهند یافت. این موضوعات همگی به یک اندازه مهم هستند و بهتر است که هیچ یک از این اطلاعات دست کم گرفته نشوند.

نکات مهم در یادگیری زبان کره ای

. یادگیری زبان کره ای را از تقویت دایره لغات کره ای باید آغاز نمود. لغات بخش مهم در یادگیری هستند و افرادی که از دایره لغات بهتری در زبان کره ای بهره مند هستند، به شکل بهترین می توانند در موضوعات متفاوت خوب ظاهر شوند. البته که برای تقویت این مهارت روش های کاربردی بسیاری وجود دارد که از جمله این روش ها می تواند به روش کدینگ، روش یادگیری لغات کره ای با جعبه لاینتر و روش هایی از جمله نوشتن روزانه نویسی با ادغام زبان مادری و کره ای اشاره نمود.
در توضیح روش آخر باید به این مورد اشاره داشت که شما می توانید خاطرات و روزانه های خود را حتی به صورت دست و پا شکسته بر روی کاغذ بیاورید و در صورت نداشتن معادل کلمه ای در زبان کره ای، از زبان مادری خود بهره ببرید و در نهایت با توجه به دیکشنری های کره ای به کره ای و یا روش های دیگر معادل آن را پیدا کرده و با یک خودکار با رنگ مجزا کلمه را وارد متن خود نمایید. این روش در به خاطر سپردن لغات در حافظه بلندمدت شما کمک خواهند کرد و سرگرمی خوبی را نیز رقم می زنند.

. برای یادگیری بهتر و متمایز کردن خود از سایرین باید از اشتباه کردن در مکالمه و یا نوشتار خود نترسید و در نهایت پذیرفت که در این مسیر این اشتباهات ما هستند که ما را قوی تر خواهند نمود.

• اگر زمان کافی در دست ندارید بهتر است که روزانه حداقل ۲۰ دقیقه را به یادگیری لغات و ده دقیقه را در ساعات پایانی روز و یا ابتدای روز به مرور دروس قبل بپردازید. برای این روش شما نیاز به نت برداری در زبان کره ای دارید تا برای مرور نیاز به مطالعه تمام بخش ها نداشته باشید و تنها به مرور موارد مهم بپردازید.

• تمرین مستمر و مداوم را فراموش نکنید و اجازه ندهید که یادگیری زبان تنها به زمان کلاس معطوف شود.

• با افراد بومی از طریق اینترنت آشنا شده و به چت و گفتگو با آنها بپردازید. برای این کار می توانید از نرم افزارهای یادگیری زبان مانند دولینگو، اپ ARE و رز استون نیز کمک بگیرید.

یادگیری زبان دوم علاوه بر اینکه یک مهارت محسوب می شود، می تواند یک ورزش مناسب برای ذهن شما باشد. افرادی که زبان دوم را فرا می گیرند، ذهن آماده تری نسبت به سایرین دارند و راحت تر می توانند به تقویت سایر مهارت های دلخواهشان بپردازند.
یادگیری زبان کره ای می تواند انتخاب خوبی برای اعتمادبنفس و یافتن شغل های متناسب با معیارهایتان باشد چرا که به دلیل نیازی که در جامعه امروز احساس می شود این زبان زمینه ساز شغل های با کیفیتی برای شما و سایرین خواهد بود.
در پایان امید داریم تا این مقاله بتواند در مسیر یادگیریش ما تاثیرگزار باشد و اطلاعات خوبی را به شما ارائه داده باشد. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر و استفاده از مشاوره رایگان در حوزه انتخاب دوره و یا آشنایی با مهارت های یادگیری، می توانید با ما از طریق پشتیبانی سایت و یا تکمیل بخش زیر با ما ارتباط حاصل نمایید.