IELTS7 Banner 01 8 برای یادگیری زبان چینی از کجا شروع کنیم,یادگیری زبان چینی را از کجا شروع کنیم

برای یادگیری زبان چینی از کجا شروع کنیم؟” این سوالی است که بسیاری از زبان آموزان در همان اوایل راه از مشاوران ما می پرسند و در پی یافتن جواب این سوال در مراحل مقدماتی یادگیری زبان چینی هستند.
اولین نکته ای که قابل توجه است، این است که بدانیم زبان اصلی کشور چین، زبان ماندرین چینی است. این زبان باستانی از قرن چهاردهم میلادی به عنوان زبان مادری و اصلی این کشور شناخته و مورد استفاده قرار گرفته است. زبان چینی ای که امروزه در آموزشگاه های زبان چینی توسط اساتید خبره آموزش داده می شود، در واقع شکل ساده شده این زبان و چینی امروزی است. زبان چینی امروزی از زبان چینی سنتی برگرفته شده است که تا حدودی آموزش زبان چینی را راحت تر نموده است.
نکته دیگر این است که باید بدانیم، یک جواب قطعی برای جواب به سوال ” یادگیری زبان چینی را از کجا شروع کنیم”  وجود ندارد و هر شخصی با توجه به روند یادگیری خود و علاقه اش می تواند جواب این سوال را پیدا کند.
هدف اصلی این‌ مقاله کمک کردن به افرادی است که مدت ها است که به دنبال جواب این سوال هستند و واقعا نمی دانند برای یادگیری زبان چینی از کجا شروع کنند.

برای یادگیری زبان چینی از کجا شروع کنیم؟

● زبان چینی بر خلاف بسیاری از زبان های دیگر، حروف الفبا ندارد. این زبان دارای نمادهایی است که آنها را کاراکترهای چینی نام گذاری کرده اند. برای یادگیری زبان چینی می‌ توانیم با دانلود کردن کاراکترهای چینی این زبان را شروع کنیم. باید در نظر داشته باشیم که این کاراکترها وسیع بوده و برای بهتر یاد گرفتن آنها، نیاز به تکرار و تمرین قابل توجهی داریم.

● با یادگیری زبان چینی در واقع دو نیم کره ی مغزمان را فعال خواهیم کرد. بر خلاف بسیاری از زبان آموزان که در حین یادگیری یک زبان تنها از نیم کره ی چپ مغز خود استفاده می کنند، برای یادگیری زبان چینی ما نیاز داریم هر دو نیم کره ی مغز خود را به کار بگیریم. به همین دلیل است که می گویند یادگیری زبان چینی به تقویت ذهن ما بسیار کمک می کند.
شاید این سوال پیش بیاید که چرا نیاز داریم از هر دو نیم کره ی مغز خود استفاده کنیم؟! دلیل فعال کردن دو نیم کره ی مغزمان این است که کارکترها دارای آواها و تلفظات متعدد و گوناگونی هستند که نه تنها تلفظ آنها بلکه معنای آنها نیز حائز اهمیت است. پس برای یادگیری زبان چینی، ذهن ما نیاز به دقت و تمرکز فراوانی دارد و همین امر به رشد ذهن ما و تقویت حافظه کمک خواهد کرد.

● در دوره ی یادگیری آموزش زبان چینی در ۵۰ روز، برای یادگیری زبان چینی نیاز به یادگیری قواعد و دستور خاصی نداریم. زبان چینی بر خلاف بسیاری از زبان ها تفکیک جنسیتی ندارد. این بدان معناست که تفاوتی بین اسامی مذکر یا مونث چینی یا جمع یا مفرد بودن اسامی چینی، وجود ندارد. یکی از دلایل آسان بودن زبان چینی این است که در زبان چینی نیاز به صرف فعل نیست. در این صورت می توانیم به راحتی روزانه چند کلمه یا فعل چینی را حفظ کرده و در جملات کاربردی چینی بدون نگرانی از مفرد یا مونث، جمع یا مذکر بودن از آنها استفاده نماییم. این کار و تمرین روزانه به ما کمک می کند تا در مدت یک ماه کلمات زیادی به زبان چینی یاد گرفته و در جملات خود استفاده کنیم.

●برای یادگیری زبان چینی می توانیم با تمرکز کردن بر روی آواها و طرز تلفظ کلمات چینی، شروع کنیم. باید بدانیم که این زبان بر خلاف ساده بودنش دارای پیچیدگی های الفاظی و آوایی زیادی است و اگر در شروع یادگیری این زبان بر روی این موارد تمرکز بیشتری داشته باشیم می توانیم با سختی و پیچیدگی این زبان مقابله کنیم.

●زبان چینی دارای یک ساختار هجایی است. همان طور که بیان شد برخلاف بقیه ی زبان ها، الفبای زبان چینی وجود ندارد و به جای آن از کاراکترهای خاصی استفاده می شود. هر هجی دارای چندین کاراکتر چینی متفاوت است و شاید پیچیدگی زبان چینی در یادگیری همین کاراکترها است. کاراکترهای زبان چینی کلمه نیستند و هر کدام یک ترکیب مفهومی خاصی دارند. این ترکیبات با علائم‌ مفهومی خودشان معانی مختص به خود را دارند. برای یادگیری سریع زبان چینی، می توانیم با یادگیری کاراکترهای چینی شروع کنیم.

یادگیری اعداد زبان چینی نیز بسیار آسان بوده و نیاز به حفظ کردن تمام اعداد چینی نداریم. تنها با حفظ کردن ده عدد اول می توانیم بقیه ی اعداد را به راحتی و آسانی یاد بگیریم. پس می توانیم یادگیری زبان چینی را با اعداد چینی شروع کرده و در واقع از بخش های ساده تر زبان چینی را فرا بگیریم.

نکاتی راجع به شروع یادگیری زبان چینی:

برای یادگیری آموزش آنلاین زبان چینی، با رعایت چند نکته کوتاه و اساسی می توانیم یادگیری را برای خودمان راحت تر کرده و با آسودگی بیشتر این مسیر را طی کنیم.  حال به چند نکته اساسی برای شروع یادگیری زبان چینی اشاره می کنیم:

  •  چهار لحن چینی استاندارد را روزانه تمرین کنید:

در واقع شما با هر لحنی می توانید معنی یک کلمه را تغییر دهید و به همین دلیل به چینی ماندارین، زبان لحن ها گفته می شود.

  • واژگان ساده چینی را فرا بگیرید:

این موضوع در واقع اعتماد به نفس شما را در فراگیری زبان چینی بیشتر می کند و مسیر یادگیری را برای شما راحت تر و روشن تر می نماید. حفظ لغات کاربردی در زبان چینی، یک راه برای ساده تر کردن زبان چینی است.

  • عبارات کاربردی روزانه را تمرین کنید:

استفاده از عبارات کاربردی چینی، می تواند شما را در سریع تر برقرار کردن مکالمه چینی  یاری نماید و همچنین زودتر بتوانید به موضوع مسلط شوید.

  •  به یادگیری دستور زبان چینی بپردازید:

چینی ‌ها از ویژگی‌ های گرامری مانند طبقه بندی کردن، برای برجسته شدن موضوع استفاده می ‌کنند، که این مسئله درک مطلب را برای زبان آموزان کمی دشوار کرده است. در واقع دقت به این موضوعات، شما را در یادگیری سریع زبان چینی یاری خواهد کرد.

  •  روش استفاده از  پینیین را فرا بگیرید:

پینیین سیستمی است که برای نوشتن چینی ماندارین با استفاده از الفبای رومی استفاده می‌شود. پینیین در بسیاری از کتاب ‌های درسی و موارد آموزشی استفاده می شود و اگر زبان آموزان بتوانند به این سیستم آموزشی مسلط شوند، می توانند بهتر به زبان چینی تسلط یابند.

آرزومندیم با خواندن این مقاله کمکی در جهت افزایش اطلاعات شما کرده باشیم. یادگیری زبان چینی هرچند سخت اما لذت بخش می باشد. افراد علاقه مند به زبان چینی از مسیرها و روش های مختلفی برای آموزش و یادگیری استفاده می کنند. اما به این نکته دقت کنید که یادگیری زبان فراز و نشیب های زیادی دارد، به همین دلیل اینکه شما از چه روشی برای یادگیری استفاده می کنید نه تنها بر یادگیری شما بلکه بر سرعت یادگیریتان هم تاثیر گذار است. اما موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی از طریق ایجاد دوره های مختلف و هم چنین وجود اساتید حرفه ای و چند زبانه، این مسیر پر فراز و نشیب را برای شما عزیزان به مسیری کوتاه و لذت بخش تبدیل کرده اند. یکی از مهم ترین دوره ها و روش های یادگیری زبان چینی، موجود در سایت، دوره راکت می باشد. این دوره به دو صورت VIP Rocket و Tailored Rocket برگزار می شوند. این دوره ها برای تمرکز بیشتر، پیشرفت سریع تر و راحتی شما عزیزان به صورت خصوصی و آنلاین برگزار می شوند. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر جهت انتخاب زبان و دوره مد نظرتان به تکمیل فرم مشاوره و ثبت نام که در انتهای صفحه درج شده است بپردازید سپس، مشاوران و کارشناسان ما با شما تماس گرفته پاسخگوی سوالات شما عزیزان خواهند بود.