آگاه هستید که حروف الفبای زبان چینی با الفبای دیگر زبان ها متفاوت می باشد. به عبارتی الفبای زبان چینی، کارکترهایی می باشند که هر کدام دارای معنا و مفهوم خاصی هستند. وجود همین کارکترها باعث شده است که حتی علاقه مندان به یادگیری زبان چینی دچار نگرانی و شک شوند اما باید گفت که در این مقاله با آموزش کارکترهای زبان چینی به راحتی می توانید نگرانی و تردیدی که در شما به وجود آمده است را از بین برید. بیش از 6500 کارکتر در زبان چینی وجود دارد که هر کدام دارای صداها و معنای متفاوتی نیز هستند. در ادامه با نگارگرهای زبان های چینی بیشتر آشنا خواهید شد.

حروف الفبای زبان چینی با تلفظ

همه روزه با سرچ آموزش الفبای زبان چینی با تلفظ فارسی رو به رو هستیم اما باید گفت که زبان چینی دارای الفبا نیست و یک زبان تصویری و مفهومی محسوب می شود. در داخل کشور چین زبان رسمی، زبان ماندارین چینی می باشد و افراد با این زبان به مکالمه می پردازند.
زبان چینی دارای کارکترهای مختلفی است که هر کدام به تنهایی معنای کاملی را منتقل می کنند. هر کدام از این کارکترها صرفا فقط برای نوشتن نیستند بلکه نشان دهنده مفهوم و معنایی خاص هستند. با کنار هم قرار گرفتن هر کدام از کارکترها می توانید به ریشه و مفهوم اصلی آن ها پی ببرید. این روش باعث می شود سختی یادگیری زبان چینی برای شما آسان تر شود. در حال حاضر با کنار هم قرار گرفتن چند کارکتر و خواندن هر کدام از آن ها یک هجا بدست می آید.

انواع کارکترهای زبان چینی

کارکترهای زبان چینی دارای 6 دسته هستند. این 6 دسته شامل:

 1. کارکترهای پیکتوگرام: این دسته از کارکترها به عنوان تصویر عینی و یا نمادین محسوب می شوند. هر کدام از این کارکترها نشان دهنده ی نماد یک شیء هستند.
 2. کارکترهای آیدیوگرام: نام دیگر این کارکترها ایده نما می باشد. این گروه مفاهیم انتزاعی را منتقل می کنند.
 3. کارکترهای دستوری_معنایی: زمانی که یک نشانه را با یک کارکتر اصلی تلفیق کنیم، کارکترهای دستوری_معنایی شکل می گیرد.
 4. کارکترهای قرض گرفته شده: این دسته از کارکترها در قدیم رواج داشته اند اما به مرور زمان از آن ها برای نشان دادن مفاهیم دیگر نیز استفاده شده است، تا جایی که معنای اصلی آن ها به فراموشی سپرده شده است.
 5. کارکترهایی که صدای مشابه کلمات دخیل دارند و از آن ها برای نشان دادن مفاهیم و معنای کلمات غیر چینی استفاده می شود.
 6. صدای مشابه و معنایی متفاوت: برخی از کارکترها در زبان چینی دارای صدای مشابه اما معنایی متفاوت هستند و تصور می شود که از دسته بندی های قدیمی زبان چینی گرفته شده اند.

نکاتی درباره نوشتن کارکترهای زبان چینی

 • افرادی که قصد یادگیری زبان چینی را دارند بدانند و آگاه باشند که برای تسلط بر این زبان نیاز به اساتید و مدرسین زبان چینی دارید و آموزش زبان چینی به صورت خودآموز را به شما پیشنهاد نمی کنیم.
 • در این مسیر نیاز به تلاش و پشتکار بالایی می باشد. زبان آموزان در کنار اساتید چنین مسیری را بهتر طی خواهند کرد.
 • در زبان چینی حرکت قلم در دست شما از اهمیت بالایی برخوردار است. به همین علت باید به یادگیری صحیح چگونگی نوشتن کارکترهای زبان چینی بپردازید.
 • در هر زبانی کلماتی هستند که تلفظ آن ها یکسان است اما از شکل نوشتاری متفاوتی برخوردار هستند. برای تسلط بر این دست از کلمات باید به تمرین بیشتری بپردازید.
 • در زبان چینی با تلفیق کارکترهای مختلف می توانید معنای جدیدی اختراع کنید.

دستور زبان یا گرامر زبان چینی

زبان چینی بر خلاف دیگر زبان ها دارای گرامر خاصی نیست و افراد برای تسلط بر مکالمه زبان چینی باید بر نقش هر یک از این کارکترها تسلط کافی پیدا کنید. از علاقه مندان به زبان چینی و یا افرادی که در کشور چین در حال تحصیل هستند انتظار می رود که به تعداد بسیار بالایی از کارکترها تسلط داشته باشند. هر چقدر تسلط شما بر تعداد کارکترها بیشتر باشد نشان دهنده باسواد بودن شما است. دقت داشته باشید که امروزه استفاده از دستور زبان، بیشتر برای درک مقالات و مکالمه برای رفع نیازهای زبانی در موقعیت های مختلف آموزش داده می شود. آن چیزی که یادگیری گرامر را دشوار می کند، عدم تمرین و مکالمه می باشد.

بهترین و موثرترین روش یادگیری زبان چینی

به نظر شما جدا از روش های سنتی که برای یادگیری زبان چینی مورد استفاده قرار می گیرد، از چه روش ها و متدهای جدیدی استفاده می شود؟
باید گفت که یادگیری زبان چینی نسبت به دیگر زبان ها از سختی بیشتری برخوردار است به همین علت روش و متد های سنتی این سختی را برای علاقه مندان چندین برابر می کند. بهتر است از سبک های آموزشی متفاوت و نتیجه بخش استفاده کنید.
زمان آن فرا رسیده است که کلیشه های آموزشی را کنار بگذارید و به سراغ سبک های آموزشی جدید بروید. سبک آموزشی که در حال حاضر مورد توجه بسیاری از علاقه مندان زبان چینی در اقصی نقاط دنیا قرار گرفته است، دوره راکت در سایت زبان احمدرضا ابراهیمی می باشد. دوره راکت یکی از دوره های در حال اجرا در سایت می باشد. این دوره بر اساس اصول روانشناسی و مدیریت فردی طراحی شده است و علاوه بر آموزش زبان چینی به آموزش افزایش اعتماد به نفس و عزت نفس نیز می پردازند. دوره راکت با توجه به نیاز زبانی فراگیران، درخواست زبان آموزان و پیشرفت های روز دنیا به دو صورت فشرده (آموزش زبان چینی در 50 جلسه) و فوق فشرده (آموزش زبان چینی در 50 روز) برگزار می شود. دوره راکت یکی از دوره های کوتاه مدت آموزش زبان چینی می باشد. این دوره کوتاه مدت بیشتر مورد استفاده افرادی که است که مدت زمان اندکی را برای یادگیری زبان چینی در اختیار دارند اما این بدان معنا نیست که دیگر افراد توانایی استفاده از این دوره را ندارند بلکه همه افراد در هر سن و سطحی توانایی استفاده از این دوره را دارند.

روش و متد آموزشی دوره راکت

و اما روشی که دوره راکت برای آموزش زبان آموزان استفاده می کند، آموزش زبان چینی با سریال می باشد. سریال های زبان چینی با توجه به محتوا و ماهیتی که در اختیار فراگیران قرار می دهد باعث می شود که علاوه بر تسلط و یادگیری کامل چهار مهارت اصلی زبان چینی، نیتیو لایک شدن را تجربه کنند. اساتید چند زبانه دوره راکت هر چهار مهارت اصلی زبان چینی را با سریال ها و به صورت ناخودآگاه همچون زبان مادری آموزش می دهند. چنین روش آموزشی امکان یادگیری عادات و مهارت های زبانی را به فراگیران می دهد. اساتید با آگاهی از دغدغه زبان آموزان، فراگیران را در مسیر یادگیری غرق می کنند. در این مسیر داوطلبان بر کلمات زبان چینی، گرامر، مکالمه زبان چینی و… تسلط کاملی پیدا خواهند کرد.

برای دریافت مشاوره رایگان، کسب اطلاعات بیشتر، شرکت در دوره راکت می توانید به تکمیل فرم مشاوره و ثبت نام که در انتهای صفحه درج شده است بپردازید و یا از طریف شماره تلفن 09333558002 با ما تماس حاصل نمایید؛ همچنین در صورت نیاز می توانید از طریق پشتیبانی آنلاین با ما در ارتباط باشید.