از همین ابتدا باید گفت که یادگیری زبان چینی ماندارین (استاندارد) از سختی بسیاری برخوردار است. بسیاری از افراد از آسان بودن یادگیری زبان چینی صحبت می کنند اما نکته اینجاست که، چگونه زبان چینی یاد بگیریم؟ تا در حقیقت نیز این آسانی اتفاق افتد. باید گفت که روش های انتخابی ما در یادگیری آسان زبان چینی بسیار تاثیر گزار می باشد. اما جای نگرانی نیست با انتخاب سبک و متد آموزشی صحیح در کنار اساتید حرفه ای یادگیری زبان چینی نیز راحت تر صورت می گیرد. با آموزش گام به گام زبان چینی همراه با سایت زبان احمدرضا ابراهیمی یادگیری سخت ترین زبان ها به شیرینی تبدیل می شود.

چگونه و چطور زبان چینی یاد بگیریم؟

اینکه چگونه زبان چینی یاد بگیریم؟ به عوامل، دلایل و شرایط مختلفی بستگی دارد حتی ممکن است مراحل یادگیری زبان چینی به دلیل شرایط متفاوت هر فرد تغییر پیدا کند اما ما در این مقاله به بیان و معرفی مراحل ثابتی برای آموزش زبان چینی می پردازیم و از چگونگی یادگیری زبان چینی بیشتر صحبت خواهیم کرد.

مرحله اول

 • هدف گذاری

هدف شما از یادگیری زبان چینی چیست؟ آیا دلایل قانع کننده ای برای یادگیری زبان چینی دارید؟ در صورتی که دلیل و انگیزه کافی برای یادگیری این زبان داشته باشید قطعا مسیر پیش روی شما داوطلبان شیرین تر خواهد شد. هدف و انگیزه کافی، شما در اواسط راه دچار خستگی و دلزدگی نمی کند.

 • انتخاب موسسه و آموزشگاه

یادگیری زبان چینی به صورت خودآموز کار بسیار دشواری می باشد و به زمان، تلاش و تعهد بسیار بالایی نیاز دارد. بهترین راه یادگیری زبان چینی انتخاب موسسه و یا سایت های آموزش زبان چینی می باشد. آغاز چنین مسیری به بودن در کنار آموزشگاه ها و سایت های حرفه ای نیاز می باشد.

 • روش های یادگیری

از روش های یادگیری زبان چینی آگاهی کسب کنید و موسسه، آموزشگاه و سایتی را انتخاب کنید که روش انتخابی آن ها متناسب با اهداف و شرایط شما باشد. تدریس خصوصی زبان چینی بهترین گزینه برای یادگیری می باشد و البته آنلاین بودن کلاس های آموزش زبان چینی مزایای بیشتری را در اختیار زبان آموزان قرار می دهند.

 • مدرسین زبان چینی

از سابقه تدریس مدرسین زبان چینی و شیوه تدریس آن ها آگاهی کاملی کسب نمایید. اساتید زبان چینی و یا دیگر زبان ها وظیفه دارند ارتباط قوی میان خودشان و زبان آموزانشان ایجاد نمایند. برخی از اساتید مانند اساتید سایت احمدرضا ابراهیمی با توجه به نیاز زبانی فراگیران به برنامه ریزی اقدام می نمایند و با شخصی سازی آموزش بهترین و متفاوت ترین لحظات را برای زبان آموزان خود رقم می زنند. از آغاز تا پایان دوره آموزشی از شما حمایت و پشتیبانی کاملی خواهند داشت.

مرحله دوم

 • آشنایی کامل با زبان چینی

افراد به دلایل و اهداف متفاوتی به یادگیری زبان چینی اقدام می کنند اما اینکه ناآگاه و بی هدف زبانی را انتخاب کنیم در نهایت باعث پشیمانی ما می شود. بهتر است که از زبان چینی، اهمیت و کاربرد این زبان آگاهی کاملی کسب کنید و بعد یادگیری و آموزش را آغاز کنید.

 • حروف الفبای زبان چینی

زبان چینی دارای حروف الفبا نیست. این زبان دارای کارکترهایی می باشد و هر کدام از این کارکترها دارای معانی و مفهوم خاصی هستند. در کنار هم قرار گرفتن هر یک از یان کارکترها می تواند معنای جدیدی را اختراع کند. آموزش کارکترهای زبان چینی باید به صورت اصولی و از پایه صورت گیرد؛ چراکه حتی شیوه صحیح قلم به دست گرفتن و طرز نوشتن کارکترهای زبان چینی در معنا و مفهوم هر یک از آن ها تاثیر می گذارد.

 • دستور زبان چینی

کتاب ها و منابع آموزش زبان چینی به آموزش دستور زبان و گرامر می پردازند. گرامر زبان چینی با گرامر دیگر زبان ها تفاوت بسیار زیادی دارد برای مثال در گرامر این زبان برجسته سازی، طبقه بندی و… وجود دارد. در صورتی که به دنبال یادگیری زبان چینی به سبک و روش سنتی هستید انتخاب کتاب ها و منابع آموزشی بهترین گزینه می باشد اما در صورتی که از آن دسته از افرادی هستید که به دنبال یادگیری زبان چینی با روش و سبکی متفاوت هستید بهتر است که تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

 • لغات زبان چینی

زبان چینی دارای لغات و کلمات بسیار زیادی می باشد. یادگیری همه این لغات کار پر دردسری می باشد به همین علت زبان آموزان در قدم اول باید به یادگیری لغاتی بپردازند که برای آن ها پرکاربردتر است. هر چقدر دایره لغات شما گسترده تر باشد تسلط شما بر آن زبان و مکالمه کردن بیشتر می شود.

 • مکالمه زبان چینی

برای تسلط بر مکالمه و نیتیو لایک شدن باید روش و سبک آموزشی متفاوتی را انتخاب کرد. در یادگیری مکالمه باید به لحن های که به کار می برید دقت بالایی داشته باشید زیرا زبان چینی یک زبان لحنی می باشد و با تغییر پیدا کردن لحن حتی معنای کلمات مشابه نیز تغییر پیدا می کند.

 • غرق شدن در زبان چینی

برای تحقق همه این موارد نیاز است که با کمک اساتید در مسیر یادگیری غرق شوید و اساتید را به عنوان هدایت کننده مسیر در نظر داشته باشید. در کنار اساتید حرفه ای غرق شدن در مسیر یادگیری به بهترین شکل رقم خواهد خورد.

 • استفاده از وسایل کمک آموزشی

می توانید با استفاده از کتاب ها، اپلیکیشن های آموزش زبان چینی، بازی های آنلاین، موسیقی چینی، فیلم و سریال های زبان چینی و… در خارج از کلاس ها و دورهای آموزش چینی به یادگیری بیشتر بپردازید.

انواع لحن در زبان چینی

 1. لحنی که همراه با صدای بلند و تخت می باشد.
 2. لحن بعدی این است که صدای شما از کم به بلند می رسد.
 3. در این لحن صدای شما از متوسط به پایین حرکت می کند.
 4. لحن بعدی در زبان چینی به لحن کاهشی معروف است این لحن از بالا به پایین می رود.

بهترین و موثرترین روش یادگیری زبان چینی

تا به این جای مقاله با اینکه چطور زبان چینی را بیاموزید آشنایی کسب کرده اید اما از الان به بعد قرار است که به سوالاتی همانند سوالات زیر پاسخ دهیم.

 1. بهترین روش یادگیری زبان چینی چیست؟
 2. چگونه زبان چینی را سریع تر یاد بگیریم؟
 3. آیا دوره های کوتاه مدت آموزش زبان چینی طراحی شده است؟
 4. آیا می توان در زبان چینی به سطح نیتیو لایک ها رسید؟
 5. و…

باید گفت که در حال حاضر یکی از موثرترین دوره های آموزش زبان چینی که به صورت آنلاین و خصوصی در حال برگزاری می باشد، دوره راکت می باشد. این دوره در حال حاضر در سایت احمدرضا ابراهیمی در حال برگزاری و اجرا می باشد. این دوره توسط احمدرضا ابراهیمی و بر اساس دو دهه تجربه در آموزش و اصول روانشناسی و مدیریت فردی طراحی شده است. دوره راکت به دو صورت VIP Rocket (آموزش زبان چینی در 50 روز) و Tailored Rocket (آموزش زبان چینی در 50 جلسه) برگزار می شود. دوره راکت یکی از دوره های کوتاه مدت و نتیجه بخش زبان چینی می باشد که در سریع ترین حالت ممکن می توانید به زبان چینی و هر چهار مهارت اصلی این زبان تسلط پیدا کنید. دلیل دو شکل بودن دوره راکت این است که داوطلبان حق انتخاب بیشتری داشته باشند و با توجه به شرایط زبانی خود دست به انتخاب زنند. روش و سبک آموزشی دوره راکت استفاده از سریال های زبان چینی می باشد. اساتید چند زبانه دوره راکت با سریال های چینی شرایط را برای نیتیو لایک شدن همه شما فراهم می کنند. هر چهار مهارت اصلی زبان چینی به صورت ناخودآگاه همچون زبان مادری به شما داوطلبان زبان چینی آموزش داده می شود. در انتهای دوره نه تنها بر مکالمه بلکه بر خواندن و نوشتن کارکترهای زبان چینی تسلط کاملی پیدا کرده اید.
در صورتی که علاقه مند هستید نیتیو لایک شدن را با ما تجربه کنید می توانید به تکمیل فرم مشاوره و ثبت نام در انتهای صفحه بپردازید و یا از طریق پشتیبانی آنلاین سایت با ما در ارتباط باشید.