زبان اسپانیایی یکی از زبان های دلنشین و زیبا می باشد. یادگیری ساده این زبان باعث شده است علاقه مندان بسیاری قصد یادگیری این زبان را داشته باشند. به همین علت می توان به والدین آموزش زبان اسپانیایی برای کودکان را توصیه کرد. زمانی که یادگیری این زبان بعد از زبان انگلیسی صورت گیرد، روند یادگیری و آموزش برای ما آسان تر می شود. روند و روش آموزش زبان اسپانیایی برای کودکان با آموزش زبان اسپانیایی برای بزرگسالان متفاوت است. در ادامه مقاله از مراحل یادگیری زبان اسپانیایی برای کودکان بیشتر صحبت خواهیم کرد و در انتهای مقاله به معرفی یکی از بهترین روش های آموزش زبان اسپانیایی به کودکان خواهیم پرداخت.

مراحل آموزش زبان اسپانیایی برای کودکان

زبان اسپانیایی امروزه با داشتن 500 میلیون گویشور یک زبان جهانی محسوب می شود. زبان اسپانیایی از نظر تعداد گویشوران بومی، دومین زبان جهانی محسوب می شود و از نظر تعداد گویشوران کل جهان پس از انگلیسی، چینی، هندی، چهارمین زبان جهانی به شمار می آید.
آموزش و یادگیری کودکان باید اصولی و از پایه به روش های مختلفی صورت گیرد. روش های یادگیری زبان اسپانیایی برای کودکان باید همراه با اصول روانشناسی طراحی گردد. به مراحل یادگیری زبان اسپانیایی به کودکان که در زیر آمده است، توجه نمایید.

 • بازی ها

آموزش زبان اسپانیایی از طریق بازی یکی از بهترین روش های یادگیری می باشد. برخی از بازی ها مانند world world، پازل ها، بازی های آنلاین زبان اسپانیایی و… باعث افزایش اشتیاق و علاقه کودک به یادگیری می شود. تا بوده همیشه از مضرات بازی های مختلف حتی آنلاین گفته شده است اما زمانی که بازی در چهارچوب معینی و زیر نظر والدین صورت گیرد می تواند جنبه آموزشی داشته باشد و در نهایت منجر به یادگیری زبان اسپانیایی به کودکان و افزایش اعتماد به نفس آن ها نیز شود.

 • موسیقی زبان اسپانیایی

بهتر است که بخشی از فرآیند یادگیری زبان اسپانیایی برای کودکان از طریق موسیقی متناسب با رده سنی آن ها صورت گیرد. تحقیقات نشان داده است که کودکان بهتر از دیگران می توانند با موسیقی ارتباط برقرار نمایند و از طریق آن به یادگیری کلمات زبان اسپانیایی، اصوات، تلفظ لغات و… بپردازند.

 • منابع و کتاب های آموزش زبان اسپانیایی

تعداد کتاب آموزش زبان اسپانیایی برای کودکان روز به روز در حال افزایش است. والدین می توانند با استفاده از قصه ها، افسانه ها، داستان های زبان اسپانیایی، شرایط بهتری را برای آموزش زبان به کودکان همراه با بازی فراهم نمایند. خواندن و شنیدن کتاب های زبان اسپانیایی کودکان را بر زبان اسپانیایی مسلط تر می کند.

 • کاربرگ های اسپانیایی

از کاربرگ های زبان اسپانیایی، برای آموزش اعداد، رنگ ها در زبان اسپانیایی، حیوانات و… استفاده می شود. با وجود کاربرگ ها خانواده ها می توانند به آموزش کودکان خود در داخل خانه بپردازند.

 • فلش کارت ها

فلش کارت ها نیز تقریبا شبیه به کاربرگ ها می باشد با این تفاوت که استفاده از فلش کارت ها اثبات شده و مورد استفاده تعداد بیشتری از افراد قرار می گیرد. فلش کارت ها کمک می کنند که کودکان شما رنگ ها، اعداد، کلمات زبان اسپانیایی و… را بهتر فرا گیرند.

 • آموزش از طریق زبان اسپانیایی

یکی از روش های مورد علاقه والدین و فرزندان استفاده از کارتون های آموزش زبان اسپانیایی برای کودکان می باشد. این روش دارای مزایایی بسیاری می باشد. برای آموزش زبان اسپانیایی نه تنها کارتون ها بلکه از فیلم ها، سریال ها و انیمیشن ها اسپانیایی زبان می توان استفاده کرد. آموزش زبان اسپانیایی از این طریق، مسیری همراه با سرگرمی و آموزش را برای کودکان شما فراهم می کند. نکته ای که باید بدان دقت داشت این است که کتاب ها، فیلم ها، بازی ها و سریال های که برای آموزش زبان اسپانیایی استفاده می شود باید متناسب با رده سنی کودکان باشد.

 • استفاده از اپلیکیشن ها

اپلیکیشن آموزش زبان اسپانیایی روش دیگری است که کودکان خارج از کلاس های آموزشی می توانند از آن برای یادگیری زبان اسپانیایی استفاده کنند. همچنین می توایند از برنامه آموزش لغات زبان اسپانیایی به کودکان استفاده کنید و دایره لغات کودکان خود را افزایش دهید.

مزایای یادگیری زبان اسپانیایی برای کودکان

 • یادگیری و آموزش هر زبانی زمانی که از دوران کودکی آغاز گردد باعث بازدهی بیشتر، تثبیت بهتر مطالب و یادگیری سریع تری می شود.
 • برخی از آموزش ها مثل: یادگیری لهجه، تلفظ صحیح کلمات زبان اسپانیایی، آشنایی با عادات و فرهنگ زبانی مردم کشور اسپانیا و… سریع تر صورت می گیرد.
 • از تدریس خصوصی زبان اسپانیایی برای آموزش استفاده کنید؛ چراکه کودکان در محیطی آرام و به دور از استرس به یادگیری مشغول می شوند. دقت داشته باشید که از چه پلتفرم های برای آموزش زبان به کودکان شما استفاده می شود.
 • آموزش آنلاین زبان اسپانیایی را برای کودکان خود انتخاب کنید. مزایای آموزش آنلاین به حدی زیاد است که انتخاب آموزش حضوری باعث محروم شدن کودکانتان از این مزایا می باشد.
 • یادگیری زبان در سنین کودکی امکان چند زبانه شدن کودکان را بیشتر می کند.

بهترین روش آموزش زبان اسپانیایی به کودکان

اولین و مهم ترین پیشنهاد ما به شما برای داشتن کودکانی خلاق و با استعداد استفاده از تدریس خصوصی زبان اسپانیایی ویژه کودکان می باشد؛ چراکه تدریس خصوصی باعث رشد و شکوفایی استعداد کودکان شما در محیطی آرام و بدون دغدغه می شود.
آموزش خصوصی و آنلاین زبان اسپانیایی در سایت زبان احمدرضا ابراهیمی تحت عنوان راکت در حال برگزاری می باشد. دوره راکت یکی از دوره های کوتاه مدت آموزش زبان اسپانیایی می باشد. این دوره به دو صورت VIP Rocket (آموزش بان اسپانیایی در 50 روز) و Tailored Rocket (آموزش زبان اسپانیایی در 50 جلسه) در حال برگزاری می باشد. ماهیت و سیستم آموزشی دوره راکت به گونه ای طراحی شده است که برای همه سنین در همه سطوح مورد استفاده قرار می گیرد. اینکه کدام یک از این دوره ها را انتخاب کنید بسته به نیاز و شرایط شما می باشد اما اگر نیاز به مشاوره دارید، مشاوران سایت همه روزه آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستند. و اما سبک و روش آموزشی دوره راکت چیست؟

سبک و دوره آموزشی دوره راکت

احمدرضا ابراهیمی با هدف نیتیو لایک شدن و تسلط زبان آموزان بر مکالمه بر اساس اصول روانشناسی و مدیریت فردی به طراحی دوره راکت اقدام کرده است. چنین دوره ای با استفاده از سیستم آموزشی سنتی امکان پذیر نیست. این دوره نیاز به روش ها و سبک های آموزشی جدیدی دارد. به همین دلیل احمدرضا ابراهیمی به همراه تیم حرفه ای و اساتید چند زبانه خود سبک و روشی متفاوت را برای دوره راکت انتخاب کرده است.
دوره راکت با استفاده از سریال های اسپانیایی زبان به آموزش می پردازند اما آموزش زبان اسپانیایی با سریال چگونه نیتیو لایک شدن فراگیران را رقم می زند؟
این نکته را فراموش نکنید که افراد برای نیتیو لایک شدن در هر زبانی باید به زندگی در آن کشور و مکالمه با همان زبان بپردازند اما افرادی که قصد نیتیو لایک شدن را دارند ولی امکان زندگی در آن کشور را ندارند، چه باید کنند؟
احمدرضا ابراهیمی با در نظر گرفتن دغدغه همه داوطلبان و علاقه مندان به زبان اسپانیایی آموزش زبان با سریال را حقیقی ترین و نزدیک ترین روش برای نیتیو لایک شدن معرفی کرده است. یادگیری عادات و مهارت های زبانی با سریال های مختص به همان زبان صورت می گیرد. کودکان هر چهار مهارت اصلی زبان را به صورت ناخودآگاه همچون زبان مادری فرا می گیرند.

در صورتی که علاقه مند هستید نیتیو لایک شدن را با ما و تیم حرفه ای سایت احمدرضا ابراهیمی تجربه کنید از طریق راه های ارتباطی زیر با ما در ارتباط باشید:

_تکمیل فرم مشاوره و ثبت نام در انتهای صفحه
_ پشتیبانی آنلاین
_ تماس با شماره تلفن 09333558002