IELTS7 Banner 01 8 آموزش نوشتن زبان انگلیسی,یادگیری مهارت نوشتن در زبان انگلیسی

آموزش نوشتن زبان انگلیسی، یکی از مهارت‌های اصلی در یادگیری زبان انگلیسی است. در واقع این مهارت در همان ابتدای راه، با آموزش‌های برنامه ریزی شده استاد، به صورت گام به گام به شما آموزش داده خواهد شد.
فراگیری زبان انگلیسی
، مبحثی شیرین و لذت بخش است و افراد زیادی نسبت به انجام آن اقدام می‌کنند. در این مسیر به خوبی آموزش می‌بینند، به خوبی صحبت می‌کنند و در مهارت شنیداری نیز، به خوبی پیش می‌روند. اما زمانی که به مهارت نوشتن در زبان انگلیسی برخورد می‌کنند کمی مستأصل می‌شوند و حتی چه بسا افرادی که از هراس ضعف در نوشتن زبان انگلیسی حتی برای یادگیری هم اقدامی انجام ندهند. قطعا ناامیدی و تقویت نکردن این مهارت موجب می‌شود مهارت‌های دیگر هم به خوبی رشد نکنند و باید برای این ترس، راه حلی یافت.
روانشناسان معتقدند نوشتن یک مطلب معادل هفت بار خواندن آن، در ذهن ماندگاری ایجاد می‌کند. اگر زمانی که یک لغت جدید به زبان انگلیسی می‌آموزیم، آن را بنویسیم، علاوه بر یادگیری فونتیک لغات در زبان انگلیسی، به تلفظ، هجی کردن لغت و موارد دیگر مسلط خواهیم شد و به خاطر سپردن این لغات، دایره لغات انگلیسی ما را افزایش می‌دهد.
اغلب افراد از نوشتن به انگلیسی، خودداری می‌کنند چرا که برای نوشتن یک جمله ساده، علاوه بر شناخت معنی کلمات، به یادگیری گرامر زبان انگلیسی در جمله سازی و موارد دستوری نیاز است. این مهم، البته که با تمرین و تکرار زیاد و جدید زبان آموزان میسر خواهد شد.

آموزش نوشتن زبان انگلیسی

مهارت نوشتن در زبان انگلیسی یکی از مهارت‌های اساسی در آموزش زبان انگلیسی است و پرداختن به آن در هر حرفه و موقعیتی می‌تواند یک الزام برای شما محسوب شود. اگر شما قصد تدریس زبان انگلیسی را در یک موسسه آموزش زبان انگلیسی دارید یا اگر در یک شرکت بین المللی مشغول به کار هستید، یادگیری مهارت نوشتن در زبان انگلیسی برای شما، حکم یک شاه کلید اصلی را دارد.
نوشتن و آشنایی با قواعد نوشتاری در زبان انگلیسی، می‌تواند به مرور و با انجام چند نکته برای نوشتن متن انگلیسی، میسر شود اما در این میان داشتن انگیزه در یادگیری، تمرین روزانه و برنامه ریزی مثبت برای یادگیری زبان انگلیسی می‌تواند بخش مهمی باشد.

  • بشنوید و بنویسید:

سعی کنید به فایل‌های صوتی آموزش زبان انگلیسی، موسیقی انگلیسی یا صدای ضبط شده خودتان، با دقت گوش فرا دهید و در ادامه سعی کنید هر آنچه را که می‌شنوید، بنویسید. نگران اشتباهات و ایرادات خود نباشید، در دوره‌های مقدماتی آموزش زبان انگلیسی، با این مشکل زیاد روبرو خواهید شد، اما به مرور زمان و تمرین و تکرار، قدرت شنیداری زبان انگلیسی شما قوی‌تر خواهد شد و به راحتی می‌توانید هر آنچه را که می‌شنوید، بنویسید.
پس از نوشتن به عقب برگردید و به تصحیح ایرادات خود بپردازید. کلمات اشتباه را تصحیح کنید و همزمان از روی دیکشنری‌های انگلیسی به انگلیسی، فونتیک دقیق کلمات را هم فرا بگیرید. این کار علاوه بر آشنایی بیشتر با لغات انگلیسی، تلفظ صحیح لغات زبان انگلیسی را به شما یاد خواهد داد.

  • پرسش و پاسخ:

از یک کتاب سوال طرح کنید، حالا با نگاه کردن به سوال می‌توانید به آن پاسخ دهید. چرا؟ به این دلیل که بیشتر کلماتی که برای جواب دادن به آن‌ها نیاز دارید همزمان در سوال وجود دارند. Yes or No Question ها بهترین نوع سوال، برای این تمرین هستند. اما سعی کنید به آن‌ها پاسخ‌های طولانی بدهید تا ذهن شما از انعطاف پذیری بالاتری برخوردار شود.
کتاب‌های کمک آموزشی زبان انگلیسی
، یا کتاب‌های تاپ ناچ انگلیسی، تمرین‌های خوبی برای پرداختن به این موضوع دارند. اگر شما جزء افرادی هستید که زبان را به صورت خود آموز فرا می‌گیرید می‌توانید از این کتاب‌ها در فراگیری مهارت نوشتاری زبان انگلیسی بهره ببرید.

  • با علایق و نیاز‌هایتان شروع کنید:

سعی کنید هر روز چند جمله درباره خودتان بنویسید؛ از خاطرات یا لیست خریدتان به زبان انگلیسی شروع کنید. یادداشتی کوتاه از مواردی که می‌خواهید فراموشتان نشود به زبان انگلیسی، تهیه ببینید و سعی کنید به زبان انگلیسی در زندگی روزمره‌تان خوش آمد بگویید.

  • انگلیسی فکر کنید:

شاید زمانی که می‌خواهید یک خاطره را به زبان انگلیسی بنویسید در ذهنتان آن را ترنسلیت یا ترجمه کنید، این کار نوشتن را برای شما دشوارتر خواهد کرد چون ناچار هستید یکبار برای ترجمه و یک بار رعایت دستور زبان به جمله فکر کنید و این کار مدیرت زمان را برای شما دشوار خواهد کرد و ذهن شما پس از مدتی از انجام این کار خسته خواهد شد.

نوشتن، یک نیاز اساسی

اگر به قصد مهاجرت به کشور انگلیس یا یک سفر تفریحی یا تحصیل در یکی از کشورهای انگلیسی زبان، آموزش می‌بنید، لازم است مهارت نوشتن را جدی بگیرید. برای این منظور تنها تمرین و تمرین و تمرین است که شما را قوی‌تر از سابق خواهد کرد. بسیاری از زبان آموزان از اساتید زبان انگلیسی یا آموزشگاه‌های زبان انگلیسی، این انتظار را دارند که بدون تمرین و ممارست خودشان، زبان انگلیسی را به راحتی به آن‌ها آموزش بدهند. در این میان اما به اهمیت خود در آسان‌تر کردن مسیر، فکر نمی‌کنند و خودشان را به عنوان یک انتخابگر مسیر، باور ندارند.
بعد از ثبت نام در دوره های آموزش زبان انگلیسی، این خوده شما هستید که می‌توانید از ساعات خارج از کلاس زبان انگلیسی، استفاده بهینه کنید. در این میان گوش دادن به اخبار انگلیسی می‌تواند شما را با لغات جدید و کاربردی آشنا کرده و به صورت ناخودآگاه با جمله‌بندی و قواعد دستوری آشنا شوید.
یادداشت کردن هر آنچه که می‌شنوید را دست کم نگیرید و نوشتن را با کارهای ساده آغاز کنید. برای همین منظور به مثال‌های زیر توجه نمایید:

  • متن‌های کتاب درسی انگلیسی خود را بخوانید و سعی کنید به خلاصه نویسی آن متون بپردازید‌‌.
  •  از دفترچه‌های کوچک برای یادداشت لغات جدید انگلیسی، اصطلاحات روزمره انگلیسی و جملات جذاب انگلیسی که در طول روز می‌شنوید، بپردازید. در این دفترچه همراه، شما می‌توانید کلمات مترادف در زبان انگلیسی را یادداشت نموده و در عین حال به بررسی لغات مشابه اما با معنی‌های متفاوت بپردازید.
  •  در نوشتن نکات مربوط به کلمات انگلیسی خاص را فرا بگیرید و رعایت نمایید. در زبان انگلیسی، بعضی از لغات انگلیسی هستند که در جاهای متفاوت از جمله حروف اولشان به صورت بزرگ نوشته می شود و یادگیری این موضوع می‌تواند در نشان دادن شما به عنوان یک فرد کاربلد، کمک نماید.
  •  در پایان جملات، نقطه گذاری را فراموش نکنید. برای انگلیسی زبانان این مسائل از اهمیت بسیاری برخوردار است.

پرداختن به همین نکات کوچک در نوشتن متن به زبان انگلیسی، می‌تواند شما را به فردی مستعد در حیطه شغلی‌تان تبدیل نماید. توجه به کلمات مشابه اما متفاوت در انگلیسی و جایگاه استفاده از آن‌ها و موارد این چنینی می‌تواند بخش مهمی از این مسیر را برای شما هموار نماید.
در پایان باید به این موضوع توجه داشت که پرداختن به این مهارت در کنار مهارت‌های دیگر می‌تواند از شما یک فرد کارآمد و مستعد بسازد. مهارت‌های انگلیسی در واقع مکمل همدیگر هستند و یادگیری هیچکدام بدون دیگری نمی‌تواند شما را در تمامی مراحل، یاری رساند. شما برای مهاجرت، سفرهای تفریحی- تجاری و … نیاز به مهارت‌های چهارگانه در یادگیری زبان انگلیسی به سبکی نوین دارید. روش های یادگیری زبان انگلیسی و هم چنین آموزش مهارت‌های زبانی نیاز به علمی بسیار داشته به همین علت انتخاب مسیری درست با اساتید حرفه‌ای نقش بسیار مهمی در طی کردن مسیر برای شما خواهد داشت.
موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی با ابداع دوره‌های راکت به آموزش زبان انگلیسی با سریال می‌پردازد. این روش به گونه‌ای ناخودآگاه چهار مهارت زبانی را در شما تقویت می‌کنند به گونه‌ای که شما در پایان دوره بر مکالمه، لهجه، گرامر، رایتینگ و… تسلط کاملی خواهید داشت. دوره‌های راکت بسته به نیاز افراد جامعه و تقاضای شما زبان آموزان به دور صورت فشرده (آموزش زبان انگلیسی در 50 جلسه) و فوق فشرده (آموزش زبان انگلیسی در 50 روز) برگزار می‌شوند. دوره‌های موجود در سایت همگی به صورت آنلاین و خصوصی برگزار می‌شوند به همین دلیل شما بدون هیچ محدودیت زمانی و مکانی می‌توانید به آموزش بپردازید. در صورتی که علاقه مند به یادگیری بیشتر زبان انگلیسی هستید می‌توانید به مطالعه مقالات سایت احمدرضا ابراهیمی بپردازید.
اگر شما علاقه‌مند به یادگیری زبان انگلیسی هستید و تمایل دارید که دوره مختص به خود را انتخاب نمایید، می‌توانید به تکمیل فرم مشاوره و ثبت نام زیر بپردازید و از مشاوره رایگان کارشناسان مشاور ما بهره ببرید و تمامی سوالات خود را در زمینه انتخاب کلاس‌ها، انتخاب زبان مورد نظر و انتخاب دوره‌های مختلف با آن‌ها در میان بگذارید.
مشاوران موسسه در تمامی روزهای هفته به جزء روزهای تعطیل، از ساعت ۸ صبح تا ۸ شب، آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان خواهند بود.