آموزش نوشتن به زبان انگلیسی، یکی از مهارت های اصلی در یادگیری زبان انگلیسی است. در واقع این مهارت در همان ابتدای راه، با آموزش های برنامه ریزی شده استاد، به صورت گام به گام به شما آموزش داده خواهد شد.
فراگیری زبان انگلیسی
،مبحثی شیرین و لذت بخش است و افراد زیادی نسبت به انجام آن اقدام می کنند. در این مسیر به خوبی آموزش می بینند،؛ به خوبی صحبت می کنند و در مهارت شنیداری نیز، به خوبی پیش می روند. اما زمانی که به مهارت نوشتن در زبان انگلیسی برخورد می کنند کمی مستاصل می شوند و حتی چه بسا افرادی که از هراس ضعف در نوشتن زبان انگلیسی حتی برای یادگیری هم اقدامی انجام ندهند. قطعا نا امیدی و تقویت نکردن این مهارت موجب می شود مهارت های دیگر هم به خوبی رشد نکنند و باید برای این ترس، راه حلی یافت.
رواشناسان معتقدند نوشتن یک مطلب معادل هفت بار خواندن آن،در ذهن ماندگاری ایجاد می کند. اگر زمانی که یک لغت جدید به زبان انگلیسی می آموزیم، آن را بنویسیم، علاوه بر یادگیری فونتیک لغات در زبان انگلیسی، به تلفظ، هجی کردن لغت و موارد دیگر مسلط خواهیم شد و به خاطر سپردن این لغات، دایره لغات انگلیسی ما را افزایش می دهد.
اغلب افراد از نوشتن به انگلیسی، خودداری می کنند چرا که برای نوشتن یک جمله ساده، علاوه بر شناخت معنی کلمات، به یادگیری گرامر زبان انگلیسی در جمله سازی و موارد دستوری نیاز است. این مهم، البته که با تمرین و تکرار زیاد و جدید زبان آموزان میسر خواهد شد.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

 

اگر در شغلی مشغول به کار هستید که نیاز به ارتباطات بین المللی پیدا می کنید، نوشتن به زبان انگلیسی یکی از بایدهای مهمی است که نسبت به بدست آوردن آن باید اقدام نمایید. برای دستیبابی به این مهارت علاوه بر شناخت گرامر زبان انگلیسی، توجه به نکات ریز و درشت اعم از رسمی یا غیر رسمی بودن، می تواند کمک بزرگی برای شما باشد.
اما برای اینکه بهتر به موضوع اشاره کرده باشیم به نکات زیر توجه نمایید:

 

– نکات گرامری را به خوبی رعایت نمایید
– در انتخاب بهترین لغت، دقت نمایید

– اصول نگارشی را مدنظر قرار بدهید
– از جملات بلند و طولانی خودداری نمایید

– از اصطلاحات عامیانه انگلیسی، به درستی در جملات استفاده نمایید

 

در ادامه این موضوع باید گفت که به کار بردن جملات کوتاه بهتر می تواند در خواننده اثر بگذارد و در نامه های رسمی، نوشتن داستان یا موارد دیگر توجه به این موضوع می تواند بخش مهمی در موفقیت شما باشد.

 

راه های تمرین مهارت نوشتن در زبان انگلیسی

مهارت نوشتن در زبان انگلیسی یکی از مهارت های اساسی در آموزش زبان انگلیسی است و پرداختن به آن در هر حرفه و موقعیتی می تواند یک الزام برای شما محسوب شود. اگر شما قصد تدریس زبان انگلیسی را در یک موسسه آموزش زبان انگلیسی دارید یا اگر در یک شرکت بین المللی مشغول به کار هستید، یادگیری مهارت نوشتن در زبان انگلیسی برای شما، حکم یک شاه کلید اصلی را دارد.
نوشتن و آشنایی با قوائد نوشتاری در زبان انگلیسی، می تواند به مرور و با انجام چند نکته برای نوشتن متن انگلیسی، میسر شود اما در این میان داشتن انگیزه در یادگیری، تمرین روزانه و برنامه ریزی مثبت برای یادگیری زبان انگلیسی می تواند بخش مهمی باشد.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

 

بشنوید و بنویسید
سعی کنید به فایل های صوتی آموزشی زبان انگلیسی، موسیقی انگلیسی یا صدای ضبط شده خودتان، با دقت گوش فرا دهید و در ادامه سعی کنید هر آنچه را که می شنوید، بنویسید. نگران اشتباهات و ایرادات خود نباشید، در دوره های مقدماتی آموزش زبان انگلیسی، با این مشکل زیاد روبرو خواهید شد، اما به مرور زمان و تمرین و تکرار، قدرت شنیداری زبان انگلیسی شما قوی تر خواهد شد و براحتی می توانید هر آنچه را که می شنوید، بنویسید.
پس از نوشتن به عقب برگردید و به تصحیح ایرادات خود بپردازید. کلمات اشتباه را تصحیح کنید و همزمان از روی دیکشنری های انگلیسی به انگلیسی، فونتیک دقیق کلمات را هم فرا بگیرید. این کار علاوه بر آشنایی بیشتر با لغات انگلیسی، تلفظ صحیح لغات زبان انگلیسی را به شما یاد خواهد داد.

پرسش و پاسخ
از یک کتاب سوال طرح کنید، حالا با نگاه کردن به سوال می توانید به آن پاسخ دهید. چرا ؟ به این دلیل که بیشتر کلماتی که برای جواب دادن به آنها نیاز دارید همزمان در سوال خواهید دید. Yes or No Question ها بهترین نوع سوال، برای این تمرین هستند. اما سعی کنید به آنها پاسخ های طولانی بدهید تا ذهن شما از انعطاف پذیری بالاتری برخوردار شود.
کتاب های کمک آموزشی زبان انگلیسی
، یا کتاب های تاپ ناچ انگلیسی، تمرین های خوبی برای پرداختن به این موضوع دارند. اگر شما جزء افرادی هستید که زبان را به صورت خود آموزش فرا می گیرید و در مراکز آموزش زبان انگلیسی، ثبت نام نکرده اید، می توانید از این کتاب ها در فراگیری مهارت نوشتاری زبان انگلیسی بهره ببرید.

با علایق و نیاز هایتان شروع کنید
سعی کنید هر روز چند جمله درباره خودتان بنویسید؛ از خاطرات یا لیست خریدتان بهزبان انگلیسی شروع کنید. یادداشتی کوتاه از مواردی که می خواهید فراموشتان نشود به زبان انگلیسی، تهیه ببینید و سعی کنید به زبان انگلیسی در زندگی روزمره تان خوش آمد بگویید.

انگلیسی فکر کنید
شاید زمانی که می خواهید یک خاطره را به زبان انگلیسی بنویسید در ذهنتان آن را ترنسلیت یا ترجمه کنید، این کار نوشتن را برای شما دشوار تر خواهد کرد چون ناچار هستید یکبار برای ترجمه و یک بار رعایت دستور زبان به جمله فکر کنید و این کار مدیرت زمان را برای شما دشوار خواهد کرد و ذهن شما پس از مدتی از انجام این کار خسته خواهد شد.

 

نوشتن، یک نیاز اساسی

اگر به قصد مهاجرت به کشور انگلیس یا یک سفر تفریحی یا تحصیل در یک از کشورهای انگلیسی زبان، آموزش می بنید، لازم است مهارت نوشتن را جدی بگیرید. برای این منظور تنها تمرین و تمرین و تمرین است که شما را قوی تر از سابق خواهد کرد. بسیاری از زبان آموزان از اساتید زبان انگلیسی یا آموزشگاه های زبان انگلیسی، این انتظار را دارند که بدون تمرین و ممارست خودشان، زبان انگلیسی را براحتی به آنها آموزش بدهند. در این میان اما به اهمیت خود در آسان تر کردن مسیر، فکر نمی کنند و خودشان را به عنوان یک انتخابگر مسیر، باور ندارند.
بعد از ثبت نام در دوره های آموزش زبان انگلیسی، این خوده شما هستید که می توانید از ساعات خارج از کلاس زبان انگلیسی، استفاده بهینه کنید. در این میان گوش دادن به اخبار انگلیسی، می تواند آشنایی شما را با لغات جدید و کاربردی آشنا کرده و به صورت ناخودآگاه با جمله بندی و قوائد دستوری آشنا شوید.
یادداشت کردن هر آنچه که می شنوید را دست کم نگیرید و نوشتن را با کارهای ساده آغاز کنید. برای همین منظور به مثال های زیر توجه نمایید:

توضیحات برای عکس ثبت نشده

 

– متن های کتاب درسی انگلیسی خود را بخوانید و سعی کنید به خلاصه نویسی آن متون بپردازید.

– از دفترچه های کوچک برای یادداشت لغات جدید انگلیسی، اصطلاحات روزمره انگلیسی و جملات جذاب انگلیسی ای که به در طول روز می شنوید، بپردازید. در این دفترچه همراه، شما می توانید کلمات مترادف در زبان انگلیسی را یادداشت نموده و در عین حال به بررسی لغات مشابه اما با معنی های متفاوت بپردازید.

– در نوشتن نکات مربوط به کلمات انگلیسی خاص را فرا بگیرید و رعایت نمایید. در زبان انگلیسی، بعضی از لغات انگلیسی هستند که در جاهای متفاوت از جمله حروف اولشان به صورت بزرگ نوشته می شود و یادگیری این موضوع می تواند در نشان دادن شما به عنوان یک فرد کاربلد، کمک نماید.

– در پایان جملات، نقطه گذاری را فراموش نکنید. برای انگلیسی زبانان این مسائله از اهمیت بسیاری برخوردار است.

 

پرداختن به همین نکات کوچک در نوشتن متن به زبان انگلیسی، می تواند شما را به فردی مستعد در حیطه شغلیتان تبدیل نماید. توجه به کلمات مشابه اما متفاوت در انگلیسی و جایگاه استفاده از آنها و موارد این چنینی می تواند بخش مهمی از این مسیر را برای شما هموار نماید.
در پایان باید به این موضوع توجه داشت که پرداختن به این مهارت در کنار مهارت های دیگر می تواند از شما یک فرد کارآمد و مستعد بسازد. مهارت های انگلیسی در واقع مکمل همدیگر هستند و یادگیری هیچکدام بدون دیگری نمی تواند شما را در تمامی مراحل، یاری رساند. شما برای مهاجرت، سفرهای تفریحی- تجاری و … نیاز به مهارت های چهارگانه در یادگیری زبان انگیسی دارید.
اگر شما علاقه مند به یادگیری زبان انگلیسی هستید و تماید دارید که دوره مختص به خود را انتخاب نمایید، می توانید با تکمیل بخش زیر و ثبت شماره تماس خود، از مشاوره رایگان کارشناسان مشاور ما بهره برده و تمامی سوالات خود را در زمینه انتخاب کلاس ها، انتخاب زبان مورد نظر و انتخاب دوره های مختلف با آنها در میان بگذارید.
مشاوران موسسه  زبان بهین دانش در تمامی روزهای هفته بجزء روزهای تعطیل، از ساعت ۸ صبح تا ۸ شب، آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان خواهند بود،آموزش زبان در این موسسه در دوره های فشرده و فوق فشرده به صورت آنلاین ارائه می گردد.