IELTS7 Banner 01 8 آب و هوا به زبان چینی,آب و هوا در زبان چینی

آب و هوا به زبان چینی در بسیاری از مواقع روز به کار شما می‌آید. امروز میخواهیم چند تا از عبارت‌ها و اصطلاح‌های مهم و رایج این موضوع را به شما آموزش دهیم. در زبان چینی اگر شما بخواهید در مورد آب و هوا صحبت کنید مطمئن هستیم این عبارات به کمک شما خواهند آمد. حتی برخی از افراد برای آغاز مکالمات از موضوعات مربوط به وضعیت آب و هوا استفاده می‌کنند به همین علت آشنایی با اصطلاحات آب و هوایی کمک بسیار زیادی می‌کند.

آب و هوا به زبان چینی

  • بهتر است از همین ابتدا با کلمه آب و هوا در زبان چینی آشنا شوید:

。天气
。Tiānqì
آب و هوا.

  • اگر بخواهید بپرسید ” هوا چطوره؟ ” باید از اصطلاح زیر استفاده کنید. البته این عبارت مخصوص موقعیت‌های غیر رسمی است و شما نمی‌توانید از آن در موقعیت‌های رسمی استفاده کنید.

?天气怎么样
?Tiānqì zěnme yàng
هوا چطوره؟

  • اگر بخواهید هوای امروز را بپرسید به غیر از عبارت بالا می‌توانید از اصطلاح زیر نیز استفاده کنید.

?今天天气怎么样
?Jīntiān tiānqì zěnme yàng
امروز هوا چطوره؟

  • شما برای پاسخ دادن به این سوالات از عبارت‌های نوشته شده زیر می‌توانید استفاده کنید. اگر هوا خوب یا خیلی خوب بود می‌توانید اصطلاح رایج و مفید زیر را کار ببرید.

        。很好
。Hěn hǎo
خیلی خوب یا خوب.

یا می‌توانید بگویید: (جواب زیر کامل شده‌ی جواب بالا است)

今天天气不错
。Jīntiān tiānqì bùcuò
امروز هوا خیلی بد نیست.
(یا همان امروز هوا خوبه.)

  • اما در صورتی که هوا خوب نباشد و یا بد باشد عبارت زیر را می‌شود بیان کرد.

     。不是很好
。Bùshì hěn hǎo
خیلی خوب نیست.

  • اکنون به سراغ جواب‌های دقیق‌تری می‌رویم. این اصطلاحات غیر رسمی هستند.

。今天很热
。Jīntiān hěn rè
امروز خیلی گرمِ.

  • زمانی که آب و هوا سرد باشد می‌توانید از عبارت زیر استفاده کنید.

。今天很冷
。Jīntiān hěn lěng
امروز خیلی سردِ.

  • همچنین برای جواب دادن به دیگر سوالات می‌توانید از آب و هوا های مختلف استفاده کنید. اول بیاید ببینیم هرکدام از این عبارات به زبان چینی چه می‌شود.

.晴天
.Qíngtiān
روز آفتابی.

.阴天
.Yīn tiān
روز ابری.

.雨天
.Yǔtiān
روز بارانی.

.雪天
.Xuě tiān
روز برفی.

  • اکنون که آب و هواهای متفاوت و رایج را فرا گرفته‌اید بهتر است به سراغ استفاده کردن از آن‌ها در جواب‌ها برویم. در صورتی که هوا در موقعیت شما آفتابی بود می‌توانید بگویید:

今天是晴天
。 Jīntiān shì qíngtiān
امروز آفتابیه یا امروز هوا آفتابیه.

برای گفتن بقیه‌ی آب و هواها کافی است به جای 晴天 آب هوای مورد نظر خودتان را که کمی قبل‌تر یاد گرفتید با این عبارت جایگزین کنید. همچنین برای باریدن باران و برف می‌توانید بگویید:

.下雨
.Xià yǔ
باریدن باران.

.下雪
.Xià xuě
باریدن برف.

  • برای گفتن آب و هوای روزهای دیگر می‌توان از اصطلاحات مفید و جذاب زیر استفاده نمود.

今天会下雨
。 Jīntiān huì xià yǔ
امروز باران می‌بارد.
امروز باران خواهد بارید.

。明天会下雪
。 Míngtiān huì xià xuě
فردا برف می‌باره.
فردا برف خواهد بارید.

با وجود دوره‌ها و کلاس‌های مختلفی که برای آموزش مکالمه زبان چینی وجود دارد اما پیدا کردن دوره‌ها و کلاس‌هایی که تمام ویژگی‌های مورد نظر شما را داشته باشد کار دشواری است به همین علت ما به شما موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی را معرفی خواهیم کرد این موسسه با ابداع دوره‌‌های راکت و با سبکی متفاوت در آموزش باعث پیشرفت روزافزون شما زبان آموزان شده است. دوره‌های راکت به دو صورت فشرده (آموزش زبان چینی در 50 جلسه) و فوق فشرده (آموزش زبان چینی در 50 روز) برگزار می‌شوند و شما می‌توانید بسته به نیاز و کمک مشاوران ما دوره مد نظر خودتان را انتخاب کنید.

دروه‌های راکت (آموزش زبان در ۵۰ روز) زبان چینی دوره‌هایی ویژه مختص به این موسسه است که تنها اساتید این موسسه قادر به تدریس آن هستند اما اساتید این موسسه به غیر از دوره‌های راکت زبان چینی دوره‌های راکت زبان‌های: انگلیسی، آلمانی، عربی، ژاپنی، فرانسوی، روسی و اسپانیایی را نیز برگزار می‌کنند. دوره‌های راکت با در نظر گرفتن نیازهای زبانی زبان آموزان به برنامه ریزی برای هر زبان آموز می‌پردازند به همین علت یادگیری سریع و با کیفیتی برای شما رقم خواهد خورد.
جهت فرا گیری مباحث بیشتری از این زبان به مقالات زیر مراجعه کنید.
روز های هفته به زبان چینی، سلام و احوالپرسی به زبان چینی،زمان و ساعت به زبان چینی، پرسیدن سن به زبان چینی، و حتی در دیگر زبان ها مقالات انواع خداحافظی به زبان انگلیسی، روز های هفته به زبان انگلیسی،  حال ساده و استمراری در انگلیسی، احوالپرسی به زبان آلمانی، کاربرد ها و تفاوت های will و be going to، سلام کردن به زبان آلمانی و آموزش تضمینی زبان انگلیسی.
شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان به تکمیل فرم مشاوره و ثبت نام در انتهای صفحه بپردازید ویا از طریق پشتیبانی سایت با ارتباط حاصل نمایید.