IELTS7 Banner 01 8

صحبت کردن در مورد اوقات فراغت به زبان ترکی یکی دیگر از مباحث زبان ترکی است که مخاطبان بسیاری از آن استفاده می کنند. امروز می خواهم به شما چند عبارت پرکاربرد از این موضوع جذاب را آموزش بدهم. اولین سوال رایج این بحث سوال زیر است که در موقعیت های غیر رسمی و دوستانه از آن استفاده می کنند و معنای آن هست معمولا در اوغات فراغتت چیکار میکنی؟

?Boş zamanlarında genellikle ne yaparsın
          معمولا در اوغات فراغتت چیکار میکنی؟

اکنون برای شما معنای بخش بخش آن را می نویسم.

Boş zamanlarında
     در اوقات فارغت

genellikle
    معمولا

?ne yaparsın
چیکار می کنی؟

 

برای پاسخ دادن به این سوال راه های متنوعی وجود دارد. شما برای اینکه بتوانید به سوال بالا پاسخ بدهید می توانید از مثال های زیر استفاده کنید.در اول جمله باید بگویید:

… Ben boş zamanlarımda genellikle
من در اوقات فراغتم معمولا…

اکنون برای فعل عبارت بالا می توان از یکی از افعال زیر را استفاده کرد.

.kitap okuyorum
کتاب می خوانم.

.televizyon seyrederim
تلوزیون تماشا می کنم.

.film seyrederim
فیلم تماشا می کنم.

.müzik dinlerim
آهنگ گوش می کنم.

اگر بخواهیم از یک جمع یا یک نفر به طور رسمی سوال کنیم باید بگوییم.

?Boş zamanlarınızda genellikle ne yaparsınız
معمولا در اوقات فراغتتان چکار می کنید؟

با اینکه آموزش رایگان زبان ترکی نیازمند زمان و تلاش بسیار است اساتید موسسه احمدرضا ابراهیمی بی وقفه آموخته های خود را به صورت کلیپ و مقاله بدون هیچ چشم داشتی در اختیار شما علاقه مندان یادگیری زبان ترکی قرار می دهند. لینکهای زیر جهت راهنمایی شما در زمینه های مختلف زبان ترکی قرار داده شده است.
آموزش زبان ترکی استانبولی، یادگیری ترکی استانبولی، آموزش مکالمه ترکی، گرامر ترکی استانبولی و ادبیات ترکی استانبولی

آموزش مکالمه زبان ترکی با مشاهده کلیپهای آب وهوا به زبان ترکی، انواع خداحافظی به زبان ترکی، روزهای هفته به زبان ترکی، سلام کردن به زبان ترکی و دیگر موضوعات در بخش های متفاوت مقالات صورت می گیرد.
امیدوارم از خواندن این مقاله لذت برده باشید و اطلاعات کار آمد و مفیدی به شما عزیزان داده باشم. موسسه ابراهیمی به غیر از دوره های راکت زبان ترکی دوره های راکت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌زبان‌های: انگلیسی، آلمانی، عربی، ژاپنی، فرانسوی، روسی و اسپانیایی را نیز برگزار می کند.دوره های راکت (آموزش زبان در ۵۰ روز) ویژه علاقه مندانی است که مایل به یادگیری یک زبان در مدت زمان کوتاه می باشند. این دوره ها با بهره گیری از علوم جدید آموزشی و با راهبری اساتید حرفه ای موسسه آنلاین آموزش زبان ابراهیمی برگزار می گردند. برای شرکت در این دوره ها فرم پایین را تکمیل نموده و یا با شماره های ۰۳۱۳۷۴۴۵۰۰۱ و ۰۹۳۳۳۵۵۸۰۰۲ تماس حاصل نمایید.