IELTS7 Banner 01 8

توصیف ظاهر به زبان ترکی یکی از مباحث کاربردی و رایج این زبان است که افراد بسیاری از آن استفاده می کنند. امروز می خواهم چند عبارت و اصطلاح جذاب و مهم از این موضوع را به شما آموزش بدهم. اولین عبارتی که فرا می گیرید اصطلاح زیر است. این اصطلاح برای مواقعی استفاده می شود که می خواهید از شخصی در مورد ظاهر فردی دیگر بپرسید.

?O nasıl birine benziyor
او چه شکلی است؟

برای پاسخ به سوال کاربردی بالا می توانید از جواب های متفاوت و رایج زیر استفاده کنید که هر کدام برای موقعیتی خاص استفاده می شود. اولین جواب معنای ” او زیباست.” را می دهد که در موقعیتی استفاده می شود که شما می خواهید در مورد شخصی صحبت کنید که زیباست.

.O güzel
او زیباست.

این عبارت مخصوص مواقعی است که شما می خواهید در مورد فردی قد بلند صحبت کنید. معنای این عبارت “او قد بلند است.” هست.

.O uzun
او قد بلند است.

 

عبارت زیر برای اشخاصی استفاده می شود که رنگ چشمانشان سیاه است.

.Göz rengi siyah
رنگ چشمانش سیاه است.

این عبارت مخصوص افرادی است که رنگ مو های آن ها قهوه ای است. معنای این عبارت “رنگ موهایش قهوه ای است.” هست.

.Saçları kumral
رنگ موهایش قهوه ای است.

 

اکنون چند صفت و عبارت در مورد توصیف کردن ظاهر فرا می گریرید. این صفات متفاوت و هر یک مخصوص به یک موقعیت هستند.

Orta boylu
متوسط

Kısa boylu
قد کوتاه

Uzun boylu
قد بلند

Şişman
چاق

Zayıf
لاغر

Genç
جوان

Yaşlı
پیر

Güzel
زیبا

Çirkin
زشت

با اینکه آموزش رایگان زبان ترکی نیازمند زمان و تلاش بسیار است اساتید موسسه احمدرضا ابراهیمی بی وقفه آموخته های خود را به صورت کلیپ و مقاله بدون هیچ چشم داشتی در اختیار شما علاقه مندان یادگیری زبان ترکی قرار می دهند. لینک های زیر جهت راهنمایی شما در زمینه های مختلف زبان ترکی قرار داده شده است.
آموزش زبان ترکی استانبولی، یادگیری ترکی استانبولی، آموزش مکالمه ترکی، گرامر ترکی استانبولی و ادبیات ترکی استانبولی

آموزش مکالمه زبان ترکی با مشاهده کلیپهای آب و هوا به زبان ترکی، انواع خداحافظی به زبان ترکی، روزهای هفته به زبان ترکی، سلام کردن به زبان ترکی و دیگر موضوعات در بخش های متفاوت مقالات صورت می گیرد.

امیدوارم از خواندن این مقاله لذت برده باشید و اطلاعات کار آمد و مفیدی به شما عزیزان داده باشم. موسسه ابراهیمی به غیر از دوره های راکت زبان ترکی دوره های راکت زبان های انگلیسی، آلمانی، عربی، ژاپنی، فرانسوی، روسی و اسپانیایی را نیز برگزار می کند.
دوره های راکت (آموزش زبان در ۵۰ روز) ویژه علاقه مندانی است که مایل به یادگیری یک زبان در مدت زمان کوتاه می باشند. این دوره ها با بهره گیری از علوم جدید آموزشی و با راهبری اساتید حرفه ای موسسه آنلاین آموزش زبان ابراهیمی برگزار می گردند. برای شرکت در این دوره ها فرم پایین را تکمیل نموده و یا با شماره های ۰۳۱۳۷۴۴۵۰۰۱ و ۰۹۳۳۳۵۵۸۰۰۲ تماس حاصل نمایید.