پرسیدن سن به زبان ترکی یکی دیگر از مباحث مکالمه زبان ترکی است که مخاطبان بسیاری از آن استفاده می کنند. امروز می خواهم به شما چند عبارت پرکاربرد از این بحث جذاب یاد بدهم. معمولا اولین چیزی که در کلاس به شما یاد می دهند پرسیدن سن دیگران و گفتن سن خودتان است. اما تنها دلیلی که این بحث اینقدر حائز اهمیت است به خاطر این است که غالبا زمانی که شما میخواهید با فردی سر صحبت را باز کنید کنجکاوی درباره سن طرف مقابل خالی از لطف نیست. برای زمان هایی که در موقعیت های رسمی هستید و می خواهید سن فردی یا افرادی را بپرسید می توانید از عبارات تخصصی و حرفه ای زیر استفاده کنید.

?Kaç yasındasınız
Kaç یعنی چند؟

عبارت بالا که مشاهده فرمودید به معنی “چند سالتونه؟” است اما برای موقعیت هایی که جمع دوستانه و صمیمانه یا غیر رسمی است عبارت زیر بسیار کاربردی و دوستانه است.

?Kaç yaşındasın
یعنی: چندسالته؟
شناسه ها در زبان ترکی نقش بسیار مهمی دارند. شناسه sin و siniz به ترتیب برای مخاطب مفرد دوستانه و جمع یا مودبانه استفاده می شوند.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

 

 یکی دیگر از راه های پرسیدن سن در مواقعی که شما در یک جمع کاری و رسمی هستید و باید کاملا رسمی و جدی صحبت کنید می توانید از عبارت زیر که معنای چند سال دارید را می دهد و کاملا مودبانه است استفاده کنید.

?Yaşınız kaç

و در موقعیت های غیر رسمی و دوستانه که باید از اصطلاحات صمیمانه استفاده کرد میتوان از این عبارت برای پرسیدن سن افرادی که با آنها دوست هستید استفاده کنید.

?Yaşın kaç

برای پاسخ دادن به این سوالات یک فرمول خاص و استثانایی وجود دارد که شما با استفاده از این فرمول می توانید به راحتی سن خودتان را بگویید:
عدد سن شما + yaşındayım

‎سن + yaşındayım

طبیعی است برای گفتن سنتان باید اعداد در زبان ترکی را نیز فرا بگیرید. برای آشنا شدن با نحوه بیان اعداد ترکی به مقاله آموزش اعداد به زبان ترکی استانبولی مراجعه کنید.

برای مثال:

.Yirmi dört yaşındayım
۲۴ سالمه.

یا

.Ben yirmi dört yaşındayım
من ۲۴ سالمه.

 

توضیحات برای عکس ثبت نشده

با اینکه آموزش رایگان زبان ترکی نیازمند زمان و تلاش بسیار است اساتید موسسه احمدرضا ابراهیمی بی وقفه آموخته های خود را به صورت کلیپ و مقاله بدون هیچ چشم داشتی در اختیار شما علاقه مندان یادگیری زبان ترکی قرار می دهند. لینکهای زیر جهت راهنمایی شما در زمینه های مختلف زبان ترکی قرار داده شده است.
آموزش زبان ترکی استانبولی، یادگیری ترکی استانبولی، آموزش مکالمه ترکی، گرامر ترکی استانبولی و ادبیات ترکی استانبولی

آموزش مکالمه زبان ترکی با مشاهده کلیپهای انواع خداحافظی به زبان ترکی، روزهای هفته به زبان ترکی، سلام کردن به زبان ترکی و دیگر موضوعات در بخش های متفاوت مقالات صورت می گیرد.

امیدوارم از خواندن این مقاله لذت برده باشید و اطلاعات کار آمد و مفیدی به شما عزیزان داده باشم. موسسه ابراهیمی به غیر از دوره های راکت زبان ترکی دوره های راکت زبان های انگلیسی، آلمانی، عربی، ژاپنی، فرانسوی، روسی و اسپانیایی را نیز برگزار می کند.
دوره های راکت (آموزش زبان در ۵۰ روز) ویژه علاقه مندانی است که مایل به یادگیری یک زبان در مدت زمان کوتاه می باشند. این دوره ها با بهره گیری از علوم جدید آموزشی و با راهبری اساتید حرفه ای موسسه آنلاین آموزش زبان ابراهیمی برگزار می گردند. برای شرکت در این دوره ها فرم پایین را تکمیل نموده و یا با شماره های ۰۳۱۳۷۴۴۵۰۰۱ و ۰۹۳۳۳۵۵۸۰۰۲ تماس حاصل نمایید.