انواع خداحافظی به زبان ترکی یکی از رایج ترین مباحث این زبان فوق العاده است که علاقه مندان زیادی را مشغول خود کرده است. امروز می خواهم در مورد این مبحث از زبان ترکی صحبت کنم. اولین اصطلاح، اصطلاح زیر است که برای موقعیت های دوستانه و غیر رسمی استفاده می گردد و معنای آن بای بای است.

.Güle güle
   بای بای.

عبارت زیر سه حالت متفاوت دارد. من برای شما همه این سه حالت را با معنای آن توضیح می دهم. حالت اول حالت زیر است که معنای می بینمت را می دهد و غیر رسمی نیز هست.

.Görüşürüz
  می بینمت.

اما اگر بخواهیم بگوییم بعدا می بینمت که کاملا هم رسمی است باید از عبارت رایج زیر استفاده کنید.

.Sonra görüşürüz
    بعدا می بینمت.

در موقعیت های رسمی و یا غیر رسمی نیز می توان از اصطلاح زیر استفاده کرد. اصطلاح زیر بسیار رایج است و معنی آن “به زودی می بینمت” هست. (برای دانستن طرز صحیح تلفظ به کلیپ مراجعه کنید.)

.Yakında görüşürüz
   به زودی می بینمت.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

 

این عبارت نیز همچون چند اصطلاح بالا معنای ” می بینمت” را می دهد اما یک تفاوت دارد. این اصطلاح به گونه ای دیگر نوشته می شود.

.Görüşmek üzere
می بینمت.

این عبارت معنای مراقب خودت باش را می دهد که در موقعیت های غیر رسمی استفاده می گردد. اگر بخواهید در موقعیت های رسمی از آن استفاده کنید و یا به جمعی از افراد بگویید می توانید از عبارت زیر آن استفاده کنید.

۱.Kendine iyi bak
مراقب خودت باش.

۲.Kendinize iyi bakın
  مراقب خودتون باشید.

عبارت پایین سه راه است برای پایان دادن به جمله هایتان. این سه راه را در موقعیت های غیر رسمی و رسمی می توانید استفاده کنید.

       .İyi günler
روز خوبی داشته باشی.

    .İyi akşamlar
عصر خوبی داشته باشی.

.İyi geceler
شب خوبی داشته باشی.

 

توضیحات برای عکس ثبت نشده

 با اینکه آموزش رایگان زبان ترکی نیازمند زمان و تلاش بسیار است اساتید موسسه احمدرضا ابراهیمی بی وقفه آموخته های خود را به صورت کلیپ و مقاله بدون هیچ چشم داشتی در اختیار شما علاقه مندان یادگیری زبان ترکی قرار می دهند. لینکهای زیر جهت راهنمایی شما در زمینه های مختلف زبان ترکی قرار داده شده است.
آموزش زبان ترکی استانبولی، یادگیری ترکی استانبولی، آموزش مکالمه ترکی، گرامر ترکی استانبولی و ادبیات ترکی استانبولی

آموزش مکالمه زبان ترکی با مشاهده کلیپهای انواع خداحافظی به زبان ترکی، روزهای هفته به زبان ترکی، سلام کردن به زبان ترکی و دیگر موضوعات در بخش های متفاوت مقالات صورت می گیرد.

امیدوارم از خواندن این مقاله لذت برده باشید و اطلاعات کارآمد و مفیدی به شما عزیزان داده باشم. موسسه ابراهیمی به غیر از دوره های راکت زبان ترکی دوره های راکت زبان های انگلیسی، آلمانی، عربی، ژاپنی، فرانسوی، روسی و اسپانیایی را نیز برگزار می کند.
دوره های راکت (آموزش زبان در ۵۰ روز) ویژه علاقه مندانی است که مایل به یادگیری یک زبان در مدت زمان کوتاه می باشند. این دوره ها با بهره گیری از علوم جدید آموزشی و با راهبری اساتید حرفه ای موسسه آنلاین آموزش زبان ابراهیمی برگزار می گردند. برای شرکت در این دوره ها فرم پایین را تکمیل نموده و یا با شماره های ۰۳۱۳۷۴۴۵۰۰۱ و ۰۹۳۳۳۵۵۸۰۰۲ تماس حاصل نمایید.