آب و هوا به زبان ترکی یکی از موضوع های کاربردی این زبان جذاب است. امروز می خواهم با آموزش این مبحث به شما نام این آن را برای تان خاطره آور کنم. اولین عبارتی که یاد فرا می گیرید عبارت زیر است که برای مواقعی استفاده می شود که بخواهیم بگوییم “هوا چطور است؟”

?Hava nasıl
هوا چطور است؟
nasıl  یعنی  چگونه است.

برای اینکه بتوانیم به سوال رایج بالا پاسخ بدهیم می توانیم از دو جواب متفاوت زیر استفاده کنیم. جواب زیر دو حالت دارد که یکی از آنها معنای  هوا سرد است را می دهد و دیگری معنای هوا گرم است را می دهد.

.Hava sıcak
هوا گرم است.

.Hava soğuk
هوا سرد است.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

 

اما در صورتی که هوا نه گرم بود و نه سرد می توانید از عبارت پایین استفاده کنید. معنای عبارت زیر تقریبا می شود هوا خوب است.

.Hava güzel
هوا خوب/زیبا است.

اگر در مکانی بودید که باد می وزید می توانید از اصطلاح زیر استفاده نمایید.

.Hava rüzgârlı

در صورتی که هوا بسیار سرد باشد شما نیز می توانید از عبارت زیر استفاده کنید.

   .Hava buz gibi
buz gibi یعنی مثل یخ.

دو عبارت زیر هم به ترتیب به معنای هوا بارانی است و هوا آفتابی است هستند که شما از آنها می توانید در موقعیت های خاص استفاده کنید.

.Hava yağmurlu
هوا بارانی است.

.Hava güneşli
هوا آفتابی است.

با اینکه آموزش رایگان زبان ترکی نیازمند زمان و تلاش بسیار است اساتید موسسه احمدرضا ابراهیمی بی وقفه آموخته های خود را به صورت کلیپ و مقاله بدون هیچ چشم داشتی در اختیار شما علاقه مندان یادگیری زبان ترکی قرار می دهند. لینک های زیر جهت راهنمایی شما در زمینه های مختلف زبان ترکی قرار داده شده است.
آموزش زبان ترکی استانبولی، یادگیری ترکی استانبولی، آموزش مکالمه ترکی، گرامر ترکی استانبولی و ادبیات ترکی استانبولی
آموزش مکالمه زبان ترکی با مشاهده کلیپهای انواع خداحافظی به زبان ترکی، روزهای هفته به زبان ترکی، سلام کردن به زبان ترکی و دیگر موضوعات در بخش های متفاوت مقالات صورت می گیرد.
امیدوارم از خواندن این مقاله لذت برده باشید و اطلاعات کار آمد و مفیدی به شما عزیزان داده باشم. موسسه ابراهیمی به غیر از دوره های راکت زبان ترکی دوره های راکت زبان های انگلیسی، آلمانی، عربی، ژاپنی، فرانسوی، روسی و اسپانیایی را نیز برگزار می کند.
دوره های راکت (آموزش زبان در ۵۰ روز) ویژه علاقه مندانی است که مایل به یادگیری یک زبان در مدت زمان کوتاه می باشند. این دوره ها با بهره گیری از علوم جدید آموزشی و با راهبری اساتید حرفه ای موسسه آنلاین آموزش زبان ابراهیمی برگزار می گردند. برای شرکت در این دوره ها فرم پایین را تکمیل نموده و یا با شماره های ۰۳۱۳۷۴۴۵۰۰۱ و ۰۹۳۳۳۵۵۸۰۰۲ تماس حاصل نمایید.