برای آشنایی با دوره جامع مکالمه انگلیسی و تکنیک های یادگیری روی تصویر زیر کلیک کن !

IELTS7 Banner 01 8 انواع خداحافظی به زبان ترکی,زبان ترکی

به دلیل اینکه کشور ترکیه همسایه کشور ما محسوب می‌شود، یادگیری زبان ترکی برای ما ایرانیان از اهمیت زیادی برخوردار است. امروزه ایرانیان بسیاری به دلیل علاقه، مسافرت، زندگی، فرصت‌های شغلی به ترکیه سفر می‌کنند؛ پس اهمیت یادگیری آن برای چنین افرادی دو چندان می‌شود. یادگیری سلام و احوال پرسی و خداحافظی یکی از مهم‌ترین اصول ارتباطی است که برای ارتباط بهتر باید آن‌ها را فرا گرفت. انواع خداحافظی به زبان ترکی یکی از رایج‌ترین مباحث این زبان فوق العاده است که علاقه‌مندان زیادی را به خود اختصاص داده است.

 

 

انواع خداحافظی به زبان ترکی:

  • Hoscakal: خداحافظ

عبارت بالا از “جانب کسی که می رود” مورد استفاده قرار می‌گیرد.

  • Güle güle: بای بای

یکی از عباراتی که برای خداحافظی در زبان ترکی استفاده می‌شود Gule gule می‌باشد که برای روابط رسمی و غیر رسمی مورد استفاده قرار می‌گیرد. و از “جانب کسی که می‌ماند” استفاده می شود.

  • Görüşürüz: می‌بینمت

عبارت بالا سه حالت متفاوت دارد. ما برای شما همه این سه حالت را همراه با معنای آن توضیح می‌دهیم. حالت اول حالت بالا است که به معنای “می‌بینمت” می‌باشد و در موارد غیر رسمی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

  • Sonra görüşürüz: بعدا می‌بینمت

ما اگر بخواهیم با حالت کاملا رسمی، بگوییم “بعدا می‌بینمت” باید از عبارت رایج بالا استفاده کنیم.

  • Yakında görüşürüz: به زودی می‌بینمت

در موقعیت های رسمی و یا غیر رسمی نیز می توان از اصطلاح بالا استفاده کرد. اصطلاح بالا در میان مردم ترک زبان بسیار رایج است‌.

  • Görüşmek üzere: می‌بینمت

این عبارت نیز همچون چند اصطلاح بالا معنای”می‌بینمت” را می دهد. تنها تفاوت این عبارت با عبارات قبلی در شکل نوشتاری می‌باشد.

  • Kendine iyi bak: مراقب خودت باش

عباراتی که بیان شد به معنای “مراقب خودت باش” می باشد و در موقعیت‌های غیر رسمی استفاده می‌گردد. اما اگر بخواهید در موقعیت‌های رسمی از آن استفاده کنید و یا به جمعی از افراد بگویید، می‌توانید از عبارت زیر استفاده کنید.

مراقب خودتون باشید   :Kendinize iyi bakın

  • İyi günler: روز خوبی داشته باشی

عبارت بالا و دو عبارتی که در زیر بیان شده است، سه راه برای پایان دادن به جمله‌هایتان است. این سه راه در موقعیت‌های غیر رسمی و رسمی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

عصر خوبی داشته باشی     :İyi akşamlar

شب خوبی داشته باشی        :İyi geceler

با اینکه آموزش زبان ترکی نیازمند زمان و تلاش بسیار است اساتید موسسه احمدرضا ابراهیمی بی‌وقفه آموخته‌های خود را به صورت مقاله بدون هیچ چشم داشتی در اختیار شما علاقه‌مندان یادگیری زبان ترکی قرار می‌دهند. لینک‌های زیر جهت راهنمایی شما در زمینه‌های مختلف زبان ترکی قرار داده شده است:
آموزش زبان ترکی استانبولی، یادگیری ترکی استانبولی، آموزش مکالمه ترکی، گرامر ترکی استانبولی و ادبیات ترکی استانبولی و…..
امیدواریم از خواندن این مقاله لذت برده باشید و اطلاعات کارآمد و مفیدی به شما عزیزان افزوده شده باشد. موسسه ابراهیمی به غیر از دوره‌های راکت زبان ترکی دوره‌های راکت زبان‌های: انگلیسی، آلمانی، عربی، ژاپنی، فرانسوی، روسی و  اسپانیایی را نیز برگزار می‌کند.
دوره‌های راکت (آموزش زبان در ۵۰ روز) ویژه علاقه‌مندانی است که مایل به یادگیری یک زبان در مدت زمان کوتاه می‌باشند. این دوره‌ها با بهره‌گیری از علوم جدید آموزشی و با راهبری اساتید حرفه‌ای موسسه آنلاین آموزش زبان ابراهیمی برگزار می‌گردند. برای شرکت در این دوره‌ها و صحبت با مشاوران ما فرم مشاوره و ثبت نام پایین را تکمیل نموده و منتظر تماس مشاوران و کارشناسان ما باشید.