برای آشنایی با دوره جامع مکالمه انگلیسی و تکنیک های یادگیری روی تصویر زیر کلیک کن !

IELTS7 Banner 01 8 روزهای هفته به زبان ترکی,روزهای هفته به زبان ترکی استانبولی,ایام هفته به زبان ترکی

روزهای هفته به زبان ترکی یکی از محبوب ترین مباحث در زبان ترکی است. امروز می خواهیم روز های هفته را به زبان ترکی همراه با چند نمونه سوال و تعدادی اصطلاح کاربردی به شما آموزش دهیم. شما می توانید از این اصطلاحات در موقعیت های مختلف رسمی و غیر رسمی استفاده کنید. در اکثر کشور های اروپایی دوشنبه اولین روز هفته است. اقوام و ملل ترک برای نامیدن روزهای هفته اسامی گوناگون به کار می برند. یادگیری روزهای هفته به زبان ترکی از جمله مباحثی است که همان ابتدا به زبان آموزان آموزش داده می شود. افرادی که قصد یادگیری زبان ترکی و یا قصد سفر به این کشور را دارند می توانند از این مقاله حداکثر استفاده را ببرند. برای آشنایی بیشتر با روزهای هفته به عبارات و کلمات زبان ترکی زیر دقت کنید…

 

 

روزهای هفته به زبان ترکی:

 دوشنبه : Pazartesi

سه شنبه : Salı

چهارشنبه : Çarşamba

پنج شنبه : Perşembe

جمعه : Cuma

شنبه : Cumartesi

یک شنبه : Pazar

اما برای گفتن روز های هفته یعنی دو شنبه تا جمعه در این زبان استثنایی از عبارت زیر استفاده می کنند. عبارت زیر هم معنی ایام هفته به زبان ترکی است.

روزهای هفته  : Hafta içi

شنبه و یکشنبه در زبان ترکی به عنوان آخر هفته هستند، به عبارت زیر دقت دقت کنید:

آخر هفته : Hafta sonu

اکنون به بررسی چند کلمه و عبارت در رابطه با روزهای هفته به زبان ترکی استانبولی می پردازیم. اصطلاحات ترکی زیر را، به دلیل اینکه اکثرا افراد بومی استفاده می کنند شما را همچون یک فرد اصیل جلوه می دهد.

روز  : Gün

روزها : Günler

هفته : Hafta

هفته ها : Haftalar

امروز : Bugü

فردا  :Yarın

دیروز : Dün

پس فردا : Öbür gün

پریروز  : Önceki gün / Evvelsi gün

یکی از سوالات رایج و پر کاربرد زبان ترکی درمورد روزهای هفته عبارت زیر می باشد:

?Bugün günlerden ne
امروز چند شنبه است؟

برای پاسخ به سوال عامیانه ی بالا می توانید از دو جواب زیر استفاده نمایید. نکته ای که باید به آن دقت کرد این است که از هر دو این عبارات استفاده می شود و گفتن کلمه günlerden چندان اهمیت ندارد.

.Bugün çarşamba

.Bugün günlerden çarşamba
هردو به معنی: امروز چهارشنبه است.

یادگیری زبان ترکی نسبت به گذشته افزایش چشم گیری داشته است. با اینکه آموزش زبان ترکی نیازمند زمان و تلاش بسیار است اساتید موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی بی وقفه آموخته های خود را به صورت کلیپ و مقاله بدون هیچ چشم داشتی در اختیار شما علاقه مندان یادگیری زبان ترکی قرار می دهند. لینکهای زیر جهت راهنمایی شما در زمینه های مختلف زبان ترکی قرار داده شده است :
احوالپرسی به زبان ترکی، انواع خداحافظی به زبان ترکی، جملات عاشقانه ترکی استانبولی، یادگیری ترکی استانبولی در منزل، آموزش زبان ترکی استانبولی، یادگیری ترکی استانبولی، آموزش مکالمه ترکی، گرامر ترکی استانبولی، ماه ها به زبان ترکی و…….

امیدواریم خواندن این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد و اطلاعات کار آمد و مفیدی به شما عزیزان داده باشیم. موسسه ابراهیمی به غیر از دوره های راکت زبان ترکی دوره های راکت زبان های:  انگلیسی، آلمانی، عربی، ژاپنی، فرانسوی، روسی، اسپانیایی  و….. را نیز برگزار می کند. دوره های راکت (آموزش زبان در ۵۰ روز) ویژه علاقه مندانی است که مایل به یادگیری یک زبان در مدت زمان کوتاه بدون محدودیت های مکانی دارند. این دوره ها با بهره گیری از علوم جدید آموزشی و با راهبری اساتید حرفه ای موسسه آنلاین آموزش زبان ابراهیمی برگزار می گردند. یکی از مهم ترین ویژگی دوره های راکت این است که به صورت خصوصی و آنلاین برگزار می شوند. زمانی که در این مسیر قدم برخواهید داشت اساتید هر لحظه پشتیبان و همراه شما هستند. برای شرکت در این دوره ها فرم مشاوره و ثبت نام که پایین این صفحه درج شده است را تکمیل نموده و سپس مشاوران و کارشناسان ما با شما تماس گرفته و پاسخگوی سوالات شما بزرگواران می باشند.