IELTS7 Banner 01 8

ماه ها به زبان ترکی یکی دیگر از مباحث زبان ترکی است که مخاطبان بسیاری از آن استفاده می کنند. امروز می خواهم به شما چند عبارت پرکاربرد از این موضوع جذاب را آموزش بدهم. شما برای صحبت کردن در رابطه با این مبحث باید ماه های سال را در زبان ترکی کاملاً فرا گرفته باشید. در کشور ترکیه اولین ماه ژانویه است به این شکل است:

Ocak = ژانویه

Şubat = فوریه

Mart = مارس

Nisan = آپریل

Mayıs = می

Haziran = ژوئن

Temmuz = ژولای

Ağustos = آگوست

Eylül = سپتامبر

Ekim = اکتبر

Kasım = نوامبر

Aralık = دسامبر

عبارات زیر بسیار مفید و رایج هستند که هر کدام به یک معنا  هستند. عبارت اول زیر به معنای سال در زبان ترکی است و عبارت دوم به معنای پنج سال است.

sene- yıl
Beş sene ، Beş yil
پنج سال

 

ماه به زبان ترکی می شود (ay). اگر بخواهید از شخصی بپرسید ما اکنون در چه ماهی هستیم می توانید از عبارت زیر بهره ببرید و در موقعیت مناسب آن از آن استفاده نمایید.

?Hangi aydayız
ما در کدام ماه هستیم؟

برای پاسخ دادن به عبارت بالا می توانید از اصطلاح زیر استفاده نمایید اگر اکنون شما در ماه ژانویه بودید باید بگویید:

.Ocak ayındayız
در‌ ماه ژانویه هستیم.

با اینکه آموزش رایگان زبان ترکی نیازمند زمان و تلاش بسیار است اما اساتید موسسه احمدرضا ابراهیمی بی وقفه آموخته های خود را به صورت کلیپ و مقاله بدون هیچ چشم داشتی در اختیار شما علاقه مندان یادگیری زبان ترکی قرار می دهند. لینک های زیر جهت راهنمایی شما در زمینه های مختلف زبان ترکی قرار داده شده است.
آموزش زبان ترکی استانبولی، یادگیری ترکی استانبولی، آموزش مکالمه ترکی، گرامر ترکی استانبولی و ادبیات ترکی استانبولی.
آموزش مکالمه زبان ترکی با مشاهده کلیپ های صحبت کردن در مورد اوقات فراغت به زبان ترکی، توصیف ظاهر به زبان ترکی، صحبت کردن در مورد شخصیت افراد به زبان ترکی، انواع خداحافظی به زبان ترکی، روزهای هفته به زبان ترکی، سلام کردن به زبان ترکی و دیگر موضوعات در بخش های متفاوت مقالات صورت می گیرد.
امیدوارم از خواندن این مقاله لذت برده باشید و اطلاعات کار آمد و مفیدی به شما عزیزان داده باشم. موسسه ابراهیمی به غیر از دوره های راکت زبان ترکی دوره های راکت زبان های انگلیسی، آلمانی، عربی، ژاپنی، فرانسوی، روسی و اسپانیایی را نیز برگزار می کند.دور های راکت (آموزش زبان در ۵۰ روز) ویژه علاقه مندانی است که مایل به یادگیری یک زبان در مدت زمان کوتاه می باشند. این دوره ها با بهره گیری از علوم جدید آموزشی و با راهبری اساتید حرفه ای موسسه آنلاین آموزش زبان ابراهیمی برگزار می گردند. برای شرکت در این دوره ها فرم پایین را تکمیل نموده و یا با شماره های ۰۳۱۳۷۴۴۵۰۰۱ و ۰۹۳۳۳۵۵۸۰۰۲ تماس حاصل نمایید.