IELTS7 Banner 01 8

صحبت کردن در مورد شخصیت افراد به زبان ترکی جزو بحث های رایج افراد ترک زبان است. امروز می خواهم چند تا از عبارات و اصطلاحاتی که در این موضوع استفاده ی بسیاری دارند را به شما آموزش بدهم تا بتوانید در شرایط مختلف از آن ها استفاده نمایید. اولین عبارتی که مربوط به این مبحث است و شما اکنون آن را فرا می گیرید عبارت زیر است. این عبارت برای موقعیتی استفاده می شود که شما می خواهید در مورد کسی از فردی دیگر اطلاعات بگیرید. عبارت زیر کاملا رسمی است.

?O nasıl biri
?Ondan bahseder misin
آیا می توانید در مورد او صحبت کنید؟

سوال زیر نیز برای مواقعی است که شما می خواهید در مورد شخصیت یک فرد اطلاعات خوبی بدست آورید. عبارت زیر در موقعیت های غیر رسمی استفاده می شود.

?Onun kişiliğinden bahseder misin
می توانید از شخصیت او برای ما بگویید؟

اکنون به شما چند تا از بهترین جواب ها برای سوال های بالا را آموزش می دهم که در بسیاری از موقعیت ها مفید و کار آمد هستند. اولین عبارت برای افرادی قابل استفاده است که سخت کوش و مفید هستند.

.O çalışkan ve çok yardımsever
او سخت کوش است و بسیار مفید است.

 

برای اینکه بتوانید از این عبارت در مواقع گوناگون دیگر استفاده کنید. می توانید به جای صفات بالا از صفات زیر استفاده کنید.

tembel
تنبل

dikkatli
محتاط

duyarlı-hassas
حساس

Duygusal
احساساتی

با اینکه آموزش رایگان زبان ترکی نیازمند زمان و تلاش بسیار است اساتید موسسه احمدرضا ابراهیمی بی وقفه آموخته های خود را به صورت کلیپ و مقاله بدون هیچ چشم داشتی در اختیار شما علاقه مندان یادگیری زبان ترکی قرار می دهند. لینک های زیر جهت راهنمایی شما در زمینه های مختلف زبان ترکی قرار داده شده است.
آموزش زبان ترکی استانبولی، یادگیری ترکی استانبولی، آموزش مکالمه ترکی، گرامر ترکی استانبولی و ادبیات ترکی استانبولی
آموزش مکالمه زبان ترکی با مشاهده کلیپهای انواع خداحافظی به زبان ترکی، روزهای هفته به زبان ترکی، سلام کردن به زبان ترکی و دیگر موضوعات در بخش های متفاوت مقالات صورت می گیرد.
امیدوارم از خواندن این مقاله لذت برده باشید و اطلاعات کار آمد و مفیدی به شما عزیزان داده باشم. موسسه ابراهیمی به غیر از دوره های راکت زبان ترکی دوره های راکت زبان های انگلیسی، آلمانی، عربی، ژاپنی، فرانسوی، روسی و اسپانیایی را نیز برگزار می کند.
دوره های راکت (آموزش زبان در ۵۰ روز) ویژه علاقه مندانی است که مایل به یادگیری یک زبان در مدت زمان کوتاه می باشند. این دوره ها با بهره گیری از علوم جدید آموزشی و با راهبری اساتید حرفه ای موسسه آنلاین آموزش زبان ابراهیمی برگزار می گردند. برای شرکت در این دوره ها فرم پایین را تکمیل نموده و یا با شماره های ۰۳۱۳۷۴۴۵۰۰۱ و ۰۹۳۳۳۵۵۸۰۰۲ تماس حاصل نمایید.