برای آشنایی با دوره جامع مکالمه انگلیسی روی تصویر زیر کلیک کن !

IELTS7 Banner 01 8 مقایسه کردن دو چیز یا شخص به زبان انگلیسی

مقایسه کردن دو چیز یا شخص به زبان انگلیسی موضوع آموزش در این مقاله است که مانند دیگر مباحث آموزشی موسسه آنلاین آموزش زبان احمدرضا ابراهیمی بر اساس نیاز زبان آموزان با تلاش اساتید زبر دست این مجموعه تهیه شده است. وقتی شما در حال یادگیری مکالمه زبان انگلیسی هستید ناگزیر با گفتگو هایی رو به رو خواهید شد که در آن دو چیز یا دو شخص مورد مقایسه قرار می گیرند؛ پس لازم است که فرم صحیحی برای این منظور در ذهن خود داشته باشید.

 

مقایسه کردن دو چیز یا شخص به زبان انگلیسی:

  • برای مقایسه کردن دو چیز یا شخص لازم است، چند قانون را یاد بگیرید.
    قانون اول: در مورد صفت های یک بخشی مثل:

…..tall, young, old, short

به این صفات باید “er than” اضافه شود که معنی مورد نظر شما به این صورت ساخته می شود. مثلا: “taller than” به معنی “بلند تر از” و “shorter than” به معنی “کوتاه تر از” تغییر پیدا می کند.

 از صفت های یک بخشی در جمله به این صورت استفاده می شود:
.My father is taller than me
پدرم از من (قد) بلند تر است.

.I’m younger than my mother
من از مادرم جوان تر هستم.


نکته ای که باید به آن دقت کنید این است که بعضی از صفات یک بخشی نیازی به “er” ندارند چون حرف آخر خود کلمه یا صفت به حرف “e” ختم می شود مانند “cute و nice” پس فقط حرف “r” به صفت اضافه می شود و بعد از آن کلمه “than” آورده می شود. مانند:

.Ana is cuter than her sister
آنا نازتر از خواهرش است.

  • قانون دوم: مربوط به صفاتی است که از دو بخش یا بیشتر تشکیل شده اند. لازم است این نکته را بدانید که صفت های دو بخشی که به حرف “y” ختم می شوند استثنا هستند و از قانون صفت های یک بخشی پیروی می کنند. مانند: “…,happy, heavy” که به این شکل تبدیل می شوند: “…happier, heavier“.

آموزش مکالمه انگلیسی با دوره جامع مکالمه

آموزش موضوع هایی مثل مقایسه کردن دو چیز در مکالمه های انگلیسی در دوره جامع مکالمه انگلیسی همانند روش زبان مادری صورت می گیرد. آموزش مکالمه انگلیسی به روش زبان مادری یادگیری موضوع های مکالمه انگلیسی را بسیار متفاوت از دوره های آموزش زبان انگلیسی رایج جلو می برد. در دوره جامع مکالمه انگلیسی بدون درگیر شدن در مباحث گرامری آموزش مکالمه انگلیسی به صورت فشرده و غیر فشرده با استفاده از پکیج آموزش مکالمه انگلیسی اتفاق می افتد. برای آشنایی با این روش آموزش مکالمه انگلیسی صفحه معرفی دوره جامع را مطالعه کنید.

 صفحه معرفی دوره جامع مکالمه انگلیسی

بقیه صفت های دو بخشی و همچنین سه بخشی یا بیشتر که طولانی هستند و از حروف زیادی تشکیل شده اند، به جای این که به آخر آن ها “er” اضافه شود، برای حالت مقایسه ای قبل از صفت کلمه “more” استفاده می شود و بعد از صفت هم کلمه “than” قرار می گیرد، به این صورت:

(than+صفت+more)

.Gold is more expensive than silver
طلا گرانتر از نقره است.

The white shirt is more beautiful than the blue one, but it’s more expensive.

پیراهن سفید از آبی قشنگتره، ولی گرون تره.

  • قانون سوم: که برای مقایسه کردن دو چیز یا شخص باید بدانید این است که بعضی از صفات از قانون
    er/more+ than تبعیت نمی کنند و به آن ها صفات بی قاعده گفته می شود. هنگامی که می خواهیم برای مقایسه کردن از آن ها در جمله استفاده کنیم، شکل کلی آن ها عوض می شود، مانند:

good=better
بهتر=خوب

bad=worse
بدتر=بد

far=farther
دورتر=دور

.Coffee is better than tea
قهوه بهتر از چایی است.

  • قانون چهارم: برخی از صفات قابلیت این را دارند که قانون اول و دوم را از آن خود کنند. به مثال های زیر دقت کنید:

Simple: simpler/ more simple
Friendly: friendlier/ more friendly
Quiet: quieter/ more quiet

  • قانون پنجم: در این بخش به معرفی صفات عالی در زبان انگلیسی می پردازیم. صفات عالی به صفاتی گفته می شود که برای مقایسه یک چیز و یا یک شخص با چند چیز دیگر و یا تمام چیزهای دیگر به کار می رود. زمانی که صفت تک بخشی باشد باید قبل از صفت the و در انتهای آن est/st اضافه می کنیم. به مثال زیر دقت کنید:

.Jeff Bezos is the richest man in the world
جف بزس پولدار ترین مرد دنیا است.

.Sarah is the noisiest girl among all students
سارا پر سر و صدا ترین دختر بین دانش آموزان است.

نکته ای که باید در صفات عالی به آن توجه داشت این است که، زمانی که صفت چند بخشی باشد، باید در ابتدای کلمه the most اضافه کنیم.

Monica Bellucci is one of the most beautiful women in the whole world.
.مونیکا بلوچی یکی از زیبا ترین زن ها در جهان است

 

آموزش مقایسه کردن دو چیز یا شخص یکی از موضوعات کاربردی گرامر زبان انگلیسی می باشد. در این مقاله سعی بر این داشته‌ایم که این مطالب را با زبانی ساده و البته علمی به شما آموزش دهیم. شما می توانید برای آشنایی نسبی با گرامر زبان انگلیسی به سراغ مقالات سایت احمدرضا ابراهیمی رفته و به مطالعه آن مقالات بپردازید. این مقالات شامل:
گرامر used to در زبان انگلیسی، حروف صدادار در زبان انگلیسی، ماضی نقلی در انگلیسی و…. می باشند.
امروزه با پیشرفت تکنولوژی تعداد طرفداران یادگیری آنلاین زبان انگلیسی بیشتر از پیش شده است. استفاده از آموزش آنلاین که از نظر وقت و هزینه بسیار مقرون به صرفه است در این جا با یک امتیاز ویژه نسبت به سایر آموزش های موجود برای علاقه مندان به یادگیری زبان عرضه می شود. آموزش آنلاین زبان انگلیسی و سایر زبان های ترکی، عربی، اسپانیایی، آلمانی، روسی، چینی و….. در موسسه زبان استاد ابراهیمی گامی است برای برداشتن محدودیت های زمان و مکان که تا سال های پیش مانعی بودند برای یادگیری و پیشرفت زبان آموزان.
یکی از دوره های آموزش زبان انگلیسی و یا دیگر زبان ها در این موسسه،  آموزش زبان انگلیسی در 50 روز و یا 50 جلسه تحت عنوان راکت می باشد. این موسسه با درک خواسته و تقاضای شما عزیزان و با توجه به پیشرفت سریع دنیای مدرن به تهیه و تالیف دوره های راکت اقدام کرده است. این دوره ها برای ارتقاء و راحتی شما عزیزان به صورت خصوصی و همانطور که قبلا اشاره شد آنلاین برگزار می شوند. در پایان این دوره شما به آرزوی دیرینه خود که مکالمه به زبان انگلیسی و یا دیگر زبان ها می باشد، دست پیدا خواهید کرد. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به تکمیل فرم مشاوره و ثبت نام که در انتهای صفحه درج شده است بپردازید، سپس مشاوران و کارشناسان ما با شما تماس خواهند گرفت و پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند.