مقایسه کردن دو چیز یا شخص به زبان انگلیسی موضوع آموزش در این مقاله است که مانند دیگر مباحث آموزشی موسسه آنلاین آموزش زبان احمدرضا ابراهیمی بر اساس نیاز زبان آموزان با تلاش اساتید زبر دست این مجموعه تهیه شده است. وقتی شما در حال یادگیری مکالمه زبان انگلیسی هستید ناگزیر با گفتگو هایی رو به رو خواهید شد که در آن دو چیز یا دو شخص مورد مقایسه قرار گیرند پس لازم است که فرم صحیحی برای این منظور در ذهن خود داشته باشید.
برای مقایسه کردن دو چیز یا شخص لازم است چند قانون را یاد بگیرید. قانون اول: در مورد صفت های یک بخشی مثل:
…..tall, young, old, short

به این صفات باید “er than” اضافه شود که معنی مورد نظر شما به این صورت ساخته می شود. مثلا: “taller than” به معنی “بلند تر از” و “shorter than” به معنی “کوتاه تر از” تغییر پیدا می کند.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

 

استفاده از صفت های یک بخشی در جمله به این صورت استفاده می شود:
.My father is taller than me
پدرم از من (قد) بلند تر است.
.I’m younger than my mother
من از مادرم جوان تر هستم.
نکته ای که باید به آن دقت کنید این است که بعضی از صفات یک بخشی نیازی به “er” ندارند چون حرف آخر خود کلمه یا صفت به حرف “e” ختم می شود مانند “cute و nice” پس فقط حرف “r” به صفت اضافه می شود و بعد از آن کلمه “than” آورده می شود. مانند:
.Ana is cuter than her sister
آنا بامزه تر از خواهرش است.

قانون بعدی مربوط به صفاتی است که از دو بخش یا بیشتر تشکیل شده اند. لازم است این نکته را بدانید که صفتهای دو بخشی که به حرف “y” ختم می شوند استثنا هستند و از قانون صفت های یک بخشی پیروی می کنند. مانند: “…,happy, heavy” که به این شکل تبدیل می شوند: “…happier, heavier
بقیه صفت های دو بخشی و همچنین سه بخشی یا بیشتر که طولانی هستند و از حروف زیادی تشکیل شده اند و به جای این که به آخر آن ها “er” اضافه شود، قبل از صفت کلمه “more” استفاده می شود و بعد از صفت هم کلمه “than” قرار می گیرد، به این صورت: (than+صفت+more)
.Gold is more expensive than silver
طلا گرانتر از نقره است.

 

توضیحات برای عکس ثبت نشده

 

قانون سوم که برای مقایسه کردن دو چیز یا شخص باید بدانید این است که بعضی از صفات از قانون er/more+ than تبعیت نمی کنند و به آن ها صفات بی قاعده گفته می شود. هنگامی که می خواهیم برای مقایسه کردن از آن ها در جمله استفاده کنیم، شکل کلی آن ها عوض می شود، مانند:
good=better
بهتر=خوب
bad=worse
بدتر=بد
far=farther
دورتر=دور

توضیحات برای عکس ثبت نشده

 

آموزش مقایسه کردن دو چیز یا شخص که یکی از موضوعات کاربردی و قسمتی از آموزش آنلاین رایگان زبان انگلیسی در سایت موسسه آنلاین آموزش زبان احمدرضا ابراهیمی است، در این جا به پایان می رسد که امیدواریم مورد توجه شما قرار گرفته باشد. اکنون لینک برخی از مقالات آموزشی در اختیار شما قرار می گیرد: سلام کردن به زبان انگلیسی، بهترین جملات انگلیسی برای شروع مکالمه، پذیرفتن دعوت به زبان انگلیسی، احوالپرسی به زبان انگلیسی
این آموزش ها که به صورت کلیپ و مقاله در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است به کوشش اساتید فرهیخته در موسسه ابراهیمی تهیه شده است. امروزه با پیشرفت تکنولوژی تعداد طرفداران یادگیری آنلاین زبان انگلیسی بیشتر از پیش شده است. استفاده از آموزش آنلاین که از نظر وقت و هزینه بسیار مقرون به صرفه است در این جا با یک امتیاز ویژه نسبت به سایر آموزشهای موجود به علاقه مندان به یادگیری زبان عرضه می شود که این ویژگی رایگان بودن آن است. آموزش آنلاین رایگان زبان انگلیسی و سایر زبان های ترکی، عربی، اسپانیایی، آلمانی، روسی و چینی در موسسه استاد ابراهیمی گامی است برای برداشتن محدودیت های زمان و مکان که تا سالهای پیش مانعی بودند برای یادگیری و پیشرفت زبان آموزان. این موسسه با داشتن بیش از یک دهه تجربه آموزش آنلاین به علاقه مندان در نقاط مختلف دنیا ارائه کننده دوره های آموزش فشرده زبان انگلیسی که همان آموزش زبان در ۵۰ روز یا راکت هستند نیز بوده است. دوره های آموزش فشرده (آموزش زبان در ۵۰ روز) که از اهمیت ویژه ای برخوردار است و بر اساس نیاز زبانی شما برنامه ریزی می شود در زبان های انگلیسی، آلمانی، اسپانیایی، چینی، روسی، ترکی و عربی به طور مداوم در حال برگزاری می باشد.شما عزیزان هم می توانید برای دریافت مشاوره رایگان و شرکت در این دوره ها فرم زیر را تکمیل کرده یا با شماره های ۰۹۳۳۳۵۵۸۰۰۲ و ۰۳۱۳۷۴۴۵۰۰۱ تماس حاصل فرمایید.