آشنایی با دستور زبان یکی از مهم ترین عناصر برای یادگیری هر زبانی می باشد. به همین جهت ما در این مقاله به بررسی ماضی نقلی در انگلیسی خواهیم پرداخت. در ابتدا شما را با فرمول ساخت ماضی نقلی در زبان انگلیسی آشنا می کنیم و برای توضیح این موضوع مثال هایی را برای شما نقل خواهیم کرد. ماضی نقلی برای نشان دادن ارتباط بین گذشته و حال مورد استفاده قرار می گیرد در ادامه به بررسی بیشتر و دقیق تر آن خواهیم پرداخت.

IELTS7 Banner 01 8 ماضی نقلی در انگلیسی,ماضی نقلی در زبان انگلیسی

 

ماضی نقلی در انگلیسی:

ماضی نقلی در زبان انگلیسی در واقع شکلی از گذشته می باشد، در واقع یک یا چند عمل را که در گذشته انجام شده است، نشان می دهد. زمانی که ما می خواهیم درباره تجربیات خود و یا از تجربه هایی که در گذشته حاصل شده است، صحبت کنیم، برای این کار از ماضی نقلی انگلیسی استفاده می کنیم.
شکل سوم فعل + have/ has + فاعل

منفی کردن و سوالی کردن ماضی نقلی:

برای سوالی کردن ماضی نقلی در انگلیسی فقط کافی است جای فاعل و have/has را جابه جا کنیم. به مثال های زیر دقت نمایید.

.You have seen that game many times
تو این بازی را بارها دیدی.

?Have you seen that game many times
آیا تو این بازی را بارها دیدی؟

.I have been to England before
من قبلا در انگلستان بودم.

?Have you been to England before
آیا شما قبلا در انگلستان بوده اید؟

برای منفی کردن ماضی نقلی در زبان انگلیسی تنها کافیست بعد از کلمه have/has از کلمه not استفاده کنید که این کار باعث می شود جمله شما به صورت منفی نمایش داده شود. به مثال زیر توجه نمایید.

.You have not seen that game many times
تو این بازی را بارها ندیدی.

.I have not been  to England
من انگلستان نرفته ام.

ماضی نقلی در بیان زمان های نامشخص:

ماضی نقلی در انگلیسی برای بیان زمان نامشخص نیز به کار برده می شود، ما نمی توانیم از ماضی نقلی برای بیان زمان مشخص و دقیق استفاده کنیم و کابرد آن تنها در نامشخص بودن زمان در انگلیسی است. به مثال زیر دقت کنید:

 .There have been many earthquakes in Bam
زلزله های زیادی در بم رخ داده است.

ما در واقع نمی دانیم چند زمانی زلزله در بم رخ داده است و برای این منظور از ماضی نقلی استفاده می کنیم. اگر زمان زلزله های رخ داده در بم مشخص بود و آمار دقیقی از زمان وقوع آن در اختیار ما بود دیگر نیازی به استفاده از ماضی نقلی نداشتیم.

استفاده از ماضی نقلی برای بیان تجربیات در انگلیسی:

همانطور که در بالا شرح دادیم تجربه اتفاقی است که در گذشته برای ما رخ داده است و ما آن را به وضوح دیده و تجربه کسب کرده ایم. ما برای بیان تجربیات خود یا دیگران از ماضی نقلی در انگلیسی استفاده می کنیم.

.She has never traveled by bus
او هرگز با اتوبوس سفر نکرده.

همانطور که متوجه شدید سفر کردن یا travel در اینجا نیز یک ed با خود به همراه دارد که این نیز نشانه ای از گذشته است.
از کلماتی مانند never، before، many times، several times، so far و already برای نشان دادن یک زمان نامشخص در زبان انگلیسی استفاده می کنیم.

ماضی نقلی در بیان دستاوردهایی که بشر به دست آورده است:

 .My sister has learned how to write
خواهرم یاد گرفته است که بنویسد.

.Scientists have split the atom
دانشمندان هسته ای اتم را شکافتند.

یادگیری زبان انگلیسی می تواند برای هر کدام از ما یک دستاورد باشد. برای بدست آوردن این دستاورد نیاز به تمرین و تلاش داریم. اینکه بتوانیم با داشتن یک دفتر برنامه ریزی و انجام یک برنامه ریزی کامل به یادگیری زبان بپردازیم و یادگیری های خود را در زمینه های هدف گزاری شده ی خود به کار ببریم، یک موفقیت است.

کاربرد ماضی نقلی:

  • برای بیان اتفاقی که در گذشته شروع شده و تا زمان حال ادامه دارد.
  • برای بیان عملی که در گذشته صورت گرفته ولی تاثیرش در زمان حال است.
  • برای صحبت درمورد تجربه انجام کاری از گذشته کامل (معمولا از قیدهای ever و never) استفاده می شود.
  • برای صحبت کردن راجع به کاری که چندین بار در گذشته انجام شده و تا زمان حال ادامه پیدا کرده است.
  • کارهایی که در طول زندگی صورت گرفته و زمان آن مشخص نیست.
  • از صفات برترین برای بیان ماضی نقلی یا حال کامل می توانیم استفاده کنیم.
  • برای بیان عملی که تا به حال و یا برای مدتی انجام نداده اید.

نکاتی راجع به ماضی نقلی:

  • زمان حال کامل یا ماضی نقلی می تواند با قیدهای تکرار همراه شود.
  • در ماضی نقلی از مقطع زمانی مشخصی استفاده نمی شود.

با تمرین و تکرار تسلط بیشتری بر دستور زبان پیدا خواهید کرد به عبارتی تا زمانی که بر دستور زبان تسلط پیدا نکنید از کلمات و لغاتی که فرا گرفته اید نمی توانید به درستی استفاده کنید. برای آموزش زبان انگلیسی، شما نیاز دارید با یک سری اصول گرامری اولیه در زبان انگلیسی آشنا شوید. اما بهترین روش یادگیری گرامر زبان انگلیسی، یادگیری به روش ناخودآگاه است. شاید برای شما این سوال پیش بیاید که یادگیری گرامر زبان انگلیسی به روش ناخودآگاه چیست و چطور می توانیم به این روش، گرامر زبان انگلیسی را فرا بگیریم؟ فراگیری زبان انگلیسی به روش ناخودآگاه، یعنی اینکه بتوانیم در حین گوش دادن و دیدن فیلم، متوجه دستور زبان انگلیسی بشویم. با تمرین و تکرار، گرامر زبان انگلیسی در حافظه بلند مدت ما حک می شود و نیازی به حفظ کردن قواعد و فرمول ها در یادگیری گرامر انگلیسی نیست.
یادگیری زبان به روش ناخودآگاه شبیه به یادگیری صحبت کردن یک کودک نوپاست. کودک در ابتدایی ترین روزهای زندگی خود، بدون اینکه کسی به او زبان فارسی را یاد بدهد، تنها با شنیدن و دیدن و با آزمون و خطا کردن، به زبان فارسی مسلط می شود. البته سخت است قبل از اینکه زمینه ای در مورد گرامرهای زبان انگلیسی داشته باشیم، بخواهیم آن ها را در فیلم ها و موسیقی ها بیابیم؛ پیشنهاد می کنیم برای به دست آوردن نتیجه بهتر در دوره های آموزش آنلاین زبان انگلیسی موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی شرکت کنید، در صورت تمایل می توانید فرم مشاوره و ثبت نام زیر را که در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است تکمیل کنید سپس همکاران ما با شما تماس خواهند گرفت و پاسخگوی سوالات شما هستند.