ماضی نقلی در انگلیسی را در این مقاله یاد خواهیم گرفت ؛ ما در ابتدا شما را با فرمول ساخت ماضی نقلی در زبان انگلیسی آشنا می کنیم و برای توضیح این موضوع مثال هایی را برای شما نقل می کنیم: شکل سوم فعل + have/ has + فاعل
ماضی نقلی در زبان انگلیسی در واقع شکلی از گذشته می باشد ، به ما یک یا چند عمل را که قبلا انجام شده است ، نشان می دهد. وقتی ما می خواهیم درباره تجربیات خود صحبت کنیم ، در واقع از تجربه هایی که در گذشته حاصل شده است ، صحبت می کنیم و برای این کار از ماضی نقلی انگلیسی استفاده می کنیم.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

 

منفی کردن و سوالی کردن ماضی نقلی

برای سوالی کردن ماضی نقلی در انگلیسی فقط کافی است جای فاعل و have/has را جابجا کنیم. به مثال های زیر دقت نمایید.
من یک خواهر چاق دارم. .I have a fat sister
شما یه خواهر چاق دارید؟ ?Have you a fat sister

برای منفی کردن ماضی نقلی در زبان انگلیسی تنها کافیست بعد از کلمه have/ has از کلمه not استفاده کنید که این کار باعث می شود جمله شما به صورت منفی نمایش داده شود. به مثال زیر توجه نمایید.
من خواهر چاق ندارم. .I have not a fat sister

توضیحات برای عکس ثبت نشده

 

ماضی نقلی در بیان زمان های نامشخص

ماضی نقلی در انگلیسی برای بیان زمان نامشخص نیز به کار برده می شود ، ما نمی توانیم از ماضی نقلی برای بیان زمان مشخص و دقیق استفاده کنیم و کابرد آن تنها در نا مشخص بودن زمان در انگلیسی است. به مثال زیر دقت کنید:
زلزله های زیادی در بم رخ داده است. .There have been many earthquakes in Bam
ما در واقع نمی دانیم چند بار زلزله در بم رخ داده است و برای این منظور از ماضی نقلی استفاده می کنیم. اگر تعداد زلزله های رخ داده در بم مشخص بود و آمار دقیقی از آن در اختیار ما بود دیگر نیازی به استفاده از ماضی نقلی نداشتیم.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

 

استفاده از ماضی نقلی برای بیان تجربیات در انگلیسی

همانطور که در بالا شرح دادیم تجربه اتفاقی است که در گذشته برای ما رخ داده است و ما آن را به وضوح دیده و تجربه کسب کرده ایم. ما برای بیان تجربیات خود یا دیگران از ماضی نقلی در انگلیسی استفاده می کنیم.
اون هرگز با اتوبوس سفر نکرده. .She has never traveled by bus
همانطور که متوجه شدید سفر کردن یا travel در اینجا نیز یک ed در خود گرفت که این نیز نشانه ای از گذشته است.
از کلماتی مانند never، before، many time، several time، so far و already برای نشان دادن یک زمان نامشخص در زبان انگلیسی استفاده می کنیم.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

 

ماضی نقلی در بیان دستاوردهایی که بشر به دست آورده است

خواهرم یاد گرفته است که بنویسد. .My sister has learned how to write
دانشمندان هسته ای اتم را شکافتند. .Scientists have split the atom

یادگیری زبان انگلیسی می تواند برای هر کدام از ما یک دستاورد باشد. برای بدست آوردن این دستاورد نیاز به تمرین و تلاش داریم. اینکه بتوانیم با داشتن یک دفتر برنامه ریزی و انجام یک برنامه ریزی کامل به یادگیری زبان بپردازیم و یادگیری های خود را در زمینه های هدف گزاری شده ی خود به کار ببریم، یک موفقیت است.

 

برای آموزش زبان انگلیسی، شما نیاز دارید با یک سری اصول گرامری اولیه در زبان انگلیسی آشنا شوید. اما بهترین روش یادگیری گرامر زبان انگلیسی، یادگیری به روش ناخودآگاه است. شاید برای شما این سوال پیش بیاید که یادگیری گرامر زبان انگلیسی به روش ناخودآگاه چیست و چطور می توانیم به این روش ، گرامر زبان انگلیسی را فرا بگیریم؟ فراگیری زبان انگلیسی به روش ناخودآگاه ، یعنی اینکه بتوانیم در حین گوش دادن و دیدن فیلم، متوجه دستور زبان انگلیسی بشویم. با تمرین و تکرار ، گرامر زبان انگلیسی در حافظه بلند مدت ما حک می شود و نیازی به حفظ کردن قواعد و فرمول ها در یادگیری گرامر انگلیسی نیست.
یادگیری زبان به روش ناخودآگاه شبیه به یادگیری صحبت کردن یک کودک نوپاست. کودک در ابتدایی ترین روزهای زندگی خود، بدون اینکه کسی به او زبان فارسی را یاد بدهد، تنها با شنیدن و دیدن و با آزمون و خطا کردن، به زبان فارسی مسلط می شود. البته سخت است قبل از اینکه زمینه ای در مورد گرامرهای زبان انگلیسی داشته باشیم ، بخواهیم آن ها را در فیلم ها و موسیقی ها بیابیم ؛ پیشنهاد می کنم به صورت خود آموز شروع به یادگیری کنید یا برای به دست آوردن نتیجه بهتر در دوره های آموزش آنلاین زبان انگلیسی موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی شرکت کنید ، در صورت تمایل می توانید فرم زیر را تکمیل و ثبت نام کنید ، همکاران ما با شما تماس خواهند گرفت.